Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.696
Cevap
85
Favori
377.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim 55JU7500'de bugün kuruldu. Görüntü şu haliyle bile muhteşem. Kalibrasyon yaptıktan sonra, ne olacak kim bilir:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

40JU6610 önerir misiniz? 40 inch,kavisli ve 3d olması hoşuma gitti ama görüntü kalitesi vb.nasıldır bilemiyorum..
  • sinna35 S kullanıcısına yanıt
    büççen ne kadar bilmiyorum ancak ürün orta seviyenin bira altında açıkçası alabiliren 7 serisi orta seviyenin baya üzerinde , alırsan çok daha iyi bir seçim yapmış olursun bence
  • alpercetinn kullanıcısına yanıt
    bütçeden çok yer sıkıntım var, max 42 inch lik tv alabiliyorum. ama 7 serinisi araştırcam, teşekkür ederim ilgin için ;)
  • sinna35 S kullanıcısına yanıt
    önemli değil kafana takılan birşey olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Benim 55JU7500'de bugün kuruldu. Görüntü şu haliyle bile muhteşem. Kalibrasyon yaptıktan sonra, ne olacak kim bilir:)

kalibrasyon nasıl yapılıyor ?

bana servis hiç bir ayarıyla oynamayın dedi
  • arkadaşlar bu blu-ray filmleri nasıl oynatıyoruz harddiskten

Gece Takibi 1080p FULL Blu-ray BD 50 by FELIX
  • Arkadaslar tv nin alarm ile acilma ozelligini nasil ayarliyoruz dun note 4 telefon aldim quick connect mevcut tel tv ye baglaniyor ama bu alarm ile tv nin acilip briefing vermesi olayini cozemedim nette bu konuda kaynakta bulamadim yardim lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

quote:

Benim 55JU7500'de bugün kuruldu. Görüntü şu haliyle bile muhteşem. Kalibrasyon yaptıktan sonra, ne olacak kim bilir:)

kalibrasyon nasıl yapılıyor ?

bana servis hiç bir ayarıyla oynamayın dedi

Google'dan JU7500 calibration settings yazın, bulursunuz. Ama, kişiye göre değişebiliyor tabi.

• Arkadaşlar Merhaba. Öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim... 1 Ağustos`a kadar TV almayı düşünüyoruz. Bütçemiz 5000 - 5500 TL. Bimeks`in sitesinde LG 65UB950 dikkatimi çekti ama sanırım alayı teşhir ürünü. 1 mağazada kapalı kutu var fakat onu da alma olanağımız var mı yok mu bilmiyorum. Sanırım Bimeks`i aramak lazım. Uzun süreden beri Samsung 55JU7500`ü araştırıyorum ve takip ediyorum. Samsung`un son sistem ve Curved TV olması cezbetti bizi açıkçası. Kısmet olursa almayı düşünüyoruz. Bahsettiğim bu 2 model TV`yi kullanan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum. Eğer bu fiyat aralığında başka sağlam bir TV varsa da olur, önerilere açığım. Yorumlarınız benim için çok değerli, yorum yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür eder tekrardan hayırlı bayramlar ve iyi akşamlar dilerim...

LG 65UB950 165 Ekran 3D UHD LED TV (4K) 165 cm (65") Led Ultra HD MCI 1000 Hz 3D Dahili Uydu Alıcı Smart Televizyon

SAMSUNG UE55JU7500TXTK CURVED 3D READY UHD SMART(TIZEN) DAHİLİ HD UYDU ALICILI LED TV

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler selamlar

-Bahsettiğiniz "malum/kronik sorunlar" Samy de var da,peki diğer üreticiler de yokmudur?????
    Sony de aynı;LGE da aynı sayılır veya Samy,Sony de daha kötü değilki! ltf dalgaya düşüp o iyi bu kötü gibi takıntılar yapmayın,hepsi aynı mok bunların yaw

-Sony nin özellikle mura efekti sabıkası(bulutlanma efektleri) Samy den çok daha eskilere dayanıyor,taaa baclit CCFL olduğu zamanlar da bile Sony ler insana
    saç-baş yoldurtuyordu yaw

-Bu ara da sürekli yazıyorum,forum da iki ayaklı bazı çakallar dolanıyor,milleti yemleyip Samy al yok LGE dan şaşma,Sony alemin kralıdır diye yiyorlar!
    veya onun servisi süper bunun servisi beş para etmez diyorlar! bunlar külliyen palavra şeyler sakın inanmayın;artık bu işler Markaya filan bakmıyor hemen hepsi
    aynı mok!

-Samy/Sony HiEnd paneller de zaten aynı Modüller takılı! VA_PSA ucuz yollu kısmen düşük spek.li Modüller bunlar!

Net den bazı resimleri/videoları veya yorumları v.s alıp veriyorlar,Samy,işte gördüğünüz gibi Sony yi tokatlamış diye de
    bir de sallama yorum yapıyorlar veya tam tersi Sony kötü vurmuş Samy ye diye yaw beyler bunlar külliyen yalnış ve özellikle net den sakın böyle video lar
    bulup da bunları foruma taşıyıp,o bunu ezmiş bu bunu fena dövmüş gibi gayri ciddi veya komik şeyleri taşımayın ltf

-Samy/Sony/LGE/Phil çok fena kapışıyor! net ortamına eskiden beri yaptıkları bazı hesap da "mukayese" video ları hazırlayıp servis ediyorlar(bunlar da işin ticari yönleridir)
    bunlar da külliyen sallama görüntülerdir! 2015 de hala bu palavraları yiyen insanlar varsa bence artık uyansınlar yaw

Böyle şeyler için bir aralar Pany Pio yu ezdi,yetişti hatta bgeçti diye de çok görüntüler servis ettiler! neyseki insanlar Pio konusunda uyanık veya paneli görünce uyandılar da
    böyle videolara hiç itibar etmediler! ayrıca bügün hala 2.el de Pio KURO lar ve özellikle KRP(TR de pek yoktur) 6090 lar için çok ciddi bir talep vardır,panel çıktımı anında gidiyor!
    Pany için böyle bir şey hiç bir zaman olmadı,üstelik bahsetitğim Pio "2009" Modeldir!

Internet ortamı maalesef çoğu şeyi yalnış aksettiriyor insanlara,kafasına esen bir şeyleri servis ediyor net ortamına ve bunları da yiyen bir dolu insan vardır

++

Üreticiler çakal,henüz her UHD panele HEVC(H.265)decoding ile 50/60p desteğini vermiyorlar ama 2016/17 de bunlar standard olacak,zaten yeni bir "TechniColour" sıkıştırma
    sistemi çıktı bile,Tosh da benzer sistemi çıkardı,hiç kimse aldığı panel ile benim panel son model son sistem filan demesin bir sene veya iki sene sonra out oluveriyor!
    özellikle işi panelin ıvır-zıvır işleriyle çok fazla olan adam için uzun vadeli panel olmaz,zaten buna üretici izin vermez,bu herifler sürekli nasıl mal satabiliriz diye düşündükleri için
    sürekli yeni diye bir dolu özellikler koymak zorundalar,ama böyle şeyleri "yemeyen" insanlar da vardır örneğin benim gibi;çünkü bizim işimiz "resim kalitesi" gerisi teferruat dır!
    dolayısıyla bize bir panel kafadan 5 sene hitap eder,Pio ise 10 sene hitap eder benim panelim 5,5 seneyi biraz geçti ama hala bana acaip hitap ediyor

UHD panellerin gerek sistem destekleri gerekse de çoğu serilerinin standard olması 2/3 senelik bir süreçtir,2017 de bu iş biter ama başka bir şey çıkar,zaten Sharp da 12k bile hazır
    8k ise 3 senedir hazır16k da bugünler de yola çıkıyor gibi! hatta LGE de 10k bile hazır!

++

Benim yetiştiğim ve geldiğim iş panellerdir! hepsinin ne mal olduğunu tek tek biliyorum

Şimdi bir uyarı yapıyorum,zira çok fena hala ayakta uyuyanlar vardır,örneğin yukarı da bir arkadaş "RTINGS" denen siteden alıntı yapmış,bakınız bu ve benzeri bir alay özellikle
    USA çıkışlı sitelerin tamamen "sallamacıdırlar" teknik olarak neredeyse çoğu değerlendirmeleri v.s ya taraflıdır ya da zaten doğru değildir veya "doğru okunmaya" müsait değildir
    örneğin bu yorumu okuyan şayet bilgisiz ve alt yapısı hiç yoksa aynen yer-yutar bun yazılanları! verdikleri yorumları çoğu kere cihazdan okuyup verirler ama "yorum" yapmazlar
    NEDEN acaba???? çünkü yorum yaparsan tam tersi durum ortaya çıkar! bu da işlerine gelmez!

Şimdi bu çakallar "screen-uniformity" testi için 30 tane panele bakmışlar tek tek ve sonuçlar da ortada,ülen tüm paneller böyle değilki!! bunu da yutan varmı hala!
    sankim herifler gitmişler Meksika daki montaj fabrikalarına ve band dan çıkan tüm panelleri tek tek kontrol etmişler işte olay budur demişler! bunlar da yine külliyen
    yalnış ve kafa karıştıran sallama şeylerdir(ne veri diyorum ne de bilgi diyorum onun için "şeyler" diye yazdım)

Sharp lar rekor kırıyor yaw 60/70/80/90 paneller de özellikle mura efektlerinde diğerleri de aynı mok! bunlar bilgi-veri filan değil arkadaşlar sakın böyle şeylere bakarak panel seçmeyin!

Ancak bir de şu vardır örneğin bu konular da LGE daha falsodur! Phil de yaklaşık öyle ama bu farklar 2015 lere geldiğimiz de ciddi olarak azalmıştır!

Ebat büyüdükçe bu kusmalar ona bağlı olarak haliyle daha fazla artar 47/48 den sonra risk giderek artar bu mevcut sistemde>>>EDGE-LED+"osuruktan" Dimming sistemlerin de!
    Direct-LED olsa da biraz iyileşme olur ama tamamen bitmez ayrıca DL olup da ebat 60 üzeri olursa yine risk daha da artıyor!

FALD panel olursa risk ciddi dşüyor ama bunlar da çakma-LD olduğu için yine sıfır sorun olmaz "harbi" LD olursa sıfır sorun diyebiliriz! ama blooming/haloing efektleri yine olur/oluyor!
    FALD bir tek Tosh da falso yapmıyor onun haricinde bu olay çözülmüş değildir!

++

@uykusuza masallar yaw bu nick i çokmu aradınız

senin panel de durum tam kötü paneli açıp diffuser/filtering durumuna bakmak lazım! çok kötü gfalso vermiş baclit çalışmasında,sanırım buna da "abi normal" demediler değilmi???

++

Can üstad merhaba,
    Araştırdıkça kafa karışıyor 40-43 inç civarı 4k tv almayı düşünüyorum. Aşağıdaki modellerden hangisini tavsiye edersiniz ? Ya da tavsiye edebileceğiniz başka bir marka model var mıdır ? Yardımcı olabilir misiniz ?

Samsung 40JU6410
    Samsung 40JU6470
    Samsung 40JU6070
    Samsung 40HU6900 (UE40HU6900S)
    LG 43UF7787
    LG 42UB820V

• quote:

Orijinalden alıntı: FATAL1TY`

Arkadaşlar Merhaba. Öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim... 1 Ağustos`a kadar TV almayı düşünüyoruz. Bütçemiz 5000 - 5500 TL. Bimeks`in sitesinde LG 65UB950 dikkatimi çekti ama sanırım alayı teşhir ürünü. 1 mağazada kapalı kutu var fakat onu da alma olanağımız var mı yok mu bilmiyorum. Sanırım Bimeks`i aramak lazım. Uzun süreden beri Samsung 55JU7500`ü araştırıyorum ve takip ediyorum. Samsung`un son sistem ve Curved TV olması cezbetti bizi açıkçası. Kısmet olursa almayı düşünüyoruz. Bahsettiğim bu 2 model TV`yi kullanan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum. Eğer bu fiyat aralığında başka sağlam bir TV varsa da olur, önerilere açığım. Yorumlarınız benim için çok değerli, yorum yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür eder tekrardan hayırlı bayramlar ve iyi akşamlar dilerim...

LG 65UB950 165 Ekran 3D UHD LED TV (4K) 165 cm (65") Led Ultra HD MCI 1000 Hz 3D Dahili Uydu Alıcı Smart Televizyon

SAMSUNG UE55JU7500TXTK CURVED 3D READY UHD SMART(TIZEN) DAHİLİ HD UYDU ALICILI LED TV

Sony 55x8505c öneririm bütçenize uygun 5500 tl civarı bir fiyatı var bu senenin alınabilecek TV'si bende bu.

• metalmilita kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

Sony 55x8505c öneririm bütçenize uygun 5500 tl civarı bir fiyatı var bu senenin alınabilecek TV'si bende bu.

@metalmilita Hocam çok teşekkürler yorumunuz için. Aslında Curved almayı düşünüyoruz LG`nin fiyatı dikkatimi çekmişti hepsi teşhirmiş. Curved olarak en iyisi şuan 55JU7500 mü ?
  • FATAL1TY` kullanıcısına yanıt
    üstadım istanbul forum samsung forum mağazasında 6.000 tl ye 55js8500 aldım çok iyi bir ürün bir araştır istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: FATAL1TY`

quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

@metalmilita Hocam çok teşekkürler yorumunuz için. Aslında Curved almayı düşünüyoruz LG`nin fiyatı dikkatimi çekmişti hepsi teşhirmiş. Curved olarak en iyisi şuan 55JU7500 mü ?

Rica ederim 55 ekranda curved etkisi pek hissedilmiyor deniliyor ayrıca curved Tv'lerin yandan izleyenler icin kotu oldugu söyleniyor yine siz bilirsiniz tabi, ju7500'den kagit üstünde daha iyisi js9000 ama forumda bu TV'yi alanların hemen hepsinde sorun cikti ve iade ettiler.

• Salih bey bende 55ju7500 almayı düşünüyorum. Daha doğrusu LG55UF8507 ile 55ju arasında kaldım. Fiyat olarak 500 lira daha pahallı samsung.
    BU iki televizyon özellikleri birbirine yakın. Ama işletim sistemi olarak Tizen mi Webos mu daha iyi karar veremiyorum. Ayrıca samsung un curved olması mağzada beni cezbetti :)

Donanım haberde LG nin detaylı incelemeleri kullanıcı yorumları videoları mevcut fakat 55ju7500 için kullanıcı yorumlarına cok rastlamadım.

Forumda ki arkadaslardan yardım bekliyoruz.

Herkese iyi bayramlar.
  • Bende 55ju7500 var. Görüntü olarak çok iyi. Işletim sistemi olarak, smart özelliklerini çok kullanmadım ama LG kadar iyi olmadığını tahmin ediyorum. Yanlardan bakınca görüntü kötü değil ama tam yandan bakınca sıkıntı oluyor. Bu arada, N11'de KDV dahil 4600 TL'ye satılıyor bu TV. Bilginize.

• quote:

Bende 55ju7500 var. Görüntü olarak çok iyi. Işletim sistemi olarak, smart özelliklerini çok kullanmadım ama LG kadar iyi olmadığını tahmin ediyorum. Yanlardan bakınca görüntü kötü değil ama tam yandan bakınca sıkıntı oluyor. Bu arada, N11'de KDV dahil 4600 TL'ye satılıyor bu TV. Bilginize.

Verdiğiniz bilgi icin tesekkurler. Tvnin sd yayindayken yandan video paylasma sansiniz olur mu acaba. Alacak arkadaşlarda bilgi sahibi olur.

• Arkadaslar 46-50" arasi 2000tl bir tv almak istiyoruz. Marka takintimiz ve yuksek beklentimiz yok ama smart tv yogun kullaniyoruz.

48j5500 modelini gozume kestirmistim ama okudugum kadariyla 50hz olmasi sebep cok tutulmuyor.

Oneriniz varsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sekoer

Arkadaslar 46-50" arasi 2000tl bir tv almak istiyoruz. Marka takintimiz ve yuksek beklentimiz yok ama smart tv yogun kullaniyoruz.

48j5500 modelini gozume kestirmistim ama okudugum kadariyla 50hz olmasi sebep cok tutulmuyor.

Oneriniz varsa sevinirim.

Birçok kişi sizin gibi :) Yeni seri çıkmasa 6470 olacaktı bu sorunun cevabı lakin UHD ve TIZEN farkı için düzgün cevap bulamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.