Şimdi Ara

2016 PHİLİPS LCD & OLED ANDROİD TV (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.686
Cevap
24
Favori
117.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 seri tv alan arkadaşlardan inceleme sonrası foruma bilgi paylaşmalarını diliyorum. En en en çok merak ettiğim gamemod lag time.

Mesela ben avforumdan 55pus8601 incelemesini buldum.

Lag time gamemod 35 ms..
    1800 hz..
    700 nits parlaklık..
    10 bit va panel
    ..

https://www.avforums.com/review/philips-55pus8601-ultra-hd-4k-led-tv-review.12316

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız kanal geçişleri arasında ygs sorusu çözülür..

• Ckmz17 kullanıcısına yanıt
    son bilgi ips panel -direkt led - 100 hz

bit işini bilmem 8-10 belli olmuyor .

https://store.donanimhaber.com/f0/04/8b/f0048b7c04c590a380313408c2af8f56.png

http://hdtvpolska.com/topic/37116-test-android-tv-philips-pus-6501-ultra-hd/
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

Bu TV'den fiyat/performans olarak umutluyum bu sene. Gerçi philips'den ilk defa umutluyum bu sene

• quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

quote:

Bu TV'den fiyat/performans olarak umutluyum bu sene. Gerçi philips'den ilk defa umutluyum bu sene

aynen bende şaşırmış durumdayım. Polonya inceleme sitesinde HDR NEO demosunu gördüm. Bu video HEVC ve 50 fps tamam ancak bitrate i 45mbps civarlarında ve 10 bit bir video. Bu desteği vermesini beklemezdim ancak belli ki birşeyler de değişiklik var Philips de. İncelenmeyi hak ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

quote:

aynen bende şaşırmış durumdayım. Polonya inceleme sitesinde HDR NEO demosunu gördüm. Bu video HEVC ve 50 fps tamam ancak bitrate i 45mbps civarlarında ve 10 bit bir video. Bu desteği vermesini beklemezdim ancak belli ki birşeyler de değişiklik var Philips de. İncelenmeyi hak ediyor.

Belliki Philips 2015 den dersini almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nibbleArt -- 7 Nisan 2016; 17:10:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PHİLİPS 49PUS6501 4K televizyonu geçen gün inceledim harika bir tv.

1080p hareketli görüntülerle test ettim cihaz muhteşem ötesi, motion mükemmel çalışıyor.

Cihazı alıpta pişman oldum diyen çıkacağını sanmıyorum.

Bu benim görüşüm tabiki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi booming -- 7 Nisan 2016; 17:21:09 >
  • Bide ambilight 3 olsaydi tadindan yenmezdi

• Beyler yine bazı bilgiler yalnışlıkları vardır,özellikle IPS li paneller de(HiEnd/MidLevel lar da) 10-bit olur!! TPV de aynen böyledir ama bu sene anlaşlıyor ki TPV de ucuz yola kaçmış
    IPS takıyor alayına gibi olmuş yaw

IPS ler 10-bit/100/120Hz dir,sadece IPS olup da EnrtyLevel olursa 50/60Hz dir

tercihiniz daima VA olsun! "FILM" ci iseniz kesin VA olsun Gamer lar için çok farketmez veya adam vividçi ise yine farketmez bunlar Latency değerlerine takılırlar ve düşük lag isterler haklı olarak
    TPV ler çok düşük lag vermezler! bir Sony kadar hızlı değildirler!

>>BluRay kullanacıları varsa ve 24fps de çok önemli ise Sony ilk tercih olmalıdır! ancak TPV de HiEnd serileri de oldukça iyidir veya üzmez!
    ileri de UHD2160-60p de ise ne olur bilinmiyor şimdilik sadece sallanıyor!! 24fps de panel sorunsuz olur/olabilir ama 60p de sorun çıkabilir sonra gelsin yazılımlar olur

"Direct-LED" için sürekli yazıyorum>>>TPV Pro-LED konusun da en iyisi! bundan iyisi ise Şam da Kayısı oluyor arkadaşlar

DL olması malum kronik sorunları oldukça çözmektedir! FALD gibi değildir ama EDGE-LED lere göre ciddi artısı vardır! DL ise IPS bile olsa alınabilir! IPS ile benim işim olmaz
    ama F/P olarak alınabilir,IPS leri de en iyi adam eden yine TPV dir!! eskiden Tosh idi şimdi TPV IPS de en iyisi,"Contrats" kötüdür,resim kalitesi iyidir veya çok iyidir
    ama sahne karardıkça falsolar başlar! FILM ci adam uzak dursun IPS ler den!

yaw bilgi diye resmen sallama şeyler yazılıyor ona hayret ediyorum,ülen 850;1 den ne olur veya 1000:1 den bunlar kötü değil berbat cr değerleridir!
    zaten max. 1.600;1 dir ama TPV dekiler ortalama 1.200;1 olan modüller dir bunun üzerinden yoktur,zaten herifler HiEnd ler de tamamen VA kullanıyorlar 4/5bin;1 olarak

Gelelim Latency değerine Game mode;min.32/35ms olur ki bu değer TPV için de bence çok iyi demektir! (CRT ye göre tabiki) ama ben biraz daha fazla çıkacağını tahmin ediyorum
    test siteleri LB ile test ediyorlar(daha düşük lag değeri göstermek adına)

2015 model 7600 de lag kötüydü örneğin veya yeterli değildi!

++

2016 modeller olarak zaten epeyi bir revizyona gitmişler rekabet adına 7601 ler de FALD ve bakalım ne gösterecek
    ben umutluyum bu sene için TPV den

++

TPV "video-processing+scaling" olarak çok iyidir hatta en iyisidir! ama istikrar yok! bir sene çok iyi sonra sene yatıyorlar gibi!

• albani kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim cihaz (49PUS6501 4K) mükemmel gerçekten hele hele video-processing ' i çok beğendim .Hatta şimdiye kadar gördüklerim içinde en iyisi diyebilirim.
  • 55pus6501'in çıkış fiyatıda şu an için 4000TL. Çıkış fiyatına göre iyi gibi duruyor.

• Ekip selam.. Gördüğüm kadarıyla phil için güncelleme gelmiş, herkes bu güncellemeile 4k olayının kökten çözüleceğini umuyor. Bende bir süredir tv arıyorum, açıkçası 2015 lerden samsung 7000, phil 7100 ve 7600 arasında kalmıştım. Şu 4k sorunu yüzünden emin olamayınca biraz samsunga kaymıştım ama 2016 modellerde bu sorunun çözüleceğini duyunca 2016 6501-7101 beklemeye başladım. Eğer bu güncelleme ile 4k sorunu toptan çözülürse 2015 ler için sizce phil 7100 mü 7600 mü almalıyım, yoksa 2016 6501-7101 mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramço07

Ekip selam.. Gördüğüm kadarıyla phil için güncelleme gelmiş, herkes bu güncellemeile 4k olayının kökten çözüleceğini umuyor. Bende bir süredir tv arıyorum, açıkçası 2015 lerden samsung 7000, phil 7100 ve 7600 arasında kalmıştım. Şu 4k sorunu yüzünden emin olamayınca biraz samsunga kaymıştım ama 2016 modellerde bu sorunun çözüleceğini duyunca 2016 6501-7101 beklemeye başladım. Eğer bu güncelleme ile 4k sorunu toptan çözülürse 2015 ler için sizce phil 7100 mü 7600 mü almalıyım, yoksa 2016 6501-7101 mi ?

2016 model bir tv almanız daha mantıklı. Samsung olur philips olur farketmez 2015'e göre. Bitaz daha bekleyin yeni ürünlerin yorumları gelsin piyasaya

• 2016 7601 serisi ciddi anlamda aradığımız tv olabilir, hadi bakalım ilk incelemeri merakla bekliyorum..
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Yalnız 7601 modelinin sadece 65" çıkacağını bir yerde okumuştum.

• drowen kullanıcısına yanıt
    Bana da 65" lazim:) Ama referens panelleri 55" olarakta cikarmalari lazim aslinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

Bana da 65" lazim:) Ama referens panelleri 55" olarakta cikarmalari lazim aslinda.

modaya uyup büyük ebat tv çıkarıp yanlış yol izleniyor..
    ekran boyutu arttıkça görüntüde kayma ve lag time artıyor + insan sağlığı büyük boy ekranda daha fazla radyasyona mağruz kalıp gözlerde aynı şekilde radyoaktif ışınlara mağruz kalıp ağrı yapmakta veya bozmaktadır.

3- 4- 5 metreden denedim 46 inç evde yeterli geldi.. altyazılar felan kocaman , insan kafalarıda öyle kocaman bazen garip oluyor. kocakafalar görünce :D

• quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

dostum FALD panelleri artık 65 ve üzerin de yapıyorlar! daha doğrusu öyle yapmaları işlerine gelmektedir!

55 de FALD gerekmiyor bu çakalların kafasına göre veya 46/48 leri de öyle,ebat ufaldıkça FALD ın LD çalışması buna bağlı olarak zorlaşıyor
    artı maliyet istiyor! Tosh hariç 46 da bu işi beceren de yok! bir de Sony nin efsane RGB-LED olanın 46 sı FALD dı(diğer o yıllar da görülen
    tek tük 55 altı FALD lar da "çakma" idi) kısaca sürekli anlattığım gibi FALD ı üretip matrix arkasına dizmek marifet değildir,asıl iş bu sistemi
    doğru yani adam gibi çalıştırmak dan geçiyor bu da çok zor bir iş! Sharp bu sistemi bulan ama o bile zorlandı ve 60/70/80/90/105 de çoğu
    serisini EDGE-LED çıkardı ve sonra da Dükkan kapattı!(özel üretim Sharp-FALD ları saymıyorum tabiki)

65 de ise panel TFt-LCD olunca teknik olarak zaten FALD olması "ŞART" dır! ama zor+maliyetli ve sonucu da sıkıntılı olabilecek bu sistemi
    üreticiler kullanmak istemiyor! 55 de yine bana göre FALD şart,46 da yine şart,örneğin benim panel 46 ama FALD ın referance olanı var üzerin de

760xx ise bu senenin "gözdesi" ebatına takılma sen,zaten FALD olursa isterse 105 olsun isterse 32 olsun;çünkü TFT-LCD ler de baclit sisteminin zaten
    doğrusu budur yaw daha doğrusu bilinen-bulunan en iyi baclit sistemi budur(çıkış tarihi 2008/9-bir Sharp tekniği dir)
    ama bu da tek başına en iyisi veya en doğrusu yine değildir! TFT-LCD teknolojisi ölmüş bir yapı olduğu için mevcut sistemine bir ilave bu konular da
    yapılamıyor! boktan "EDGE-LED" denen sistemi uygulayıp bir çuval paraya teknoloji diye kakalıyorlar

PDP/Oled self-illum. olup tam doğrusu budur,her pixelin bağımsız ışık kaynağını üretmesi prensibi gerçi bu panellerde de başka sorunları çıkıyor v.s
    kısaca hala aşılamayan sorunları var panel tip Display lerin!

Sharp ın bir başka süper buluşu da şu idi,belki hatırlarsın şu efsane Sony X45x den>>>"RGB-FUL-LED+Local-Dimming Engine" bu son nokta idi
    bunun nokta atışı reference paneli ise tabiki Sharp XS1 idi dünya da iki tane örneği oldu başka da yok! şimdi hala teknoloji diye en boktan balict sistemli
    EDGE-LED paneller(bir dolu da sorunları olan) manyak paralara satılıyor

"RGB-LED" TFT-LCD ler için son ve en iyi bulunmuş tekniktir ama artık yok! Local-Dimming de gereken baclit sistemini yaptığı için en iyisi olarak öne çıkıyor!

toparlarsam TFT-LCD ne ne olması gerektiğini>>> "RGB"-LED+Local-Dimmimg Engine* işte budur panelin olması gereken teknik+fiziki yapısı

*Engine=şimdi çakma LD vardır osuruktan bir LD-board ile bunu yapıyorlar ama tam beceremiyorlar! "Engine" ise farklı bir SW+HW yapısı olup ayrıca
    sisteme entegre ediliyor! ama entegre aşamasında ise bir tek Tosh bunu en iyisi ve "sıfır sorun" olan başarmıştır ve seneler geçti LDE sistemi hiç kimse de
    bozulmadı!!! 6/7 sene oldu,anla artık durumu,ama şimdiki paneller "teknoloji harikası" diye yine kakalanıyor

Marka adı/seri vermiyorum ama bilen bilir,bir panel halen satılıyor,acaip uçurulan ve çok yüksek sek fiyatlı v.s ama üzerinde ne LD var ne de başka bir teknik
    uygulama var ne de Full-LED var v.s en kötü baclit sistemi olan bottom-led var yaw bu paneli "Premium" diye satıyor o çakal üretici ve bunun
    adına da teknoloji diyor(bilmem ne teknolojisi imiş) alanların yarısı hatta fazlası baclit sorunları sebebiyle değiştirdiler ya da para iadesi aldılar!

++

Daha önce de yazdım defalarca TPV ler için FALD-76x serisi OK dir(kullandığı teknik uygulama olarak) zaten bu konuda TPV den iyisi henüz yok,çıkacağı da yok
    en azından bu sene,ayrıca FALD da TPV yine yazdığım üzere en iyisidir bu konuda adamı üzmez ama heriflerin sıkıntılı bir SW sistemi var+Andro ile olan
    bazı sıkıntıları var v.s bunlara bakmak gerekiyor,yoksa resim kalitesi v.s olarak sorun yok ve bana göre en iyisi,Sony/Samy vivid/sature+aşırı parlak baclit
    gücü kullanıyor,TPV ler daha natural hatta tam natural resim üretiyor! vividçi olan adam hiç bakmasın TPV lere direk Samy alsın veya Sony!

76xx FALD olması sebebiyle dynamic-contrast da haliyle yüksek algılanıyor>>FILM de en iyisi bu olur(Sinema ve PJ ve PDP den sonra tabiki)
    CMI/Taiwan Modül kullanıyor Black&Contrast bir LCD ye göre yine çok iyi ama hediyesi ne kadar onu bilmiyorum,bana göre sıkıntı verecek tek
    yeri burası olacak gibi geliyor!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: truelove

Pazar günü 55PUS6501 bimeks magazadan 3900TL ve 600 bipara ile aldım. Televizyon görüntü kalitesi (özellikle xone/ps4 oyunlar ve TRT4K) çok iyi. Android uygulamalar da şu an için bir takılma meydana gelmedi.

Televizyonun fotoğraflarını atabilirmisiniz acaba kendiniz çekip bir video bile çok güzel olur kanal geçişi trt4k vs. Sesede gerek yok
  • yeni seri 49PUS6501 da satici kanal siralamasi ve sulme yapilamadigini favori yaoacagimi söyledi bununla ilgili bilfisi olan var mi?
    iyi akaşamlar..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.