Şimdi Ara

2016 LG LCD & OLED WEBOS 3.0 TV (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
21
Favori
63.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok büyük ihtimal dediğiniz gibi oluyordur hocam. Bende ev ortamında olmayacağını düşünüyorum.
  • İşte ev kullanıcılarının geribildirimleri önemli.

Bu forumda sınırlı sayıda insan aldı 2016 oledleri. Onlardan da şu ana kadar olumsuz yorum gelmedi. Gerçi olumlu da çok yorum gelmedi. Alan bir daha uğramıyor

Şöyle kutunun açılışından kuruluma, kanal geçişlerini, 4k, hdr, full HD, uydu, bdplayer performanslarını, gece-gündüz ortamında gösteren, logo izinin az da olsa kaldığını ama yıkama sonrasında o izin kalmadğını ya da kaldığını gösteren bol fotolu, videolu bir inceleme olsa, ne de çok seviniriz.

Rtings, hdtvtest gibi forumlarda detaylı incelemeler var ama bunlar taraflı mıdır tarafsız mıdır bilmiyorum.

Mesela ben OLEDin karanlık ortamda, karanlık sahnelerdeki görüntüsünü çok merak ediyorum. Teknoloji marketlerde maalesef bunları deneyimlemek mümkün olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

İşte ev kullanıcılarının geribildirimleri önemli.

Bu forumda sınırlı sayıda insan aldı 2016 oledleri. Onlardan da şu ana kadar olumsuz yorum gelmedi. Gerçi olumlu da çok yorum gelmedi. Alan bir daha uğramıyor

Şöyle kutunun açılışından kuruluma, kanal geçişlerini, 4k, hdr, full HD, uydu, bdplayer performanslarını, gece-gündüz ortamında gösteren, logo izinin az da olsa kaldığını ama yıkama sonrasında o izin kalmadğını ya da kaldığını gösteren bol fotolu, videolu bir inceleme olsa, ne de çok seviniriz.

Rtings, hdtvtest gibi forumlarda detaylı incelemeler var ama bunlar taraflı mıdır tarafsız mıdır bilmiyorum.

Mesela ben OLEDin karanlık ortamda, karanlık sahnelerdeki görüntüsünü çok merak ediyorum. Teknoloji marketlerde maalesef bunları deneyimlemek mümkün olmuyor.

samsung super amoled ekran tel kullanıyorsanız zifiri karanlıkta siyahına bakın zati euerp amoled actice matrix oled arka aydınlatma yok siyahlar kusursuz gece gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

İşte ev kullanıcılarının geribildirimleri önemli.

• oled siyah performansı olay budur ya eg910v kullanan biri olarak geceyi bekliyorsunuz

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Siyah evet çok güzel ama gündüz nosu çok kötü cikmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Siyah evet çok güzel ama gündüz modu çok kötü cikmis ekran parliyor

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi oluyor inanın, alınca buraya uğranmıyor :D 55c6v aldım kullanıyorum 1 hafta oldu bugün kullanalı, hiç logo yanığı görmedim arada dikkat ediyorum ama hiç öyle birşey yok. Bir kaç mesaj üstte arkadaşta bahsetmiş menüsünde ayarı var tv kapandığında ekranı yıkama özelliğiyle kalanları da temizliyor. Kanal geçişleri normal ne aşırı yavaş ne de hızlı ortası diyebilirim. Evimde Digitürk, teledünya da var ancak kendi uydusunun görüntüsü hepsinden güzel, hele trt 4k'yı açtığında ayrı bir boyuta taşıyor görüntüyü :) Tv aldıktan sonra rtngs sitesindeki kalibrasyon ayarlarını yaptım, ondan sonra görüntü çok daha iyi oldu. Eğer merak ettiğiniz bir resim vb. birşey olursa eve gidince yardımcı olmaya çalışırım.
  • axXxo kullanıcısına yanıt
    Görüntü ayarlarından keskinliği 50'ye doğru getirince görüntüde bozulma oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: one_turk

Görüntü ayarlarından keskinliği 50'ye doğru getirince görüntüde bozulma oluyor mu?

Hiç kendim ayarlarla oynamayı denemedim hocam çünkü görüntü fazlasıyla iyi sadece renk sıcaklığını normal yaptım keskinliğe eve gidince bakarım hocm
  • gebze teknosayı aradım bugün için 8400 TL fiyat verdi 55c6v için
    alsakmı acaba yoksa beklemek mi lazım biraz daha.
  • hocam illa teknosa diye diretmiyorsanız.

BRAND SHOP diye bir yer hepsiburada da 7800 TL ye satıyor. Gerek var mı 600 TL daha fazla para vermeye teknosa için ?

http://www.hepsiburada.com/lg-55c6v-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-curved-oled-tv-p-HBV000002NTCZ?magaza=BRAND%20SHOP&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CKf-y-bS6tMCFYOBvQodeXwM6w
  • Aslında diretmiyorum ama aradaki fark kadar Teknosa hediye vs şeyler veriyor

Birde muhattabın Teknosa yani sonuçta o kadar para vereceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: axXxo

Hocam dediğiniz gibi oluyor inanın, alınca buraya uğranmıyor :D 55c6v aldım kullanıyorum 1 hafta oldu bugün kullanalı, hiç logo yanığı görmedim arada dikkat ediyorum ama hiç öyle birşey yok. Bir kaç mesaj üstte arkadaşta bahsetmiş menüsünde ayarı var tv kapandığında ekranı yıkama özelliğiyle kalanları da temizliyor. Kanal geçişleri normal ne aşırı yavaş ne de hızlı ortası diyebilirim. Evimde Digitürk, teledünya da var ancak kendi uydusunun görüntüsü hepsinden güzel, hele trt 4k'yı açtığında ayrı bir boyuta taşıyor görüntüyü :) Tv aldıktan sonra rtngs sitesindeki kalibrasyon ayarlarını yaptım, ondan sonra görüntü çok daha iyi oldu. Eğer merak ettiğiniz bir resim vb. birşey olursa eve gidince yardımcı olmaya çalışırım.

üstad bende 55c6v almayı düşünüyorum bugün yarın alabilirim.
    sadece aklımda takılan konu düz ekran mı kavisli ekran mı
    sen kullanan biri olarak kavislide izleme esnasında herhangibi hoşuna gitmeyen bir durum oluştumu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: og3b

quote:

sen kullanan biri olarak kavislide izleme esnasında herhangibi hoşuna gitmeyen bir durum oluştumu ?

Hayır aksine daha çok hosuma gitti kavisli olması, izleme açısı çok geniş görüntü kaybın hiç yok tabi gidip tam yandan bakmazsan gerçi onda bile güzel :) Aklını kurcalamasın kesinlikle al gitsin :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: og3b

quote:

Hayır aksine daha çok hosuma gitti kavisli olması, izleme açısı çok geniş görüntü kaybın hiç yok tabi gidip tam yandan bakmazsan gerçi onda bile güzel :) Aklını kurcalamasın kesinlikle al gitsin :)

Hocam merhaba hayırlı olsun benimde kafamda pek çok seçenek var ama o kadar para vermişken OLED olsun diyorum aslında izleme mesafen nedir? odada kullanacağım için 55" büyük olur diye korkuyorum şuan Sony 46W905A kullanıyorum

• 2.5 ile 3 metre arasında genellikle izleme mesafem. Bende çok tereddüt etmiştim almadan önce büyük gelir mi rahatsız eder mi diye ancak kesinlikle öyle bir durum söz konusu dahi değil. İyi ki almışım dedirtiyor insana :)
  • quote:

2.5 ile 3 metre arasında genellikle izleme mesafem. Bende çok tereddüt etmiştim almadan önce büyük gelir mi rahatsız eder mi diye ancak kesinlikle öyle bir durum söz konusu dahi değil. İyi ki almışım dedirtiyor insana :)

Hocam benim mesafem 2 metre büyük gelir diye korkuyorum

• Hocam 2 metre için biraz büyük gelebilir gibi. 2.5 üstü olsa bir nebze ancak odada da sırıtır
  • quote:

Hocam 2 metre için biraz büyük gelebilir gibi. 2.5 üstü olsa bir nebze ancak odada da sırıtır

Haklısınız hocam banada öyle geliyor 49" bakıyorum ama iyi bir televizyon bulamıyorum LCD teknolojisine artık çok yüksek paralar vermeyi doğru bulmuyorum
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.