Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.532
Cevap
198
Favori
1.114.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konu içi arama yaptım ama bulamadım,
    2016 R line Tiguan, sürüş asistanı menüsünde lane assist var acc var . Acc sorunsuz çalışıyor fakat lane assist açtığımda “lane assist şu an hizmet dışı “ diye bir uyarı çıkıyor. Nedenini bilen var mıdır?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ft19 F kullanıcısına yanıt

Hocam 2023 üretimi Hankook lastik aldım, S1 evo 2.

Daha önce golfte hankook kullanmıştım memnundum. Adet fiyatı 2’050₺ Diğer markaların adet fiyatları, 300-500₺ daha pahalıydı. En ucuz lastik eski tarihli 1750₺ bilindik marka olmayanlar.

ebat küçük olduğundan fiyatlar diğer ebatlara göre uygun. Lastik havalarını 34psi olarak ayarladım,yokuş,viraj,ıslak yol testi yaptım ✔️ Hankook çok bilinmiyor ama ben beğeniyorum. Kuzenimin aracında s1 evo 3 var,bin km kadar uzun yolda kullandım beğenmiştim. Golfte ventus prime 2 vardı, 50 bin km sorunsuz kullanmaıştım. HANKOOK 😊 reklam parası alırız artık:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N KUL kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Fiyat/performans olmuş.
    Goodyear asymmetric5 ne kadardı fiyatı, oda fiyat/performans lastiği...
    Michelin ve Continental zaten fiyatlar uçuk tur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ft19 F kullanıcısına yanıt

Sağ ol hocam teşekkür ederim, goodyear adet fiyatı 2,450₺ fiyat vermişti,lastiğin modelini sormuştum,efficient g performans.

Goodyear Efficientgrip 2 ve Effgrp prfrmns modelleri var gsliba.

• Arkadaşlar 2016 1.6 tdi tiguan alarak aranıza katıldım. Birkaç sorum olacaktı. Yanıtlarınız sevinirim. Uzun yola ilk defa çıktım ön camdan baya rüzgar sesi geliyor. Önceki aracimda yoktu. Rüzgar sesi normalmi? Lastikleri de dün değiştirdim 235 55 r18 lastik basinclari kac olmalı. Lastikciye diyorum 33 mu olur abi ama biz 38 basıyoruz 35 te anlaştık 😃 olması gereken nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 18 Nisan 2023; 23:15:15 >
  • arkadaşlar 2018 çıkışlı highline tiguan aldım

apple car play derdim var aktif değil galiba. ne yapmam gerek bu konuda bilgisi olan var mı

• catik kullanıcısına yanıt

normalde servis ücretli olarak açıyordu. Dışarıda yapmaya başladılar mı bilmiyorum

• phoenix kullanıcısına yanıt
    Şoför kapısını açınca içte direkte etiket var. Orada hangi yükte ne kadar olması gerektiği yazıyor. Ben genelde tek kişi veya 2 kişi 34-34 basıyorum...

• Daha önce aracımın arka diskler ve balatalar garantiden değilmişti, 36.000 km. Bir hafta önce yaz Lastikleri takılırken arka balataların bitik olduğunu gördüm servisi arayıp fiyat aldım,indirimli fiyatı 1780 TL olduğunu söylediler, balataları serviste değiştirdim. Şimdi aracın kilometresi 70.500 km arka balataların değişme zamanı çok kısa olmadı mı? 34.500 km.
    Ön balataları 43.000 km’de değiştirmiştim. Acaba daha önce garantiden değişen balatalar kullanılmış yada 4. Sınıf balata olabilir mi? Bundan sonra aracı servise götürmem. 34-35 bin km’de aracın arka balatası bitmez. 👺

• Vag grubu araçların firen diskleri ve balataları çok kötü. Çoğunlukla defolu diskler ve balatalar kullanolıyorlar,bu soruna bir el atmaları gerekir.
    Firmalar para kazanalım diye’ araç yedek parça,sarf malzemeri ömrünü yarı yarıya indirmiş durumda,motor yağları da hileli,buhar olup uçuyor yağlar. Üç kağıtçılık üzerine büyük çalışmalar var,dolandırıcılık sahtekarlık ticaret olmaz.

Serviste bu tür akü, filtre, balata vs. parçaların iki farklı çeşidi bulunmakta. Birincisi parça kodu rakam ile başlayan orjinal parça, ikincisi J harfi ile başlayan ekonomi serisi. Size serviste takılan balata markası ve parça kodu nedir, ürün üzerinde veya faturada yazar. Normalde arka balataların erken bitmesi biraz garip, belki ekonomi serisi olan takılmıştir.

Piyasada satılan aynı marka balata ile serviste satılan aynı marka arasında kalite farkı olduğu söyleniyor. Servisteki daha kaliteli olduğu söyleniyor. Benim araç henüz 18binde ve balatalar sorunsuz...

• İyi bayramlar hocam.. Dandik ürün evet. Daha önce garantiden değişti küçük j :)
    2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

İyi bayramlar...
    Tahmin ettiğim gibi. Serviste bu tür ürünleri değiştirirken arada çok fiyat farkı yoksa her zaman orjinal olanı taktırmak lazım. Ekonomi serisi maalesef uygun fiyatlı oluyor ama ömrüde kısa oluyor.
    Mesela servis polen filtresi olarak direk ekonomi serisi olanı takıyor, diger orjinal olanı aşırı fiyatlı çünkü. Polen filtresini piyasadan mann orjinal karbonlu veya antibakteriyel olanı, servisteki orjinal polenin yarı fiyatına rahatlıkla alınabilir.

• 2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

• Benim 06 Golf V'te aracin üzerinde gelen, 80 binde değiştirdiğim ön balatalar, Türk malı çıkmıştı.🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woodpecker -- 21 Nisan 2023; 15:22:31 >

• Merhabalar, 2020 tiguan aracımda kaza sonucu böyle bir hasar oluştu.
    Servise mi götürmemi önerirsiniz yoksa özel serviste kaporta boya tamiri mi? Satarken hangisi daha tercih edilir daha az değer kaybına sebep olur düşünceleriniz nedir?

• aegnor92 A kullanıcısına yanıt

Değer kaybı olmasın istiyorsanız göçük tamiri yapan yerlere danışmanızda fayda var.

Ezikleri giderebilirse çizik olan yerlere rötuş yapılıp göze batmaması sağlanabilir.

Öteki türlü boyalı olunca hasarın az veya çok olmasına pek bakmıyorlar.

• aegnor92 A kullanıcısına yanıt
    Hocam kasko varsa kaskodan serviste yaptırın geçin. Kasko yoksa göçük + rötuş daha uygun ve mantıklı olabilir.

• 4 tane yerle görüştüm, boyasız göçük düzeltme ile düzelmez kapıların birleştiği yerdeki hasar dediler mecburen boya işine girilecek diyorlar onda da arka kapı kol çizgisi altından boya ön kapı lokal boya ile yapılır diyorlar. Kasko olduğu için yetkili servisle de görüştüm onlar da her iki kapıyı komple boyarız artı kapı altlarındaki plastik ve çamurluktaki plastiği değiştiririz diyor. Servis 30.000 civarı hasar çıkar, sanayidekiler 10-15 civarı çıkar diyor. Hangi çözüm mantıklı bilemedim. Yetkili servis 1 ay diyor, sanayidekiler 1 haftaya teslim diyor

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.