Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
122
Favori
494.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim aracımdaki durum da ognemir arkadaşın ile aynı idi. Geçmiş gün dönüp de aramadım ama galiba havayı ön cam ve göğüse verdiğimde ön cam ve ayaklardan üflüyordu. Ya da tam tersi. Ognemir bahsedinceye kadar da farkına varmamıştım. Özellikle bu durum için servise gitmedim. Benim için de çok takılacak bir problem değil. Ancak benim aracın klima borusu delik çıkınca garantiden değişim sırasında bu durumu da servis sorumlusuna bizzat göstermiştim. Hatta servisteki icon 8.7 inçde de denedik. Onda da hava yönlendirmesi problemli idi. Özellikle belirtmiştim. Bunun düzeltilmesi için göğüs sökülecekse buna izin vermiyorum. Bu şekilde kalsın demiştim. Aracı teslim alırken göğüs sökülmeden yeniden düzenleme yaptık. Düzelttik dediler. Gerçekten de her türlü tek ve çift kombinasyonlu hava yönlendirmelerinde hava nereye yönlendiriliyorsa oradan geliyor. Sadece üçlü kombinasyonda (ön cam, göğüs ve ayak kısmı) hava göğüs kısmından daha az şiddette gelirken Geri kalan kısımlardan daha kuvvetli geliyor. Ankara maisin bunu Yen'i yazılım ile düzelttiğini sanmıyorum. Çünkü yazılım sürümü hala aynı. Muhtemelen bilgisayar bağlayıp yönlendirmeleri tekrar düzenlediler. Ama emin değilim. Manuel klimalar ile ilgili bilgim yok. Benim araç standart icon. Bu arada araç 22000 km oldu. 1 yılı geçti. Trim sesi vs. Herhangi bir şikayet şimdilik yok. Herkese kazasız belasız sürüşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• free men F kullanıcısına yanıt
    Klima ile ilgili durum ilk gelen araçlarda vardı,benimki 2016 Nisan çıkışlıydı .Daha sonrasında muhtemelen düzeltildi.
    Serviste benim aracın kliması baştan sökülüp kontrol edildi(servisin bana söylediği bu),yapısal bir sorun yokmuş.Muhtemelen basit bir yazılımla veya beyinden ayar yaparak işi çözdüler.
    Ben kullanmaya devam etseydim muhtemelen 11000km civarı olurdum
    Geçen yıl bu aralar konu başlığı oldukça hareketliydi..Herkes bir anda kayboldu.
  • ognemir kullanıcısına yanıt
    free men F kullanıcısına yanıt
    Genelde insanlar arabalarında problem yaşayınca, bununla ilgili çözüm aramak için forumlara geliyor. Arabada rahatsızlık verecek sorun olmayınca başlık da boş kalıyor kanısındayım. Önemli olan sorun yaşayan olunca o kişiye çare olabilmek. Görüldüğü gibi bilgisayarla beyinden hava kanalları ayarlanabildiğini öğrenmiş olduk. Sayın ogrenir, sayın free men hangi ilde ve hangi servisde ayarlamayı yaptırdınız?
  • ok05 kullanıcısına yanıt
    Ankara Renault mais şubesi. Eskişehir yolundaki servis.

• ok05 kullanıcısına yanıt
    İstanbul / Çetaş Mahmutbey Şube
  • Merhaba Arkadaşlar,

Uzun araştırmalar,kıyaslamalar nihayetinde aranıza 2016 HB 1.5 DCI EDC aracımla katıldım. Araç 10.000 km'de agustos sonu trafiğe çıkışlı. Yıllık bakımını ben yaptıracağım garanti bozulmaması için son tarih çıkış tarihi midir ?

İstanbul'da özellikle tavsiye edeceğiniz bir servis var mıdır ? Yaptıranlardan fiyat bilgisi alabilir miyim?

Aracın satın alındığı bayinin servisine gitsem ekstra bir avantajı olur mu ?

Şimdilik aracı tanımaya çalışıyorum sağ arka koltuğun başlığı seviyesinde biraz ses geliyor gibi , araçta tek oldugumdan net yerini tespit edemedim benzer bir ses duyan oldu mu acaba?

Ayrıca 1.bakımını yaptıran arkadaşlardan ekstra "şuraya baktır, yahut şunu güncellet" diyebileceginiz noktalar var mıdır?

Teşekkürler.
  • gknnho G kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah

Sağ arka kapı hizasından gelen ses emniyet kemerinin Demir kısmının kapı plastik aksamına çarpmasından gelebilir. Bir kontrol edin isterseniz.

Aracınızın kilometresi gelmese bile ekranda bakıma 30 gün kaldı şeklinde bilgi geliyor. Onu takip edebilirsiniz. Yalnız joy ve touch donanımda bu özellik var mı bilmiyorum.

Bakım sırasında servisten r link Yen'i sürüm varsa onu talep edebilirsiniz. Yanılmıyorsam 2016 hb lerin sürümü 2.2. Diye başlıyor. Showroom da incelediğim 2017 megane da 3.3. Şeklinde idi.

Renault satış veya serviste tanıdık biri olmadığı sürece bakım ücretinde ciddi bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

• Teşekkürler hocam,

Araç icon yalnız irdelediğimde servis günüyle ilgili bir ibare göremedim.Tekrar kurcalıyayım.

Ayrıca menüde dolaşırken "lastik belirleme devam ediyor" ibaresi çıkıyor beklememe rağmen herhangi bir çıktı vermiyor. Sizlerde de böyle bir durum var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gknnho -- 17 Temmuz 2017; 14:53:51 >
    Bakıma kalan gün sayısı otomatik olarak ilk çalıştırılma anında çıkıyor. Menülerde aramanıza gerek yok bence. Eğer sizde hala çıkmıyorsa Bakıma 30 günden fazla var demek ki.

Lastik belirleme uyarısını ben hiç yaşamadım ama forumun geçmiş sayfalarında sanki o konuda bilgi vardı. Eşimin aracı micra. Belki micra forum sayfasında okudum. Emin olamadım şimdi.

• free men F kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun.

Bahsettiğim uyarıyı kendi vermiyor. Direksiyonun sağındaki yukarı/aşağı oklardan menüyü değiştirdiğimde denk geliyor. Ama o ibarede kalıyor yani belirleyip bir sonuç vermiyor. Neyse öğrendiğimde paylaşırım olmazsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gknnho

Teşekkürler hocam,

Araç icon yalnız irdelediğimde servis günüyle ilgili bir ibare göremedim.Tekrar kurcalıyayım.

Ayrıca menüde dolaşırken "lastik belirleme devam ediyor" ibaresi çıkıyor beklememe rağmen herhangi bir çıktı vermiyor. Sizlerde de böyle bir durum var mıdır ?

direksiyondaki OK tuşuna basılı tutun hocam bir süre sonra işlem tekrar başlar
    Lastik basınç uyarısının deger göstermesi için aracın sabit halde değil belirli bir mesafe hareket etmesi gerekiyordu diye hatirliyorum. Birde öyle deneyin isterseniz.

• zobu1907 Z kullanıcısına yanıt
    Frene biraz sert basiniz.ara dokunuslarda pratik hareket edebilmesi icin devreye girmez

• @Ciddi Lama, deneyeceğim hocam.

@serkanki26, yani yoldayken de yaptıgımda çıkmıyor.

Aslında araca karar verme aşamasında nerdeyse bu konunun tüm sayfalarını okudum ama denk gelmemiştim bu duruma. Serviste öğreniriz artık.

İstanbul'da(avrupa) ilk bakım yaptıran arkadaşlardan fiyat/ilgi bakımından servis tavsiyesi bulunacak olan var mıdır ?
  • quote:

@Ciddi Lama, deneyeceğim hocam.

@serkanki26, yani yoldayken de yaptıgımda çıkmıyor.

Aslında araca karar verme aşamasında nerdeyse bu konunun tüm sayfalarını okudum ama denk gelmemiştim bu duruma. Serviste öğreniriz artık.

İstanbul'da(avrupa) ilk bakım yaptıran arkadaşlardan fiyat/ilgi bakımından servis tavsiyesi bulunacak olan var mıdır ?

aracınızda rlink menüsünden araç kısmına girip çıkan ekranda menüyü kaydırın lastik basınç sensörü ayar ikonu çıkacak buna tıklayın lastik basıncı sıfırla var lastik basınç sensörünü sıfırlayın sonrasında lastik basıncı öğreniliyor diyor aracı hareket ettirin bir süre sonra lastik basıncını gösterecektir bazen bana da oluyor ben rlinkten sıfırlıyorum yeniden belirliyor

• eynipa E kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam frene tatlı sert basınca yokuş kalkış devreye giriyor.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 18 Temmuz 2017; 21:52:40 >
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Araç alma arefesindeyim 2016 model ikinci el Megane 4 Icon 1.5 Edc ve Opel Astra K Dynamic MT 1.6 CDTI kalmmış durumdayım. Bugün iki araç baktım renkleri dahi aynı.

Çok kısa sürede karar vermem için yardım edebilir misiniz ?

Benim görebildiğim kadar:

- Megane'ın koltukları(yarı deri) daha konforluydu. Daha sessiz gibiydi test sürüşlerinde.

- Astra'nın arka hacmi hissedilir derecede daha geniş.

- Astra kullanıcısı uzun dönem yakıt tüketimi 6.3 idi megan ise 5.2. (Tabi bu kullanıcıya göre değişir ama katalogda dahi net 1 litre fark var;) Ama normalde fark 1.5 litreyi buluyor gibi.

- Astra'nın otomatik şanzımanı tam otomatik oldugu için daha sorunsuz olacağı söyleniyor.

- Megane'ın multimedya ekranı (8.7'' büyük) daha kullanışlı gibi.

- Megane'ın farlar led iken Astra dynamic'in halojen .

vs vs. görünen birinin bir özelliği daha iyiyken diğeri de farklı alanlarda öne çıkıyor.

Siz yazdıklarıma göre ve Megane'ı tercih etme nedeninizi belirtmenizi rica ederim.

1-astra 1.5lt civari fazla yakar

2-astrada yol sesi cok daha fazla

3- astrada suspansiyon daha sert ve tikiritili

4- astranin halojen megane in led farlari var ayrica elektronik park var megane da

5- garanti suresi ve servis maliyeti megane da cok daha avantajlidir.

Fakat;

Performans istiyorsaniz astra ck daha iyi bir aracdir bu konuda

Megane alacaksaniz kavrama testi yapin zira 10bin tl elinizde kalrsa

• eynipa E kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam,

Tercihimizi Megane'dan yana kullandık. Şimdilik aracı tanıma evresindeyiz.
  • papyon34 P kullanıcısına yanıt
    Bunu rlink'i kurcaladıgımda yaptım ama sonrasında ilerleyip tekrar kontrol etmedim, ilk fırsatta bakacagım.

Teşekkürler.

Ayrıca genel olarak sormak gerekirse; özellikle park esnasında frenleyip dururken yahut freni bırakıp kalkış yaparken tabiri caizse alt taraftan hafif bir "gurt" sesi geliyor, başına böyle birşey gelen var mıdır ? Araç henüz 10bin km'de.

İlk kez otomatik kullandıgım için tavsiyelere göre trafikte dururken frene biraz sert bastım,basıyorum bu neden olmuş olabilir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.