Şimdi Ara

2016 KYK BURS VE KREDİLER ANA KONUSU(25 aralik ACIKLANDI) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.674
Cevap
22
Favori
58.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Crantola

peki kaç TL alıyoruz ve faizi ne kadar bilginiz var mı?

Suan 330 lira, ama akpnin secim vaadine gore 400 lira olucakmis. Eger vaadlerini gerceklertirmezlerse her sene oldugu gibi 20-30 lira zamlanir yani 350-360 gibi bise olur.

Faiz alinmiyor, yillik eflasyon farkini aliyolar. Onunda % kac oldunu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rammstein -- 3 Kasım 2015; 14:10:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

quote:

Orijinalden alıntı: Rapid Step

quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

quote:

quote:

quote:

başvuru yaptımda yalnız yaşıyorum annemin babamın gelirini bilmiyorum salladım birşeyler kredi çıksa yeter. kredi çıkar mı sizce?

Kredi herkese cikiyor

peki birşey sorcam geçen sene başvuru yapmıştım ben hiç haber gelmemişti acaba bana kredi çıkmışmıdır da benim haberim yoktur ?

Cikmistir kredi haber gelmez zaten sonuc ekranina bakmadin mi

yok hiç bakmadım peki şuan para duruyormudur acaba ziraat hesabım falanda yoktu benim gerçi

Kredi ciktikdan sonra onaylaman gerekiyor yani senin suan uzerine kredi yok.

nasıl onaylanıyor ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

başvuru yaptımda yalnız yaşıyorum annemin babamın gelirini bilmiyorum salladım birşeyler kredi çıksa yeter. kredi çıkar mı sizce?

Kredi herkese cikiyor

peki birşey sorcam geçen sene başvuru yapmıştım ben hiç haber gelmemişti acaba bana kredi çıkmışmıdır da benim haberim yoktur ?

Cikmistir kredi haber gelmez zaten sonuc ekranina bakmadin mi

yok hiç bakmadım peki şuan para duruyormudur acaba ziraat hesabım falanda yoktu benim gerçi

Kredi ciktikdan sonra onaylaman gerekiyor yani senin suan uzerine kredi yok.

nasıl onaylanıyor ?

e devlette yutkur kısmında burs kredi onay kısımı var oraya girince tahaaütname çıkıyor oradandır büyük ihtimalle yurt o şekilde olmuştu çünkü .

• Merhabalar basvuruda ogrencinin ikamet ettigi ili yurdu vs. yi sormuyor bu normal mi yoksa yazisma adresiniz yerine mi yazacagiz bunu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu sene 2.sınıftayım..geçen sene kredi çıkmıştı şuan hala alıyorum. bu sene yine başvuru yaptım burs için kyk sitesine..bazı yerlerde kredinin bursa çevrilemeyeceğini okudum..şimdi iptal ediyim başvuruyu diyorum iptal edilmiyor .sizce bi sorun olur mu. başvurum kalsa
  • 4 Kasımda sona erdi başvurular ve ben annemin üzerine bir mal varlığı yok olarak işaretledim. Resmiyette bir daire görünüyor, bize ait olmasa da. Ayın 15'ine kadar satışı yapılacak ( sahibine geri verilecek yani ) dolayısıyla üstümüzde görünmeyecek. Ama 15'ine kadar incelerlerse yalan beyan verdiğim için ne kredi ne burs ikisi de çıkmayabilir mi ? Yani bu kredi ve bursu alan hiç kimse yanlışlıkla yanlış beyan vermiyor mu ? 1 daireyi unutmuşuz işte yazmayı, ne olacak :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahurqua

4 Kasımda sona erdi başvurular ve ben annemin üzerine bir mal varlığı yok olarak işaretledim. Resmiyette bir daire görünüyor, bize ait olmasa da. Ayın 15'ine kadar satışı yapılacak ( sahibine geri verilecek yani ) dolayısıyla üstümüzde görünmeyecek. Ama 15'ine kadar incelerlerse yalan beyan verdiğim için ne kredi ne burs ikisi de çıkmayabilir mi ? Yani bu kredi ve bursu alan hiç kimse yanlışlıkla yanlış beyan vermiyor mu ? 1 daireyi unutmuşuz işte yazmayı, ne olacak :D

Fazla inceleyeceklerini sanmıyorum birsürü kişi başvuruyor çünkü kredi kesin çıkar
  • Başvurumu yaptım pdf olarakta kaydetmiştim, az önce bi' kontrol edeyim dedim puan bölümüne altı hane girmemişim ama girdiğimi çok iyi hatırlıyorum normalde şöyle olması gerekirken; XXX.XXX (6 haneli) şöyle girmişim; XXX.X (4 haneli).

Büyük ihtimalle sorun teşkil edecektir ama bir sorayım dedim sizce durum ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glenn Rhee

arkadaşlar ne zaman açıklanır bilgisi olan varmı ?

ocakta yatırılıcağını düşünülürse
    aralık ortasına kadar açıklanır
  • quote:

Ocakta yatmaya başlayacağına göre en geç ocaktan bir hafta açıklanır yani, en geç dedim, belki daha yakında açıklanır.
  • Bursum krediye donmus ve yatmaya devam ediyor nasıl iptal edebilirim acaba?

• quote:

4 Kasımda sona erdi başvurular ve ben annemin üzerine bir mal varlığı yok olarak işaretledim. Resmiyette bir daire görünüyor, bize ait olmasa da. Ayın 15'ine kadar satışı yapılacak ( sahibine geri verilecek yani ) dolayısıyla üstümüzde görünmeyecek. Ama 15'ine kadar incelerlerse yalan beyan verdiğim için ne kredi ne burs ikisi de çıkmayabilir mi ? Yani bu kredi ve bursu alan hiç kimse yanlışlıkla yanlış beyan vermiyor mu ? 1 daireyi unutmuşuz işte yazmayı, ne olacak :D

ne yalan yazanlar burs aldı hocam merak etmeyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

quote:

Ocakta yatmaya başlayacağına göre en geç ocaktan bir hafta açıklanır yani, en geç dedim, belki daha yakında açıklanır.

Aynen, gecen sene araligin sonunda aciklamislardi ilk odemelerde ocagin 21 inde yapilmisti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kyknin yatirdigi bursa krediye avukat haciz koyabilir mi veya hesaba bloke koyabilir mi bilgisi olan var mi ?

• Keljx kullanıcısına yanıt
    Hocam, pratikte bunun örneklerini duydum. Yani icra borcundan ya da vergi borcundan bloke konulan kyk hesapları var. Ama sonra kaldırılıyor sanırım. Çünkü net bir şekilde yasalara aykırı.

5102 sayılı kanunun 4.maddesi açıkça KYK tarafından verilecek burs-kredi ve herhangi bir nakdi yardıma haciz gelemeyeceğini belirtiyor. Ama Türkiye bir hukuk devleti sayılmaz, malum. İlla uzun uzun uğraşmanız gerekecek sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Witcherer_ -- 9 Kasım 2015; 21:21:53 >
  • merhaba arkadaşlar burs veya kredi yılın 12 ayı mı veriyorlar?
  • quote:

Hocam, pratikte bunun örneklerini duydum. Yani icra borcundan ya da vergi borcundan bloke konulan kyk hesapları var. Ama sonra kaldırılıyor sanırım. Çünkü net bir şekilde yasalara aykırı.

5102 sayılı kanunun 4.maddesi açıkça KYK tarafından verilecek burs-kredi ve herhangi bir nakdi yardıma haciz gelemeyeceğini belirtiyor. Ama Türkiye bir hukuk devleti sayılmaz, malum. İlla uzun uzun uğraşmanız gerekecek sanıyorum.

Allah razi olsun.

• Babam emekli bir arabamız var babamın üzerine annemin üzerine bide ev var 2 oda 1 salon annem ev hanımı sizce çıkar mı kredi falan ödüyoruz ablamın düğününden 17 bin tl falan sizce çıkar mı ? ablam evli yeni yiğenim oldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 10 Kasım 2015; 16:04:40 >
  • Hocam kyk nın site 400tl diyor

• vaat gerçekleşti sanırım sonuçlar ne zaman açıklanacak acaba
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.