Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
122
Favori
494.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok merak ettiğim birşeyi az önce deneme şansım oldu buradan da yazayım. Aracım 2016 dci edc icon. Ankara da şu anda güzel bi kar yağışı var. Daha önce esp li asr li ve hatta otomatik bir aracı karda kullanmamıştım. Bugün fırsat bu fırsat çıktım 40 45 dk tecrübe ettim. Öncelikle yokuşta falan kalmak için eco mod en güzeli, siz heyecanla gaza yüklenseniz bile kontrollü gaz verdiği için araba patinaja düşmüyor. Kalkış çok net ve temiz oluyor. Elektronik el freni ile yanlamak istedim tad vermedi. Ama sport modda esp biraz daha serbest bıraktığı için cidden güzel savurma şansı veriyor arabaya direksiyon sallayarak. Baya eğlendim.

Demem o ki! Takın iyi bir kar lastiği yaz havası gibi gezin karlı havalarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Anahtar yaninizdayken kapi koluna el temasi yaptgimda kapilar acilmamaya basladi. Dun 2. Anahtar arabanin icindeyken bunu yapmadigini fark ettim, bugun yedek anahtarida arabadan cikardim ancak hala kapi kilitlerini el temasim sonrasi acamiyorum. Cozumu nasil bilen var midir?

• Zfrtylngvn Z kullanıcısına yanıt
    Kartların pili azalmış olabbilir mi?
    Kart üzerindeki tuşları kullandı iseniz açılmaması normal. Kartı yuvasına sokup aracı çalıştırın ve stop edin, muhtemelen düzelecektir.
    Araç çalıştırılıp stop ettikten sonra durum hala düzelmediyse, bir de araç menüsünden otomatik kilitleme durumunun "ON" veya "OFF" konumunda olup olmadığını kontrol edin. Benim aracım bir kez OFF konumuna geçmişti.
  • Merhaba arkadaşlar aşağıdaki araç hakkında ne düşünüyorsunuz. Araç Renault bayiinde test aracıymış. Ne dersiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-garantili-megane-sedan-1.5-dci-plusedc-full-12.000-km-hatasiz-2016-409855842/detay/
  • erbilge E kullanıcısına yanıt
    Opsiyonlarıda olan bir araç. Kazası yoksa, fiyat iyi. Sıfırına göre indirimli.
  • Merhaba. Camur ve gece asiri sogukda disarida klmasindan oturu sensorler dondu sanirim, kendiliginden duzeldi temizleyince. Tesekkurler.

• arkadaşlar birşeyi merak ediyorum. yan ayna ısıtmalarının harici bir butnu varmı yani nasıl çalışıyor. arka cam ısıtmasıyla aynı andamı çalışıyor acaba yokra ayrıetten bir yerden mi çalışıyor?
  • mr_erenn M kullanıcısına yanıt
    ayne ve arka cam buğu çözücüler aynı anda çalışıyorlar başka bir tuş yok.
  • oly1786 kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkürler
  • Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık olarak 4 aydır 1.2 tce icon donanımlı araç kullanıyorum. Son 1 ay içerisinde kasis veya çukurlardan geçerken sürücü koltuğunun altından bozuk para sesi gibi tam olarak tarifini yapamadığım bir ses geliyor, koltuğun alt kısmını ve vida bağlantılarını inceledim fakat gevşeyen veya sarkıp bir yere değecek bir parça bulamadım. Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu?

Servisleri dahi arayıp sorunu anlattım fakat bu zamana kadar herhangi bir şekilde bahsettiğim konu ile ilgili bir şikayet almadıklarını söylediler.

Aracımın garantisi devam ediyor, açıkçası servise bırakmayı düşünmüyorum çünkü sorunu çözemeyecekler gibi geliyor ve çok fazla git gel zaman kaybı olacak. Belki son çare olarak düşünebilirim. Bu şekilde sorun yaşayıp, sorunun nereden kaynaklandığını bilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

• Merhaba arkadaşlar,
    11 Yıl Megane I Dinamik kullanmış birisi olarak, 2016 Icon 1.5 dci Edc full paket Titanium Gri Megane ile aranıza katıldım.

Arabada start stop devreye girmiyor. Acaba aküsünde bir azalma mı var yoksa bir ayarı mı var. İkincisi orjinal bir bagaj havuzu fiyatları ne kadar?
  • Sedan konusunda yazmıştım ancak cevap alamamıştım buraya da yazayım.

Sport modunda ses değişimi yaşayan var mı ? Ve Rlink araç menüsünde ''Motor Ses Tasarımı'' menüsü olan ? Bazı araçlarda var bazı araçlarda yok. Sport da denedim herhangi bir ses değişimi yok. ''Motor Ses Tasarımı'' menüsü de yok. 2017 Sedan Icon.

Çok güzel bir sport mod sesi var araçta :

Videodaki kişi kendi uğraşlarıyla ortaya çıkarmış sanırım yazılımsal olarak. Bazılarında direkt olabiliyor.
    Aynı kişi araç hareket halinde video oynatmayı da aktifleştirmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=8Ixm0BKdmoY (Sport Mod Sesi )
    https://www.youtube.com/watch?v=5WgEETq2tSo (Motor Ses Tasarımı Menüsü - dk 1:00 dan sonra)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 31 Aralık 2017; 18:24:58 >

• erbilge E kullanıcısına yanıt
    Aracın motor suyu belirli bir dereceye ulaşmazsa, kalorifer sistemi gibi belirli bir seviyede güç gerektiren bir sistem açıksa start stop sistemi devreye girmeyebilir. Bu durumda ekranda A harfinin üstü çizik oluyor. Start stop devreye girerse daire içinde A harfi görünüyor. Bu nedenle kış aylarında bu sistem daha az devreye girebiliyor. Bir de frene tam basılmaz ise sistem zaten devreye girmiyor.

• Arkadaşlar merhaba,

İkinci el olarak almış olduğum araç 2017 haziran trafiğe çıkışlı görünüyor, şuan apple car play, android auto ve rsound yazılımları aktif değil fakat rlink sürümüm 3.3.xxx diye devam ediyor. Bir kaç yerde okuduğuma göre 3.3.xxx sürümleri yukarıda belirttiğim özellikleri destekliyormuş. Servise gidip güncelleme yaptırmama gerek var mı? Bu özellikler açılır mı?

Teşekkürler.

• R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    buradaki yazıları görene kadar yapay ses benim araçta (icon) olduğunu düşünüyordum. Bugün modlar arasında sırf test etmek için geçiş yaparak denedim ama yapay ses gibi bir şey duymadım. ilginçtir ki icon modellerde yapay sesin olduğunu biliyordum...
  • mr_erenn M kullanıcısına yanıt
    Evet bende öyle düşünüyordum. Ancak linkini paylaştığım videoyu izledikten sonra böyle bir ses olmadığını anladım. Denerken hoparlör sesini artırın ve şarkıyı durdurun. Sport sesi çok hoşuma gitti ama olmaması kötü. Belki rlink güncellemesiyle falan gelir. Bu sesin olması için ''rsound'' dosyası olması gerekiyormuş rlinklerde sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 3 Ocak 2018; 16:46:11 >
  • Merhaba.

Ayni sorunlari yasayanlar icin:

Bugun manisa ordu renault servisinda yapilan guncelleme ile bluetooth baglanti problemi giderdi. (Baglantinin 2-3 sn de kopmasi sorunu). Yaklasik 2 saat suruyor guncelleme. Ayrica, motor sesi ile ilgili olarak sordum ustalara ve clio4 lerde oldugunu 2016 gt line da olmadigini soylediler. Menude var ancak calismiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zfrtylngvn

Merhaba.

Ayni sorunlari yasayanlar icin:

Bugun manisa ordu renault servisinda yapilan guncelleme ile bluetooth baglanti problemi giderdi. (Baglantinin 2-3 sn de kopmasi sorunu). Yaklasik 2 saat suruyor guncelleme. Ayrica, motor sesi ile ilgili olarak sordum ustalara ve clio4 lerde oldugunu 2016 gt line da olmadigini soylediler. Menude var ancak calismiyor.

Rlink versiyonunumu yükselttiler versiyonunuz kaçtı kaç oldu ?

Ustalara fazla inanmayın ya bilmiyorlar ya sallıyorlar :))
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.