Şimdi Ara

2016 PHİLİPS LCD & OLED ANDROİD TV (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.686
Cevap
24
Favori
117.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki puk 7100 mü.alırdınız yoksa.pus 6501 mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mediamarkt bir hata yapmış kodu 49pus6501 yazmış ana 43 inç 2500 tl yanlışlıkla almayı. Aman

• quote:

Orijinalden alıntı: Warnin00

Mediamarkt bir hata yapmış kodu 49pus6501 yazmış ana 43 inç 2500 tl yanlışlıkla almayı. Aman

aynen 43 inch o :)
  • Peki 6501 î tavsiye edermisiniz. 49" olanı.

• 43 pus 6501 kullanıyorum . Lg 7787 ile arasında kalmıştım . Televizyon bence harika arkadaşlar alacaklara tavsiye ederim. Titreme vs gibi problemlerler yaşamadım şimdiye kadar. Görüntüler akıcı ve Full Hd den sonra gerçekten fark var görüntülerde. Ambilightlı tv ilk kez kullanıyorum ancak çok güzele bir özellik sizi görüntünün içine çekiyor adeta. Alacaklara tavsiyem olumludur. Bana göre arayüz olarak gayet de hızlı. Çok kusur ararsanız herşeyde bulursunuz. Fazla takılmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n0x

43 pus 6501 kullanıyorum . Lg 7787 ile arasında kalmıştım . Televizyon bence harika arkadaşlar alacaklara tavsiye ederim. Titreme vs gibi problemlerler yaşamadım şimdiye kadar. Görüntüler akıcı ve Full Hd den sonra gerçekten fark var görüntülerde. Ambilightlı tv ilk kez kullanıyorum ancak çok güzele bir özellik sizi görüntünün içine çekiyor adeta. Alacaklara tavsiyem olumludur. Bana göre arayüz olarak gayet de hızlı. Çok kusur ararsanız herşeyde bulursunuz. Fazla takılmayın derim.

valla güle güle kullan kardesim . 49 pus 6501 i almaya heveslendim birden :) peki haber kanallarında alt yazılar geçerken titreme oluyormu peki
  • Eyw. Titreme görmedim açıkcası . Ama akşam gidince tekrar bakarım. İçerisinde ayarlarda titreme önleyici var onu max a getirince gayet akıcı oluyor. Önceden bir iki titreme gözüme çarpmıştı ya yayından yada tv den bilemiyorum konunun uzmanı değilim. Ama şu an öyle bir sorunum yok çok şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n0x -- 14 Nisan 2016; 9:49:50 >
  • quote:

Eyw. Titreme görmedim açıkcası . Ama akşam gidince tekrar bakarım. İçerisinde ayarlarda titreme önleyici var onu max a getirince gayet akıcı oluyor. Önceden bir iki titreme gözüme çarpmıştı ya yayından yada tv den bilemiyorum konunun uzmanı değilim. Ama şu an öyle bir sorunum yok çok şükür.

iyi çok sevindim peki kanal geçişleri filan nasıl yavaşmı
  • dsmart kullanıyorum. 1-2 saniye gibi beni yormuyor . Kişiden kişiye değişir sanırım bu hız olayı.
  • quote:

dsmart kullanıyorum. 1-2 saniye gibi beni yormuyor . Kişiden kişiye değişir sanırım bu hız olayı.

çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için 6501 iyi ise 7101 için 500 tl daha para vermeye gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayko -- 14 Nisan 2016; 11:49:18 >
  • Yardımcı olabildiysem sevindim. Aklınıza takılanlar olursa sorabilirsiniz arkadaşlar.
  • quote:

Yardımcı olabildiysem sevindim. Aklınıza takılanlar olursa sorabilirsiniz arkadaşlar.

TRT 4K YI açıp telefonunuzdan 10 snlik bir video çekme şansınız varmı ? Ayrıca Flash bellekten 30 ve 60 p 4k video oynatmayı denedinizmi
  • Arkadaşlar selam,

Bir hafta önce ufak oğlumuz evdeki tv yi kırdı bu yüzden yeni tv alacağız. Fakat iş yoğunluğundan bir türlü seçip de alamadım.

Dün gece hırs yaptım ve buradaki mesajların tümünü okudum. :) Gece 2 30 gibi bitirdim ama kafam fena karıştı. Özellikle uzun açıklamalarda bulunan albani nick li beyefendinin yazdıklarından sonra hem çok bilgilendim fakat bazı konular karıştı.

Şimdi kısa maddeler halinde aşağıda sorularımı sıralıyorum.

1) TPV firmasının VA panel tipleri IPS den daha iyiyse ve backlight tipinde Direct Led, Edge Led den daha iyiyse bu durumda 6501-6551-6581 modelleri 7101 ve 7181 lerden daha iyi görüntüye ve daha sorunsuz panellere mi sahip?

2) Peki neden Philips daha üst serisi olan 7101 ve 7181 serisinde DL ve VA panel kullanmıyor? Smart özelliğinin getirdiği ek maliyeti tolare etmek için mi? Bu wide gamut bu kadar maliyetli bir özellik mi?

3) Bu durumda 6501-6551-6581 serisi 7101 ve 7181 modellerinden çok daha iyi modeller, fiyat performans açısından, doğru mu?

Android konusunda burada sıkıntılı olduğu konusunda yorumlar var peki Webos ile özellikle 2.0 ve 3.0 ile Android 5.0 ve 5.1 arasında karşılaştırma yapma imkanı olan var mı? Eğer bu konu da bilgilendirme paylaşabilirseniz çok aydınlatıcı olacaktır.

Şimdiden teşekkürler

• korhanalt K kullanıcısına yanıt
    Direct led edge ledden iyi va panelde ips panelden iyi ama bu ips kotu demek degil ikisninde arti eksileri var webos ve android olayina takilmayin hepsinde sorunlar var tvlerin smart olayi sikintili zaten androidin kronik sikintilari var 6000 serisi ve 7000 serisine gelirsek en philips serileri diger markalara gore degisik politika izliyo numaralara pek takilmayin mesela en iyi model hi-end dedikleri model eskiden 9000 serisi iken bu sene 7600 en iyi urun olarak cikiyo
    Atiyorum bi seri cok iyi olurken bir ust seri panelden maliyetten kacarak ustune ses kontrol dahili kamere felan ekleyerek on plana cikarmaya calisiyolar musteride gidiyo aa bunun kamerasi var ses kontrol var hareket algilma var yada ne bileyim 30w hoparlor var yada 4 tarafli yada 3 tarafli ambilight var diye ek ozelliklerle on plana cikabiliyo ama bu seferde icerideki malzeme kalitesinden odun veriyolar arka planda gorunmeyen ozelliklerden kisarak. Tamamen satis politikasi.
    Benim kendi dusuncem eldeki panellerin durumuna gorede kullaniyo olabilirler yani daha cok para daha cok kalite diye bisi yok istisnalar haric

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ckmz17 -- 14 Nisan 2016; 15:28:45 >

• Bu durumda 6500 serisi, asıl hedef olan görüntü kalitesi konusunda 7100 serisinden daha iyi bir seçim olacaktır.
  • Birazdan dün satın aldığım 49 pus 6501 gelecek sıkıntı yaşamamak adına pişman olurmuyum sizce kutusundan açılmadan iade hakkım varken acele cevaplarinizi rica ediyorum.

• korhanalt K kullanıcısına yanıt
    Hocam ben fikirlerimi yazdim net bisi soyleyemem ama edge led lerde falso daha cok oluyo isik sizmasi gibi problemler direct led daha iyi edge lede gore aceleniz yoksa cikan modelleri gidin yerinde izleyin herkesin goz zevki farkli bakin goruntu hangisinde iyi ise ona karar verin araki fiyat farklarini kiyaslayin mesela bariz bi goruntu farki vardir tamam ozaman anlasilir ama fark yoksa fiyat farki vermeye degmez.

• ademsahan A kullanıcısına yanıt
    Bence doğru seçimi yapmışsınız gibi duruyor, neden pişman olacağınızı düşünüyorsunuz ki?
  • 7100 serisininde ilk görüntüsünü beğendim ama buralar4daki şikayetler yüzünden almamıştım. cevremde ya lg yada samsung var ben ilk defa tülpüden lede geçiyorum ve az değil vereceğimiz rakam 3200 lira biraz da kazanc durumundan dolayı televizyon arayışına girerkende 1500 ile girdik 3200 ile kapattık galiba ve başedilemeyen sorunları var gibiyse vakit varken geri dönmek isterim bu yoldan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ckmz17

Direct led edge ledden iyi va panelde ips panelden iyi ama bu ips kotu demek degil ikisninde arti eksileri var webos ve android olayina takilmayin hepsinde sorunlar var tvlerin smart olayi sikintili zaten androidin kronik sikintilari var 6000 serisi ve 7000 serisine gelirsek en philips serileri diger markalara gore degisik politika izliyo numaralara pek takilmayin mesela en iyi model hi-end dedikleri model eskiden 9000 serisi iken bu sene 7600 en iyi urun olarak cikiyo
    Atiyorum bi seri cok iyi olurken bir ust seri panelden maliyetten kacarak ustune ses kontrol dahili kamere felan ekleyerek on plana cikarmaya calisiyolar musteride gidiyo aa bunun kamerasi var ses kontrol var hareket algilma var yada ne bileyim 30w hoparlor var yada 4 tarafli yada 3 tarafli ambilight var diye ek ozelliklerle on plana cikabiliyo ama bu seferde icerideki malzeme kalitesinden odun veriyolar arka planda gorunmeyen ozelliklerden kisarak. Tamamen satis politikasi.
    Benim kendi dusuncem eldeki panellerin durumuna gorede kullaniyo olabilirler yani daha cok para daha cok kalite diye bisi yok istisnalar haric

yani 7101 e o kadar para vermek yerine 6501 almak dahamı iyi yani

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.