Şimdi Ara

2014 YENI HONDA JAZZ KULÜBÜ ANA KONU::. (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.158
Cevap
18
Favori
212.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 tane bardaklik + arka koltuklarin bir miktar geri yatmasi + cvt şanzuman yeter :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar polonun pahalı olduğunu yazmışsınızda zaten polonun ucuz olduğunu iddia eden yok ki...polo zaten o parayı hiç haketmiyor ama honda jazz da haketmiyor bi kere B sınıfı bi aracın konforu yol tutuşu vs asla C sınıfı hiç bi araçla karşılaştırılmaz o yüzden o parayı ne polo ne de jazz hakediyor....evet çok dolu bi araç polodan da bi çok açıdan üstün olması o parayı hakettiğini asla göstermez....
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_eren

arkadaşlar polonun pahalı olduğunu yazmışsınızda zaten polonun ucuz olduğunu iddia eden yok ki...polo zaten o parayı hiç haketmiyor ama honda jazz da haketmiyor bi kere B sınıfı bi aracın konforu yol tutuşu vs asla C sınıfı hiç bi araçla karşılaştırılmaz o yüzden o parayı ne polo ne de jazz hakediyor....evet çok dolu bi araç polodan da bi çok açıdan üstün olması o parayı hakettiğini asla göstermez....

Marka fanatikliği yapmadan cevaplıyorum. Honda jazz B sınıfı ile C sınıfı arasında bir araçtır.Bu sınıfta

nissan note,mitsubischi colt,opel meriva,mercedes b serisi araçlar vardır.Aslında bu tür araçlarla kıyaslanmalı ama Honda jazz donanımları (8 hava yastığı ,esp,otomatik klima standart) nedeniye Hep C sınıfı araçlarla kıyaslanır olmuştur. Yani vatandaş diyor ki "o paraya C sınıfı alırım" Arkadaşım yeni megane aldı 45.000 Tl ye ESP,panoramic tavan yok.

Tercih sizin...Kimseyi hONDA JAZZ alması için zorlayamayız ama son zamanlarda honda jazz tanınan ve ilgi duyulan bir araç haline gelmiştir.Fiyatının 35.000 den 42.000 e artmasının bir nedenide budur.

Bu fiyata bu donanımlarıyla hala talep edilen ve reklama ihtiyacı olmayan bir araçtır.

Nasıl ki mercedes,bmw,audi kanallara reklam vermiyorsa Honda da bu yolu benimsemiş ve reklama ihtiyaç duymayan bir marka haline gelmiştir.

• Kafamda POLO GTI almak vardı. Maslak'taki Doğuş Power Center'a gittim. Satış elemanına ilgilendiğim aracı söyledim. "Polo GTI gümüş rengi bir araç gelecek,o da Ağustos veya Eylül" dedi. Beyaz istediğimi söyleyince "1 yıla yakın beklersiniz" dedi. "Peki"dedim."Ağustos'ta gelecek aracın donanımını belirleyebiliyor muyum?" dedim. "Yok" dedi. "Full donanımlı getiriyoruz,onu almak zorundasınız" dedi. Benim tepem yavaş yavaş atmaya başladı. "Tamam o zaman, Polo BlueMotion'a bakabilir miyim?" dedim. "Malesef sadece Golf BlueMotion satıyoruz" dedi. Sabır çekiyorum içimden. Son bir şans vereyim dedim; "Bari TDI otomatik bir Polo gösterin bana" Aldığım cevap: "Beyfendi malesef Polo'larda otomatik araç satımı yapmıyoruz!"

Ben de patladım tabi.."O yok bu yok, kocaman showroom yapmışsınız alacak araç yok, madem satmayacaksınız bu modelleri ne diye internet sitenize koyuyorsunuz bu seçenekleri" diyerek bir hışımla çıktım oradan. Bir baktım yolumun üstünde Honda Bayii. Kafamda hep bir alternatif olarak düşündüğüm Jazz için girdim dükkana "Ben Jazz FUN CVT test sürüşü yapmak istiyorum" dedim. "Tabi" dediler "Buyrun!"

Aracı kullandım ve aşık oldum, hemen kaporayı verdim,işlemleri başlattım, haftasonu teslim alacağım inşallah Benim Jazz hikayem de böyle başlamış oldu

• elektrikli katlanir yan aynalar ve otomatik klima bircok B sinifi aracta bulunmuyor. Ben de Jazz'i hep B ve C sinifi arasinda biryerde gormusumdur.
  • honda jazz donanım bakımından bi çok C sınıfı aracından daha dolu ama C sınıfı araçlarla karşılaştrma donanım bakımından değil konfor yol tutuş bakımından karşılatrma yapılmalıdır...bu yüzdn jazz C sınıfı asla olamaz b sınıfı araçlarla karşılaştrma yapılmalı donanım derseniz mercedesten daha dolu oabilir asla konforu C sınıfı olamaz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_eren

honda jazz donanım bakımından bi çok C sınıfı aracından daha dolu ama C sınıfı araçlarla karşılaştrma donanım bakımından değil konfor yol tutuş bakımından karşılatrma yapılmalıdır...bu yüzdn jazz C sınıfı asla olamaz b sınıfı araçlarla karşılaştrma yapılmalı donanım derseniz mercedesten daha dolu oabilir asla konforu C sınıfı olamaz....

Bir araci C sinifi yapan nedir? Bir yol tutus testi yapilip mi araclar siniflandiriliyor? Sinif konfora bagliysa donanim konforu etkilemiyor mu? Yoksa aks mesafeleri, ic hacim gibi kistaslar mi devreye giriyor? Honda firmasi Jazz'in yol tutusunu artirirsa Jazz C sinifina mi girecek, soylediklerinize gore? Jazz'i insanlar overken tabi ki donanimindan bahsediyor, ama bahsedilen donanimlar isikli makyaj aynasi, torpido gozu, parfum sikacagi gibi seyler degil, standard yan hava yastiklari, ESP, elektrikli katlanir yan aynalar, hiz sabitleyici, otomatik yanan far gibi ozellikler ki bunlarin hepsini icinde standard barindiran birakin B sinifini, C sinifi arac bile cok az. Lastik genisligini genisletirseniz yol tutusu artar ama yakit tuketimi artar. O zaman mi Jazz C sinifi olur? Olmayiversin C sinifi, sonucta Jazz dusuk yakit tuketimi ile sehirici kulanim icin en ideal araclarin basinda gelir.

• C sınıfı değil zaten bunu ben söylemiyorum hem ....ama yakıt tüketimi otomatiği sorunsuz o konuda haklısınız...bir de şu dikkatimi çekti geçen gün inceledim aracı honda jazz ın bagajı sanki 399 lt yok ya da kullanışsız bana göre...
  • Herkese kolay gelsin.Arkadaşlar aracıma internetten arka cam ve kelebek camlar için perde aldım,araca tam uyumlu.Aracımın görüntüsünü baya değiştirdi.Herkese tavsiye ederim.Bu arada aranızda yeni kasa jazza(2010) 40bin bakım yaptıran var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rako

Herkese kolay gelsin.Arkadaşlar aracıma internetten arka cam ve kelebek camlar için perde aldım,araca tam uyumlu.Aracımın görüntüsünü baya değiştirdi.Herkese tavsiye ederim.Bu arada aranızda yeni kasa jazza(2010) 40bin bakım yaptıran var mı?

nereden aldınız acaba ? fotoğraf paylaşabilir misiniz. teşekkürler..
  • bir honda kullanıcısı olarak araç yolda güven veriyor. Yanlız fiyat çok yükse oldu. Bilmem yani 45 bin tl ye alınır mı?
  • Bende bir honda kullanıcısıyım. Bütün hondaları kullanan biri olarak içinde kendimi en rahat ve ferah hissettigim araç Jazz.
  • daha yeni jazz cvt ile 1100 km yol yaptım.hızım 90 ile 120 km arası değişti.ortalama tüketim 5,7 litre civarında.benim önceki dizel aracım gibi.yakıt konusu güzel ama yol ve asfalt sesini yalıtım zayıflığı nedeniyle içeri alıyor.ara hızlanmaları vasat.araç sollamada sakıntı yaşayabilirsinhiz.jazzdan c snıfı konforunu ve yol tutuşunu beklemeyin,jazz tam bir şehir içi aracı.şehirlerarası uzak yolculuklar için yorucu olabiliyor ama sık dışarı seyahat eden biri deilseniz jazz biçilmiş kaftan.bu olumsuzluklarına rağmen cvt konforu için jazz diyorum
  • S modu veya manuel vites dusurerek rahat araba sollaniyor
  • C sınıfı konforu ve yol tutuşu beklememek gerektiğini hep söylüyoruz ama ısrarla C sınıfında görmek isteyenler var jazz ı...
  • Bugün itibariyle Jazz'ıma kavuştum..7 yıllık Getz maceramdan sonra Mercedes gibi geldi valla

2014 YENI HONDA JAZZ KULÜBÜ ANA KONU::.

• Güle güle, iyi günlerde kullanın beyazzz Jazz 'ınız cok guzel gozukuyor... :))
  • Teşekkürler..herkese nasip olsun inşallah..
  • Son zamanlarda jazzcı kardeşlerin sayısı iyice artıyor aramıza HOŞGELDİNİZ. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
  • teşekkürler..Jazz da zaten hakkını veriyor ve bu yüzden baya satıyor..daha 250km yaptım 6.6Lt yakıt tüketimim var şu an,İstanbul şehir içi günlük kullanım..7 senelik Getz'imin ortalama yakıt tüketimi 11lt idi, varın siz düşünün
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.