Şimdi Ara

2014 YENI HONDA JAZZ KULÜBÜ ANA KONU::. (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.157
Cevap
18
Favori
212.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efe2304

Teşekkürler,

Manuel almak istiyorum.Otomatik hem daha pahalı hem de daha çok yakar diye düşünmüyorum.Diğer araçlardan 7.000 TL fark olacak kadar fazlası varmıdır?

2011 jazz joy sahibiyim fazla yakma olayı eskidendi... otomatik 6 vites... fazla yaktırabilmen için otomatiği devre dışı bırakman veya 150-160 da gitmen lazım sürekli onun haricinde sadece lpg lilerden çok yakar düz viteslerden değil...
  • Ben yaklaşık 3-4 gündür araştırma yapıyorum.o yüzden pek fikir sahibi değilim.
    Okuduğum kadarı ile 42.000 düz vites'in pahalı olduğu yönünde..
    32.000 swift yada 34.000 tl ye polo yada aveo alacağım.
    Hangisi uygun gelirse o artık!!!
  • Ben jazz alirken aveo ile arada kalmistim. Cvt ve cam tavandan ve giyat farki bukadar olmadigindan jazz almistim. Aveo switt ten daha genis bir arac bildigim kadariyla
  • quote:

Ben yaklaşık 3-4 gündür araştırma yapıyorum.o yüzden pek fikir sahibi değilim.

Swift çok evladiyelik olur hocam. Yedek parça fiyatları Mercedes ile yarışıyor. Bu yüzden ikinci eli yok gibi bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Precursors

Golf almak icin malesef 3-4 ay beklemek gerekiyor. Ikinci el alayim derseniz nerdeyse sifirlarindan pahali.

Valla sıra kaç ay bilemiyorum ama sahibinden.com da sıfır sırasını satanlar var. ya da almış 1000-2000 km yapmış satanlar. . Mesela aşağıdaki ilanlar... Bu motorlar LPG ile tam uyumludur. Sorunsuzdur...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-sifir-km-golf-1-6-trendline-gumus-gri-80762822/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-bayiden-teslim-80934849/detay

Ben sadece 0 km olanları yazdım 1000-2000 km de olanlar daha da uyguna bulunur. 39500 Jazza verene kadar bence bunlar alınır. Ben de araç bakıyorum Jazz a niyetlenmiştim ancak fiyat uçtu. Nissan Micralara bakıyorum CVT olması dolayısıyla ama o da küçük gibi. Golflerde DSG liler 7-8 bin TL daha pahalı, polo da öyle... Benim de otomatik almam lazım... Ne yapsam bilemiyorum :) Ama düz vites alsaydım direk GOLF alırdım, bütçe daha azsa Polo...

• quote:

Forumda yıllardır bu tartışmalar döner durur. Herkes arabasını över durur. Ben kendi fikrimi söyleyeyim, yazdığın 3 model için direk olarak Polo yu alırdım. Hiç düşünmeden hem de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enorton

quote:

Forumda yıllardır bu tartışmalar döner durur. Herkes arabasını över durur. Ben kendi fikrimi söyleyeyim, yazdığın 3 model için direk olarak Polo yu alırdım. Hiç düşünmeden hem de...

Uzun araştırmalar sonucunda 2010 model i-shift joy aldım. Öteki aracım 2009 model Polo. Uzun bir süre Yeni Aveo'yu da inceledim.

Swift'e neredeyse hiç bakmadım çünkü bagajı çok küçük.

Polo'dan ve boş donanımından illallah geldi. Her şey ekstra. Tamam kaliteli, tık demiyor ve bana hiç sorun çıkarmadı ama o paraya donanımsız bir araca binmek bir süre sonra adama çok koyuyor.

Aveo ise çok güzel araç ancak belirli zevkleriniz varsa (konsol tasarımı vs gibi) ve 2. el değerine önem veriyorsanız tercih dışı kalacaktır. Hb olanın bagajı Polo kadarken sedanın bagajı gerçekten devasa.

Jazz bu yukarıda yazılan 3 araçtan da daha büyük ve daha geniş. İç hacim olsun, arka bacak mesafesi olsun ve bagaj olsun (400Lt) oldukça üstün. Yani Polo ve diğer B sınıfı araçlarla kıyaslanıyor ancak bu aracın sınıfı MPV. İç hacim olarak en az C sınıfları kadar bir alan sunuyor ve kompakt tasarımı sayesinde bunu belli etmiyor. İç hacmini Golf ile karşılaştırırsanız demek istediğimi anlayacaksınız.

Ben aldım, pişman değilim hatta çok memnunum. I-Shift ise alışıldıktan sonra gerçekten mükemmel bir şanzıman. Ayağını gazdan çekmeden sarsıntısız geçiş bekleyen kişiler Dsg ya da Edc'ye para bayılabilirler.

Honda bayilerinde daha bir kaç kullanıcı hatası haricinde I-Shiftten hiç şikayet gelmemiş. Belki de bilmiyorsunuzdur benden duyun Volvo kamyon ve tırlarında I-Shift şanzıman kullanıyor. Sağlamlığını belki bir nebze olsun açıklayabilir.

Sevgiler.

• Ben zaten Polo Jazz kıyaslaması yapmadım. Düz vites Jazz yerine Golf almak daha mantıklı dedim. Polo zaten 10 bin TL daha ucuz Jazzdan... :)
  • quote:

Ben zaten Polo Jazz kıyaslaması yapmadım. Düz vites Jazz yerine Golf almak daha mantıklı dedim. Polo zaten 10 bin TL daha ucuz Jazzdan... :)

Evet, manuel Jazz Fun modeli Polo'nun benzinli versiyonundan 10 bin TL daha pahalıdır, ama o paraya alacağınız Polo'nun arka camları bile otomatik değil. Donanım uçurumunun yanında arada beygir gücü, yakıt tüketimi gibi çok önemli farklar da var. Maksat sadece 4 teker almaksa Polo'dan da ucuz benzinli dünya kadar araba var (ve yine daha dolu).
    Jazz'ın 0 fiyatına yakın golf ise Golf 1.4 TSI 122 PS, bunun da yakıt tüketimi Jazz'a kıyasla korkunç. Tendline versiyonu olduğu için yine donanım açısından arada uçurum var. Ayrıca bahsi geçen Polo'da da Golf'te de EPS yok, hava yastıkları yok. Tüketici araba alırken sadece 4 teker üstünde VW amblemine para vermez, vermemeli de.

• SN Precursors Honda Jazz ın tabiki üstün olan yönleri ve tercih sebebi olan yönleri vardır. Bu yüzden insanlar gidip Jazz alıyor. Ben de Hondayı çok severim 2000 yılında 0 km civic almıştım hala duruyor araç, şimdi babamda tık demedi. Zaten Hondalar çok sorunsuz araçlardır. Benim dikkat çektiğim nokta yükselen YEN in de etkisiyle artık Honda rekabet gücünü yitiriyor. Türketici 4 teker üstünde VW amblemine para vermez demişsiniz valla neye veriyorlar bilmiyorum ama yukarıda satış rakamlarını koydum. Polo kendi sınıfında 2. sırada, Jetta 4. ve Golf 6. sırada. Buraya koymadım ama Passat da kendi sınıfında 1. sırada... Üstelik bunu yaparken siz de demişsiniz sıfır stokla yapıyorlar, araçlarda 3-4 ay sıra var ... Honda ise hiçbir sınıfta ilk 10 da yok...
  • Genel olarak memlekette tüm arabalar mantıklı fiyatları çoktan aştı. Hangi markaya baksam "ulan bu araba bu kadar para etmez" diyorum. Honda'sı da, vosvos'u da, Ford'u da çok pahalı. Üstüne bir de benzin geldi dayandı neredeyse 5 TL'ye, hepten sinir stres sahibi olduk.

Bindiğimiz arabalar gittiği yere kadar gitsin bakalım. 120,000 - 150,000 km arasında duruma göre satarız. Sonraki hedef artık elektrikli araba, hiç olmazsa benzine para vermekten kurtuluruz. Bir tane elektrikli şehir içi arabası, olursa bir de az yakan ucuz bir uzun yol arabası aldık mı tamam.

Mesela bizim Jazz'ı herhalde 8-10 sene kullanırız bu gidişle. 40,000 TL'ye aldık, (Fun CVT) acaba çok mu verdik derken şimdiki fiyata bak bir de.
  • Fabrice kardşim. Aynen katılıyorum dediklerine . Birde şirketin elektriğine bağladık mı tamamdır :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

Fabrice kardşim. Aynen katılıyorum dediklerine . Birde şirketin elektriğine bağladık mı tamamdır :P

Hocam akıllı sayaç hadisesinden faydalanırız. Akşam üşenmeden 22:30 gibi fişe taktık mı neredeyse bedavaya dolar depo. Bugün ne kadar çok gezdik dediğimiz gün 70-80 km yol yapıyoruz zaten, fazla fazla yeter bize.
  • quote:

SN Precursors Honda Jazz ın tabiki üstün olan yönleri ve tercih sebebi olan yönleri vardır. Bu yüzden insanlar gidip Jazz alıyor. Ben de Hondayı çok severim 2000 yılında 0 km civic almıştım hala duruyor araç, şimdi babamda tık demedi. Zaten Hondalar çok sorunsuz araçlardır. Benim dikkat çektiğim nokta yükselen YEN in de etkisiyle artık Honda rekabet gücünü yitiriyor. Türketici 4 teker üstünde VW amblemine para vermez demişsiniz valla neye veriyorlar bilmiyorum ama yukarıda satış rakamlarını koydum. Polo kendi sınıfında 2. sırada, Jetta 4. ve Golf 6. sırada. Buraya koymadım ama Passat da kendi sınıfında 1. sırada... Üstelik bunu yaparken siz de demişsiniz sıfır stokla yapıyorlar, araçlarda 3-4 ay sıra var ... Honda ise hiçbir sınıfta ilk 10 da yok...

Evet bence millet 4 teker üstünde bomboş araca sırf amblemi için para vermemeli. Ama Türkiye'de insanlar gösterişe meraklı olduğu için 3 yıllık 50000km+ golflerin şu anda sıfırından pahalıya satıldığı absürd bir durum söz konusu. Ya da en düşük motorlu Trendline Poloların orasına burasına krom ekleyip çakma GTI ya da Boavista jant takılması da bu konuda iyi bir gösterge aslında.

Avrupa'da VW'in en çok satan marka olmasını anlarım, EPS standard, hava yastıkları standard. Almanya/İngiltere VW sitelerinde konfigüre edeceğiniz VW araçlar hem daha dolu hem daha ucuz. Ama Türkiye'ye gelirken bu araçlar "her nasılsa" dımdızlak kalıyor ve millet bu araçlar için sıra bekliyor, üstüne bir de "ne gerek var EPS'ye/havayastığına" diyecek kadar da kendi hayatına değer vermiyor.

Japonya'ya baktığınızda ise Honda Jazz (Fit) en çok satan araba. Allahtan Honda Türkiye Doğuş'un yolunu izlemiyor ve Honda Jazz full şekilde geliyor ülkemize.
    Jazz'ın çıktığından beri pek çok kez Yılın Arabası seçilmesine rağmen soyulup soğana çevirilen Trendline-Görünümlü-Comfortline VW'ler için millet 4-5 ay bekliyor. Bu marka saplantısı değildir de nedir?

• Merhabalar,

Cevaplarınız için çok teşekkürler,

Aklım karışıktı şimdi daha da çok karıştı :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Precursors

quote:

Ben zaten Polo Jazz kıyaslaması yapmadım. Düz vites Jazz yerine Golf almak daha mantıklı dedim. Polo zaten 10 bin TL daha ucuz Jazzdan... :)

Evet, manuel Jazz Fun modeli Polo'nun benzinli versiyonundan 10 bin TL daha pahalıdır, ama o paraya alacağınız Polo'nun arka camları bile otomatik değil. Donanım uçurumunun yanında arada beygir gücü, yakıt tüketimi gibi çok önemli farklar da var. Maksat sadece 4 teker almaksa Polo'dan da ucuz benzinli dünya kadar araba var (ve yine daha dolu).
    Jazz'ın 0 fiyatına yakın golf ise Golf 1.4 TSI 122 PS, bunun da yakıt tüketimi Jazz'a kıyasla korkunç. Tendline versiyonu olduğu için yine donanım açısından arada uçurum var. Ayrıca bahsi geçen Polo'da da Golf'te de EPS yok, hava yastıkları yok. Tüketici araba alırken sadece 4 teker üstünde VW amblemine para vermez, vermemeli de.

tebrikler cevap yazacaktım.bunların üzerine bişey söylenmez gayet açıklayıcı olmuş.:)

• Honda ABD de en çok satan markadır.Ha bu mudur kıstas derseniz tabiki değil ama insanlar esp ve hava yastığı konusunda bilinçlendikçe 5-10 bin tl fazla verip esp li hava yastıklı araçlara yöneleceklerdir.Avrupada tüm marka araçlarda esp standart verilmek zorundadır.

Yani bu da Türkiye'de Honda Jazzların neden sınıflarına göre daha pahalı olduğunu gösteriyor.Çünkü sınıfındaki araçlarda esp,8 hava yastığı standart değil tüm mesele bu

varsa gösterin belki ben bilmiyorumdur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can206 -- 11 Nisan 2012; 0:18:03 >
  • Arkadaşlar beni yanlış anlamayın lütfen ben Honda yı falan kötülemiyorum, sakın yanlış anlaşılmasın. Bugün Jazz ın ya da diğer Honda modellerinin rakiplerinden pahalı olma nedeni sadece sundukları opsiyonlar esp vs değil. YEN in sürekli yükselmesi... Japonyanın en eski otomobil firması Daihatsu yükselen yen yüzünden tüm avrupadan çekilmek zorunda kaldı. Bir de tabiki tusunami ve tayland seli nedeniyle üretimin durması da var... Bence de Türk tüketici çok bilinçli değil, bilinçli olsalardı 2000 model doğanlar 13-14 bin TL ye alıcı bulmazdı. Ancak ortada bir realite var, bu da Honda Türkiyede pazar payını giderek kaybediyor. Ben çok iyi hatırlıyorum 2000 yılında Civic alırken toplam Türkiye pazarında %10 dan fazla payı vardı Honda nın ama şimdi %4 lerdedir sanıyorum. Son verilerde binek otoda 18. sırada gözüküyor. Yüksek YEN fiyatı ve malesef dizel model getirmemeleri yüzünden pazar payı kayboluyor.

Tüketici bilinçlidir, bilinçsizdir haklıdır haksızdır, marka bağımlısıdır vs sonuç ortada, satışlarda honda giderek geriliyor... D sınıfında benim favorim olan Accord sıralamaya bile giremiyor neden çünkü rakipleri 1.6 dizel motor getirriken Accorda 2.0 benzinli motor var. Hem vergi dezavantajı oluşuyor hem de yakıt masrafı daha fazla... Tartışma başlığın amacının dışına taşıyor, o yüzden daha fazla yazmayacağım. tüm fikir alışverişinde bulunan arkadaşlara teşekkürler...

No: Bu arada Japonyada tabiki Japon araçları en çok satılan araç olacak...Ya Toyota olur ya Honda... Abd de satışları iyiydi tsunamiden önce ama ABD de asla 1 numara olmadı. Toyotayı bile geçtiğini hatırlamıyorum ABD de... Elinizde kaynak veri varsa sevinirim...

http://www.ticaretgazetesi.com.tr/haberler_-l-1-sayfa_id-666-id-82893

Bu arada USD/yen paritesi 2008 de 120 lerdeyken şimdilerde 80 lerde... 4 Yılda dolar karşısında YEN de %33 lük bir değerlenme var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enorton -- 11 Nisan 2012; 0:55:06 >

• Merhaba Arkadaslar;

2012 fun ctv Honda Jazz'ımı bugun sipariş ettim,uzun suredir paylasımlarınızı okuyorum.aracı almamda etkileriniz buyuktur.ctv şanzıman arabayı almamda cok etkili oldu.test surusune cıktım ve arabaya asık oldum.füme siparis ettim.16 sında gemi ile geliyormus yenı arabalar.anlicaniz 22-23 u gibi elimde olur.ilk arabam ve heyecandan bekliyemiyorum yerimde..hediye olarak gayet bonkor davrandılar.bende bayagı zorladım gerci..bagaj havuzu,boya koruma,acil yardım seti,park sensoru oldu..ayrıyettende arabaya sanayi işi bişey koymak ıstemedıgımden birde kol dayama(bu arabanın suan ıcın benım gozumdekı tek eksıgıdır)istedim.fakat 850 lira dediler. onuda 500 tl ye halledebileceklerini ve onada garanti vereceklerini soylediler.arabanın elfrenınıde gizleyecegınden gayet hosuma gitti bu durum.aracımı bayagı bır pazarlıkla (kol dayama ıle bırlıkte)44.500 tl ye aldim.sizlere bazı sorularım olucak.bazı arabaların plakalı daha genis fontta oluyor ve cok guzel duruyor genelde luks segment arabalarda goruyorum.bende plakayı alırken oyle yaptırmak ıstıyorum.arastırdım bıraz app plaka denıyormus sanırım.ınternettede 50 lira civarına yapıp adrese yolluyorlar.fakat muhursuz oluyor.gordugum bazı arabalarda muhurlu yalnız bu app plakalar?nasıl oluyor?
    diger bir sorumda arac fabrika cıkısı arka camları sıyah geldıgınden on yan camlara 1 numara fılm cektırsem cok mu acık olur?diger bir sorum ise xenon uygulaması bıraz pahalı kacıcagından halojen far koysam az omurlu mu olur?
    simdiden cevap vericeklere cok tesekkur ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Àhmet

Merhaba Arkadaslar;

2012 fun ctv Honda Jazz'ımı bugun sipariş ettim,uzun suredir paylasımlarınızı okuyorum.aracı almamda etkileriniz buyuktur.ctv şanzıman arabayı almamda cok etkili oldu.test surusune cıktım ve arabaya asık oldum.füme siparis ettim.16 sında gemi ile geliyormus yenı arabalar.anlicaniz 22-23 u gibi elimde olur.ilk arabam ve heyecandan bekliyemiyorum yerimde..hediye olarak gayet bonkor davrandılar.bende bayagı zorladım gerci..bagaj havuzu,boya koruma,acil yardım seti,park sensoru oldu..ayrıyettende arabaya sanayi işi bişey koymak ıstemedıgımden birde kol dayama(bu arabanın suan ıcın benım gozumdekı tek eksıgıdır)istedim.fakat 850 lira dediler. onuda 500 tl ye halledebileceklerini ve onada garanti vereceklerini soylediler.arabanın elfrenınıde gizleyecegınden gayet hosuma gitti bu durum.aracımı bayagı bır pazarlıkla (kol dayama ıle bırlıkte)44.500 tl ye aldim.sizlere bazı sorularım olucak.bazı arabaların plakalı daha genis fontta oluyor ve cok guzel duruyor genelde luks segment arabalarda goruyorum.bende plakayı alırken oyle yaptırmak ıstıyorum.arastırdım bıraz app plaka denıyormus sanırım.ınternettede 50 lira civarına yapıp adrese yolluyorlar.fakat muhursuz oluyor.gordugum bazı arabalarda muhurlu yalnız bu app plakalar?nasıl oluyor?
    diger bir sorumda arac fabrika cıkısı arka camları sıyah geldıgınden on yan camlara 1 numara fılm cektırsem cok mu acık olur?diger bir sorum ise xenon uygulaması bıraz pahalı kacıcagından halojen far koysam az omurlu mu olur?
    simdiden cevap vericeklere cok tesekkur ederim..

Kıskandım şimdi
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın
    Ben de önümüzdeki aylarda bir tane alacağım büyük ihtimalle. Gerçekten iyi fiyata almışsınız (ben de alırken sizi yanımda mı götürsem ne )

Plaka konusuna gelince, aslında bu konudaki sorularınızı arabayı aldığınız yere sormanız iyi olur, sonuçta plakayı onlar çıkartıyorlar ve sizden masrafını alıyorlar. Belki de ne tür plaka istediğinizi, az bir ekstra masrafı olursa karşılayabileceğinizi söylerseniz belki olabilir? Bende de aynı soru vardı, öğrenince paylaşabilirseniz mutlu oluruz.

Bir de kolçaklı halinin fotoğrafını koyabilir misiniz arabanız geldiğinde? Ben de taktırmayı düşünüyorum ama koltuklarla hiç uyuşmayacağından korkuyorum, zira honda sitesinde resimde görünenlerin ne rengi ne döşemesi koltuklara uymuyor.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.