Şimdi Ara

2015 PHİLİPS ANDROİD TV (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.390
Cevap
65
Favori
343.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yükledim degisen birsey yok. 4k tahmin ettiginiz gibi gene yok, laf olsun diye güncelleme vermisler.. kasma dersen sonuna kadar tv resmen diretiyor beni acmayin kapali durayim diye..
  • Arkadaşlar tv usb fat32 li usb yi görüyor fakat 2 tb lik hdd görmüyor. Pc de roblem yok görüyor. tv de daha önce de yoktu tv de kullandığım bir hdd. Ne değişmiş olabilir bilginiz var mı. Not format attım yeniden kurdum yine aynı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaklaşık altı ay önce aldığım philips marka 4k tv android tv sorunu ile boğuşmaktayım servis hiç bir şekilde çözüm bulamadı ve sıkıntı yok diye geçiştirdiler.ama tv internete girmiyor malesef ntvtv brosorwer durduruldu deyip siste kapnaıyor. ben umudumu kestim servisden bu konuda bilgisi olan var mı
  • Philipsin resmi sitesinde yer alan son güncelleme 5.38 ama müşteri hizmetleri ile görüştüğümde bana 6.24ü gönderdiler. Neden bunu resmi olarak yayınlamıyorlar bilmiyorum ama cihazda TRT4K problemi çözüldü. Daha stabil çalışmaya başladı. Mouse aktif hale geldi. Öncesinden de çok şikayetim yoktu ama şu an memnunum. Sıkıntı yaşayan bir arkadaşımda güncellemeden sonra tvden memnun. Telefonlarımıza göre çok daha düşük bir donanıma sahip tvlerdeki androidten çok fazla bir şey beklememek lazım. Gereksiz yazılımlar tvyi olumsuz etkileyebilir. Video, film izlemek dışında oyun gibi gereksiz uygulamalar kurmayın bence.
  • Şöyle bir link buldum. 4K videoları mevcut. Bu akşam indirip deneyeceğim.
    www.andytather.co.uk/Panda/VideoGalleryPage.aspx
  • Arkadaslar benim puk7150 tv izlerken ekran kararıyor ses gelmeye devam ediyor kanal degiştirdigimde düzeliyor her zaman yapmıyor arada bir yapıyor ama can sıkıyor aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi neden yapıyordur acaba servisi aramadan bir sizlere sorayım istedim.
  • aaltay kullanıcısına yanıt
    Yeni yazılımda haber kanallarında vb. kayan altyazılardaki titreme devam ediyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 43pus6401 veya 49pus6401 almayı düşünüyorum tavsiye ediyor musunuz. Araştırmalarıma göre 4k yazması yeterli değilmiş 60p olmalıymış bu tvler öyle sanırım. Android ve ambilight özelliği ilgi çekici geliyor çevredende sürekli lg tavsiyeleri geliyor bilemedim napsam :)
  • Daha önce kısa yazmıştım şimdi biraz daha uzun yazayım.

2 aydır Philips 65pus7600 kullanıyorum. Okuduğum şikayetlerin bir çoğu android yazılımı üzerine. İlk kullandığımda ufak tefek o sorunları yaşadım ama yazılım güncellemesinden sonra daha da azaldı ve TRT4K problemi çözüldü. Telefonlara kıyasla çok düşük donanımı olmasından dolayı android tvnin verimli çalışması zaten pek mümkün değil. Şu an çalışsa bile 3 sene sonra zaten problem olacak. O zamanda harici bir medya player yada android tv box takarım diye düşünüyorum. Ancak şu an için de gerekli uygulamalar dışında (kodi vb.), oyun gibi gereksiz cihazı ağırlaştırabilecek uygulamalar kesinlikle kurulmamalı. Mağazalarda ürünü satmak için gözünüzü onlarla boyayabilirler. Diskten 4K film izleyemiyorum, onun için laptop bağlamam gerekiyor. Zaten şu anda 4K film sayısı az. Yaygınlaşması 1-2 sene alacaktır, yine harici medya player sorunumu çözer. Görüntüsünden çok memnunum. Ayarlarıyla oynayınca çok daha güzel oldu. Paneli kendi sitesinde yazmıyor ancak yabancı sitede belirttiğine göre IPS değil MVA. Vertical banding var gibi ama o kadar az fark ediyorum ki beni rahatsız etmiyor. Testlerimde başka hiç bir problem göremedim. Amblight küçümsenemeyecek kadar güzel bir özellik bence. Bazen kapatıyorum ve seyir keyfini ne kadar etkilediğini fark ediyorum. Olay sadece ışıkların yanması değil bence, görüntüye güzel bir derinlik katıyor. 3D filmler de çok keyifli. Ancak izlediğiniz filmin kalitesi çok önemli. Artık yeni üretilen hiç bir tvde 3D olmadığı için kaç sene daha 3D film yapılır bilemiyorum.

Ben çok memnunum ve doğru kararı verdiğimi düşünüyorum ancak kimseye Philips tavsiye edemem, çünkü diğer yeni televizyonlar ile yeterli karşılaştırmayı yapmadım. Ayrıca yazılım kaynaklı çok ciddi sayıda şikayet var ve marka değerini korumak için çok basit bazı önlemleri almıyorlar. Yazılımı daha hızlı geliştirip stabil hale getirseler ve online güncelleme özelliği olmasına rağmen manuel kurmak zorunda kalmasak duyduğunuz şikayetlerin bir çoğu olmayacaktı. TRT4K izleyebilmek için insanlar neredeyse 1 yıl bekledi. Özellikle teknoloji ile çok yakın olmayan, Android'in dilinden tam anlayamayan insanlar için sıkıntı yaratabilecek bir televizyon.

• quote:

Orijinalden alıntı: greenpeace16

Merhaba arkadaşlar 43pus6401 veya 49pus6401 almayı düşünüyorum tavsiye ediyor musunuz. Araştırmalarıma göre 4k yazması yeterli değilmiş 60p olmalıymış bu tvler öyle sanırım. Android ve ambilight özelliği ilgi çekici geliyor çevredende sürekli lg tavsiyeleri geliyor bilemedim napsam :)

Araştırmaya devam edince 43pus6401 50hz 43pus6501 100hz olduğunu gördüm şimdi ön planda 6501 tavsiyev ediyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bariscapt B kullanıcısına yanıt
    Ben kodiyi sorunsuz kullanıyorum hatta 49puk 7100 u iade etmememin tek sebebi kodi diyebilirim bazen serverda problem oluyor ama seyirtürk admini hallediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goktepe -- 8 Ocak 2017; 20:47:52 >
  • Arkadaşlar Merhaba;

49PUS7100 Serini almayı düşünüyorum. Nasıl bir seridir? Biraz forumu takip edince bi kaç serinin sorunlu olduğunu gördüm. 49PUS7100 un fiyatı uygun geldi aileme almayı düşünüyorum (vatan=2499) ambilight olması android olması cezbetti. Görüş ve önerilerinizi beklemekteyim arkadaşlar. Başka tv önerilerine de açığım 2500 ü geçmeyecek olan 49"-55" tavsiyeleri beklerim. Şimdiden çok sağolun

İyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: featich

Arkadaşlar Merhaba;

49PUS7100 Serini almayı düşünüyorum. Nasıl bir seridir? Biraz forumu takip edince bi kaç serinin sorunlu olduğunu gördüm. 49PUS7100 un fiyatı uygun geldi aileme almayı düşünüyorum (vatan=2499) ambilight olması android olması cezbetti. Görüş ve önerilerinizi beklemekteyim arkadaşlar. Başka tv önerilerine de açığım 2500 ü geçmeyecek olan 49"-55" tavsiyeleri beklerim. Şimdiden çok sağolun

İyi forumlar

ben yeğenime 55pus7101 aldım çok güzel görüntüsü
  • zanaks kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba

7100 ile 7101 arasındaki fark nedir?
  • quote:

Hocam Merhaba

7100 ile 7101 arasındaki fark nedir?

Fark yok galiba renk farkı falandır
  • zanaks kullanıcısına yanıt
    Hocam çok saolasın ilgi alakan için
  • Rica ederim
  • featich F kullanıcısına yanıt
    PUS7100 2015 model, PUS7101 2016 model. Ekran yenileme PUS7100 50hz, PUS7101 100hz. Ses PUS7100 20w, PUS7101 30w. Ambilight PUS7100 2 taraflı, PUS7101 3 taraflı, 3 taraflı olması bence önemli. 3D yeni modellere koyulmadığı için PUS7100de var, PUS7101de yok. PUS7101 yeni model olduğu için kullanılan işlemci daha iyidir.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/48672-66931/philips-55pus7101_philips-55pus7100/
  • quote:

Hocam çok saolasın ilgi alakan için

hocam baya fark varmış arkadaşın dediklerini dikkate al
  • Arkadaşlar trt4k için yazışım attırdım servise fakat trt4k oldu ama donmalar var b

irde alt yazılar bozuk geçiyor
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.