Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (748. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oncelikle gecmis olsun. İllaki bu arizanin olmasimi lazimmis cagirmalari icin. Ababalarda boyle bi problem varsa cagirin.sorunu cozun.hadi bu ariza dagin basinda bi gece yarisi olsaydi.araba mercedes olunca servislerdende boyle seyler bekliyor demekki mercedeste alsan en ucuz arabayida alsan servislerin kafasi ayni kafa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hundai ix35 klübü H kullanıcısına yanıt
    Çağırıyorlar zaten bana email üzerinden eposta yollamışlardı servise gelin şu şu parçalar değişecek aksiyon var diye. Değiştikten sonra araba saçmaladı gaz kesmeye felan başladı o merc in hatası ama servis beni çağırdı yani gel değiştirelim diye

• geçen yıl bu zamanlar 0 c 180 exclusive almıştım kasko yu mercedes benz den yaptırmıştım
    kasko yarın doluyor gülsoy otomotiv kaskoyu yine kendilerinden yaptırırsam adaptör hediye edeceklerini söylediler
    mercedes benz hdı sigorta 2520 tl
    diğer sigorta acentalarını araştırdım en ucuz sompo japon 2180 tl önerdi
    bu durumda ne önerirsiniz?
  • Bugun 4. Yil uzatilmis garantiyi sordum 1.900 TL + KDV dedi servis, araci kullanacagim, yaptirayim mi sizce ?

• Mortal_Abas kullanıcısına yanıt
    Ağustosta zam gelecek demişlerdi, Temmuz ayında 1.480 TL ye yaptırmıştım. Bence pahalı ancak kullanacaksanız yaptırın, el kadar parçası bile dünya para...

Haziran 2017 de sıfır Passat alırken 3 yıllık garantiyi 2.970 Tl ye yaptırmıştım.
  • m.exclusive M kullanıcısına yanıt
    Adaptörü, bakım yaptırınca hediye diyorlardı diye okumuştum başka forumlarda. Hdi sigorta ile ilgili de cam değişimi, mini onarım gibi durumlarda tramere işlenmiyor diye hatırlıyorum.

• Öncelikle hayirli geceler. C 180 eksluve arac hakkinda birkac sorum ve tespiitlerim olacak. 1 -Araci eko modunda stop ederseniz arac ertesi gun comfort moduna geciyor.2-emniyet kemerlerini baglamaz iseniz arac kirmizi isikta durdugunuzda stop etmiyor. 3- araci uzun yolda ve s.icinde hangi modda kullanmayi tavsiye edersiniz.hizla su araba beni gecmis bu araba beni gecmis gibi bir derdim yok.4-hiz sabitlemeyi ve manuel kullanim icin direksiyondaki kulakciklarin kullanimini en basit sekilde nasil yapiyoruz.ve hangi durumlarda kullaniyoruz. Bu arac hakkinda 1 yildir takip ettigim ve cok guzel tespitleri bulunan isimbulunamadi ve dermeister ile diger arkadaslarinda tavsiyelerini bekliyorum.simdiden tesekkurler. Birde hediye edilen adaptör nedir acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hundai ix35 klübü -- 11 Kasım 2017; 1:43:41 >
  • hundai ix35 klübü H kullanıcısına yanıt
    1)standart bir ayar var hep ona dönüş oluyor.hep bir ayarda olmasi için birsey var ama hatırlamıyorum.yani durum normal

2)start/stop icin bir suru sart var emniyet kemeride bunlardan biri.ornegin motor ısınmazsa yine calismaz

3)bence en iyisi comfort mod.cunku ecoda gitmedigi zaman daha fazla gaza yüklenme oluyor ve bu bence yakıtı arttiriyor.ha hizi sabitleyip giderseniz eco en iyisi diyebilirim.

4)direksiyon arkasi alttalki kucuk kol tempomat ve hiz limitleyiciyi acar.actiktan sonra kolu yukari cekerseniz hiz artar asagiya cekerseniz azalir.bence benzinli icin 110 ideal hiz sabitidir.ben en cok tasarruf+hiz kombinasyonunu bunda yakaladim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

Öncelikle hayirli geceler. C 180 eksluve arac hakkinda birkac sorum ve tespiitlerim olacak. 1 -Araci eko modunda stop ederseniz arac ertesi gun comfort moduna geciyor.2-emniyet kemerlerini baglamaz iseniz arac kirmizi isikta durdugunuzda stop etmiyor. 3- araci uzun yolda ve s.icinde hangi modda kullanmayi tavsiye edersiniz.hizla su araba beni gecmis bu araba beni gecmis gibi bir derdim yok.4-hiz sabitlemeyi ve manuel kullanim icin direksiyondaki kulakciklarin kullanimini en basit sekilde nasil yapiyoruz.ve hangi durumlarda kullaniyoruz. Bu arac hakkinda 1 yildir takip ettigim ve cok guzel tespitleri bulunan isimbulunamadi ve dermeister ile diger arkadaslarinda tavsiyelerini bekliyorum.simdiden tesekkurler. Birde hediye edilen adaptör nedir acaba

1- Evet böyle. Bunu değiştiremezsiniz. Stoptan sonra sanırım 4 saat geçerse comforttan başlar tekrar. Sorun değil bu.
    2- Emniyet kemerini otoparkta aracın yerini değiştirirken bile takan birisi olarak bu soruyu boş bırakıyorum.
    3- Şehir içi eco falan hiç kasmayın, önemli olan sizin gaz pedalını güzel kullanmanız. Comfort modda kullanın ve gaz pedalını kibar kullanın, bu şekilde normal yakar. Bazen zevkine spor moda almak isterseniz alın, bayağı fark ediyor zevkli sürüş oluyor. Normalde comfort iyi şehir içinde. Şehir dışında eco şehir içi kadar can sıkmaz ama yine comfort+kibar gaz pedalı kombinasyonuna göre çok bir kar sağlamaz. Ben genelde comfort yapıyorum her ikisinde de.
    4- Hız sabitleme konusu basit, üstteki arkadaş söylemiş. Kulakçıkla ilgili bir iki şey söyleyeyim: Normal giderken istediğiniz an artı veya eksi kulakçığa basarak müdahale edersiniz, 3-5 saniye sonra kendi kendine otomatik vites ayarlamaya geçer yani otomatik moda geçer. Bu genelde yokuşa başlarken gerekiyor, bir tane küçültüyorsunuz falan veya araba sollarken bir tane küçültmeye basıyoruz bazen, sonra geri artıya basın veya kendisi düzeltir. Bunun dışında kulakçık çok da gerekmiyor çünkü aracın otomatik vitesi zaten oldukça kararlı güzel çalışıyor. Kulakçığı hiç kullanmadan da aracı kullanmak mümkün tabii, çoğu kimse de böyle yapıyor.

Not: kulakçığa artı veya eksi bastıktan sonra vites kolunu kendinize doğru çekerseniz anında otomatik moda geçiyor. Veya kulakçığı çekip beklerseniz 1-2 saniye yine anında otomatik vitese alıyor aracı. Hiçbir şey yapmazsanız da 3-5 saniye sonra araç yine otomatik olarak vitese kendisi müdaahale etmeye başlıyor.

İyi ve keyifli kullanmalar...

• Indivuial modda vitesi tamamen manuel yapabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcksy

Ağustosta zam gelecek demişlerdi, Temmuz ayında 1.480 TL ye yaptırmıştım. Bence pahalı ancak kullanacaksanız yaptırın, el kadar parçası bile dünya para...

Haziran 2017 de sıfır Passat alırken 3 yıllık garantiyi 2.970 Tl ye yaptırmıştım.

tekrar düşündüm.

1.900 TL para vericem ve 1 yıl boyunca servise mecbur kalıcam.

1 yılda servise ödeyeceğim para 105.000 bakımı + arka balat. 120.000 bakımı, 135.000 bakımı + arka balata.

servis fiyatı eksi özel servis = 3,000 TL de oradan gidecek.

yani toplam 4.900 TL para vermiş olucam garanti için.

gerek yok diye düşündüm böyle ele alınca.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Öncelikle hayirli geceler. C 180 eksluve arac hakkinda birkac sorum ve tespiitlerim olacak. 1 -Araci eko modunda stop ederseniz arac ertesi gun comfort moduna geciyor.2-emniyet kemerlerini baglamaz iseniz arac kirmizi isikta durdugunuzda stop etmiyor. 3- araci uzun yolda ve s.icinde hangi modda kullanmayi tavsiye edersiniz.hizla su araba beni gecmis bu araba beni gecmis gibi bir derdim yok.4-hiz sabitlemeyi ve manuel kullanim icin direksiyondaki kulakciklarin kullanimini en basit sekilde nasil yapiyoruz.ve hangi durumlarda kullaniyoruz. Bu arac hakkinda 1 yildir takip ettigim ve cok guzel tespitleri bulunan isimbulunamadi ve dermeister ile diger arkadaslarinda tavsiyelerini bekliyorum.simdiden tesekkurler. Birde hediye edilen adaptör nedir acaba

arkadaşlar yazmış kısaca bende yazayım

1- üretici fabrika ayaralarında standart olarak comfort modu seçmiş her aç kapa da comfort modu ile çalışır.
    2- normal bir durum, start stop sisteminin devreye girmesi için klima-emniyet kemeri vs 3-4 standartın karşılanması gerekiyor.
    3- tabiki comfort modu tavsiye ederim her isteği biraz biraz karşılıyor.
    4- kulakcıklar bastığınız an devreye giriyor zaten ama 7 ileri otomatik bir araçta neredeyse hiç kullanmaya gerek olmuyor. ben 1 yıldan fazladır sadece denemek için kullandım. her zaman demişimdir mercedes TR bunu standart olarak Türkiye paketine koyacağına keşke anahtarsız girişi koysaymış, bunu hergün kullanırdık.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgndgn2

Sizi arac c 200 mu. C 180 lerde bu hortum olayi olmuyor heralde varsada basina gelen varmi.tesekkurler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dgndgn2

Sizi arac c 200 mu. C 180 lerde bu hortum olayi olmuyor heralde varsada basina gelen varmi.tesekkurler

MERCEDES MOTORLU C180'DE HİÇ BİR PROBLE YOKTUR İÇİNİZ RAHAT OLSUN

• kasko için fiyat alan varmı arkadaşlar.mercedes kasko nasıl uygun mu messaj geldide.
  • 1 ay once 3 bine yaptirdim. Mercedes finanstan kredi kullandigimdan mecburen mercedes kasko yaptirdim.sigortayi yaptirdigim arkadas 2 bine yapardik abi dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

kasko için fiyat alan varmı arkadaşlar.mercedes kasko nasıl uygun mu messaj geldide.

benim ki aralık ayında belli olacak buradan yazarım hangi şartlarda kaça yaptırdığımı
  • quote:

kasko için fiyat alan varmı arkadaşlar.mercedes kasko nasıl uygun mu messaj geldide.

garanti bankası güzel fiyatlar veriyordu.. bi bak istersen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

benim ki aralık ayında belli olacak buradan yazarım hangi şartlarda kaça yaptırdığımı

teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.