Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
83
Favori
297.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metalmilita

quote:

Orijinalden alıntı: orthos123

Beyler 65ju7500 mü Sony KD-65X8505C mü? Arada kalmış durumdayım Sony nin Full led olması kafamı karıştırıyor

Sony full led degil direct led ama bence sony alin

Full led ile direct led aynıdır zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: setra19

quote:

quote:

Beyler 65ju7500 mü Sony KD-65X8505C mü? Arada kalmış durumdayım Sony nin Full led olması kafamı karıştırıyor

Doğrudur ama işte local dimming yok full led deyince direk local dimming geliyor insanın aklına, direct led biraz da local dimming'siz full led gibi anlaşılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: setra19

quote:

quote:

Doğrudur ama işte local dimming yok full led deyince direk local dimming geliyor insanın aklına, direct led biraz da local dimming'siz full led gibi anlaşılıyor.

Aynen kardeşim katılıyorum sana. Full array Local dimming şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

Nereden aldın? :)

Teknosa mağaza

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi forumlar.Kdl55W805C ile 807c arasindaki fark nedir bilen var mi?birde bu fiyata deger bi tv midir?ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saitates -- 9 Temmuz 2015; 10:01:15 >
  • ilhan santos İ kullanıcısına yanıt
    Belki benim yazımı okuyanlar da şöyle bir algı oluşabilir bu adam tv deki tarayıcıyı bulamamış yardım istiyor diye ama işin ilginç yanı Google play storu aradım taradım yok.Hiç bir şekilde tarayıcı bulunmuyor.Bilgisayardan yüklemeye çalıştığımda ise google play store tv de kısıtlamanın olduğunu belirtiyor.Servisle bu durumu görüştüm tarayıcı özelliği şu anda 2015 tv lerin hiç birinde olmadığını söylediler.Sony merkezdekiler de duruma tam hakim değller.Resmen kandırılmışlık hissi oluştu bende şimdi iade etmeye çalışacağım bakıyım durum ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zobu1907 -- 9 Temmuz 2015; 10:56:20 >
  • KD-49X8505B mi 48JU7000 mi sizce arkadaslar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saracevic -- 9 Temmuz 2015; 11:18:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zobu1907

Belki benim yazımı okuyanlar da şöyle bir algı oluşabilir bu adam tv deki tarayıcıyı bulamamış yardım istiyor diye ama işin ilginç yanı Google play storu aradım taradım yok.Hiç bir şekilde tarayıcı bulunmuyor.Bilgisayardan yüklemeye çalıştığımda ise google play store tv de kısıtlamanın olduğunu belirtiyor.Servisle bu durumu görüştüm tarayıcı özelliği şu anda 2015 tv lerin hiç birinde olmadığını söylediler.Sony merkezdekiler de duruma tam hakim değller.Resmen kandırılmışlık hissi oluştu bende şimdi iade etmeye çalışacağım bakıyım durum ne olur.

Hocam ben sony center da çalışıyorum, şu anda senelik izindeyim lakin arkadaşlarımla irtibata geçtiğimde internette gayet iyi bi şekilde gezildiğini söylediler. Bayi toplantısında da tarayıcı ya özellikle baskı yapmışlar ve ayrıca satılan kumanda dan sesle arama yapıldığında çok hızlı bi şekilde cevap verdiğini söylemişti patronumuz. Bende kendime aynı cihazı almayı düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1436424059
    X8505C için bir inceleme dah

Bence bu senenin alınabilecek TV'si bu, 955b almasam kesin bunu alırdım zaten alma niyetim de vardı ama evlilik nedeniyle acele etmem gerekti, bu tv Samsung'un bu sene iyi denilen js9000'den bile daha iyi bir tv bence.

• numberten_ank kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bana bu konuda yardımcı olursan çok makbule geçer.Ben KDLW805C Android tv yi kullanıyorum ve bu tv de home tuşuna basınca açılan menüde uygulamalar kısmında internet tarayıcı mevcut değil.Play store da da opera,chrome vs. uygulamaları yok.Acaba arkadaşınız başka bir modelde mi interneti kullanıyor yoksa benim tv de mi bir problem var ? Ya da arkadaşlarınızın internet kullanımından kastı youtube vb... mi ?
  • metalmilita kullanıcısına yanıt
    Şu 65x8505c modelini kullanan/inceleyen olsada fikir sahibi olsak. Satılan 10 tv den 7si samsung olunca bukadar insanın vardır bir bildiği dedim, gelen cihaz sorunlu çıktı. Sony den başka marka seçerken tedirgin oldum haklıymışım. (6 yıldır 40nx700 modelini kullanıyorum)

• zobu1907 Z kullanıcısına yanıt
    W8c yi inceleme yapıp bizlerle paylaşırmisin. Artık kimse inceleme yapmıyor. Tv yi alan köşesine çekiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

W8c yi inceleme yapıp bizlerle paylaşırmisin. Artık kimse inceleme yapmıyor. Tv yi alan köşesine çekiliyor.

Sony tv yeni çıktı ve bende ilk alanlardan olmak istediğimden biraz sıkıntı yaşıyorum.Hatta bu tv vatan computer gibi mağazalarda bile yoktur.Sony kalitesine güvenerek ön yargılı biçimde aldım.Başkaları tv yi almadan görüş sahibi olması için seve seve inceleme yapabilirim.Ancak bu vidyo yükleme işlerini nasıl yapmam gerekir.Bunları söylerseniz bu gün içinde vidyolar ve resimlerle yardımcı olmaya çalışırım.
    Yalnız şöyle bir durum var.Ben bu tv den önce philips 42pfl6158 tv yi kullanıyordum.2013 model bir tv olmasına rağmen sony nin bu modelinden çok daha kaliteli bir görüntü ve sese sahip.Philips tv zamanında 2100 liraydı sony nin bu modeli şimdi 2500-2700 lira.Ayrıca sony nin görüntülerdeki doku kalitesi kesinlikle samsung' a çok benziyor.Renklerde de yapay bir canlılık var.Ancak maç izlerken felan topun kare kare gitmesi pek yok.Tv nin sunduğu kaliteye göre fiyatı 1800-2000 lira olması gerekirdi.Tv nin benim için tek iyi yanı menü geçişleri.Bir tane usb portunun olması ve içinden 3d gözlük çıkmaması ise bir dezavantaj.İçinden çıkan kumanda ise tam bir rezalet.20 sene öncesi kumandalara benziyor.Çok biçimsiz.Tanıtımlarda gösterilen küçük kumanda ise opsiyonel.İsteğe bağlı olarak satın alınması gerekiyor.Tv de en son nerede kapattıysanız tv oradan başlıyor.Örneğin kanal izlerken kapatırsanız kanaldan menüde iken kapattıysanız menüden başlıyor.Oyun oynarken ise çok abartılı bir beklentiniz yoksa sizi üzmez.Tv de 8 GB lık bir dahili depolama alanı var.Uygulamaları buraya yüklüyoruz.Tv nin içine bir internet tarayıcı eklenmemesi beni sinir küpü yaptı.Hiç bir şekilde play store dan da internet tarayıcı yüklenmiyor.Sony müşteri destek ile görüştüğümde bu durumu teknisyenlerinin araştırdığını felan söylüyorlar.Halbuki kendi internet sitelerinde opera web browserın mevcut olduğu belirtiliyor. Android tv de internet tarayıcı olmaması diksinti verici. İade için başvurum oldu bakalım iade edebilirsem başka bir tv almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zobu1907 -- 10 Temmuz 2015; 15:14:12 >

• Nasıl yani browser yok mu?

Chrome falan da mı yok?

Bu arada Android olmayan normal Sony'ler de de browser app listesinin taaa en sonunda. Belki android de de öyle bir yerde sıkışıp kalmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

Nasıl yani browser yok mu?

Chrome falan da mı yok?

Bu arada Android olmayan normal Sony'ler de de browser app listesinin taaa en sonunda. Belki android de de öyle bir yerde sıkışıp kalmıştır.

Evet ciddi ciddi browser yok.Bunu bana teknik servis söyled.Televiyon alırken mağazada kurcalayıp öyle alınbenim düştüğüm hataya düşmeyin
  • ürünü inceledim dün sony centerda yaklaşık 1,5 aydır tüm markaları inceliyorum.Ürünün web browser'ı yok ! sony çalışanıda farklı bir browser yüklediğiniz belirtti gösterdi bana ama ben unuttum ismini programın,ayrıca youtube da application olarak yok! search ettiğiniz zaman kumanda üzerinde o zaman youtube sonuçlarını çıkarıyor ilk gelecek güncelleme ile bu sorunların giderileceği bilgisini verdi.Zaten ürünün 55' ekranı yok 20 gün sonra gelecek bilgisi var oda net değil.9000 serisine çıkmadıkça sanırım kalite orta segment ürünler ile aynı kalitede kalıcak gibi. Ayrıca fps değerlerinde ürünün 30fps'den yukarı olmadığı bilgisi var buda bir sıkıntımı acaba ileriye dönük bilemedim.Bugün yaptığım araştırmada samsung'u hiç sevmeme rağmen 55ju7500 ürününü beğendim curve olan , sanırım onu alacağım daha karar vermedim gerçi ama.

Sevgiler

• zobu1907 Z kullanıcısına yanıt
    Androdin kısıtlı olduğu belliydi, keşke biraz okusaydınız almadan önce...
    Youtube konusunda da destek vermeme durumları var sanırım..
    Android sadece ara menu olarak kullanılıyor..Reklamlarda yükleme yapılıyor dense de Bölgesel/Ülke bazlı kısıtlamalar olabilir..Malum Türkiye 3ncü dünya ülkesi gibi görülüyor..

Bir yerde web tarayıcı OPERA gözüküyor

OPERA, Dolphin,Chrome..Google Playden tarayıcıları deneyin

resmi sitede de OPERA yazıyor

http://www.sony.co.uk/electronics/televisions/w850c-w800c-series/specifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Temmuz 2015; 20:30:29 >

• 955b 4099 tl ve 410tl hediye ceki var sizce bunu mu alayim yoksa 4000 tl ye 805c mi alayim ne dersiniz.

• 805c ike 807c arasinda ki farki bilen?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.