Şimdi Ara

2013 Toyota Corolla 1.33 Benzinli Deneyen Süren Var mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
5
Favori
76.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gerçekten tamda düşündüğüm şeyi yazmışsınız..
    İnsanlara Golf Bora Passat deyince akılları yerinden çıkıyor.. Ufff hepsi uçak animallah.
    Ben volswagenin halen 2010 modellerinde bile kullandığı 1.6 8v 102 ps lik motora sahip borayı kullandım. İnan ki yolda gittiğim yerde elimle el frenini kontrol ediyordum. Sanki el freni çekikmiş gibi gidiyordu araç.. ama gidin siz onu millete sorun. Golf. ufff yer uçağı.. 1.6 8v 102 ps. :))
  • uurum U kullanıcısına yanıt
    1.6 active 51950 liste fiyatı var ve yok satıyor 45000 e alabiliyorsanız müthiş bir rakam bir yanlışlık yoktur umarım değil 45 bence 48-49 a bile vermezler alabilirseniz toyota forumnda paylaşın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat61

1.6 active 51950 liste fiyatı var ve yok satıyor 45000 e alabiliyorsanız müthiş bir rakam bir yanlışlık yoktur umarım değil 45 bence 48-49 a bile vermezler alabilirseniz toyota forumnda paylaşın lütfen.

Başka bir arkadaş o fiyata anlaştığını söylemiş. Bence de bu kadar talep varken o fiyatlara zor. 45bine corolla 1.6 active verseler 1dk durmaz, koşar alırdım herhalde.
  • Merhaba arkadaşlar,

Kasım ayında 1,33 life yeni corolla aldım. Galiba burdaki yorumları okusaydım almazdım aracı.. Şuan 4250 km de araç. Birçok kez yakıt tüketimi konusunda test yaptım, araç 3000 km ye kadar 35 kuruş civarı yaktı. Şuan araç ortalama 26-27 kuruş yakıyor. Bu değerler şehir içidir, ilk 1500 kmde şehir dışı yaptım ancak herhangi bir ölçüm yapmadım.

Performansa gelince;

araç ilk zamanlar çok hantaldı, açıkcası yokuşlarda sürekli vites düşürmek zorunda kalıyordum ancak son 1000-1500 km de ciddi performans artışı var arabada. Teknik konulardan çok fazla anlama sadece gözlemlerimi paylaşıyorum. Araç ile çevre yolunda 220 km hızı rahatlıkla gördüm. vites geçişleri düşük devirli yapılırsa hızlanması bir hayli zaman alıyor. Ancak devir 3000 civarında iken vites artırımı yapılırsa rahatlıkla hızlanıyor.

Bagaj hacmi çok fazla geniş, arka koltuk diz mesafeside gördüğüm en iyilerden.

Aracı sakin ve aile aracı olarak kullanacaksanız tavsiye ederim.

Soracaklarınız olursa elimden geldiğince cevao yazmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sivriadem

Merhaba arkadaşlar,

Kasım ayında 1,33 life yeni corolla aldım. Galiba burdaki yorumları okusaydım almazdım aracı.. Şuan 4250 km de araç. Birçok kez yakıt tüketimi konusunda test yaptım, araç 3000 km ye kadar 35 kuruş civarı yaktı. Şuan araç ortalama 26-27 kuruş yakıyor. Bu değerler şehir içidir, ilk 1500 kmde şehir dışı yaptım ancak herhangi bir ölçüm yapmadım.

Performansa gelince;

araç ilk zamanlar çok hantaldı, açıkcası yokuşlarda sürekli vites düşürmek zorunda kalıyordum ancak son 1000-1500 km de ciddi performans artışı var arabada. Teknik konulardan çok fazla anlama sadece gözlemlerimi paylaşıyorum. Araç ile çevre yolunda 220 km hızı rahatlıkla gördüm. vites geçişleri düşük devirli yapılırsa hızlanması bir hayli zaman alıyor. Ancak devir 3000 civarında iken vites artırımı yapılırsa rahatlıkla hızlanıyor.

99 bg 1.3 corolla'nın rahat bir şekilde 220'ye çıktığı konusunda emin misiniz? yazım yanlışı mı var yoksa?

• quote:

Orijinalden alıntı: Levent.

quote:

Orijinalden alıntı: sivriadem

Merhaba arkadaşlar,

Performansa gelince;

99 bg 1.3 corolla'nın rahat bir şekilde 220'ye çıktığı konusunda emin misiniz? yazım yanlışı mı var yoksa?

Bence yokuş aşşağıya yapmıştır o hızı ama yokuş bir hayli dik olmalı

• Levent. kullanıcısına yanıt
    Evet eminim. Ankara da çevre yolunda Sincan Gölbaşı arasında bu hızı gördüm.
  • bu motorun eski kasasına 4 ay dayanabildim tüketim gerçekten düşüktü ama araba gerçekten gitmiyordu sakin kullanan emeklli amcalar için birebir yada ben sakin kullanırım diyorsanız olabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Bakıyorum da pek kararsız arkadaşlar var. Tavsiyem kişinin önceliği neyse ona göre seçim yapılmalı. Ben 2011 yaris 1.0 life benzinli (bin) motor kullanıyorum. Araba 5 vitesli. Fakat bu arabayla 110 hız sınırını geçmiyorum. Çünkü gereğinden fazla bağırıyor ve yakıtı 2 kat harcıyor gereksiz yere. Yeni aldığımda İzmir-Aydın arasında otoyolda gazı kökledim en fazla 160'ı gösterdi ama dediğim gibi motorun çıkardığı sesten kafam kazan gibi oldu. Yılda 2 kez uzun yol yapıyorum o kadar. (700-800km kadar) onu da genelde 90km hızla yapıyorum. 42lt. benzinle 800-850km yol yapıyor 90km ile gidersen. (Tabi yolun çok az yokuşlu olduğunu varsayarsak böyle. Örneğin İstanbul-Bodrum arası.) Manisa izmir arası gerçekten arabayı kasıyor ama bu araba bin motor ve fazla beklenti içinde olmamak lazım. Dediğim gibi onun dışında bir sorunu yok. İstanbul içi trafiğinde en iyi araba diyebilirim belki. Zaten hız yapma imkanın yok. Düşük motor olmasından dolayı dur-kalkta en az yakıtı harcıyorsun. Vergisi düşük. Kendince konforu iyi. Bütün gün araba içinde olsaydım kesinlikte daha konforu ve motoru daha iyi bir araba alırdım. Fiyata yansıyan her türlü avantaj adına şu anda yaris benim için ideal ;)

• 1,33 corolla almak icin gitmistim showrooma ama saticilarin tavsiyesiyle 1,6 advance sahibi oldum. Iykide bu sekilde yönlendirdiler. Butcenizi zorlayip 1.6 en dusuk donanim almanizi tavsiye ederim.

• 2012 Model 1.33 99hp auris sahibiydim. 10bin km kullandıktan sonra sattım. Satmamın tek sebebi performansıydı.
    Hem 1.6 vergisi ödeyip hem baya kötü bir performans almak dokunuyordu. Üstelik Yakıt tüketimide hiç düşük değildi. Gitmesi için basıp duruyorsunuz bu seferde çok yakmaya başlıyor.
  • Konuyu hortlatayım :) arkadaslar piyasada ne derece kullnıcı yorumlarınızı yazarmısınız kaç binde ve yakot tuketimi nedir performans nasıl sıfır arabada Focus ile bu araba arasında kararsızım yarıslara katılmayacagızya 1.6 sıda arada On bin var gucum yetmiyor ne dersiniz alınır mı yoksa 1.6 Focus mu?

• Araci yeni aldim cok da memnunum son 1 yillik zamlara baktigimizda en az zam yapilan arac ayrica yakit ekonomisi cok iyi lpg uyumu var ; bence f/p gore alinacak en ideal arac.....

• Burada anlatılanlarla benim aracımdaki motor aynımı diye bir daha baktım da aynı gerçekten ilginç.
    2013 yeni kasa auris 1.33 life aracımla 5 kişi ful bagaj edirne istanbul arası otoyolda araç 160-200 km arası oldukça stabil ilerliyor not: lpgliyim.
  • Aynı motor olan yeni yaris 2012 araca 1 yıldır biniyorum ş.içi motor yeterli ama uzun yolda klima açık rampalı yollarda beni çileden çıkarttı ve yaris corolladan 200 kg daha hafif yukardaki yorumları okudumda 200 lerden 220 km hızlardan bahsediliyor. O hızlarda ful depo benzinle corolla 250 km anca gider. Bunlardan kimse bahsetmemiş. Bence bu motor yaris ten başka modele konmamalı , Arabamı değiştirip auris yada corolla alsam kesinlikle bu motoru almam 1.6 lara yada dizel bakarım.

• Arkadaşlar bende 1 yıl evvel 1.33 Auris aldım .

- Gerçekten çok memnunum. 6 vites araç. Arabam la giderken genelde 120 -130 larda giderim hiç bir yokuşda da hiç bir şekilde zorlanma hissetmiyorum.

Üç beş sefer 160 - 180 yaptığım oldu. Hiç zorlanmadan da hızlanabildim. fakat ne anlamı varki sürekli 180 -200 lerde gitmenin . Altınızdaki araba mercedes yada BMW de olsa bence yazık günah . O hızla önünüze bişey çıksa hiç bir türlü kurtarama şansınız yok.

-Bir yıl evvel 41 liraya sıfır araba almışım daha ne olsun. 3 - 4 yaşında arabaya 40 - 45 vereceğime , acaba arabada bir arızamı var deyip düşüneceğime.

- Ha şunu bilmek lazım tabiki 1,6 motorla yada 2000 motorla bir olmaz . Ama Auris güzel araba olmuş. F/P olarak düşünmek lazım. yoksa 60-70 milyarlık arabayla bir tutmamak da fayda var.

-Birde arabayı kullanmak isteyen arkadaşlar gitsin test sürüşü yapsın. Öyle alsın . Bu araç bana yetermi diye o zaman daha güzel karar verebilir...

• sivriadem S kullanıcısına yanıt
    Dostum aracin yakitini litre olarak yazarsan cok sewinirim..bende yakin zamanda almayi dusunuyorumda bu aractan.

• arkadaslar bugun bayi bana 1.33 life için 48500+park senorü verdi acaba beklesemmi yoksa alsam mı acaba bazı arkadaslar bekle yılbası ındırmı felan diyor satıcılar kotayı doldurursak 49.900 asagı alamassın diyorlar en son 49000+park sensoru+uzatılmıs garantı verdiler fikirleriniz varmı acaba son gunlerde alan oldumu acaba
  • Bu paralara şarjlı motorlar var demenin mantığını anlamıyorum, şarjlı motor çok çok iyi birşey değil. Aksine atmosferik motorlu çözümler ülkemiz tüketicisi için daha mantıklı; LPG'ye uyumlu, sorun çıkarma olasılığı basit yapısından dolayı düşük; tecrübesi ve üretimi ile sorunsuz bir motor.

Motorun hacmi önyargı oluşturuyor , 1600 motorlu Focuslara kimse kaldırırmı diye sormadı. Eski aracım olan 2001 model Focus'um 1.6 Zetec motorlu 100 beygirlik bir araçtı. Hiçbir zaman beni rezil etmedi. Gayet yürüyordu, hızlanıyordu. Ha şunu soruyorsanız; koşmuyordu, orası ayrı. C sınıfındaki verime odaklanmış her araç gibi... Koşmasını istiyorsanız daha spor karaktere veya daha maliyetli motora sahip bir araç alın. 1.33 motor; 100 beygir 1270 kg'lik kasayı kanaatimce gayet kaldırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exit to DOS -- 28 Ekim 2014; 13:39:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beraay

arkadaslar bugun bayi bana 1.33 life için 48500+park senorü verdi acaba beklesemmi yoksa alsam mı acaba bazı arkadaslar bekle yılbası ındırmı felan diyor satıcılar kotayı doldurursak 49.900 asagı alamassın diyorlar en son 49000+park sensoru+uzatılmıs garantı verdiler fikirleriniz varmı acaba son gunlerde alan oldumu acaba

arkadaşım 1.33 motorlu corallayı 2012 nisanda alıp temmuzda zararına sattım
    aracın motoru ekonomik ve lpg ile çok iyi ama gerçekten çekil konusunda sıkıntılı bir motor..
    toyota ile özel bir bağın yoksa git 1.2 tsi trendline jetta al aracı al bin beğenmezsen sat hem toyota 1.33 ünü alırsın hemde inan cebine gene para artar git 1.2 tsi jettaja bin ve dene....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.