Şimdi Ara

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
28
Favori
167.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela aracın bu durumunu kameraya çekip, konuyu da özetle anlatıp Renault genel merkezine e mail atın. Ve bunun genel bir arıza olduğunu yazın mecbur müdahale edecekler. Çünkü easy-r şanzıman su an Renault modellerindede satılıyor.Yada servise gidin bunun normal olduğunu dair belge isteyin, ben aracın ayıplı mal olduğunu dusunuyorum dava acicam deyin o zaman bu arızayı kesinlikle genel merkeze bildiriler. Ama önce email atarak şansınızı deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklisin dostum kameraya bir defa çektim de kart bozulduğu için görüntüler gitti.

• cedubal C kullanıcısına yanıt
    Dostum son durumdan beni de haberdar et.

• quote:

Orijinalden alıntı: NightmareII

Dostum son durumdan beni de haberdar et.

arkadaşlar 5dk olmadı daha. Tepretoğullarındaki servis aradı. aracın şanzumanı sökülecekmiş. tam anlatamadı araya arkadaş da sağolsun :) ama benim anladığım dbriyajı kontrol eden işlemci yanmış olabilir. az sonra serviste olacağım sorunun tam olarak ne olduğunu yazacağım size. Bu arada ASF denilen firmayla da görüşeceğim, onlar bana hiç sorun olmaz demişlerdi. ikinci olarak bu sorunla zerre ilgilenmediler. Bu araç kusurlu çıktı işin özü. bu kusur kimden kaynaklanıyor ? Renault'un kendisi mi ? Yoksa ASF mi bilmiyorum ama öğreneceğiz.
  • Rodeo titreme silkeleme hatasını uygun bir dille anlatmak gerekir. 0 araç neticede .

Kardeşim aynı kusur bendede var hadi seninki yansın benimkine ne oldu yerinde duruyor araç doğru dürüst gezdiğim bile yok. Bana hatalı üretim yada yazılım hatası var gibi geliyor işlemci yansa sürekli aynı sorunu yapar neden sadece ilk kalkışta gerisinde sorun olmuyor.

Tam anlamı ile araç ilk kalkışta direksiyonu sağa yada sola çevrili halde yavaş geri gelme durumunda yarim debriyaj olayını başaramıyor. Sert bir debriyaj tutup bırakma ikilemi yaşıyor bu durum çok seri halde gerçekleştiği için kütür kütür bir ilk kalkış yapıyor. Benim tahminim yazılımsal bir problem var araçta. Ama sonucu merakla bekliyorum.

• Birde şunu fark ettim araç silecekleri ilk 5 dakika yavaş çalışıyor sonrasında normal çalışma hızına ulaşıyor. Acaba ilk 5 ek gelen elektrik enerjisinden kaynaklı bir sorun mu bu.

• quote:

Birde şunu fark ettim araç silecekleri ilk 5 dakika yavaş çalışıyor sonrasında normal çalışma hızına ulaşıyor. Acaba ilk 5 ek gelen elektrik enerjisinden kaynaklı bir sorun mu bu.

Arkadaşlar pazartesi gününe kaldı iş. Tepretog. servisindeki usta volan dişlisi eğilmiş olabilir diyecek kadar ilerletti işi :)

Ve bunun % 90 kullanıcı hatası olduğunu savunuyor. Kullanıcının hatası: Yokuşta Araç D konumunda. El Freni çekik değil. Yokuş kalkış desteği aktif. Fren basılı değil. Dolayısı ile araba ileri doğru manevra yapmaya çalışıyor. Aynı zamanda yokuş ivmesinden dolayı geri gitmeye de çalışıyor. Bu işlem bir kaç kez tekrar edince volan yada debriyaj yanıp eğilebiliyormuş !!!

Hangi insan türü yokuşta araba ileri doğru gitmeye çalışırken frene basmaz ( ışık vb sabit durma durumlarında )

Önceden kullandığım Opel Corsa 1,4 aynı robotik sisteme sahipti. Onda da bu aracımda da aynı şekilde kullandım hep sistemi. Yokuşta durmam gerekiyorsa araç ileri viteste ve ayağım frende.

Ben bir kez bile bu ustanın dediği şekilde kullanmadığımı biliyorum. Keza eğer bu kadrcıktan debriyaj zarar görüyorsa vay halimize. Sonuç, garantiden tamir edilecek araç pazartesi günü ve bir daha tekrar ederse aynı sorun ihtar çekip iade isteyeceğiz avukatımla.

BU arada soğuk havada ilk kalkışta titreme normal, vuruntu gibi bir hal alması normal karşılanıyor. ama her dur kalkta yapıyorsa işte o sıkıntı ve her geri viteste.

Şu aracı kullananlar biraz tecrübelerni paylaşırsa çok seviniriz, bizde mi var sadece bu tür sorunla ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cedubal

quote:

Birde şunu fark ettim araç silecekleri ilk 5 dakika yavaş çalışıyor sonrasında normal çalışma hızına ulaşıyor. Acaba ilk 5 ek gelen elektrik enerjisinden kaynaklı bir sorun mu bu.

Arkadaşlar pazartesi gününe kaldı iş. Tepretog. servisindeki usta volan dişlisi eğilmiş olabilir diyecek kadar ilerletti işi :)

Ve bunun % 90 kullanıcı hatası olduğunu savunuyor. Kullanıcının hatası: Yokuşta Araç D konumunda. El Freni çekik değil. Yokuş kalkış desteği aktif. Fren basılı değil. Dolayısı ile araba ileri doğru manevra yapmaya çalışıyor. Aynı zamanda yokuş ivmesinden dolayı geri gitmeye de çalışıyor. Bu işlem bir kaç kez tekrar edince volan yada debriyaj yanıp eğilebiliyormuş !!!

Hangi insan türü yokuşta araba ileri doğru gitmeye çalışırken frene basmaz ( ışık vb sabit durma durumlarında )

Önceden kullandığım Opel Corsa 1,4 aynı robotik sisteme sahipti. Onda da bu aracımda da aynı şekilde kullandım hep sistemi. Yokuşta durmam gerekiyorsa araç ileri viteste ve ayağım frende.

Ben bir kez bile bu ustanın dediği şekilde kullanmadığımı biliyorum. Keza eğer bu kadrcıktan debriyaj zarar görüyorsa vay halimize. Sonuç, garantiden tamir edilecek araç pazartesi günü ve bir daha tekrar ederse aynı sorun ihtar çekip iade isteyeceğiz avukatımla.

BU arada soğuk havada ilk kalkışta titreme normal, vuruntu gibi bir hal alması normal karşılanıyor. ama her dur kalkta yapıyorsa işte o sıkıntı ve her geri viteste.

Şu aracı kullananlar biraz tecrübelerni paylaşırsa çok seviniriz, bizde mi var sadece bu tür sorunla ?

Madem böyle bir durum var bunu el kitabında belirrmeliler birde Corsa 1.4 tam otomatik olmalı corsalar 1.2 ile1.3 lerde robotik şanzıman kullanmıştır

Birde şöyle bir saçma olay araç d de yokuştasın ayak frende o zaman sen ayağını frenden çekip gaza basana kadar aradaki sürede yine volan eğildi debriyaj yandı gitti. Zaten adam bana 7 saniyelik bir yokuş kalkış destek sistemi sunmus. İster 7 saniyeyi kullanırım ister 3 saniyeyi. Böyle bir saçmalık olamaz. Zaten yokuş kalkış destek sistemi devrede iken ben ayağımı frenden çeksem dahi gaza basmadıkça araç ileri itişe geçmemesi gerek. Geçiyorsa bu araçtaki yazılım hatasından kaynaklıdır.

• agah07 A kullanıcısına yanıt
    Asıl olay ibreye dikkat edin düz bir yolda giderken araç frene bastığında 2 saniye civar 1000. 1100 devri aralığında ileri itişi zorlayıp sonra durduğunu anlıyor devri 900 e çekip kendini boşa alıyor. O zaman benim ayağım frende de olmayacak mi bu iki saniyede de volan eğildi gitti. Ya var mi böyle sacma bir savunma. Sizin aracınız kaç binde. Bu servislerin karşısındakini arabayı ilk defa görmüş uzayli muamelesi insanı deli ediyor. Arkadaş durum ile ilgili takipteyiz haberdar et bizi yine.

• quote:

Asıl olay ibreye dikkat edin düz bir yolda giderken araç frene bastığında 2 saniye civar 1000. 1100 devri aralığında ileri itişi zorlayıp sonra durduğunu anlıyor devri 900 e çekip kendini boşa alıyor. O zaman benim ayağım frende de olmayacak mi bu iki saniyede de volan eğildi gitti. Ya var mi böyle sacma bir savunma. Sizin aracınız kaç binde. Bu servislerin karşısındakini arabayı ilk defa görmüş uzayli muamelesi insanı deli ediyor. Arkadaş durum ile ilgili takipteyiz haberdar et bizi yine.

Benim araç 3500 de. Hafta sonu araya girdiği için pazartesi servise alalım dediler o nedenle bu sabah götürüp bıraktım aracı. Sorunu tam olarak tespit ettiğinizde beni haberdar edin diye uyardım. bilgi verin gelip fotoğraflarını çekeceğim dedim ve açık açı söyledim markaya ihtar çekeceğim diye. Çünkü dediğiniz gibi kullanıcı hatası diyebilmek için olmadık tezler öne sürüyorlar. Yok birde arabayı ben sırtıma alayım taşıyayım :) Çok değil bir kaç günü var en fazla. Beraber göreceğiz arkadaşlar.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimsoy -- 27 Şubat 2017; 22:30:47 >
    Hocam var mı bir gelişme.Son durum nedir?
  • arkadaşlar navigasyn ve geri görüş kamerasını servis dışında bi yerde taktırsam bi sıkıntı olur mu araç garanti dışı kalma gibi bi durum olur mu?

• alpbjk16 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, benim bildigim kadariyla elektrik tesisatina sizin gibi bir tadilat yapildiginda butun elektrik tesisatinin garantisi gidiyor tabi elektrik tesisatindan kaynaklanan devre yanmasi / donanim arizasi gibi sorunlardaki garantide gidiyor. Yetkili servisi arayip sorarsaniz daha kesin bilgi verirler.

• nev2000 N kullanıcısına yanıt
    Valla tebrik ederim hocam bu kadar ayrıntılı anlatımınız için. Bende kararsızdım ama artık içim rahatladı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Ben de 56 bine benzinli otomatik alarak araniza katildim. Araç için paspas ı nereden aldınız? Sol ayak, döşemeyi kirletecek, öyle gözüküyor.

ikinci olarak kaput filmi taktıran var mi? önerir mısınız?

Son olarak bayi seramik kaplama önerdi, hatta çok ısrar etti. 800 liraymis. Bu seramik kaplama nedir? Ne ise yarar? Bilgisi olan var mi?

Tesekkurler.

• Yakın zamanda opsiyonlu/opsiyonsuz 2017 benzin otomatik için bayilerden fiyat alanınız oldumu arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.