Şimdi Ara

2015 PHİLİPS ANDROİD TV (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.390
Cevap
65
Favori
343.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba, benim TV 49puk7150 ancak 7100 ile aynı özelliklere sahip, bildiğim kadarı ile 7150 ile 7100 arasında ambilight ışıkları dışında bir fark yok, yüklemek isterseniz kendi kanal listemi size atabilirim.

1 hafta geçerli Philips Kanal Listesi için Wetransfer indirme bağlantısı :

https://wetransfer.com/downloads/9599e0009011893c8e09dc8c06a5840c20220116083428/403d7b

• Fair17 F kullanıcısına yanıt
    Kardeşim eline koluna sağlık uğraşıp göndermişsin. İndirdim büyük heves ve heyecanla yükleyip bakayım dedim. TV yi açtım. Şimdide usb den kanal yükleme seçeneği kaybolmuş bir türlü bulamıyorum. Ondan dolayı yüklemeyi yapamadım. Bu TV nin görüntü kalitesi olmasaydı şimdiye çoktan çöpe atmıştım. Ben bu kafamı nerelere vurayım bilemedim. TV resmen bizimle dalga geçiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arslan0228 A kullanıcısına yanıt

Tüm Ayarlar/Genel Ayarlar/Kanal Listesi Kopyala/ seçeneği altında,

-USBye kopyala

-TV ye kopyala

-Geçerli sürüm

seçenekleri çıkmıyor mu?

Eğer çıkmıyorsa

TV yi fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kurarsanız belki düzelebilir.

Fabrika ayarlarına döndürmeniz de sonuç vermez ise yazılımı yeni baştan yüklemeniz gerekebilir.

Her yolu denedim. Yeni yazılım. Eski yazılım. Hepsini yükleyip denedim. Kanal listesi yükle seçeneği çıkmıyor. Sadece kanal kur seçeneği var. Onu deniyorum. Onda da kanal bulmuyor. Sat 0 sat1 sat2 sat3 diye çıkıyor. Sat 0 da sinyal ve kalite 96 ve 88 olarak görüyor. Ama kanal bulmuyor.

Kanal listesi olursa yüklersem olur dedim.
    Şimdide kanal listesi yükle seçeneği ortadan kayboldu 🤦‍♂️

• Çok şükür kanalları yükledim. Bu sefer de program yok hatası veriyor. Kanal güncellemesi yaptım ama yine de aynı.
    Uydu da sinyal var. Başka cihaz takınca çalışıyor. Ama TV uydusu çalışmıyor.

Program yok hatası veriyorsa uydu frekanslarında sorun vardır. Tekrar taratsanız veya herhangi bir kanalın Polarizasyon ve frekanslarını elle manuel girip aratsanız belki bulabilir.

Örneğin: Habartürk için;

-"Uydu kurulumun'dan/"manuel kuruluma" gelin

-LNB için uygun uyduyu seçin

-Polarizasyonu "yatay" seçin

-Simge oran modunu "manuel" seçin

-Simge oranınıa:10000 yazın

-Aramaya basın ve çıkan numara bölümüne 12210 yazıp sağ alttaki arama butonuna basın

-Kaydet tuşuna basın

-Son olarak sağ bölümde bulunan kanal var ise bitti tuşuna basarak sonlandırın.

Bu şekilde manuel giriş ile kanal buluyorsa diğer uydu kanallarının frekanslarını aynı şekilde girip kaydedebilirsiniz

İsterseniz size manule kurulumdaki sıralamayı fotoğraf olarak ta atabilirim

Not: Bu şekilde kanalları bulup kayıt edebilirseniz bozulmaması için "Otomatik kanal güncelleme" seçeneğini kapatın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fair17 -- 16 Ocak 2022; 17:44:31 >

Dediğiniz gibi yaptım. Ama olmadı.
    Şimdi tekrar arama yaptırıyorum. İki tane görsel ekliyorum.
    İlk olan uyduları arama kısmı sinyali buluyor.
    İkinci olan kanal bulma arama kısmı
    Ama arada turksat paketini seçtiğimiz kısım olması gerekiyor ancak o kısım gelmiyor.
     2015 PHİLİPS ANDROİD TV  2015 PHİLİPS ANDROİD TV

İlk görsel "kanal arama" ile ilgili değil "uydu arama" yapılıyor. Siz sanırım uydu kurulumunu yapmamış olabilirsiniz. O yüzden kanalları bulamıyor olabilir

Uydular kurulu olduğunda "uydu kur" seçeneğinin altında "Kanalları güncelle" seçeneği ol

ması gerekir.

Önce uyduları kurup kaydedin.

2015 PHİLİPS ANDROİD TV
     2015 PHİLİPS ANDROİD TV

• Dün itibariyle Philips logozedeler arasına bende katıldım maalesef:( tv netflix izlerken takıldı ve daha sonra kapandı. tekrar açmaya çalıştığımda logo da bi süre kaldıktan sonra kapanıp tekrar açılıyor  2015 PHİLİPS ANDROİD TV problemin çözümü nedir acaba ? Yazılım mı yoksa anakartla alakalı mı?Usb den güncellemeye çalıştım ama olmadı

• Televizyonunuzun modeli nedir?

• 49PUK7150

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 657 6 kullanıcısına yanıt

Benim TV de aynı model, Kurtarma menüsünden USB den tekrar kurulmadı mı?

Denedim ama olmuyor, biyerde hata yapıyorum galiba 😕 kurtarma menüsü adımlarını yazabilir misiniz size zahmet olacak ama

• Flash belleğe son yazılımı yükleyin (autorun_QV151E_000.005.038.219.upg).

TV kapatın ve fişten çekerek Flash belleği TV ye takın. 

TV nin sağ alt köşe arkasında açma düğmesi var (joystick şeklinde) o tuşa basın ve aşağı yöne doğru basılı tutun, 

ve eliniz düğmeye basılı iken fişi takın bekleyin, kurtarma menüsü gelecek. 

oradan yazılımı yeniden kurabilirsiniz. 

Kurtarma menüsünde 2 seçenek çıkacak;

-"reboot system now"

-"apply update from extarnal storage"

Kumandadan İkinci seçeneği seçerseniz USB den yazılımı kurması gerekir.

İndirdiğiniz son güncel yazılımı Zip ten çıkartmayı yanidosyayıflash belleğe UPG olarak yüklemeyi unutmayın, 

flash belleğinizi biçimlendirirken Fat 32 olarak biçimlendirin.

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fair17 -- 19 Şubat 2022; 0:21:58 >

Kaç defa denedim olmadı maalesef 😕 kurtarma menüsü çıkmıyor!

• Eliniz (joyistik) tuşunda aşağı yönde basılı iken, fişe takın (elinizi tuştan hiç bırakmayın bir süre bekleyin. biraz geç çıkıyor kurtarma menü.

• Merhaba arkaşlar philips 49 puk 7100 12 Android TV var eskiden sorunsuz çalışıyor du sonra usb görmemeye başladı hdm usb pc veya PlayStation seçimi yapamıyorum ara sıra kasıyor ve kendini resetliyor Play store den uygulama indirmek istediğimde bellek dolu diyor İnternet tarayıcı siteye girmiyor yardımcı olursanız sevinirim

• Merhaba arkaşlar philips 49 puk 7100 12 Android TV var eskiden sorunsuz çalışıyor du sonra usb görmemeye başladı hdm usb pc veya PlayStation seçimi yapamıyorum ara sıra kasıyor ve kendini resetliyor Play store den uygulama indirmek istediğimde bellek dolu diyor İnternet tarayıcı siteye girmiyor yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba arkaşlar philips 49 puk 7100 12 Android TV var eskiden sorunsuz çalışıyor du sonra usb görmemeye başladı hdm usb pc veya PlayStation seçimi yapamıyorum ara sıra kasıyor ve kendini resetliyor Play store den uygulama indirmek istediğimde bellek dolu diyor İnternet tarayıcı siteye girmiyor yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba arkaşlar philips 49 puk 7100 12 Android TV var eskiden sorunsuz çalışıyor du sonra usb görmemeye başladı hdm usb pc veya PlayStation seçimi yapamıyorum ara sıra kasıyor ve kendini resetliyor Play store den uygulama indirmek istediğimde bellek dolu diyor İnternet tarayıcı siteye girmiyor yardımcı olursanız sevinirim

• Merhaba arkaşlar philips 49 puk 7100 12 Android TV var eskiden sorunsuz çalışıyor du sonra usb görmemeye başladı hdm usb pc veya PlayStation seçimi yapamıyorum ara sıra kasıyor ve kendini resetliyor Play store den uygulama indirmek istediğimde bellek dolu diyor İnternet tarayıcı siteye girmiyor güncelleme bulunamadı diyor yardımcı olursanız sevinirim

• Merhaba,

Bu TV maalesef sorunlu bir tv, gerek yazılım gerek donanım olarak yetersiz. kasma, donma resetleme gibi durumlar hep vardı zaten. Yazılım ile bir parça düzeltilmeye çalışılsa da donanım olarak yeterli olmadığı için tam olarak sorunları çözülemedi ne yazık ki.

Benim Tv de zaman zaman kasıp, kendini resetliyor. Tarayıcı ile internete girmeyi bir kaç kez denedim ama maalesef oda çok sorunlu...

Usb den taktığınız flaşh bellek veya harddiskte sorun yoksa yazılımsal veya donanımsal bir sorun olabilir. Eğer sorun yazılımsal ise belki TV yi fabrika ayarlarına döndürmek veya yeniden kurmak işe yarayabilir.

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.