Şimdi Ara

2014 YENI HONDA JAZZ KULÜBÜ ANA KONU::. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.157
Cevap
18
Favori
212.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tercih meselesi ama ben hala honda jazz diyorum...

1.sürekli şehir içinde kullanacagım dolayısıyla kolay park ve az yakması gerekli.
    2.full modelinde esp var ama fiyat olarak yakın olan civic in alt modelinde yok.

şu an için fikirlerim bu yönde kasım-aralığı beklıyecegım belki kampanya olur...
  • evet VSA önemli.
    Zaten Civic dream o kadar boş ki, kimseye tavsiye etmem, evlerden ırak :D
  • Kış mevsimine girdik, araçlardaki halı paspasların yerini kauçuk paspaslarla değiştirme zamanı geldi..

Yeni JAZZ kauçuk paspas 75 TL.. Honda CEM İstanbul.
    Biraz evvel arayıp öğrendim,fiyatı biraz pahalı olsada araç ile tam uyumlu olması alınabilir hale getiriyor.
    Piayasada satılan muadili paspasların fiyatlarıda 40-50 TL arasında birde kesip biçmek gerekiyor.. :))
  • orjinal halı paspasa devam et.
    çok kirlenirse 5-10 TL verir temizletirsin ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: game_360_TR

Kış mevsimine girdik, araçlardaki halı paspasların yerini kauçuk paspaslarla değiştirme zamanı geldi..

Yeni JAZZ kauçuk paspas 75 TL.. Honda CEM İstanbul.
    Biraz evvel arayıp öğrendim,fiyatı biraz pahalı olsada araç ile tam uyumlu olması alınabilir hale getiriyor.
    Piayasada satılan muadili paspasların fiyatlarıda 40-50 TL arasında birde kesip biçmek gerekiyor.. :))

Fiyat olarak biraz pahalıymış ama kesmeye gerek yoksa orası burası katlanmıyorsa o fiyata alırım.Araca uygun doğru düzgün paspas bulamadım zaten.

Acaba üzerinde Honda işareti yada jazz yazıyormu?Ayrıca bu paspasları tuturduğumuz klipslerede uygumudur?

Ben Mart ayından beri halı paspasları kullanıyorum çokda bi sıkıntı yaşamadım açıkcası ama güzel bişey bulursam alırım

Birde jazz için Kapı eşik nikelajı gördünüz mü hiç?Ben çok aradım fakat bi türlü bulamadım.

Bence burası yeni jazz başlığı olsun

• jazz düz fun için 35.600 fiyat aldım. park sensörü ve boya koruma hediyemiş.
  • @omerf , ben kauçuk paspaslardan alacağım,alınca buraya foto eklerim fikriniz olur.
    klips dedinde benim araç ile gelen paspaslarımın sadece sürücü tarafında çevirmeli klips var,diğerlerinde yok.Ayrıca diğer paspasların taban kısmında klips göremedim.Kapı eşik çıtasını sadece orjinal aksesuar kataloğunda görmüştim..
  • Sürücü ve ön yolcu tarafında klips var benim ön taraftaki halı paspaslarda klipsle uyumlu daha doğrusu orjinal halı paspas jazz falan yazıyor yanında.Ön yolcu tarafında klips olması lazım iyi bak bence

Kapı eşik nikelajı aksesuar kataloğunda var fakat kendisi 350Tl+Kdv olup "Bir demir parçası bu kadar eder mi?" sorusunu sordurtmuştur bizlere

Orjinal aksesuarlar inanılmaz pahalı daha uygun halletmeye bakıyorum ben.

@can206

Şuan için malesef araçların fiyatları pahalı her markada olduğu gibi eğer aceleniz yoksa biraz daha bekleyin derim belki aralık ayında daha uygun olur fiyatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 6 Kasım 2009; 18:31:45 >

• olsa fark ederdim o kadar paspası çıkartıp koydum yerine :) bu fark joy-fun dan dolayı olmasın...
  • arkadaşlar araçların içinin fotoğraflarını koyabilirmisiniz acaba özellikle gece çekilmiş olanını ..şimdiden teşekkürler
  • Bende beğendim yeni jazz'ı. Bizim komşu almış çok hoş bir araba. Fotoğraf eklerseniz daha güzel olur arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Bende beğendim yeni jazz'ı. Bizim komşu almış çok hoş bir araba. Fotoğraf eklerseniz daha güzel olur arkadaşlar.

http://img243.imageshack.us/img243/7889/big20snakemq8.jpg
  • arkadaşlar 3-4 gün içinde araba almak üzereyim. Bi kaç gün öncesine kadar honda jazz diyordum bende. araçta yok yok. Ama benim aracım şehir içinde ayda 2 000 km yapıcak. benzin fiuatlarından dolayı nissan note 1.5 dci teknaya yöneldim. donanım olarak jazzdan daha düşük ama malum maliyette çok önemli. jazz 2000 km de 429 TL benizin harcarken note 280 TL harcıyor. ayda 150 TL karım var. Beni jazzdan bu faktör caydırdı. ama aklımın bi köşesinde jazz hep olucak
  • 1,5 dci motor Renault tarafından üretilip, Dacia ve Nissan'da da kullanılıyor.
    Renault'nun Türkiye'deki birçok modeli(Modus, Clio, Megane, Scenic ...) bu dizel motorla donatılmış durumda.
    Bu motorun yakıt sistemi Delphi tarafından sağlanıyor.

İsterseniz önceden Renault/Dacia/Nissan kullanıcıları ile görüşüp,
    motor hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • reno symboldeki bir depo ile şehir dışında 1700 km yapan motoru kullanıyor. Commom Rail Turbo Intercooler motor var üzerinde. jazz la fiyatıda aynı olunca çok km yapacağım için note yöneldim. donanım çok iyi olabilir ama bence km yapacak olan arkadaşlar biraz daha düşünmek zorunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniyear

arkadaşlar 3-4 gün içinde araba almak üzereyim. Bi kaç gün öncesine kadar honda jazz diyordum bende. araçta yok yok. Ama benim aracım şehir içinde ayda 2 000 km yapıcak. benzin fiuatlarından dolayı nissan note 1.5 dci teknaya yöneldim. donanım olarak jazzdan daha düşük ama malum maliyette çok önemli. jazz 2000 km de 429 TL benizin harcarken note 280 TL harcıyor. ayda 150 TL karım var. Beni jazzdan bu faktör caydırdı. ama aklımın bi köşesinde jazz hep olucak

sizi yanıltmak istemem ama dizel araçların bakım ve motor masrafları bu yaptığınız karı fazlasıyla alıyor...arkadaşlarımdan biliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can206 -- 10 Kasım 2009; 22:33:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: can206

quote:

Orijinalden alıntı: juniyear

arkadaşlar 3-4 gün içinde araba almak üzereyim. Bi kaç gün öncesine kadar honda jazz diyordum bende. araçta yok yok. Ama benim aracım şehir içinde ayda 2 000 km yapıcak. benzin fiuatlarından dolayı nissan note 1.5 dci teknaya yöneldim. donanım olarak jazzdan daha düşük ama malum maliyette çok önemli. jazz 2000 km de 429 TL benizin harcarken note 280 TL harcıyor. ayda 150 TL karım var. Beni jazzdan bu faktör caydırdı. ama aklımın bi köşesinde jazz hep olucak

sizi yanıltmak istemem ama dizel araçların bakım ve motor masrafları bu yaptığınız karı fazlasıyla alıyor...arkadaşlarımdan biliyorum...

hocam ben mesela 5 ayda 10 000km yaptım diyelim. 5 ayda 750 lira karım var. bunu 500 ü bakıma gitse 250 si cebe kalır. honda alırsam hem 250 gidecek hemde bakım masrafı. jazz ında ortalama bakımı 300 desek, 5 ayda fazladan 550 lira harcama yapıyorsunuz.

• çok km yapacaksanız bişey diyemem hayırlısı olsun:)
  • Ben corsa için 29.800 Tl fiyat aldım ama aklım VSA ve perde hava yastıkları nedeniyle Jazz'da kaldı. Joy'ların fiyatı düşer mi acaba Aralık'ta ?
  • Jazz ın ortalama bakımının 300 tl olması imkansız. 10 bin bakımını yaptırdım 175 tl. 20 bin bakımında ekstradan polen filtresi degısecek oda 40 tl civarı. Jazz ın agır bakımları cok gec. Bujiler bile kitapcıkta da yazar 100 bin km degısır. Bilgi veriyim dedim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.