Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (488. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim.

Yeni bir özellik eklenmemiş ,yani 2018 olarak mevcut özellikler var.
    Highline+cam tavan
    Anahtarsız çalıştırma yok.
    Selamlar.
  • aydancan A kullanıcısına yanıt
    Cam tavanın keyfini çıkarın
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar benim alacağım ebatlardaki kış lastiklerine baktım.
    Nokian suv 3 - 750 civarı,
    bridgestone blizzak - 685 civarı,
    continental - 950 civarı kampanyalı 4 tanesi 3000 gibi
    petlas - 465 civarı
    birde kumho var ama bunu sevmedim.
    Sizce kumho hariç, petlas al 2-3 yılda yenilemi dersiniz, yoksa diğerlerinden birini al sağlam kullanmı dersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracı 2017 aralık sonunda aldım,
    9000 km de şu an..
    1.4 benzinli, manuel, comfortline..
    klima kapalı, kemer takılı olduğu halde 2 gündür start stop devreye girmiyor..
    önerisi olan var mı?
  • sak0575 kullanıcısına yanıt
    bir süre kullandıktan sonrada mı girmiyor? Car menüsünde bir şey yazıyor mu?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    bugün 80 km yol yaptım, yol sonunda hala devreye girmedi..
    menüde birşey yazmıyor..
    bazen enerji ihtiyacı yüksek felan diyor onuda mı demiyor, 5 dk liğine olmadı servise uğrarsınız hocam.
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Patlasın alma diyeceğim ama marka takıntım olduğu İçin değil. Varsa petlas testi ve orada en azından “makul” not almışsa alın ama sanmıyorum (daha doğrusu ben görmedim) petlasın mukayeseli bir kış lastiği testi olsun. Diğer taraftan kış lastikleri eskidikçe, elastikiyetini kaybettikçe 4 mevsim lastiği ve nihayetinde yaz lastiği özelliklerine dönüyor. Benim gibi az kilometre yapıyor ve lastik diş derinliğini bitirmiyorsanız böyle bir yan fayda da var ki bilindik markalar fiyat farkını çıkarır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dradis D kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben geçen yıl petlas aldım, geçen seneki istanbul havasından pek doğru düzgün deneyimlemedim ancak en kötü kış lastiği bile kışın yeterince iş görür-ki sıfır alınıyor.
    Petlas yumuşak bir lastik, çok sesli değil (hızlı gitmediğiniz sürece) kavraması bana fena gelmedi, daha önceki aracımda kış için brigdestone kullanıyordum ondan pek farkını hissetmedim şimdilik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eyvallah sağolun arkadaşlarım,

petlas hakkında olumlu yorumda var olumsuz yorumda.

continental kampanyası cazip duruyor eğer lastiği bulabilirsem.

yoksa nokian yada bridgestone alacağım.
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Hocam her zaman pahalı olan iyidir diye bişey yok ama lastikte böyle değil. Maalesef lastikler kalitesi arttıkça fiyatı da artıyor.
    Petlası ilk sene kullandığınız da zaten diğer lastiklerden farkını anlamıyorsunuz, sonra ki senelerde performansı düştüğü için fark yaratıyor.

Aşırı kış koşulları yani bahsettiğim kar değil, özellikle buzlanma çok olan bir yer ise iyi bir lastik almanız daha iyi. sonuçta Continental ve ya nokian ve ya goodyear en az 5 sene gidecek.
  • cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam, bridgestone a karar verdim. Continentalın kampanyalı hali adet 980 tl verdiler. Bende 980 üzerinden 3 adet ödeyeceğim sanıyordum. Bu yüzden bridgestone alacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Üstat hangi avekten aldın 186bin liraya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kış mevsimi dolayısıyla sistemin devreye girmemesi normal car menüsünde start stopa tıklandığı vakit, enerji ihtiyacı yüksek yazısı gözükecektir.
    80 Km yol yapıp girmemesi ise normal olarak görmüyorum, daha kısa mesafe yapıp start stop sisteminin devreye girdiğine defalarca şahit oldum.
    80 Km yolu aralıklı kısa kısa yaptıysanız belki ondan dolayı girmemiş olabilir.
  • afumetto A kullanıcısına yanıt
    Hangi avek derken almak için soruyorsanız şu an yok.
    Ben ötv indiriminin ilk başladığı günlerde 3.11.2018 de 5000 tl kapora yatırdım.O gün 192-193 gibi fiyatlanacak dediler.
    Daha sonra 185.500 e faturalandı.(yuvarlak olsun diye 186 yazdım.)
    5 gün sonra başka bir arkadaşa sorduk,yok,şu an 230,aralık için bilemeyiz dendi.
    186 ucuz görünüyor ama değil.230 astronomik.

Temmuzda golf alırken(dsg,highline+tsi+cam tavan) 50 daha verip tiguan highline alabiliyordum.
    Şu an golfü en fazla 135 e satabilirim.Yine arada 50 var.
    Yok nakit kullanıp alınıyorsa 186 nın aylık faizini de gözönüne alın.Mart ayı içinde seçimden önce yaklaşık 200 olur.
    Bence ötv oranı değişmezse o tarihte 200 e yine bulunur.
  • Şu an malum sitede highline+cam tavan+anahtarsız çalıştırma 196'ya ilan var.
    Parayı alıp gidin 190 a bence verirler..
    Sen hangisi olduğunu söyle dostum, aracın olup olmamasını da ben düşüneyim.

• afumetto A kullanıcısına yanıt
    Mesajın en üstünde yazıyor,sanırım görmediniz:
    Arkadaşa almak için sorduk şu an yok 230 ,
    Aralıkta olup olmayacağını bilmiyoruz dediler.
    Bayi Avek İstanbul idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydancan -- 22 Kasım 2018; 9:41:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydancan

Selamlar,
    Hiç aklımda yokken bu ötv indiriminden sonra 2018 1.4 TSI 150BG DGS Highline(cam tavanlı) Tiguan ile aranıza katıldım.
    Fırsat buldukça 2017 ve sonrası paylaşımları inceleyeceğim.
    SPECIALIZED kullanıcı adlı arkadaşın çok sayıda paylaşımı vardı,acaba arabasını mı değiştirdi.Son günlerde göremedim.
    O arkadaş bana daha önce golf forumundaki SILVERSHADOW kullanıcı adlı arkadaşı hatırlattı.
    Her ikisi de araç seçmemde büyük rol sahibi olmuş oldular.
    Teşekkürler.
    İyi günler.
    Yeni aracınız hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Fiyat çok iyi gerçekten.

SILVERSHADOW Murat Hoca’yla uzun zamandan beri tanışıyoruz. 2015’te Golf alırken bana da çok yardımcı olmuştu kendileri. Bahsettiğiniz Golf Forumunda da beni bol bol görmüşsünüzdür büyük ihtimalle. Oradaki nick’im farklı ama.

Bu aralar yoğunluktan dolayı pek giremedim.

Hazır mesaj atmışken dün elime geçen canavarın fotoğrafını da atayım buraya. 2.0 TDi 240 PS 500 Tork 4x4 Passat. Makina insan değil hayvan resmen, basınca felaket yürüyor.

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=
    2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 22 Kasım 2018; 13:31:55 >

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Hocam sen detaycı murat hocam teknikçi

Passatı seviyorum ama superB ciyim

Zaten vw passat fabrikasında üretim kararı aldığı elektirikli araç için passat yer bakıyor.Muhtemel iki aday Bulgaristan ve Türkiye.Tabi bu fabrika kurulana kadar passatlar SuperB bandında üretilecek.Yani Artık S.T kalite farkı vurgusunu eskisi kadar yapamayacaklar.

Yanlız passat Türkiyede üretilirse kamuya satsa yeter

• 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.