Şimdi Ara

2014 TIP KAZANANLAR Buraya!!! (TÜM TIPÇILAR BİRLEŞİN!!!!) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
456
Cevap
23
Favori
20.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rize Üni Tıp Fakültesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 24 Temmuz 2014; 2:12:12 >
  • hepinizi can ı gönülden kutluyorum. uykusuz gecelere hazır olun
  • Hazır geleceğin tıpçıları burdayken söyliyim arkadaşlar istemiyorsanız gitmeyin sonra size geldiğimizde mesleği sevmediğinizden atar yapıyonuz paso
  • omr17fb kullanıcısına yanıt
    Seneye de kazanirim insallah ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • noluyor la voltran mı oluşturuyonuz tıpın voltranı anca tıpa olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackpasa

quote:

Orijinalden alıntı: ChicharitoBalbazar

quote:

beyler kocaeli tıpta 4.sınıf öğrencisiyim sorunuz varsa alabilirim

-hocam biraz yurtlardan bahseder misin?
    -1. sınıf için eve çıkmak mantıklı mı?
    -1 ya da 2 kişi eve çıksam zor olur mu?masrafı çok olur mu?
    -izmit te tıp öğrencisi için günler nasıl geçer?
    -sınıf geçme notu ve sistemi nasıl? bi kısaca açıklarsanız çok makbule geçer
    -hoca öğrenci ilişkisi iyiymiş diye duydum doğru mudur?
    -son olarak tıp fakültesi kocaeli üni.nin dışındaymış,üniversite de takılır mısınız yoksa tıp fakültesi ayrı olarak kendi başına bi üni gibi midir?

şimdiden çok teşekkür ederim kısa kısa cevap verseniz de olur

kyk yurtları var kampüsün altında. fakülteye yokuş yukarı yürüyerek 15dk. merkezde de özel yurtlar var. ben 3 sene ilimyayma cemiyetinin yurdunda kaldım bu sene eve çıktım her bir anısını özliyeceğim(odalar 6 kişilikti)

bence en az 2 sene yurtta kal. 3 sınıf zordur çalışmak için eve çıkmak isteyebilirsin. yurtta full mühendis arkadaşım vardı onlar çalışmıyo diye ben de adapte olmakta zorlanıyordum. ama ben konfor istiyorum diyorsan çık tabii hemen eve ama tek çıkarsın mecburen ve masraflı olur.

kiralar 550-600 (3+1). faturalar istanbula göre ucuz elektrik ve su. dogalgaz aynı ama. sen hesapla işte.

izmit harika bir şehir bence. minyatür bi istanbul. istanbuldan farkı şehir merkezi diye bir kavram var sırtını bir yerlere dayayıp yön konumunu ayarlayabiliyorsun.
    herşeyden hemen hemen bir tane var gibi düşünebilirsin. 3 tane sinema var. 2-3 düzgün ps cafe var. 3-4 öğrenci dostu restorant. bunun gibi yani olay nerde neyi bulacağını hemen kavrıyorsun. ben kendi adıma izmiti istanbuldan çok daha seviyorum ki 15 senedir istanbulda yaşıyorum. ayrıca izmitte otobüsler çok sık geçer. 1.15 lira öğrenci akbil. ve hemen hemen hiç trafik yok cennet gibi bu konuda.

hoca öğrenci ilişkisi cidden çok iyi. bir iki hoca ve anabilim dalı hariç hepsi öğrenci dostu ve canayakın. ben genel cerrahiden mikrobiyolojiden falan profesörlerle çok kahvaltı yaptım.

teorik olarak fakülte üniden çok uzak değil istersen üniye ve kulüplere etkinliklere dahil olup onların kantinlerinde vakit geçirebilirsin ama pratikte baktığında herkes yılda 3-4 defa filan geçiyor kampüse. kampüs bir şehir gibi surlarla çevrili, hastane ve fakülte izole. aralarında otobüs durakları var. açıkcası kayıt olma dışında bi işin olmicak kampüsle.
    fakülte dağda biliyosun di mi hat 33le 30dakika merkezden. 600rakımlı bi yer kışın çok soğuk.

eğitim sistemi kurul +final

1sınıf 6, 2.sınıf 5, 3.sınıf 8 kurul. (yani komite diyor bazı fakülteler)
    her kurul sonunda bi sınav oluyosun. sınav sadece o kurulu kapsıyor 100 soru içinde tüm dersler var ygs gibi ve derslerin soru sayıları ağırlıklarına göre. sene sonunda kurul ortalamanın yüzde 60ı ile finalin yüzde 40 alınıyor. 65 i geçersen sınıfı geçersin yoksa büte girersin o da olmazsa ggwp. 80 üstü ortalama yapıp hiç bi sınavda 65 in altına düşmezsen finalden muaf olup direk sınıf atlarsın. ben hep finalsiz geçtim
    4-5 sınıflarda stajlar var her fakültede aynı hemen hemen. 6.sınıf internlük

Hocam ingilizce nasıldır biraz bilgi verirmisin ?

EDİT: kocaeli tıpçılar arkadaş ekleyin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byhtk -- 24 Temmuz 2014; 2:33:35 >

• çukurova tıp kazanan yok mu hiç ya ?
  • ekle kardeş
    puanım 309

bahçeşehir tıp geldi
  • byhtk kullanıcısına yanıt
    çöp ve karin agrisi. Kufursuz bu kadar aciklayabilirim. Hazirlik yok 1.sinifta ing dersleri var. A b c kurlarina gore dagiliyo. Ingilizceciler kendilerini bisey sanan degisik yaratiklar. Cok sinir olmustum. Ulan benim toeflim var kadin bana kopya cekiyosun diyo.

• Gianuzzi Yarımayı kullanıcısına yanıt
    gaziantep tıp
  • Hella olsun lan bu tıp kazananlara.Ne olurdu bizde biraz sayısal yapsakta sayısaldan yerleşebilseydik.Gittik lanet olası Bursa da 1 sene hazırlık okuduk.
  • quote:

çöp ve karin agrisi. Kufursuz bu kadar aciklayabilirim. Hazirlik yok 1.sinifta ing dersleri var. A b c kurlarina gore dagiliyo. Ingilizceciler kendilerini bisey sanan degisik yaratiklar. Cok sinir olmustum. Ulan benim toeflim var kadin bana kopya cekiyosun diyo.

hocam ingilizcem sıfır gibi sence biraz çalışayımmı?
  • Seneye Ege Tıp'a gelicem ben de inşallah

Hayırlı olsun hepinize beyler.
  • seneye ben de geleceğim buraya şimdiden hazırlayın yerimi
  • Haymana Tıp
  • Mustafa kemal tip...

• hackpasa H kullanıcısına yanıt
    ben de dönem 2ye geçtim bu sene. fırsat olursa tanışalım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crista galli -- 24 Temmuz 2014; 3:35:45 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • balıkesir tıp,kimse yok mu forumda yav
  • Düzce tıp.

Alanya tıpı kazanan da çokmuş. Antalya'da okuyacaksınız ama yine de Alanya hakkında sormak istediğiniz bir şey varsa yardımcı olabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.