Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (490. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.112.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ust sinif arac alacagim 3 aydir ilan var 1 kisi aramadi manuel araci.

otomatik harici arac alinmaz artik.
  • casparza C kullanıcısına yanıt
    Ender servisten ucuz.
  • Tiguan hastasıyız. Ama önce bir Golf alalım

Arkadaşım beyaz Highline aldı yeni opsiyon bilmiyorum var mı yok mu 191.000 K

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Ne kadar istiyosunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Benzinli mi aldı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

Benzinli mi aldı?
    Emin değilim ama dizel olmalı.
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Manuel benzinli benimki ama full opsiyonlu ; led sunroof vs.

150 yazdım.

13 bin km de daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • casparza C kullanıcısına yanıt
    teşekkürler karoqtan yana kullandım terchimi ama aklımda bi köşesinde tiguen hep var umarım pişman olmam

• _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    benzinli araç dizel araçlar gibi hızlı satmıo , bide sanırım sıfır fiyatları o seviyelerde o yüzden fiyat çok , liste fiyatlarına bakıp aldanmayın çünkü hıgline dizel manuel esktralı bide sanruf startstop vs varda var 191 k fiyat aldım liste fiyatı 280 k.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Manuel benzinli benimki ama full opsiyonlu ; led sunroof vs.

150 yazdım.

13 bin km de daha
    Fiyattan dolayı da arayan az olabilir hocam.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Ben dsg sıkıntılı diye manuel tercih ettim ama şimdi alsam dsg tercih ederdim.

ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S Style 168.000 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: osus3535

Ben dsg sıkıntılı diye manuel tercih ettim ama şimdi alsam dsg tercih ederdim.

ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S Style 168.000 TL
    Ateca ben pek sevmiyorum hocam. Ama paylaştığınız aracın fiyatı bayağı iyi gibi duruyor.

• Daha önce de belirtmiştim;
    Şu an mevcut Golf aracımı satamadığım için Tiguan ile beraber dönüşümlü kullanıyorum.

Ötv indiriminde uygun fiyatlı bulduğum ve suv sınıfına geçmek için almıştım.
    2015 yılından itibaren VW kullanıcısı olarak kişisel görüşüm Golf kullanıcılarının Tiguana geçmeleri sadece bagaj avantajı getirir,
    ama bazı şeyleri de götürür,neler mi?

Golf'te (2018,1.4TSI,DSG) 140-150 ile giderken gelen lastik,rüzgar sesi Tiguan'da 100-110 bandında başlıyor.Motor sesi olarak Golften farksız.
    Tiguan içi(oturma bölümü) geniş ama 4-5 cm. kadar. Yükseklik de 4-5 cm. fark ediyor. Ama koltukları dik pozisyonda konumlanmış,herhalde sınıfının özelliği,oturulan minderlik denen kısımlar gerçekten dar.Bu da daha rahatsız oturma pozisyonu oluyor.
    Tiguan'ın bariz en iyi tarafı bagajı Golf'ten çok daha büyük.Bagaj kapağının elektrikli olması bence şart.
    Tiguan arka kapıları dar açıda açılıyor,inip binenler için problem.
    Tiguan dış çizgileri "bana göre" çok güzel,ama Rline olmayınca yandaki plastik kısımlar görünüşü zayıflatıyor. Highline donanımda bu kısımlar gövde rengi boyalı olmalı.Makyajda yapılabilir mi bilmem?

Bagaj ihtiyacı olmayan bir Golf kullacısı bence 2020 de çıkacak Golf 8,ya da makyajlı Tiguan'ı takip etsin.
    Tahminim Golf 8 2-3 ay içinde fuarlardan birinde tanıtılacaktır.Çünkü Almanya'da Temmuz ayında satışına başlanacak.

Bu arada Tiguan almadan Peogeut 3008,Hyundai Tucson en üst versiyonlarını inceledim,fiyat aldım,test sürüşü yaptım.
    Bu araçlar Tiguan'dan çok fazla donanım ilaveleri olmasına rağmen hiç bir Golf kullanıcısını tatmin etmeyecektir.
    İlle de suv diyen Golf'çüler kesinlikle tercihlerini Tiguan olarak yapsınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydancan

Daha önce de belirtmiştim;
    Şu an mevcut Golf aracımı satamadığım için Tiguan ile beraber dönüşümlü kullanıyorum.

Ötv indiriminde uygun fiyatlı bulduğum ve suv sınıfına geçmek için almıştım.
    2015 yılından itibaren VW kullanıcısı olarak kişisel görüşüm Golf kullanıcılarının Tiguana geçmeleri sadece bagaj avantajı getirir,
    ama bazı şeyleri de götürür,neler mi?

Golf'te (2018,1.4TSI,DSG) 140-150 ile giderken gelen lastik,rüzgar sesi Tiguan'da 100-110 bandında başlıyor.Motor sesi olarak Golften farksız.
    Tiguan içi(oturma bölümü) geniş ama 4-5 cm. kadar. Yükseklik de 4-5 cm. fark ediyor. Ama koltukları dik pozisyonda konumlanmış,herhalde sınıfının özelliği,oturulan minderlik denen kısımlar gerçekten dar.Bu da daha rahatsız oturma pozisyonu oluyor.
    Tiguan'ın bariz en iyi tarafı bagajı Golf'ten çok daha büyük.Bagaj kapağının elektrikli olması bence şart.
    Tiguan arka kapıları dar açıda açılıyor,inip binenler için problem.
    Tiguan dış çizgileri "bana göre" çok güzel,ama Rline olmayınca yandaki plastik kısımlar görünüşü zayıflatıyor. Highline donanımda bu kısımlar gövde rengi boyalı olmalı.Makyajda yapılabilir mi bilmem?

Bagaj ihtiyacı olmayan bir Golf kullacısı bence 2020 de çıkacak Golf 8,ya da makyajlı Tiguan'ı takip etsin.
    Tahminim Golf 8 2-3 ay içinde fuarlardan birinde tanıtılacaktır.Çünkü Almanya'da Temmuz ayında satışına başlanacak.

Bu arada Tiguan almadan Peogeut 3008,Hyundai Tucson en üst versiyonlarını inceledim,fiyat aldım,test sürüşü yaptım.
    Bu araçlar Tiguan'dan çok fazla donanım ilaveleri olmasına rağmen hiç bir Golf kullanıcısını tatmin etmeyecektir.
    İlle de suv diyen Golf'çüler kesinlikle tercihlerini Tiguan olarak yapsınlar.
    Hocam genel olarak yazınıza katılmıyorum.

Ben de Tiguan’a, 2015 Model Golf 1.2 TSi 110 PS Comfortline Manuel araçtan geçiş yaptım.

Motor sesi anlamında Tiguan ile Golf karşılaştırılmaz bile. Tiguan’da motor sesi neredeyse hiç gelmiyor. Golf’te bayağı geliyordu.

Yalıtım anlamında Tiguan ile Passat aynı çizgide fakat Golf onlardan 1 tık altta. En basitinden; Golf’te kapı içinde tek kapı lastiği, Tiguan ve Passat’ta çift kapı lastiği bulunuyor buna bakarak da anlayabilirsiniz.

O iç ölçüler kesinlikle sıkıntılı bence. Bizim araçların arka koltukları ileri geri gidebildiğinden, büyük ihtimalle koltuklar ön konumdayken falan ölçülmüş. Ben Golf’te koltuğu kendime göre ayarlayınca arkaya oturamıyorum. Tiguan’da ise bayağı rahat rahat oturuyorum 3-4 parmak boşluk kalıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Tiguan’ın aks mesafesi Passat’tan dahi uzun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 30 Kasım 2018; 12:24:47 >

• Tiguan için bir sonraki yeni kasa ne zaman çıkar bilgisi olan var mı?
    Bunlar benim kişisel değerlendirmem,sürüş izlenimlerini değerlendirmek için ayni güzergahı kullandım,
    Bendeki golf 1.4 TSI DSG 2018 model highline lastikler 17 inç goodyear(68 db etiket değeri var)
    Tiguanda (1.4 TSI DSG highline 2018 ) mukavemeti arttırılmış 18 inç pirelli lastik var.

Bu şartlarda motor sesi olarak "bu iki aracın" kesinlikle farkı yok.
    Yol ve rüzgar sesi olarak yazdığım şekilde. Golf'de 140-150 de duyduklarımı Tiguan'da 110 lar da duyuyorum.Kapı içi lastikleri ben de gördüm.Ama duyduklarım da böyle.
    Diğer versiyonlar için bilemem.

Bunlar da VW Türkiye sitesinden alınan ölçüler.
    Tiguan aks mesafesi 2677 mm.
    Golf aks mesafesi 2620 mm.
    Passat aks mesafesi 2786 mm.

Arkadaki oturma pozisyonunda golften daha iyi olmanız doğal,aks mesafesinde 5,7 cm. fark var ve tiguan koltukları golften daha dar minder ölçüsüne sahip ve daha dik oturuyorsunuz.
    Yani benzetmek gerekirse tiguanda sandalyeye,golfte koltuğa oturuyorsunuz gibi.

Ben bunları Tiguanı eleştirmek için yazmıyorum.
    Bagaj ihtiyacı olmayan bir golf sahibinin tiguana geçmesi keyfe keder diye yazıyorum.
    Siz de 150 bg act motor,ıslak kavrama diyebilirsiniz ve haklısınız da.
    Ama sadece bunlar için şu anki fiyatları ile yaklaşık 70.000 tl. fark vermeye ve hemen hemen 2 kat benzin sarfiyatına katlanmaya değmez diyorum.
    İlle de suv diyenlere de kesinlikle Tiguan diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Marvel_

Tiguan için bir sonraki yeni kasa ne zaman çıkar bilgisi olan var mı?
    2020’de falan makyajlanır büyük ihtimalle. Yeni kasasının çıkması uzun sürer.

• aydancan A kullanıcısına yanıt
    Benzin sarfıyatı golfün 2 katı demişsiniz. Bu denli fark beklemem doğrusu; ölçüm yaptığınızı düşünüyorum, tam olarak ne kadar fark var? Ayrıca yaptığınız değerlendirme için de teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Yeni aracınız hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Fiyat çok iyi gerçekten.

SILVERSHADOW Murat Hoca’yla uzun zamandan beri tanışıyoruz. 2015’te Golf alırken bana da çok yardımcı olmuştu kendileri. Bahsettiğiniz Golf Forumunda da beni bol bol görmüşsünüzdür büyük ihtimalle. Oradaki nick’im farklı ama.

Bu aralar yoğunluktan dolayı pek giremedim.

Hazır mesaj atmışken dün elime geçen canavarın fotoğrafını da atayım buraya. 2.0 TDi 240 PS 500 Tork 4x4 Passat. Makina insan değil hayvan resmen, basınca felaket yürüyor.

Alıntıları Göster
    Tiguanla kalite farkı, konforu nasıl hocam?

• 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.