Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
122
Favori
494.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün dikkatimi çekti ama rüzgardır diyerek çok önemsemedim sizlere de sorayım dedim.

Dün aracım ile biraz hızlanmak istedim. 150 - 180 km arasında araçta direksiyonu çok sert tutmak zorunda kaldım çünkü yolda gezinmeye başladı. Dışarıda rüzgar vardı diye çok umursamadım ancak bu hızda tedirgin oldum. Hızı düşürdüğümde tabii doğal olarak sorun kalmadı. Lastik basınç göstergesini ekrandan baktığımda yanlış hatırlamıyorsam sol taraf 2.7, sağ taraf 2.6 ya da 2.8 - 2.7 gibi görünüyordu.

Rüzgar olduğunu varsayıyorum daha henüz bir daha test etmedim ama tecrübe etmiş olanlara sormak istedim.

İlk kullanımlarında bu tür durumlarla karşı karşıya kalanlar oldu mu? Araç henüz 800 km de.

İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForeksTrade -- 19 Ekim 2016; 14:38:54 >
  • ForeksTrade F kullanıcısına yanıt
    Lastik basinclariniz cok fazla geldi ozellikle benim gibi 2.1-2.3 arasi gezen biri icin onun disinda ciddi bi ruzgar var sanirim cunku aydin izmir otobaninda 190la giderken daha gecen hafta aracin direksiyonunu tek elle yumusak bir sekilde tutuyordum o otobani bilen bilir cok zor sartlari yok genel olarak duzdur ama ruzgari vardir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Megane 4 lastik basınç sensörü 200 liraymış. Dikkat edin lastikçiler kırmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: ForeksTrade

Merhaba,

Dün dikkatimi çekti ama rüzgardır diyerek çok önemsemedim sizlere de sorayım dedim.

Dün aracım ile biraz hızlanmak istedim. 150 - 180 km arasında araçta direksiyonu çok sert tutmak zorunda kaldım çünkü yolda gezinmeye başladı. Dışarıda rüzgar vardı diye çok umursamadım ancak bu hızda tedirgin oldum. Hızı düşürdüğümde tabii doğal olarak sorun kalmadı. Lastik basınç göstergesini ekrandan baktığımda yanlış hatırlamıyorsam sol taraf 2.7, sağ taraf 2.6 ya da 2.8 - 2.7 gibi görünüyordu.

Rüzgar olduğunu varsayıyorum daha henüz bir daha test etmedim ama tecrübe etmiş olanlara sormak istedim.

İlk kullanımlarında bu tür durumlarla karşı karşıya kalanlar oldu mu? Araç henüz 800 km de.

İyi günler dilerim.

Lastik basınçlarınız yazlıklar için önde 2.2 arkada 2.0 bar normal değerleri. (32psi-30psi) yüklü durumda 2.4 bar önler 2.2 arkalar. (34psi-32psi)

Sizin lastik basınçlarınız çok yüksek o yüzden aracın tutunamaması normal. Aracı teslim aldığımda benim aracımdada lastik havalarını

bukadar yüksek değerlerde teslim ettiler, lastikler alışsın yumuşasın diye ama 100-200km sonra normal değerlere indirin diyede uyardılar..

Şuan kışlıklara geçtim 34-32 nitrojen basıldı ve 190km/h da dahi çok güven veren stabil bir sürüşü var.

• Herkese merhaba. Aracımda 120 km ve üzeri hızlarda röle sürekli açılıp kapanıyor ve çıt çıt sesleri geliyor sigorta kutusundan demiştim. Servis aracımı 50 km civarında kullandı sesi duyduklarını söyledi başka araçlarda da olduğunu Renault genel müdürlüğünün de haberi olduğunu ve bunun normal olduğunu söylediler. Ayrıca otomatik klimanın hava dağıtımının da normal olduğunu söylediler. Yalnız bu çıt çıt sesi şurada 20 kullanıcı varsa sadece 2 kişi de var nasıl normal anlamadım.Servis mais Boğaziçi istinye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mergen57 -- 20 Ekim 2016; 12:39:18 >
  • Teşekkür ederim bilgilendirme için. Bana lastik basıncını azaltın şeklinde bir geri dönüş olmadı. Bu konuyu dikkate alacağım. Teşekkür ederim geri bilgilendirmeler için.
  • MERHABA ARKADAŞLAR. 4 AYDIR MEGANE 4 KULLANIYORUM VE ARANIZA YENİ KATILDIM. BURADAKİ YAZILANLARI DIŞARIDAN TAKİP EDİYORDUM VE KENDİ BAŞIMA GELEN BİRKAÇ ŞEYİ PAYLAŞMAK İSTEDİM. ÖNCELİKLE BENİM ARACIMDA DA SOL ALT TARAFTA ROLE SESİ GELİYOR VE ÇOK SİNİR BOZUCU. İKİNCİSİ ARACIN ALTINDAN GICIRTI SESİ GELİYORDU SERVİSİ EN SONUNDA İKNA EDEBİLDİM VE BUGÜN ARKA AKS DEĞİŞTİ, ŞU AN SIKINTI GÖRÜLMÜYOR. ÜÇÜNCÜSÜ BU ARAÇ ÇOK FAZLA RÜZGAR SESİ ALIYOR 100 DEN SONRA BAŞ AĞRITIYOR. BİRDE GAZA BASILINCA HAVALANDIRMADAN SES GELİYOR ÇOK GARİBİME GİTTİ İLK DEFA BAŞIMA BÖYLE BİRŞEY GELİYOR. AYNI SIKINTILARI YAŞAYAN ARKADAŞLARLA PAYLAŞMAK İSTEDİM.
  • POLAT6161 P kullanıcısına yanıt
    Sizin röle sesi ne zaman geliyor yüksek hızlarda mı yoksa her zaman mı? Evet gayet sinir bozucu sigorta kapağının altına yalıtım süngeri yapıştırabilirim en sonunda. Bu ses bende sonradan ortaya çıktı ama servis normal dedi bir şeyler açıp kapanıyordur dedi. Ben de renault sitesi üzerinden daha detaylı açıklama istediğimi ilettim bana geri ulaştılar detaylı açıklamayı bekleyeceğim. Bir şeyin açıp kapandığını bende biliyorum ama ne açıp kapanıyor ve neden bunu söylemeleri gerek. Rüzgar sesinin sınırı 110km gibi çok aşırı gelmedi bana . Gaza basılınca gelen ses tam olarak nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mergen57 -- 21 Ekim 2016; 0:47:25 >
  • Arkadaslar yeni megane da trim ses durumu nasil. Bilgilendirme yaparsaniz sevinirim.

• zepal Z kullanıcısına yanıt
    Trim sesi filan yok
  • Mergen57 kullanıcısına yanıt
    Disli asvalt veya bozuk yolda da hic mi yok hocam saygilar

Gerçekten trim sesi hiç yok arabanın bozuk yolda dahil.
    Anladim hocam tesekkur ederim

Fakat megane sedanda trim sesi olduğunu söylüyorlar. HB ispanya üretimi sedan Türkiye. O sebepten fark var.
  • yildiz kullanıcısına yanıt
    Hocam nokian kışlık lastikler nasıl? Yetkili servis lassa için bile 400 TL istedi. Nokian lastikler ise hepsiburadada indirimde 360 lira. Model tam olarak Nokian 205/50 R17 93V XL WR D4
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mergen57

Hocam nokian kışlık lastikler nasıl? Yetkili servis lassa için bile 400 TL istedi. Nokian lastikler ise hepsiburadada indirimde 360 lira. Model tam olarak Nokian 205/50 R17 93V XL WR D4

Geçen hafta bu lastiği tanesi 350tl den taktırdım Ankara Oran daki bayiden.. Nokian WR D4 - 205/50 R17 93V XL
  • quote:

Orijinalden alıntı: zepal

Arkadaslar yeni megane da trim ses durumu nasil. Bilgilendirme yaparsaniz sevinirim.

2 ay 3bin km dir Ankara şehir içinde sürekli bozuk zeminde kullanıyorum Maşallah çıt yok şuan.

Bende en ufak sesten etkilenirim. Birleşim yerleri oldukça sıkı.
  • herkese merhabalar. 1 hafta önce 2.el olarak 13bim km'de aldığım touch paket dizel otomatik modeli ile aranıza katıldım. aracın performansından ve şanzımanından çok memnunum. yalnız dikkatimi yakıt tüketimi çekti. ne kadar dikkat etsem de fabrika verilerine yaklaşamadım. şehir sışı 5 lt nin altına pek inemedim. sizde durumlar nedir acaba?

bir başka konu ise dizel bakım süreleri 15binde bir olarak biliyorum ve 15bin olmak üzere. ilk bakım masrafları ne kadardır?

kışlık lastik konusunda nokian wr d4 ile continentalin ts860 modeli arasında kaldım. hangisini önerirsiniz ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • ByLabTek kullanıcısına yanıt
    Bakımlar 20bin km'de. Yakıt tüketiminiz normal bende istanbulda 5.3'ün altına inemedim, jantlarım 17 inç. Her arabada fabrika verilerinden %10-%20 sapma olur. Kış lastiğinde ise nokian wr d4 ıslak zemin performansı kış lastikleri arasında en iyisi ve sessiz de olduğu söyleniyor. Dün gece nokian wr d4'ü hepsiburadadan takılma masrafları dahil tanesi 360 TLye sipariş verdim. Şu anda nokian en ucuz hepsiburadada. Gerçi touch modelde 16 inç jant var, size lastikler en az tanesi 100 lira daha ucuzdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mergen57 -- 22 Ekim 2016; 8:53:05 >
    cevapladığınız için teşekkür ederim hocam.

fabrika verileri şehir dışı 3.6 gösteriyor ki 5lt bu hesaba göre %40 yapıyor hocam malesef...

wr d4 için hb'de kampanya var dediğiniz gibi ücretsiz montaj hediyesinin yanında 16'' lastik 209 tl'ye satılıyor. büyük ihtimal alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.