Şimdi Ara

2014 LG 3DTV (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.998
Cevap
46
Favori
263.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Seryus

Sizce LA860V yerine LB870V almaya değer mi yoksa daha bekleyip UHD ve Curved lerin yaygınlaşmasını beklemeli miyiz

Bekle derim. Ben UHD bekliyorum.
  • uhd nin görüntüye ekstra katkısı oluyormu.kimi yorumlarda sd ve hd görünteleri çamurlaştırdığı söyleniyor.bu tv lerdeki 3d gözlükleri pasif mi aktif mi bilen varmı.55la965v modeli 6000 tl ye düşmüş.
  • lg alırken vertical banding testi yapın öyle alın sonra pişman olmayın.
  • Bir sıkıntı çıkmazsa yarın Tekonsa'dan 47LB670V alacağım babama. Fiyat her yerde olduğu gibi 2.949. Bazı arkadaşlar LG bayilerinden daha ucuza almışlar ama bizim konum itibariyle öyle bir şansımız yok.

47LA740S alacaktık ama yanı başına 670V kurmuşlar ve kanaatimce 670V daha estetik. Hem de bir senelik TV'den ziyade 2014'ün modeli olması cezbedici. Hele hele orta üstü segment TV'lerinde webOS'a geçmiş LG, yarın öbür gün 740S'den destek çekilir diye düşündüm biraz da.

Teorik olarak 670V, 740S'den düşük bir model. Zira biri 6 serisi, diğeri 7. Ancak şimdiye kadar yaptığım araştırmalar sonucunda bu teorik fark dışında bir şeye rastlayamadım açıkçası. Forumu takip edip bir sürü bilgi edindim bugüne kadar. Bugün benim de bir faydam dokunsun dedim.

Flemenkçe, Lehçe, Macarca ve Almanca kaynaklardan araştırdım TV'yi. Forumda sorulmuş bazı sorulara cevap olur diye düşünüyorum. Öncelikle bütün kaynaklarda 670V'de hakikaten aynı 740S'de olduğu gibi 2+1 yani 12W+12W+Subwoofer var olduğu yazıyor arkadaşlar. Sesi Teknosa'da da sonuna kadar açıp dinledik, gayet iyiydi.

Panelin minumum 100/120Hz olduğunu ise söyleyebilirim. Hiçbir kaynakta 50/60Hz diye geçmemesi bir yana bazı kaynaklarda abartılı olarak 200/240Hz olarak bile geçiyor :) Dolayısı ile panel de orta-üst seviye 100/120Hz bir panel.

Kamera muhabbetinde forumda bir kafa karışıklığı olmasının sebebini de çözdüm gibi. Zira bazı ülkelerde kamera kutuya dahil, bazılarında değil. Biz kamera olmayan ülkelerdeniz. Paralel ithalat gelen bazı kutulardan kamera çıkması ise bu bilgiler ışığında normal.

Hem magic, hem normal kumanda var. Bu magic kumanda ile rahat edemeyip normal kumandaya 50 TL civarı para vermekten kurtaran bir durum.

740S'de ikisi dual play gözlüğü olmak üzere toplam 6 3D gözlük varken, bunda dual play gözlükleri yok. Yani 4 tane gözlük var. Oyun oynanmayacağı için bizim açımızdan bir sıkıntı yok.

İşlemciye dair tahmin dışında bir bilgi yok ortalıkta. Dual-Core olduğu garanti de, marka-model-Ghz bilgisi yok pek. webOS için zikredilen minumum işlemci hacmi 2.2Ghz(Dual) civarlarında. Bu da LG'nin 2013 model en üst TV'lerinde kullandığı işlemcilerin bile çok ötesinde. Dediğim gibi ama bu konuda bir kesinlik yok.

RAM konusunda ise doğru olduğuna inanmak istediğim bir bilgi ile karşılaştım. 4 GB Ram!!! Umarım doğrudur. 2013 serilerindeki bellek hatalarından nasibini almış ve umarım gerçekten o 4GB rami koymuşlardır. RAM'in neredeyse çekirdek kabuğu gibi yerlerde üstüne basılacak kadar bol olduğu bir coğrafyanın şirketi olan LG için zor bir şey değil bu bence.

Özet niteliğinde olup da 4GB RAM bilgisini de doğrulayan bir specifications kataloğu için (Almanca):

http://www.electronic4you.de/media/catalog/documents/143877.pdf

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGood -- 21 Nisan 2014; 20:23:33 >

• LG'nin 2014 tvlere 4 gb ram ve 2.2 dual core islemci koymasi imkansiz bence bence muhtemelen dual 1.2 ghz ve 1.25 gb ram'dir yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

LG'nin 2014 tvlere 4 gb ram ve 2.2 dual core islemci koymasi imkansiz bence bence muhtemelen dual 1.2 ghz ve 1.25 gb ram'dir yine

Katılıyorum. 960'larda bile 2GB ram var. Hatta 2013'lerde 790 ve altında 1.0Ghz dual işlemci var. lb670'de hadi diyelim işlemci 1.25GHz dual'e çıksın da, ram de maksimum 2 gb'ye çıkar teorik olarak. Ama belki bu webOS'un yüzü suyu hürmetine tahminleri aşabilirler. Yeni işletim sistemini stabil çalıştırıp bir alışkanlık yaratmalılar. O kadar para saydılar HP'ye webOS için daha geçen sene. webOS da bayağı animasyonlu, background task falan yapan bir işletim sistemi. Bir umut diyorum :)

• bir arkadas direk yazmis zaten, tek parca online dizi izlerken tvye gecti diye... donanim ayni sadece webOS eklemisler gibi geldi bana, maalesef... zaten fark yaratmak isteseydiler samsung gibi quad qore yaparlardi... sanki cok ekstra bir maliyet yaratacakti da 3 5 kurusun hesabini yapip yine ayni terhaneyi 2014 diye satacaklar...
  • OLED kelimesi geçmesi OLED anlamına gelir mi sormak isterim..Bu oledlerin mavi,Mırmızı,beyaz vs vs birçok çeşidi varmış ve ömürleri kısa deniyor..Ayrıca, Oled benzeri bir teknolojinin OLED diye sunulması da var..Oled dediğimiz maddeyi, küçük ekranlarda kullanıyorlar ama büyük boyutlarda ancak kıvrık CURVED olarak kullanılması mümkün olsa da, teknik olarak Oled değil eski LCD tekniği kullansalar yine bu oleddden verim alınmaz..LG Oled modeli güzel gözükse de, kullanıcı yorumlarına bakmak lazım..hatalar oluşması muhtemel..Zira diğer markalar Oled yapmadılar nedense??? Ya teknolojiyi zorluyor bu iş ya da LG de süper teknoloji var :)) diğer markaları da beklemek lazım bence OLED işinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Nisan 2014; 8:46:34 >
  • TheGood çok faydalı bilgiler vermiş. Ben de LB serisi televizyonların İngilizce kullanma kulavuzunu aşağıdaki adrese yükledim. Bilginize...

http://www15.zippyshare.com/v/56741019/file.html

Ayrıca line 670v'nin teknik detay bilgilerini vermiş. Ben de 730v'ninkini koyayım:

http://www.electronic4you.de/media/catalog/documents/143874.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luxaeterna -- 22 Nisan 2014; 15:32:42 >

• luxaeterna kullanıcısına yanıt
    O zaman anladığım kadarıyla LB670V ve LB730V arasındaki tek fark sırasıyla 700 ve 800MCI değerlerine sahip olması (ki sonuçta her 2 tv de 120hz olmalı) ve dizaynı. LB730V'ye ekstra 400TL vermeyi gerektirecek başka bir özellik var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aravil -- 22 Nisan 2014; 18:50:50 >
  • 2.50 ila 2.75 .maksimum 3 metre uzaklıkta
    İzlemek için hangi inç lg 3d alınmalı 47 mi 50 mi 55 mi.zaman zaman 3d de izlenecek.gözlük de kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar lc 50ph670s plazma almayı düşünüyordum şimdi 2014model olanlc50pb690v çıktı şimdi bana fp olarak hangisini almamı tavsiye edersiniz lütfen acil yardım 2014model olanı alsam aradaki fiyat farkını hakedermi? yoksa 2013 modeliyle farkı fiyatımı dersiniz ve 2013'ü al 500liran cebinde kalsınmı dersiniz?
  • Kuyumcukent LG'den 47LB730V aldım. İçinden sadece iki adet 3D gözlük çıktı. Daha önce 47LB670V alan arkadaşlar dahi 4 adet 3D gözlük çıktığını söylüyorlar. Yabancı sitelerden baktığımda 4 adet 3D, 2 adet Dual View gözlük çıkması gerektiğini söylüyor. LG'ye telefon mu açmam lazım, ne tavsiye edersiniz?

Bu arada 730'un 670'den hiçbir farkını göremedim. Hakkaten hiçbir farkı yoksa aradaki 600 TL'yi boşuna verdik... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: luxaeterna

Kuyumcukent LG'den 47LB730V aldım. İçinden sadece iki adet 3D gözlük çıktı. Daha önce 47LB670V alan arkadaşlar dahi 4 adet 3D gözlük çıktığını söylüyorlar. Yabancı sitelerden baktığımda 4 adet 3D, 2 adet Dual View gözlük çıkması gerektiğini söylüyor. LG'ye telefon mu açmam lazım, ne tavsiye edersiniz?

Bu arada 730'un 670'den hiçbir farkını göremedim. Hakkaten hiçbir farkı yoksa aradaki 600 TL'yi boşuna verdik... :)

Parayı verdikten sonra kafana takıp keyfini kaçırma, zevkini çıkarmaya bak artık :)

Ben de 670V'yi aldım bugün. Kutunun içerisinden 2 adet gözlük çıkıyor. Ama TV'nin büyük kutusuna dahil olmayan ayrı bir gözlük kutusu daha var. Fotoğrafdaki gibi:

http://img-teknosa.cubecdn.net/TeknosaImg/productImages/1024x783/119966478-1-lg_47lb670v_dvb_s2t2c_3d_fhd_smart_led_lcd_tv_lg_a.jpg

İçerisinde 4 adet gözlük daha var. %90 dükkanda daha bu kutudan yok TV yeni geldiği için. Ben Teknosa'dan istettim geliyor 4lü kutum. Sen de bir sordur istersen. Umarım ıkıntı çıkarmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: luxaeterna

Kuyumcukent LG'den 47LB730V aldım. İçinden sadece iki adet 3D gözlük çıktı. Daha önce 47LB670V alan arkadaşlar dahi 4 adet 3D gözlük çıktığını söylüyorlar. Yabancı sitelerden baktığımda 4 adet 3D, 2 adet Dual View gözlük çıkması gerektiğini söylüyor. LG'ye telefon mu açmam lazım, ne tavsiye edersiniz?

Şimdi bir daha göz gezdirdim de Teknosa dışında ürün görsellerine bu 4lü renkli 3D gözlük kutusunu ekleyen olmamış. Belki de Teknosa dışındakiler piyasanın kaymağını toplayalım diyip, daha bu gözlükleri getirmeden ürünleri satıyor olabilirler. Umarım öyle değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

bir arkadas direk yazmis zaten, tek parca online dizi izlerken tvye gecti diye... donanim ayni sadece webOS eklemisler gibi geldi bana, maalesef... zaten fark yaratmak isteseydiler samsung gibi quad qore yaparlardi... sanki cok ekstra bir maliyet yaratacakti da 3 5 kurusun hesabini yapip yine ayni terhaneyi 2014 diye satacaklar...

Bugün aldım 670V'yi. İlk işim ünlü bir dizi sitesi aracılığı ile mail.ru üstünden dizi açmak oldu. How I Met Your Mother'ın 40küsür dakikalık son bölümünü 720p açtım izledim, bir sıkıntı yaşamadım. Tabii bu RAM 1.25'ün üstünde manasına gelmiyor ama en azından RAM'in yüksek olmasını isteme sebeplerimizden birini karşılıyor şimdilik. Umarım bundan sonra da bir sıkıntı yaşamam.
  • alan arkadaşa sormak istiyorum acaba ips panel ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? şu meşhur 2013 panel sorunları mevcut mu acaba
  • Arkadaşlar dün de söylediğim gibi bugün 47LB670V'yi almış bulunmaktayım.

İlk izlenimlerim çok ama çok olumlu yönde. Bunun da en büyük sebebi kesinlikle webOS. webOS çok güzel olmuş, çok estetik olmuş, çok akıcı olmuş, çok kolay olmuş, çok stabil olmuş. Tabii bu tamamen benim şahsi kanaatim. Bana güvenip de gidip webOS'lı TV'lere atlamayın. O kadar vebalin altına giremem :) Yalnızca teknoloji marketlerine gidip smart kumanda ile webOS'u kurcalamanızı öneriyorum size. Gidip kendiniz bakın. Belki hoşunuza gitmez. Benim böyle Apple tarzı sade, yumuşak hatlı tasarımları olan ve her şeyden önce stabil çalışan OS'lara karşı olumlu yönde bir önyargım vardır. Belki de ondan daha kurulum esnasında çok sevdim webOS'u. Kurulum esnasında bize asistanlık yapan bol animasyonlu, kuşgiller familyasından şöyle bir asistanımız var:

http://www.kankanews.com/ICkengine/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/4812a51d43_36-1389067678-jpg-w600.jpg

Gerçekten daha birinci saniyeden çekti beni animasyonlarıyla. Bu kuş arkadaşın siyah beyaz bir versiyonuna menüde arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya yarayan X işaretinin üzerine gelince de rastlamak mümkün. Özetle webOS'u kurcalayın, ne bileyim YouTube'dan falan izleyin yani. Gerçekten çok hoş olmuş. iOS, Andoid, WP gibi mobile OS'ların tamamında olduğu gibi bunda da "back (geriye ok)" tuşuyla çıktığınız her uygulama arka planda çalışmaya devam ediyor. Gerçekten çok hoş. Bu ayrıntıya da YouTube videolarından ulaşmanız mümkün.

LG CEO ve Designer'larının webOS ile ilgili senenin başında yaptıkları açıklamalar (bkz. YouTube) reklamda kalmamış bence. webOS magic kumanda ile de birleşince hakikaten TV'nin bütün smart özelliklerini üşenmeden kullandırır adama. Ben böyle basit ve kolay bir kullanım tarzı görmedim arkadaşlar. LG Pazarlama departmanına selamlar! Resmen adamların işini devralıp forumda çalışma yapıyorum gibi oldu. Objektiflikten sapıyorsam affola. Heyecanıma verin.

Kurlumdan sonra YouTube açtım, güncelleme gelmiş onu yükledim. Bir radio programı vardı ismini unuttum, onu da açtım, ona da güncelleme gelmiş onu da yükledim. Bu arada menüde kendiliğinden yüklü Tivibu uygulaması var. Tivibu üyeliğimle deneyecektim ama TV'nin bağlı olduğu SS TTNet olmadığı için deneyemedim. Uygulama gayet stabil çalışacak tipte bir uygulamaya benziyordu. Aktif Tivibu kullananlar için iyi bir avantaj olabilir Şahsen ben kendi evimde kullanıyorum da TV'yi kurduğumuz evde TTNet yok işte.

Neyse... Sonra genel güncellemeleri kontrol etmek geldi aklıma. Baktım yeni bir güncelleme gelmiş. İndir ve kur dedim. İndirdikten sonra sağ üstte, güncelleme indirildi, TV'yi bir sonraki açışınızda yüklenecek diye bir uyarı belirdi. Hemen kapattım açtım TV'yi. Açılırken 3-5 saniye webOS'un process baloncukları döndü ekranda, sonra TV normal açıldı. TV'yi izlerken (digiturk kullanılıyor) güncelleme arka planda yüklendi. Bunu menü tuşuna bastığımda menünün açılmamasından ve güncelleme yapılıyor diye bir ibare çıkmasından anladım :) Ben kanallar arasında dolaşırken güncelleme bitti. Gözle görülür ilk fark sağ üst köşeye takvim saat gelmesi oldu. TV izlerken menüye girmeyip, normal görüntü üzerine tıklayınca sol üst köşede 50Hz, 1080i gibi info beliriyor ya, işte sağ üst köşede de takvim saat belirlemeye başladı. Bu info modunda sol alt köşede USB'ye Record butonu, sağ alt köşede de kaydedilmiş yayınların izlenmesi için bir buton beliriyor. Ayarlar menüsü TV devam ederken soldan açılıyor. Smart menüsü ise TV devam ederken alttan yukarı açılıyor. Bunu zaten webOS fotoğraf ve videolarından ayrıntılı olarak deneyimleyebilirsiniz.

Ölü piksel ve bulutlanmaya falan rastlamadım. TV'nin kendi görüntü kontrol resmi ile kontrol ettim ekranı. Herhangi bir yamukluğa rastlamadım şimdilik. Anladığınız üzere ilk intibam olumlu. İnşallah değiştirecek bir şeyler yaşanmaz.

Görüntü kalitesi falan anlatmıyorum artık. Bildiğiniz LG'nin 100/120Hz lik orta-üst düzey 47'lik bir paneli işte :) Fazla gerçekçi olmayan parlak parlak renkler :)

Saygılar

• @TheGood
    Satın aldığım yere soracağım bu gözlükleri. Gerekirse fiyat farkı istesinler ama versinler.

Sanırım 730v'yi Türkiye'de satın alan ilk ben oldum. @TheGood arkadaşın 670v'de yaptığı gibi sorularınız olursa ben de 730v'de yardımcı olurum.

Yine @TheGood'un yaptığı testlerden yola çıkarak,

Bende de herhangi bir ölü piksel yok, yarın servis gelecek bir de onlarla bakarız. Gözüme aşırı bir ışık sızması çarpmadı. Zaten eğer yanlış görmediysem siyah hakim bir sahne geldiğinde televizyon arka aydınlatma LED'lerini kısıyor ve herhangi bir ışık sızması olmuyor.

Dizi izleme konusunda ben hem tatmin oldum, hem sıkıntı yaşadım.

İlk tecrübeyi televizyonun Youtube aplikasyonundan açtığım bir yerli dizinin daha önce eşleştirdiğim telefona da bildirim olarak gelmesiyle yaşadım. Bu diziyi Youtube üzerinden sonuna kadar sorunsuz izledim.

İkinci tecrübemde dahili internet tarayıcısı ile bir yabancı dizi izleme sitesine girdim. How I Met Your Mother'ın son bölümü açtım. 15 dakika kadar izledikten sonra dahili tarayıcı otomatik olarak kapandı ve daha önce son girdiğim programa döndü. Tekrar tarayıcıyı açıp diziye girdim. 15. dakikaya atladım, bu sefer de 10 dakika daha izledikten sonra yine otomatik kapandı. Sinirlendim, dizinin sonunu bilgisayardan izledim.

Henüz WebOS cihazlar için LG WebStore açılmamış, televizyondan girince Coming Soon yazıyor. Bu nedenle abonesi olduğum Turkcell TV'yi yükleyip kullanamıyorum. Halbuki LG markayı ilk araştırmaya başlamamın sebebi Turkcell TV idi. Umarım gelir. Öte yandan Tivibu dahili olarak yüklü. Bunun dışında Google Maps ve biri paralı, biri ücretsiz iki film/dizi izleme programı yüklü. Paralı olanın aboneliği 9.90 TL. Ücretsiz olanda hiçbir şey yok desem yeridir, 30 yıllık saçma sapan programlar...

Bu akşamki Şampiyonlar Ligi maçını bir süre izledim. Dikey çizgi, harekette takılma veya LG TV'lerde maç sırasında şikayet edilen hiçbir sıkıntıyı yaşamadım.

Başka sorusu olan varsa alabilirim.

Ek: 730v için ben de güncelleme yaptım. Bundan sonra da güncellemeleri otomatik olarak yap diye işaretledim. Fabrika ayarlarında güncelleme otomatik değil.

Magic Remote kumanda ses ile de kullanılabiliyor. TV'yi ilk açtığımda ayarını görmüştüm ama sonra denerim diye bıraktım. Bir daha da ayarı bulamadım. Görürsem güncellerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luxaeterna -- 23 Nisan 2014; 0:56:09 >

• hocam sd yayın kalitesi nasıl acaba. 670 i incelediniz mi görüntü farkı var mı acaba.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.