Şimdi Ara

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
28
Favori
167.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mart 2017 liste fiyatları 2017 modelin forumdaki ana konusunda mevcut:https://forum.donanimhaber.com/2017-model-makyajli-kasa-sandero-sandero-stepway-ana-konu--122430114
  • Selamın aleykum arkadaşlar bendede 2016 otomatik sandero var 0 aldım aracımı. Bu ilk çalıştırmada titreme yapmasi bendede mevcut. Araç daha 4000 de, park ettiğim yer düz bir zemin olmasina rağmen titreyerek kalkiyor. İsindiktan sonra sorun yok ama isinincaya kadar bunu yapiyor. Bunun disinda araç güzel fiyat performans olarak aracımı seviyorum ama bu durum insanın canını sıkıyor biraz.
  • Donnie Brasco D kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum bende 2017 dizel otomatik siparişi var 1 haftaya teslim edecekler bende du dedikleri seramik kaplama ses yalıtımı cam flim 3 5 tane daha birseyler var pakette siparis verdim ama dedigin gibi seramik kaplama ne bilmiorum bilen varsa aydinlatirsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: azrail2306

Merhaba dostum bende 2017 dizel otomatik siparişi var 1 haftaya teslim edecekler bende du dedikleri seramik kaplama ses yalıtımı cam flim 3 5 tane daha birseyler var pakette siparis verdim ama dedigin gibi seramik kaplama ne bilmiorum bilen varsa aydinlatirsa sevinirim

araçın dışına ugulanır
    ufak tefek taş çarplamarı, yıkama esnasında fırca bez çiziklerinı, kuş pisliklerinin boyaya zarar vermesini engeller
    boyayı ilk günkü gibi parlak tutar ömrünü uzatır vs.
    kısacası sıfır özellikle renkli araçlara gereklidir..
  • merhaba arkadaşlar uzun süredir (kış aylarından itibaren) bu titreme tarzı şikayetleri burada paylaştık. ve genel olarak soğuk havalardan dolayı bu sorunun olduğunu düşünüp sıcak mevsimde bunların olmayacağını tahmin ettik. fakat mart ayının sonlarına yaklaşırken cemre toprağın derinliklerine düşmüşken hava sıcaklıklarının artmasına müteakip bu şikayetim hala devam etmesinden dolayı, az önce Daciaa müşteri hizmetlerini aradım ve "TİTREME" ile ilgili şikayetimi dile getirdim. beni servise yönlendirdiler. eğer titreme varsa öncelikle müşteri hizmetini arayıp not düşmelerini sağlayın. bende biliyorum servise gidip göstermeyi ama sıfır bir araçta böyle bir hatanın olması çok garip değilmi...
  • Merhaba arkadaşlar bugün cetas Mahmutbey e ugradim 1,5 dci dizel otomatik 2016 model sıfır ama plakali bir müşteri almis vazgeçmiş sonra duster almaya karar vermiş bu arac icin 59,500 olur en son dediler. Fakat hemen aşağıda 2.el cetas a ugradim fiat 500l vardi 1,3 dizel otomatik 2014 40,000 de 82 hp ve aracta yok yok. Bana uzun geldi biraz ama ölçüleri sanderoyla neredeyse ayni kombi vagon diye geciyor fiyati 60.000

Kafam karisti simdi ne dersiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-birmot-istinye-2014-fiat-500l-1.3-m.jet-popstar-415493517/detay

Bahsettiğim arac bunun ayni bu 55.000

Hangisi mantikli oto. Vites konusunda nasil acaba veya hangisini tavsiye edersiniz

• borris1986 B kullanıcısına yanıt
    Bu titreme olayı büyük ihtimalle elektriksel bir durum. Akü de olabilir. Ödünç bir akü bulabilirsem deneyeceğim. Bazı aküler ilk 5 dk civarı aşırı akım çekiyormuş. Dikkat et silecekler bile bayağı yavaş çalışıyor. İlk starttan bir miktar hareket edene kadar yani. Hava sıcaklığıyla hiçbir alakası yok. Sonra araca normal akım gelince kendine geliyor. O süre zarfında da titreme yapıyor. Bu araçlarda yanlış yapılan bir şey var ama ilgilenen bir Allahın kulu yok.
  • https://www.youtube.com/watch?v=pJMJJ8HD4sA
    Bendeki sorunu yükledim.
    İlk başta km yi gösteriyorum ama sorun 1000 km de başladı.
    Aracı çalıştırıp yaklaşık 1.5 dakika ısıtıyorum
    Sokağa girene kadarki dönüşteki titremeyi sesi yükselterek izleyebilirsinz. 2. dakia ile 2.15 dakikalar arası titreşim sesi ile bariz belli oluyor.
  • Merhaba yukarda arkadasin belirttiği gibi akü ile alakali olabilir bana mantikli geldi iyi bi marka amperi yüksek bi akü ile denenir ise tespit ortaya çikabilir gibi...
  • Arkadaşlar merhaba. Farklı bir akü ile titreme problemini deneyen oldu mu?
  • Tuhaf bir şey söyleyeceğim ama mantıksız da gelebilir bu durum size. Tekerlek basinci ilk aldiğimda 36 38 civarindaydi. Tekerlekler bildiğimiz odun gibiydi. Yere temas yüzeyi çok sertti ve titremeden eser yoktu. Bir iki ay sonra bu durum ortaya çıktı. Basıncı 32 ye çektim. Aracı buz üzerinde denedim tekerlek basıncı 32 iken yine yapmadı. 32 basınçla bu araç motor soğukken ilk bir iki kalkışı direksiyon cevriliyken videodaki gibi başaramıyor mu acaba? Tekrar 36 38 seviyesine çıkarıp denesem mi acaba. Bu basınç seviyeleri güvenlik açısından sıkıntılı mı?
  • Deneme amaçlı bir sıkıntı olmaz merak etme sadece yüksek süratle bir çukura girme yeter deneyimlerinizi bekliyoruz....
  • Az önce continental 205 55 16 lastiklerin lastik üzerindeki değerini okudum max 51 psi yazıyordu tabi o kadar vurmam fakat 40 psi ile deneme yapacağım aslında aracı aldığım yere sorayim diyorum siz kaç psi vuruyorsunuz diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightmareII

Az önce continental 205 55 16 lastiklerin lastik üzerindeki değerini okudum max 51 psi yazıyordu tabi o kadar vurmam fakat 40 psi ile deneme yapacağım aslında aracı aldığım yere sorayim diyorum siz kaç psi vuruyorsunuz diye

ön 34 arka 31 en ideali
  • 36 psi ile problem çözülse bile o şekilde kullanılmaz ki araba Ben problemin şanzuman yağının viskozitesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Biraz yürüyünce araç yağ inceliyor ve rahatlıyor debriyaj motoru gibi sanki!?!
  • Evet arkadaşlar on 38 arka 34 ile test ettim hicbir fark yok. Yine titremeye devam...
  • Titreme baskı balatadan yapar, daçyalarda her modelinde bu sorun oluyor. Benim loganda bile vardı yeniyken.
  • Bende de kalkışlarda titreme sorunu vardı şu şekilde çözüm buldum, kalkışta debriyajdan ayağımı kavrama noktasına kadar çekiyorum araba hareketlendiğinde tekrar debriyaja hafif basıp ayağımı gazdan biraz çekiyorum sonra tekrar debriyajdan ayağımı kaldırıp gaza basıyorum titreme olmuyor deneyin zamanla ayağınız alışacaktır. araç 2013 model manuel sandero stepway.
  • goki85 G kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgi için teşekkürler. Fakat araç otomatik. Sizdeki durumu benim denemem imkansız ama aslında titretmemenin otomatiklerde bir çözümü var direksiyonu kırdıktan sonra yerinden yarım fren ile çıkış yapıp tekerlekleri düzleyene kadar gittin mi titremiyor ama gaza basmak varken neden ben gıdım gıdım hareketlerle arabayı yerinden çıkarayım.
  • Arkadaşlar merhabalar... Bu titreme olayını ben çok az yaşadım. Ama ben yaklaşık bir dakika ısıttıktan sonra yola çıkıyorum ve yaklaşık 500 metre 1 viteste 2000 devirde gidiyorum. İlk kalkışta hafif hissediliyor. Ama güzergahım müsait olduğu için dur kalk yapmıyorum. Dur kalk yapsam muhtemelen ben de bu titreşimi daha yoğun hissedeceğim. Bu bahsettiğim durum malumunuz üzere kışın ve ilk çalıştırmada, motor soğukken oluyor. Bence herhalukarda kabul edilemez bir hata.Ve bence kesinlikle giderilebilecek bir hata. Bir zamanlar chevrolet cruze modelinin ilk çıkan güçsüz 1.6 benzinlilerinde böyle bir hata vardı. Daha sonra gücünü arttırdılar hatırlarsanız. 124 bg'e çıkardılar... galiba ilk çıkanlar 115 bg idi. Yanlışım varsa düzeltiniz. Detaylı hatırlamıyorum. Şimdi onun forumları gezilse ortaya çıkar.

Bu arkadaşlar bu sorunu nasıl çözmüş. Üzerinden çok zaman geçtiği için emin olamıyorum ama gaz kelebeği gibi bir parça takarak yada değiştirerek çözdüklerini hatırlıyorum. Emin olmadığımı belirteyim de yanlış yönlendirmiş olmayayım. Motordan anlayan arkadaşlar cruze daki bu sorunu forumlardan araştırıp daha iyi açıklama yapabilirler. Bazı başlıklarda cruze a chip yaptırmaktan falan bahsetmişler.

Fazla zamanım olmadığı için inceleyemedim "cruze titreme" diye aramayla bu çıktı mesela
    http://www.chevroletclubtr.com/kalkista-titreme-t5903.0.html

Alakası var mıdır bilmiyorum ama. Bir zamanlar 2010 model 1.6 benzinli Lagunam vardı. Araba 3. viteste yokuşta sönmeden kalkardı. Bir kaç kere 1. viteste sanıp kaldırdım. :) Zorlanırdı ama yine de titremezdi. Sonra arkadaşın 2011 1.6 benzinli Avensisini sürdüm. Hergün kendi arabamla geçtiğim bir tümsekten sonra 2. vitesle devam etmek istedim. Bu Laguna için çok doğal bir durumdu. Avensis bayağı bayağı titredi ve eğer debriyaja basmasaydım nerdeyse motor sönecekti. Gerçekten çok korktum araba elimde bozuldu diye. Arkadaşım böyle olunca 1. vitese takmazsam söneceğini söyledi. Ben bu konuyu o zamanda çok merak etmiştim. Avensisin motoru 132 bg Laguna'nın 110 bg. Sanderoya Motor küçük beygiri az falan diyoruz da bence Avensise konulmayan bir kaç parça Laguna'ya konulmuştu. Yani bizim Dacia ucuz araç üretecem diye kim bilir hangi parçaları eksik yada dandik koydular. Bence bu sorun parça değişimiyle ya da yazılımla çözülecek bir sorun. Şikayet edelim sıkıştıralım. Ve şu sorunu çözdürelim.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.