Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.695
Cevap
85
Favori
377.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Can Üstad merhaba,
    Nick'im Feridun düzağaç'ın çok sevdiğim bir albümünden geliyor :)

Konumuza gelecek olursak, Samsung servis merkezinden onay bekliyorum. Ücret iadesi istedim büyük ihtimalle onaylanacak. Ya arkadaş fabrikadan çıkarken kalite&kontrole takılmadan nasıl böyle ürünler piyasaya sürülüyor anlamak mümkün değil.
    Hocam bu arada, 65x8505c'ye dönüş yapmak istiyorum 4k da 60fps desteği yok ancak trt 4k yı açıyor, ileride sorun yaratır mı? Sorun yaratmasa da 30@60 fps farkı performans açısından belirgin bir şekilde kendini gösterir mi? Son zamanlarda çok merak ettiğim konu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen hele değişimin işini bitir sonra düşünürsün hangi paneli alacağını;ayrıca "ücret iadesi" yapacakların dan eminmisin??

kalite-kontrol;"kullanıcı" da oluyor KORE liler için! herifler zaten zor mal yetiştiriyor,şimdi adamlara iş çıkarmayın KK yapılsın v.s diye

4k ile ilgili olarak bunlar ilgi alanmım da olmadığı için,bugünden 3/5 sene sonrasına vade belirliyemem! 60p desteği yok demek,Türkçe karşılığı olarak "çakallık" demek oluyor kardeşim
    ya da bir diğer ifadeyle herif sana; .....bu seri de yok ama bir üst serisini satalım..... demek istiyor şayet 60p yi çok istiyorsan! veya duruma göre FW ile verebilirler! ucuz numaralar bunlar
    beş kuruşluk maliyeti yok ama serileri bol bol bölerek onda bu var bunda şu yok ama ötekinde bu var gibisinden klasik Sony numaraları vardır!

Belirgin bir fark olmaz;zaten mühim olan içeriğin çekim den tutun da kayıt/ve diğer tüm teknik verilerinin kalitesine bağlı olarak her zaman aynı kalite zaten tutmayacaktır!

Örneğin HD1080i TV yayınları izliyorsunuz ama çokçası çakma-HD misali bit-rate düşük,kullanılan Cam.ler ucuz,band genişliği dar yani hikaye! ama bunun adı da HD!!
    Astra uydusundan bulun Alman/Fransız/İsviçre/v.s gibi ülkelerin 720p yayınlarına bakın hatta SD lerine bakın!!

Aynı durum 4k içinde böyle olacaktır o kadar devasa band ları kim sunacak sana!! +bit-rate leri ne alem de! teknik olarak iletim de manzara nedir! gibi bir sürü sorunları olacak!

Ama USA/Canada yaşıyorsanız gider NetFlix/Vudu/Amazon v.s gibi adam gibi net den yayın yapan içerikleri izlerseniz ki bunlar arasında da yine fark oluyor(çekim-içerik v.s kaynaklı)
    ve TR deki netiniz de AKK de olmazsa gayet güzel izlersiniz! iş sadece panelle bitmiyorki!

Çoğu insan maalesef hala günümüz bazı "ticari" atraksiyonları bilmiyor,yeni diye her gördüğü panele balıklama atlıyor sonra alıyor olayı bitirdim diyor ama aradan 2 yıl ya geçiyor
    ya geçmiyor haydaaa dön yine başa oluyor bugün insanlar 2. hatta 3.panellerini aldılar! son 7/8 yıl gibi bir süreç içinde

• Can hocam selam Çoktandır size ulaşmaya çalışıyorum yakalamışken sorayım.hocam babamlara panel alcam salonları büyük 35 metrekare. Uzun ömürlü düzgün bi şey önerir misiniz lütfen.sony 55w905 teşhir kalmış 2600 lira küsur alınır mı sizce.bize de şöyle 2500 lira civarında bişey lazım Peder bey memur yani bütçe o kadar.bize sıkıntı çıkarmayacak yani arıza vermeyecek fiyat performans bir ürün önerebilir misiniz ekran boyutu ne kadar büyük olsa o kadar iyi.şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViRüS84 -- 12 Temmuz 2015; 15:44:40 >
  • Mesajı telefondan yazınca pek beceremedim kusura bakma üstad.bi önceki mesajda yazdım hocam bi öneri yaparsanız sevinirim.saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: RedGunners

quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

Arkadaslar bu sene samsunglarda Yaygın bir Işık sızma problemi var forumda js9000 alan hemen herkeste cikti ayrıca js 9000'in siyah Performansı da pek iyi degil su resimde soldaki sony x8505c Sağdaki de Samsung js9000 fark belirgin
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

Dostum sağda ki televizyonun ayağı JS 9000 değil. Js 9000 kullanıyorum. Sorunlu cihazlar elbette vardır ama bizzat kullandığm cihaz 55 Js9000 solda ki simsiyah perf. Alıyorum. En ufak bir ışık sızması yok. Bulut mulut da yok. Sanırım bu şans işi. Ancak 3d modunda benim de koyu gri de dse effect var. Sanırım panel hızı vs. kaynaklanıyor. Tabii 3d cok kullanmadığım bir mod. Ama siyah performansı hiç görmediim ama övülen js 9500 olduğunu düşünüyorum.

Sağdaki tv js9000 ayağı görünmüyor zaten siz nasıl gördünüz anlamadım buyrun bu da videosu

http://www.youtube.com/watch?v=29lyDPfP_R0

Sizin tv istisna olabilir ama forumda kim aldıysa Işık sızması cikti siz de gece çekilmiş bir resim ekler misiniz ?

• metalmilita kullanıcısına yanıt
    Tamamdır video için teşekkürler. Evet Js9000.. Müsait olur olmaz, ilk fırsatta ekleyeceğim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55js8500 ürün hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpercetinn -- 13 Temmuz 2015; 21:58:00 >
  • Iyi forumlar?55 bir tv alma arifesindeyim aklimdali bir kac modelden biri 55JU7000 tavsiye edermisiniz??

• quote:

Orijinalden alıntı: saitates

Iyi forumlar?55 bir tv alma arifesindeyim aklimdali bir kac modelden biri 55JU7000 tavsiye edermisiniz??

Yarin ya da Çarşamba kurulursa benim 7500, fikirlerimi yazarım.

• saitates kullanıcısına yanıt
    7000 çok iyi bir ürün ancak curved 7500 de bir bak istersen bir zaman sonra flat ekran olmayacak bütün firmalara artık curved e giriş yaptı
  • Herkesin mübarek Ramazan bayramını şimdi den tebrik ediyorum,Allah nice bayramlara ulaştırsın bizleri

not;10 gün kadar yokum,telefonum kapalıdır,eMail den msg atabilirsiniz,dönünce bakarım yeniden+

CAN
  • Benim yeni aldığım 55JU7500 de 3 yerde ölü piksel var ama banding sorunu yok pikseller yakından ve belli renklerde anca belli oluyor.

Acaba değişim mi istesem?

Birde teknosadan aldım daha 5 gün olmadı teknosaya servise sormadan geri mi götürsem yoksa servis mi çağırmam gerekiyor?

Teşekkürler herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Benim yeni aldığım 55JU7500 de 3 yerde ölü piksel var ama banding sorunu yok pikseller yakından ve belli renklerde anca belli oluyor.

Acaba değişim mi istesem?

Birde teknosadan aldım daha 5 gün olmadı teknosaya servise sormadan geri mi götürsem yoksa servis mi çağırmam gerekiyor?

Teşekkürler herkese

vay arkadaş..

sorunsuz JU/JS serisi alan var mı Allahaşkına?

vazgeçicem cidden almaktan!! bu nedir yahu?
  • Bu samsung tv ler aktif gözlük 3d olarak eski gözlükler yeni 55ju7000 ile uyumlumudur ssg 3100 ve 4100
    diğer sorum ise üstünde touchped olan bir klavye arıyorum
    logitech k410 aldım bugün gezinirken bazen ayarları otomatik açıyor canımı sıktı
    Tv nin kendinden tanıyacağı bir klavye yok mudur ?

• Paranız çöpe gitsin istemiyorsanız samsung tizen almayın.. Eski seri tv 4k olmayan veyahut 4k sony alacaksınız... 1000 defa yazdık...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • akprogrammer A kullanıcısına yanıt
    Çok geç aldık bile

Neden peki ?

• akprogrammer A kullanıcısına yanıt
    üstadım 55x8505b cihaz aldım aldıma çok pişman oldum sony bir daha asla
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercetinn

üstadım 55x8505b cihaz aldım aldıma çok pişman oldum sony bir daha asla

Niye pişman oldun

• haunt54 H kullanıcısına yanıt
    bütün 8505 serilerinde malesef bulutlanma var
  • sonunda 55js8500 servis kurdu ve görüntü muhteşem ürün hakkında sorusu olan varsa mennuniyetle cevap verebilirim
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.