Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (101. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.233
Cevap
51
Favori
282.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilemiyorum. Sıra numarası falan garip. Kişi ismiyle olmalıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracınızda apple carplay varsa o zaman kablo ile bağlantı yaptığınız telefona sesle kumanda edebiliyorsunuz.Videoları var.Sadece telefon değil internet araması bile yapılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese Merhaba;

Talisman 1.6 dci 130 bg İcon modeli araca sahibim, 1 ay olmadı alalı, 1-2 ufak sıkıntı var araçta tespit ettiğim,
    -R link 2 ' e bluetooth ile bağlandığımda devamlı olarak bağlantı kopuyor bağlanıyor, 3-4 telefonda denedim sadece 1 tanesinde kopma olmadı,
    - Kolçak açık bir şekilde durmuyor ve sürücü koltuğu kolçağa sürtüyor
    - Yağmurlu havalarda kör nokta uyarı sistemi ve park sensörü hatası veriyor

Yetkili servisi aradığımda RLİNK2 güncellemesi ile ilgili çokta bilgili olduklarını düşünmüyorum, diğer konulardan bahsetmedim henüz, zamanım olmadığından hala servise gidemedim, aynı sıkıntıları yaşayan var mı acaba ? Bu arada gizli özellikler konusu var, yaptıran var mı ? Garantisi devam eden bir araç sıkıntı yaşanır mı ?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: alanis61

Herkese Merhaba;

Talisman 1.6 dci 130 bg İcon modeli araca sahibim, 1 ay olmadı alalı, 1-2 ufak sıkıntı var araçta tespit ettiğim,
    -R link 2 ' e bluetooth ile bağlandığımda devamlı olarak bağlantı kopuyor bağlanıyor, 3-4 telefonda denedim sadece 1 tanesinde kopma olmadı,

Yetkili servisi aradığımda RLİNK2 güncellemesi ile ilgili çokta bilgili olduklarını düşünmüyorum, diğer konulardan bahsetmedim henüz, zamanım olmadığından hala servise gidemedim, aynı sıkıntıları yaşayan var mı acaba ? Bu arada gizli özellikler konusu var, yaptıran var mı ? Garantisi devam eden bir araç sıkıntı yaşanır mı ?

Teşekkürler
    Merhaba.
    Aracınız hayırlı olsun.Kazasız belasız güle güle kullanın aracınızı.
    R-link 2 de benzer sıkıntıyı bende yaşamıştım.Serviste r-link 2 güncellemesi ile giderilmişti problem.Ancak şimdi artık kendiniz usb ile güncelleme yapabiliyorsunuz.Aracınız hangi yıl ve ay üretilmiş?R-lin versiyonu nedir?Eğer uygun versiyon ise kendiniz VIN numarası girerek internetten indirip R-link güncellemesi yapabilirsiniz.Kolçak bende de açık şekilde durmuyordu.Garantiden değiştirdiler.
    Videoyu izleyin lütfen;
    https://www.youtube.com/watch?v=qlhhZuoSzZg

Ben bu problemi yaşamadım.Ancak başka bir forumda yazılım güncellemesi ve hassasiyet ayarı ile bu durumun düzeltildiğine yazanlar olmuştu.
    R-link vb versiyon bilgilerini yazarsanız kendiniz güncelleme yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: alanis61

Herkese Merhaba;

Teşekkürler
    Bu arada gizli özellikleri ben kendim açtım.
    Tabela okuma,motor sesi, hareket halinde video ve resim izleme vb. hepsi çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heh

Bu arada gizli özellikleri ben kendim açtım.
    Tabela okuma,motor sesi, hareket halinde video ve resim izleme vb. hepsi çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Kendiniz nasıl açtınız, yardımcı olabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Kendiniz nasıl açtınız, yardımcı olabilir misiniz ?

Alıntıları Göster
    Merhaba.Çin'den usb kablo ile bilgisayara bağlanan obd2 cihazı satın aldım.Sonrasında ddt4all programını kullanarak özelliği açtım.
    Açtıktan sonra da tabela okuma özelliğinin nasıl çalıştığını gösteren bir video yükledim;

https://www.youtube.com/watch?v=hvnlol4BmSM&t=73s

• quote:

Merhaba.Çin'den usb kablo ile bilgisayara bağlanan obd2 cihazı satın aldım.Sonrasında ddt4all programını kullanarak özelliği açtım.
    Açtıktan sonra da tabela okuma özelliğinin nasıl çalıştığını gösteren bir video yükledim;

https://www.youtube.com/watch?v=hvnlol4BmSM&t=73s

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Çok teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Rica ederim.
  • Arkadaşlar, bir sorum olacaktı;
    Özellikle ayağımı gazdan çekince daha belirginleşen ve lastiğin dönmesiyle artıp azalan, sürtme veya yalpalama sesine benzer bir ses geliyor. Benzer sesi duyan var mı acaba?
  • Benim öyle bir ses hiç dikkatimi çekmedi.Lastik havaları kaç?

• 2.4 bar.
    Sanki bir şey yalpa yapıyor gibi.
    Servise sorduğumda sesin normal olduğu, benzer motor vites kombinasyonlara sahip diğer araçlarda da (talisman, megane)olduğu ve anormal bir durum olmadığı söylendi ama ben tatmin olmadım. Başka bir servise daha danışacağım.
    Bu arada, Draqonn arkadaşın bahsettiği sorunları ben de yaşıyorum. Yeni talismanları incelediğimde ön koltuk ile kol dayamanın arasını açtıklarını farkettim. Bizimkilerde bitişik. Bu da gıcırdama yapıyor.
  • cafeinboy C kullanıcısına yanıt
    Koltuğa oturduğumda bende de aynı sürtme sesi var haklısınız.Temizlik maksatlı olarak koltuğu üzerinde degilken ileri geri hareket ettirdiğimde ses yok.Bu dizayn hatası.Aynı sesi 2018 üretimi talismandada tespit ettim ben Ernaz Kocaeli de.

Ben sürtme ya da yalpa sesini hiç duymadım aracımda.Daha dikkatli dinleyip aynı sesi duyarsam buradan paylaşırim.Sizin araç şansıman vites kombinasyonu nedir?
    Ya da sesi kaydetme imkanınız var mı?
    Servisler çoğu şeye normal diyorlar maalesef.
    Benim de sağ dış stop lambası buğu yapıyor diye gittiğimde tespitleri stop içerisindeki atmosferik olay değişkenliği oldu!
    3 stop Afrika iklimi 1 stop iskandinav iklimi mi yaşıyor diye sorunca cevap alamadım.
    Cuma günü garantiden değişecek.
    Bakın iskandinav iklimi yaşayan stop lambam:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heh -- 25 Haziran 2018; 14:12:3 >

• Heh H kullanıcısına yanıt
    Bu ses karakteristik (belirgin) bir ses olmadığından kaydedemiyorum maalesef. Sanki yarı açık camdan giren rüzgar sesi gibi. Ya volandan ya da lastikten kaynaklı. Adanadaki servis, EDC'nin kavramasından olabileceğini, benzer diğer araçlarda da aynı sesin olduğunu, anormal bir durum olmadığını söylemişti. Benim araç ta 160'lık versiyon. Zaten bilmediğine bilmiyorum diyememek bizim servislerin sorunu. Sizin far sorununa benzer sorunu bir önceki aracım olan Lagunanın stop lambasında yaşamıştım. İçine hava (nem) alıyordu. Değişince sorun hallolmuştu. İskandinav iklimi birden Ankara'nın karasal iklimine dönüşmüştü
    Ses için ben de dikkat edeceğim.Aynı ses benim araçta da varsa sizinle paylaşırım.
    Stop inşallah bu Cuma periyodik bakımda değişecek.
    Önce söküp çatlak,kırık vb. Problem var mı diye kontrol ettiler.Sonra atmosfere bağladılar.

Sanırım biraz da aracıma monte ettiğim elektrikli bagaj kapağı açma kapama sistemini araca monte ederken stopu söküp sökmediğimden emin olmak istediler.

Ama bağlantısı yok o kitin stopla.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heh -- 26 Haziran 2018; 7:37:28 >
    Çok teşekkür ederim ilginize. İnşallah sorununuz en kısa zamanda çözülür.
    Ben de teşekkür ederim.Sağolun.

• quote:

Merhaba.
    Aracınız hayırlı olsun.Kazasız belasız güle güle kullanın aracınızı.
    R-link 2 de benzer sıkıntıyı bende yaşamıştım.Serviste r-link 2 güncellemesi ile giderilmişti problem.Ancak şimdi artık kendiniz usb ile güncelleme yapabiliyorsunuz.Aracınız hangi yıl ve ay üretilmiş?R-lin versiyonu nedir?Eğer uygun versiyon ise kendiniz VIN numarası girerek internetten indirip R-link güncellemesi yapabilirsiniz.Kolçak bende de açık şekilde durmuyordu.Garantiden değiştirdiler.
    Videoyu izleyin lütfen;
    https://www.youtube.com/watch?v=qlhhZuoSzZg

Ben bu problemi yaşamadım.Ancak başka bir forumda yazılım güncellemesi ve hassasiyet ayarı ile bu durumun düzeltildiğine yazanlar olmuştu.
    R-link vb versiyon bilgilerini yazarsanız kendiniz güncelleme yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışırım.

Alıntıları Göster
    Tekrardan merhaba; öncelikle cevap için teşekkürler;

R LİNK2 yazılım sürümü 2.2.15.703 olarak gözüküyor, internetten indirmeye çalıştım olmadı, galiba öncelikle servisin güncellemesi gerekiyor, servisi de aradığımda bu güncelleme olayını çok da bilmediklerini düşünüyorum, Fransaya bağlanıp ordan indireceklermiş, kolçak ve diğer sıkıntılar için servise uğramak lazım, yoğun çalıştığımdan hiç zamanım yok bakalım artık, bide bu gizli özellikleri açtırmayı istiyorum ama garanti dışı kalır diye çekinmiyorum değil açıkcası...

• alanis61 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.2.2.15.703 eski bir sürüm.Ben de aynı sürümle bluetooth problemi yaşamıştım.Sonra serviste 2.2.17.803 versiyonununa güncellenince sıkıntı kalmadı.2.2.17.803 ten sonra kendiniz guncelleme dosyasini indirip guncelleyebilirsiniz.Ama dediginiz gibi once servisin guncellemesi gerekiyor.
    Gizli özellikleri açmak kadar kapatmakta kolay.Garanti konusunda,araçta bir sıkıntı olursa ve farkederlerse problem cikarabilirler evet.Ancak tabela okuma disinda digerlerini fark etmeleri bence guc.
    Benim tabela okumayida fark etmediler.Bir tek otomatik elektrikli bagaj acma kapama sistemini fark ettiler.Onu da sorun etmediler.Hatta dikkatle incelediler.

Merhaba arkadaşalar...160 lik 2016 ICON aracımın bugün 40bin km (2.yıl) bakımını yaptırdım..ilk bakıma ek olarak mazot filtresi ve polen filtresi de değişti..800 TL verdim bakım ücreti... rlink güncellemesi yaptılar..sistem bilgisinde şu an 2.2.19.300 yazıyor...araçta en ufak bir sıkıntı yok..gayet memnunum..

Bu arada merak edenler için sordum Talismanlarda triger kayış değişimi yokmuş, zincirliymiş..ilk dizel aracım olduğu için merak etmiştim(belki de hiçbir dizelde yoktur:), neyse merak edenlere duyurulur..

Elektrikli bagaj açma kapama sistemini nasıl becerdiniz onu çok merak ettim bu arada..bu kadar dolu bir araçta bu da olsa süper olurmuş dediğim bir özellik..merak ettim şahsen..
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.