Şimdi Ara

2016 LG LCD & OLED WEBOS 3.0 TV (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
21
Favori
63.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • LG 55C6V için Teknosa fiyatı 8499TL'ye gerilemiş, ayrıca 500TL hediye çeki veriyor (internetten alınırsa). Hediye çeki bir sonraki 1500TL ve üzeri alışverişinizde ve 31 Mayıs'a kadar olan alışverişlerde geçerli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: WereRabbit

LG 55C6V için Teknosa fiyatı 8499TL'ye gerilemiş, ayrıca 500TL hediye çeki veriyor (internetten alınırsa). Hediye çeki bir sonraki 1500TL ve üzeri alışverişinizde ve 31 Mayıs'a kadar olan alışverişlerde geçerli...
    https://www.epttavm.com//item/25299414_55-lg-oled-tv---c6?gclid=CPCf1Mvy9tMCFcQrvQodK7UB2w

Teknoplus mağazası Eptt de 7564 TL ye satıyor.

Fakat problem o ki:

Son günlerde bu logo yapışması ile ilgili 2-3 adet mesaj okudum yurtdışında (https://www.avforums.com/threads/lg-e6-screen-burn-issue.2100003/page-5 ). Esas problem ise sebebinin belli olmaması ve LG nin yurtdışında da bizde olduğu gibi klasik olarak yine tüketici hatası diye nitelendirmesi. Problemi yaşayanlar da dava yoluna gitmeye hazırlanıyorlarmış. Problem yaşanan Oled Tv 2-3 olayda da E6 serisi bu arada.

Kullanan kişiler Tv yi fişten çekerek kapatmadıklarını, TV nin standby da durduğunu ve bu sebeple de compensation cycle ların yapıldığını, menülerdeki Pixel Shift ve Brightness Limiter ayarlarında bir değişiklik yapmadıklarını yani kısacası olması gerektiği gibi davrandıklarını belirtiyorlar. Özellikle haber kanallarındaki SARI renkli bant ve logo larda parlaklıktan kaynaklanan yapışma problemi yaşanmış gibi gözüküyor. LG de ekranda statik logoların fazla izlenildiğini iddia ediyor. Yani bunu Tv izleyicisi nasıl bilecek bilemiyorum tabiki ! 1000 kullanıcı varsa 2-3 adedinde bu problem rapor edilmiş diyebiliriz.

Bu tür problemi okumak ben de etkilemedi dersem yalan söylemiş olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 17 Mayıs 2017; 15:17:45 >

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Ben de bir kaç haftadır fiyatları takip ediyorum, eptt'de sizin de belirttiğiniz fiyat oldukça iyi. Ancak sıklıkla internetten alışveriş ediyor olmama rağmen miktar bu kadar yüksek olunca (teşhir ürünü vb. olası problemlerden dolayı) çekinmiyor değilim. Geçtiğimiz sene 19 Mayıs'ta bir önceki seri TVler için hediye telefon kampanyası (G4) yapmışlar:http://www.lg.com/tr/tv-kampanyalar , 7 serisi gelince belki stok eritmek için bu tip kampanyalar da olabilir, bu nedenle biraz daha bekleyeceğim sanırım. Gerçi diğer yandan hediye çeki, hediye telefon vb. şeylerle de uğraşmayı sevmiyorum, bunlar yerine daha az ödemeyi tercih ederim :). Internetten riske girip almak da hediye çeki vs. ile uğraşmak da işime gelmediğinden beklemedeyim :).

Logo yapışması problemi benim için problem olmayacak gibi, logolu-kayan yazılı bir yayın izlemiyorum. Evde normal tv yayını izlemiyoruz, tv yayını alacak bir üyeliğimiz de yok (KabloTV, Digitürk, Tivibu vb.), Netflix vb. izliyoruz. Benim görebildiğim kadarıyla dikkatli olursanız normal tv yayını izleyince de çok sorun çıkaracak bir durum değil gibi. Ama kafanıza takılıp rahat ettirmeyecekse pek tercih edilmeyebilir tabi...

• quote:

Orijinalden alıntı: axXxo

quote:

Orijinalden alıntı: one_turk

Görüntü ayarlarından keskinliği 50'ye doğru getirince görüntüde bozulma oluyor mu?

Hiç kendim ayarlarla oynamayı denemedim hocam çünkü görüntü fazlasıyla iyi sadece renk sıcaklığını normal yaptım keskinliğe eve gidince bakarım hocm

Hocam bu konuda bir gelişme var mı, bakabildiniz mi? 30. sayfada resimli mesajım var, yardımınızı rica ediyorum.
  • one_turk O kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğinize siz dedikten sonra bakmıştım ancak dönüş yapmayı unuttum, herhangi bir bozulma olmadı görüntü de ancak sizin resimlerinize baktığımda da bir bozukluk görmedim, bana normal geldi ama unutmazsam sizin resimlerle karsılastırma yapıp sonucu paylasırım.
  • Malum ingiltereden taze haberler var..İngiltere de sadece kendisi oled c6v satan Currys mağazası 55C6V modeli için 1499 Pound - 100 Pound indirim kodu ( LSTV100A ) = 1399 Pound ile TV de yine bir indirim gerçekleştirmiş. 2016 ları tüketip artık 2017 oledlere geçiş yapıyorlar.

* 1399 Pound x 4.62 Pound/TL = 6463 TL yapıyor.

Link :http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-oled55c6v-smart-3d-4k-ultra-hd-hdr-55-curved-oled-tv-10146146-pdt.html?awc=1599_1495608685_e64b6ac03dddb633fd81edb1c83c1602&srcid=369&xtor=AL-1&cmpid=aff~HotUKDeals~Communities%20%26%20UGC~47868&awid=47868&awc=1599_1495629392_2b87f886a230e995dc1ca3bb8d1f13dd

* Düzeltme : 150 Pound Değil 100 Pound muş indirim kodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 24 Mayıs 2017; 16:20:3 >

• iyi günler herkese. şu an için iki ürün arasında kalmış durumdayım. 55uh850v ve 55eg910v . fiyat bandı birbirine yakın ürünler. sizce hangisi daha mantıklı olur?
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.