Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.695
Cevap
85
Favori
377.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samsung 55ju7500 uydu kanal düzenleme olayı yok mu program veya hazır birşey

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sekobaba kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/m_113421679/tm.htm

Google dan ararsanız hazır kanal listeleri var. Kendiniz liste yapmak isterseniz yukardaki konuda arkadaş anlatmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mağazalarda 50js7200'in siyah kalitesinin pek iyi olmadığını, griye çaldığını gözlüyorum.
    Bir de 50hz oluşu düşündürüyor.
    Daha çok film izleyen bir kullanıcı olarak 50JS7200 benim için nasıl bir seçim olur? 48-50 inç üzerine çıkmak istemiyorum.
    Bahsettiğim sıkıntıları olmayan 55JU7000 hem odamız için büyük gelir, hem de bütçemi aşıyor.
  • Hocam ben kullanıyorumda yani siyah tam siyah ya bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ju6470 filbox modül uyumlumu bilen veya kullanan varsa bilgi verebilirmi.
  • Herkese selam.
    Bu ve ilgili forumları (yerli yabancı) uzun süre takip ettikten sonra 55ju7000 bugün kuruldu.
    Detaylı ayarları yaptıktan sonra sonuç tatmin edici gibi.
    Digiturk kutusu, ps4, WDTV Live bağlı.

- Ps4 game mode on ve full rgb çıkış ile keyifli. Until Dawn oynadım biraz full karanlık sahne vb. Sonuç mükemmel olmasa da iyi sayılır. Sonuçta Panel oled değil.

- WDTV Live cihazın Son zamanlarda okuyamadıgi tümü formatlari sorunsuz açtı. 2 tb ve 1 tb ntfs diskleri okudu.

- Youtube dan 4k videoları takılmadan oynatıyor. Netflix vb henüz denemedim. Bağlantı 50 Mbps.

- 3.5 metreden biraz yordu. 4 - 5 metreden daha az yorucu gözler için. 50 Inch olaydı ondan alacaktım ama malum burada satilmiyor.

- sd Yayınları ve sonuçta digiturk Full HD yayın yapmadığını göz önüne alarak duzeltmeleri tam açtım. Yayından kaynaklı Rahatsız edici bozulmalar kayboldu.

- duvara sonorus 460 hareketli aparatı caktirdim. Servis hareketli aparatı asiyor ama duvarın patlaması vb konularında garantisi vermiyor haklı olarak. Bu cihazı mümkünse tam karşıdan ya da çok az açiyla izlemek lazım. Yoksa buğulanma kontrast kaybı vb va Panel ledlerin doğasında var. Bunların hepsinde ju 7000 lerin çok yakından bakınca köşelerde istisnasız hafif bir karanlık dikkati çekiyor.

- ekran ne mat ne de tam parlak. Yansıma konusunda başarılı sayılır.

- Cihaz kontrast konusunda biraz zayıf. Parlaklık konusunda ise gereğinden fazla güçlü. Gece backlight 4, gündüz 7-8 benim tercihim oldu. Kontrast mecburen 95. Tüm girişler sinema modunda. En doğal renk üretimi bu modda bence.

- cihaz country of origin Korea, assembled in Taiwan.

- sağdan Soldan aşırı ışık sizmasi ve dikey banding yok. Dediğim gibi izleme açısına bağlı olarak az Clouding olabiliyor. BUNUN NEDENI DE KULLANILAN UCUZ TEKNOLOJİ! Az pahalı satıp FALD sunabilirler belkide ileride. Ya da adam gibi yazılımli Fiyat performans oled! Neyse benimle cihaz İnşallah böyle gider kulağına kurşun diyelim.

- Kumandayi sevdim alisinca. Uygulama ve source geçişler gayet hızlı. Firmware en son çıkan atıldı. Youtube mkv şu bu tek tıkla kaldığı yerden devam. Normal TV'ye hemen hemen anlık geçiyor. TIZEN gayet iyi ve yeterli.

- servisle ölü piksel testi yapıldı. Öyle kuruldu. Sol üstte tek bir adet var. Zar zor farkettik. İzleme mesafesinde görülmüyor..

- Samsung kurulum ekibi efendi çocuklar.. Katlanır aparatı TV'yi milimetrik ölçüp tam yerine sabitlediler ki ciddi zor iş. Ne dediysek iki etmediler. Sıkıntı halinde neler yapıldığını anlattılar. Tam puan!

- Ses yeterli. Kalın kasadan tok ses alıyorum. Mükemmel değil ama işimi gördü.

- Bir TV'ye 8-9000 TL gommek istemediğim için gidip bu cihazı aldım. Yoksa alternatif lg 55eg920v idi. Yarı fiyatından azina mal oldu. 9 yıldır 40 inch led Olmayan LCD samsung 650 kullanıyordum. Göz alışkanlığı diyelim bana iyi geldi.

Izlenmlerim bunlar. Buradaki paylaşımlar için herkese teşekkürler. Özellikle yıllardır katkıda bulunan arkadaşlara..

Son olarak. HER FORMATTAN FILMLERINIZI USB DOLDURUN GIDIN KENDİNIZ TEST EDİN. SD, 720P VE FULL HD. Hatta 4k.

Kumandasini alın teşhir mali ya saatlerce kurcalayin. Parayı sokakta bulmuyor kimse. Amazon vb kullanıcı yorumlarına bir bakın. Ben bir tane tam bilgili bir satıcıya rastlamadım bugüne dek. Bu da onların suçu değil..

55ju7000 şimdilik gözüme böyle göründü. Fiyat performans 4k cihaz. Ama mükemmel degil..

• ramaray R kullanıcısına yanıt
    - sd Yayınları ve sonuçta digiturk Full HD yayın yapmadığını göz önüne alarak duzeltmeleri tam açtım. Yayından kaynaklı Rahatsız edici bozulmalar kayboldu.

Hocam bu dediğin ayar hangisi oluyor? digital temiz görünüm ve mpeg przt filtresimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Hocam bu dediğin ayar hangisi oluyor? digital temiz görünüm ve mpeg przt filtresimi?

Evet. Her ikisini de YÜKSEK konuma getirdim. Digitürk HDMI kutusundan bağlı.

Digital temiz görünüm ve mpeg parazit filtresi UHD videolarda, PS4'de mükemmel RIP'lenmiş bluraylerde ya da doğrudan bluraylerde YÜKSEK (HIGH) değil de OTOMATİK tercih edilebilir. Hatta tamamıyla kapatılabilir. Çünkü bu hallerde kaynaklar mükemmel olduğu için gereksiz işlem yapmamış olur cihaz..

Bu arada ju7000 geldiğinden beri kurcalıyorum. Auto motion (hareketli görüntü düzeltme galiba Türkçesi) JUDDER = 5 BLUR = 3. Soap opera etkisi olmadan doğal ve akıcı hale getirdi.

Görüntü hareket düzeltmesi YUMUŞAK (soft) olursa görüntü orijinalinden çıkıyor, aşırı yapaylaşıyor ve çevrelerinde harelenme dikkati çekiyor. TEMİZ (clear) olursa kameraların ani pan ve tilt hareketlerinde hafif gözü yoruyor. Ortalama bir ayarı kendim tutturdum.

Bu arada kontrast geliştirici ve siyahlaştırıcı ayarları birer tık (DÜŞÜK) açık. Film modunda biraz daha keskinlik almak için.

Tabi bunlar TAMAMIYLA subjektif değerlendirmeler. Herkes gözünün keyfine göre ayarlasın ;)

REFERANS KAYNAK:http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ju7100/settings

• TIZEN KULLANICILARINA İKİ SORU:

1- Samsung TV mini connect box üzerindeki dijital ses çıkışını bir adaptör aracılığıyla analoga çevirip (3.5 mm jack) WIFI KULAKLIK ile bağlamak mümkün müdür?

Deneyen oldu mu?

ÇÜNKÜ TV'nin arkasındaki kulaklık girişine takınca TV'deki ses komple gidiyor. 3.5 MM kablo ucunu her defasında söküp takmak gerekiyor! Menüde ikisini birden kullanmaya dair bir seçenek bulamadım.

Ses sistemi kullanmayacağım, TV'yi alınca bir dosta hediye ettim.

Bu şekilde bağlarsam kablo sökeceğime TV menüsünden KAYNAK seçerim diye düşünüyorum.

2- Eğer bu iş olmuyorsa, SAMSUNG 6-7-8-9 farketmez TIZEN serilerinin DOĞRUDAN tanıdığı, ALINABİLİR BİR FİYATTA klasik büyük BLUETOOTH KULAKLIK TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

3- PLAYSTATION ORJİNAL BLUETOOTH KULAKLIĞINI TİZEN'LERDE KULLANANLAR VAR MIDIR? TV İLE TANIŞIYOR MU?

Herkese iyi pazarlar...

• ramaray R kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler. Ben canlı renkleri sevdiğim için dinamik modda kullanıyorum amp düzleştirde çok güzel görüntü veriyor ve smart led düşükte harika sonuçlar veriyor. Sinema modu ve diğer modları denedim ama puslu karanlık bir ortam yaratıyor o resimdekinide zamanında denemiştim tek tek ayarlı yaptım ama yok ben dinamikten başka kullanıyorum eski 55es8000 tvimde de dinamik modda kullanıyordum benim çok hoşuma gidiyor bu mod tabi bu işler zevk meselesi ve kişiden kişiye değişir.

Bu arada bende digiturk kullanıyorum dediğiniz gibimi kullanayım bende otomatikte onları yükseğemi alayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guguk -- 6 Mart 2016; 14:15:08 >
  • Arkadaşlar sd, hd ve futbol yayınlarında Samsung 48JU6070 modeli nasıldır? hareketli sahnelerde titreme vb. sorunları var mıdır? herhrnagi bir kronik sorunu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramaray

TIZEN KULLANICILARINA İKİ SORU:

1- Samsung TV mini connect box üzerindeki dijital ses çıkışını bir adaptör aracılığıyla analoga çevirip (3.5 mm jack) WIFI KULAKLIK ile bağlamak mümkün müdür?

Deneyen oldu mu?

ÇÜNKÜ TV'nin arkasındaki kulaklık girişine takınca TV'deki ses komple gidiyor. 3.5 MM kablo ucunu her defasında söküp takmak gerekiyor! Menüde ikisini birden kullanmaya dair bir seçenek bulamadım.

Bu şekilde bağlarsam kablo sökeceğime TV menüsünden KAYNAK seçerim diye düşünüyorum.

2- Eğer bu iş olmuyorsa, SAMSUNG 6-7-8-9 farketmez TIZEN serilerinin DOĞRUDAN tanıdığı, ALINABİLİR BİR FİYATTA klasik büyük BLUETOOTH KULAKLIK TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

3- PLAYSTATION ORJİNAL BLUETOOTH KULAKLIĞINI TİZEN'LERDE KULLANANLAR VAR MIDIR? TV İLE TANIŞIYOR MU?

Herkese iyi pazarlar...

BLUETOOTH için yazayım zamanında PS3 için aldığım "logitech cordless mediaboard pro" klavye+mouse bluetooth'dan eşleştirdim
    BLUETOOTH kulaklık olarak "BlueAudio turbine" tv ile eşleştirip kullandım...

• Marmara park samsung mağazasında;
    55ju7000 fiyatı4150 TL
    55ju7500 fiyatı 4650 TL idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackBeasT

quote:

Orijinalden alıntı: ramaray

TIZEN KULLANICILARINA İKİ SORU:

Deneyen oldu mu?

Herkese iyi pazarlar...

BLUETOOTH için yazayım zamanında PS3 için aldığım "logitech cordless mediaboard pro" klavye+mouse bluetooth'dan eşleştirdim
    BLUETOOTH kulaklık olarak "BlueAudio turbine" tv ile eşleştirip kullandım...

Teşekkürler..

• guguk kullanıcısına yanıt
    Bi deneyin bence... Birşey kaybetmezsiniz :)

• PePo P kullanıcısına yanıt
    50js7200 ürünü başka yerlerde de bakın o ürün asla siyahı gri göstermez siyahlar zifiri siyahtır. Samsung Suhd cihaz panel kaliteli.görüntü verir. Filmlerdeki kalitesi için bir şey diyemem ama siyah kalitesi çok iyidir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bluesky

quote:

çok rahat seyredersin ama daha yakından izlersen görüntü kötü gözükebilir mesela ben bazen 2,5 3 metreden bakıyorum görüntü kötü gözüküyor ama 4 metreye geçince görüntü inanılmaz oluyor yani çok rahat izlersin ben 55 den 65 e geçtimki arada dehşet fark var

Yanıt için çok teşekkürler ...
    Mayıs ta yeni model çıkacakmış.Acelem yok ,ne fark var merak ediyorum.Ama sonuçta alacağım .
    Ben 42 inch kullanıyorum , benim için oldukça ciddi bir değişiklik olacak
    Curve veya flat çok fark ediyormu?Neden Curve seçtin ?

İyi akşamlar ...

Valla hocam 2016 lar yüksek fiyatla çıkacak ve el yakacak muhtemelen dünya kupasında kampanyalar olacaktır bende o kampanyayı bekliyordum ama samsungun geri ödeme kampanyasını görünce beklemeye gerek olmadığını görüp aldım. Neden curve derseniz gidip samsung bayisinde inceledim. 65ju7500 üstte alttada 65ju7000 vardı ve 65ju7500 daha canlı ve güzel renk veriyordu. Buradaki arkadaş aralarında fark yok desede ben çok fark gördüm ve curve aldım. Pişmanmıyım hayır curve olduğu izlerken belli bile olmuyor yanlardan çok rahat gözüküyor zaten öyle aman aman bir eğimde yok tvde ve daha şık duruyor.

Üstteki cihaz hep daha canlı gösterir :) va paneller böyledir açı çok şeyi farkettirir. Bende ikisi arasında kalmıştım ama ju7000 daha kesikin görüntü ile daha başarılı kontrast veriyordu tabi bu cihazdan cihazada değişiyor ne yazık ki hepsinden kötü duran bir js8500 de görebilirsiniz yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scavenger Of Human Sorrow

50js7200 ürünü başka yerlerde de bakın o ürün asla siyahı gri göstermez siyahlar zifiri siyahtır. Samsung Suhd cihaz panel kaliteli.görüntü verir. Filmlerdeki kalitesi için bir şey diyemem ama siyah kalitesi çok iyidir

50js7200 ips paneldir bu nedenle kontrast ne yazık ki düşük ancak 55js7200 Va olarak üretilmiş onun kontrast iyi ayrıca js7200 serisi 50 hz dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 7 Mart 2016; 8:53:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

65x9005c / samsung 65ju7000 / samsung 65ju7500 arasında kafayı yemek üzereyim..

Niyetim fiyat avantaji sebebiyle Samsung a kaymak ama Sony 55HX850 den olan memnuniyetim sebebiyle o da ciddi alternatif. Fikri olan varsa çok memnun olurum.

Siyah kalitesi, 4k 60p, goruntu kalitesi, film performansı, oyun performansı, maç performansi (vertical banding vs) önemli benim için. Tamamen sorunsuz bir panel olmadigini biliyorum, bu fiyat araligindaki en iyi paneli ariyorum sadece ..

sony x8505 4k fiyatları ju7000 seviyelerinde görüntü işleme ve renk olsun kontrast olsun çok harika bir cihaz düşünmelisiniz bence.
  • mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Hocam teknosadada yan yana gördüm arada bariz fark vardı 7500 daha canlı ve albeni duruyordu zaten aylarca gidip gelip inceledim öyle karar verdim. Belki teknik olarak fark olmaya bilir belkide curve olmasında daha canlı ve güzel duruyordu bilemiyorum çoğu kişide benim sevdiğim görüntüyü sevmeye bilir zira ben dinamik görüntüden hoşlanıyor rengarenk cıvıl cıvıl görüntü olmalı

• 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.