Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temmuz'da geliyor inşallah

• araç şampuanı kullanıyor musunuz kullanıyorsanız ne önerirsiniz? Ayrıyeten yıkama eldiveni kullanıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zehng

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

Maşallah...gülerek kullanın.

Ekletmediğiniz opsiyon kalmamış sanki...☺

Fiyatı yaklaşık 225 bin TL mi tutuyor ben mi yanlış hesap ettim

Oldu olacak R-line da olsaymış keşke...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avmehmet -- 20 Haziran 2017; 21:15:57 >

• Doğru hesap..abartma konusunda da haklısınız 😊

• quote:

Doğru hesap..abartma konusunda da haklısınız 😊

Hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen araçtan vazgeçmiştiniz. Kararınız yeniden değişti galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

araç şampuanı kullanıyor musunuz kullanıyorsanız ne önerirsiniz? Ayrıyeten yıkama eldiveni kullanıyor musunuz?

Hocam Şampuan Meguiar's Ultimate Wash&Wax Sarı Renkli Şampuan.

Yıkama eldiveni ise Meguiar's WashMitt tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • moon_crown kullanıcısına yanıt
    Değerler cok iyi. Cevap için teşekkürler.

@moon_crown

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Yani çözüm bulamadık artık hayırlısı.hocam bu arada siz bu işleri bilirsiniz serviste seramik kaplama tampon filmi gibi şeyler yapılıyormuş sanırım st önerdi.sizce mantıklı,gerekli mi

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    tavsiye için tşk ler hocam. Yıkama eldiveni çok gerekli mi hocam mf bez de yıkama eldiveni görür mü? Ona göre almayı düşünüyorumda yıkama eldiveni de. Siz daha iyi bilirsiniz
  • 2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

• quote:

Yani çözüm bulamadık artık hayırlısı.hocam bu arada siz bu işleri bilirsiniz serviste seramik kaplama tampon filmi gibi şeyler yapılıyormuş sanırım st önerdi.sizce mantıklı,gerekli mi

Değerli Hocan

Tek parçaya film yaptırmayı tavsiye etmem. Bir süre sonra o film eskiyince sökmek gerekiyor. Ve filmi söktükten sonra film tampondaysa tampon ile filmsiz diğer yerler ile arasında ton farkı olabiliyor.

Seramik kaplama güzel fakat bayi yerine Detailing işi yapan bir yerde yaptırın derim. Bu seramik kaplamanın orijinali Ceramic Pro marka olandır. Zaten seramik kaplama ismi ondan gelmekte. Bayide bu markayı yapıyorlarsa orada da yaptırılabilir.

Ama seramik kaplamayı da yaptırmayıp, Meguiar's'ın veya Gyeon, ValetPro gibi bir markanın bir şampuanını alıp ayda bir kez bu şampuanla aracı yıkarsanız en iyi şekilde korunur araç. Ve çok daha ucuza gelir. Siz kendiniz yıkayamasanız bile yıkamacınıza şampuanı verin onunla yıkasın.

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun. Sizden özellikle Webasto ile ilgili inceleme bekliyorum aracı aldıktan sonra.

Saygılarımla.

• quote:

tavsiye için tşk ler hocam. Yıkama eldiveni çok gerekli mi hocam mf bez de yıkama eldiveni görür mü? Ona göre almayı düşünüyorumda yıkama eldiveni de. Siz daha iyi bilirsiniz

Estağfurullah Hocam.

Ben yıkama eldiveni yerine, Fakir Steam Mop diye bir buharlı temizleyici vardı evde. Bunun ucuna takılan bezlerden birisi aynı Sonax'ın yıkama eldiveni gibi bir malzeme. Püsküllü. Ben onu kullanıyorum. Kısa süre sonra Meg'in wash mitt'ini veya başka bir markanın koyun yünü yıkama eldivenini almayı düşünüyorum.

Ama mf bez yıkama eldiveni görevi görmez. En kötü koçtaş'da migros'da satılan püsküllü eldivenlerden alın derim.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Estağfurullah Hocam.

Ben yıkama eldiveni yerine, Fakir Steam Mop diye bir buharlı temizleyici vardı evde. Bunun ucuna takılan bezlerden birisi aynı Sonax'ın yıkama eldiveni gibi bir malzeme. Püsküllü. Ben onu kullanıyorum. Kısa süre sonra Meg'in wash mitt'ini veya başka bir markanın koyun yünü yıkama eldivenini almayı düşünüyorum.

Ama mf bez yıkama eldiveni görevi görmez. En kötü koçtaş'da migros'da satılan püsküllü eldivenlerden alın derim.

Saygılarımla.

Bilgiler için tşk ler hocam. Detay sitelerinde biraz daha uygun fiyata koyun yünü yıkama eldiveni gördüm. AUTOHDM DOĞAL KUZU POSTU WASH MITT yıkama eldiveni. Belki bunu alırım, düşünüyümde
    Çok Tşk ler hocam

• quote:

quote:

quote:

Estağfurullah Hocam.

Saygılarımla.

Bilgiler için tşk ler hocam. Detay sitelerinde biraz daha uygun fiyata koyun yünü yıkama eldiveni gördüm. AUTOHDM DOĞAL KUZU POSTU WASH MITT yıkama eldiveni. Belki bunu alırım, düşünüyümde
    Çok Tşk ler hocam

Hocam o ürünü ilk defa duydum ama kullanıcı yorumları iyiyse alınır.

Ama şampuan olarak benim önerdiğim meguiars şampuan cilalı size galiba cilasız gerekiyormuş.

Gyeon'un bir tane olması lazım cilasız şampuan.

Onu bulunca tekrardan yazarım.

Size bir de Meg'in High Endurance Jel Lastik Parlatıcısını öneririm. Bunu alınca rahat uygulamak için sarı uygulama pedi de alırsanız iyi olur. Bu ürün lastiğin yanağına yağmur kaydırıcı özelliği kazandırıyor. Kuru havada yaklaşık 30 gün parlak kalıyor. Bunu sürüp arabayı iki kez yıkasanız lastik kuruyunca yine parlak duruyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Estağfurullah Hocam.

Saygılarımla.

Çok Tşk ler hocam

Hocam o ürünü ilk defa duydum ama kullanıcı yorumları iyiyse alınır.

Ama şampuan olarak benim önerdiğim meguiars şampuan cilalı size galiba cilasız gerekiyormuş.

Gyeon'un bir tane olması lazım cilasız şampuan.

Onu bulunca tekrardan yazarım.

Size bir de Meg'in High Endurance Jel Lastik Parlatıcısını öneririm. Bunu alınca rahat uygulamak için sarı uygulama pedi de alırsanız iyi olur. Bu ürün lastiğin yanağına yağmur kaydırıcı özelliği kazandırıyor. Kuru havada yaklaşık 30 gün parlak kalıyor. Bunu sürüp arabayı iki kez yıkasanız lastik kuruyunca yine parlak duruyor.

Uygulama pedim var bi kaç hafta önce aldım. Enduranceyi duydum ama sarpın lastik parlatıcısını aldım. Detailturkey forumunda epey kıyaslandı bu ikisi. Endurance kullananlarda sarpı beğendi. Araç şampuanı için aslında çok fazla para harcamak istemiyorum ama kararsızım, sonaxın red şampuanı var ama kararsızım.

• quote:

quote:

Değerli Hocan

Tek parçaya film yaptırmayı tavsiye etmem. Bir süre sonra o film eskiyince sökmek gerekiyor. Ve filmi söktükten sonra film tampondaysa tampon ile filmsiz diğer yerler ile arasında ton farkı olabiliyor.

Seramik kaplama güzel fakat bayi yerine Detailing işi yapan bir yerde yaptırın derim. Bu seramik kaplamanın orijinali Ceramic Pro marka olandır. Zaten seramik kaplama ismi ondan gelmekte. Bayide bu markayı yapıyorlarsa orada da yaptırılabilir.

Ama seramik kaplamayı da yaptırmayıp, Meguiar's'ın veya Gyeon, ValetPro gibi bir markanın bir şampuanını alıp ayda bir kez bu şampuanla aracı yıkarsanız en iyi şekilde korunur araç. Ve çok daha ucuza gelir. Siz kendiniz yıkayamasanız bile yıkamacınıza şampuanı verin onunla yıkasın.

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun. Sizden özellikle Webasto ile ilgili inceleme bekliyorum aracı aldıktan sonra.

Saygılarımla.

Ben aracı aldıktan sonra kaput ve çamurluklara Ziebart'dan koruma filmi yaptırdım ve sanırım işime yaradı çünkü iki defa aracın kaputuna taş sıçradı ve sonra kontrol ettiğimde ezik, çizik vs yoktu. 1 hafta önce sol çamurluktaki kaplamada hasara bağlı küçük bir yırtılma olduğunu gördüm. Alttaki boya korunmuştu. Bu yırtığın garanti kapsamında olup olmadığını bilmiyorum çünkü gördükten sonra yaptırdığım yere tekrar uğrayamadım.
    Boya solma hadisesinde gerek Ziebart'ın web sitesinde gerekse uygulama yapılan yerde solma olmayacağı açıkça belirtiliyor. Gerçi sorun kaplama yapılan yerin solmaması ancak geri kalan yerlerin solması şeklinde ortaya çıkarsa orasını bilemeyeceğim :) Sanırım o durumda boya bakımı vs. ile giderilebilir. Önemli olan doğru malzemeyle bu işlemlerin yapılmış olması. Zira bazı araçlarda gördüğüm uygulamalar çok çirkin duruyor.
    Sonuç olarak 25 günlük deneyimime göre şimdilik kaput, çamurluk koruma filmimden memnunum ve işime yaradığını düşünüyorum.

• Merhabalar,

2016 model 2.0 tdi 4motion sahibiyim. Vw servislerinde garanti kapsamında motor yazılımı vb güc artışı uygulamaları yapılıyor mu acaba? Ayrıca dışarıda güç artışına yönelik uygulama yaptıran arkadaşlar varsa yorumlarını rica edebilir miyim?

Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fourforty -- 21 Haziran 2017; 15:6:31 >
  • fourforty F kullanıcısına yanıt
    2.0 tdi motora yazılımla güç artışına ihtiyaç var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 manuel
    2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=
  • 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.