Şimdi Ara

2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.874
Cevap
54
Favori
495.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ps4 ile beraber kullanmak için w805 almaya karar verdi şu sıralar fiyat durumu nasıl kaç para aralığında şuanda?
  • ben 47" olanı 3071 liraya 11 taksitle n11'den aldım ama şuan var mı bilmiyorum. sonycenter adlı satıcıdan almıştım.
  • W808 ile W905 arasında çok fark var. Kullandıkları panel teknolojisinden, ses teknolojisine, 3D aktif-pasif teknolojisinden, tazeleme hızlarına kadar... Ama paran yetiyor mu diyorsanız, maalesef. Beklemedeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allornone

Arkadaşlar,

W905 ile kullanmak üzere bluray player alacağım.
    Tavsiye edeceğiniz model var mı?
    Ben kumanda uyumluluğu nedeniyle Sony BDP 4100 almayı düşünüyorum.

4k Bluray playerda da indirim yapmışlar. Tv'im 4k değil alsam bir fark görürmüyüm?

Son olarak,
    Ekran yansıtma özelliği için Sony laptop alırsam kullanabilirmiyim, veya hangi cihazlarda kullanabilirim.

Piyasada bir tane bile 4k player yok ben siz yanılıp boşuna para vermeyin diye söylüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Herkesin yeni yılını tebrik ediyorum,Allah sağlık mutluluk ve hayırlı kazançlar nasip etsin yeni yılda

Saygılar
    CAN++

Güzel dilekleriniz için teşekkürler üstad sizinde yeni yılınızı kutlarız

bu arada oled tv ler artık burdada yavaş yavaş piyasa çıkmaya başladı tabi yine her zamanki gibi

saçma sapan uçuk fiyatlardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: waterfall_man

albani hocanın yazdıklarından bi kaç ufak detaylarla w805 ile w905 arasında siyah dışında aman aman bi fark yok diye anlıyorum ben.onu da birkaç ufak hile ile çözebiliriz gibi.
    öyleyse 55w805'i de seçeneklere dahil ediyorum.1500 tl az para deil sonuçta.(55w805:4500 ;55w905:6000 tl)

"aman aman" fark zaten çoğu paneller de yoktur! genel de sizin atladığınız husus şudur;şekil A.da görüleceği üzere,paneller arasında
    asıl fark veya sorunlar/sıkıntılar v.s şu her marka panelde gördüğünüz malum sorunlardır

Bir başka anlatımla,hem de çok basit olarak;bir panel aldınız markası önemli değil ama panel resim olarak süper! ancak malum sorunlar sebebiyle
    bu paneli nasıl izleyeceksiniz! köşelerdne korner çeken panel,kar yağmış gibi bulutlar içinde bir panel! homojenite hepten gidik,size Ferrari satıyorlar
    ama basıyorsunuz araba gitmiyor,HIZ nanay!!

Sonuç olarak panelleri bardağın zaten hep dolu tarafından görmemiz gerekiyor ama doluya da baksan malum bir takım sorunlar hiç bitmiyor,işin bok tarafı
    ise her sene üstüne koyarak bu sorunlar çıktı/çıkıyor! hadi bunu da geçtim,yaw Beyler bu fiyatlar ne böyle,adamlar resmen sorguna çıkmışlar

TFT-LCD de öldü PDP de geberdi,bunlardan başka bir şey çıkmaz bu saatten sonra,işiniz önce şansa sonra biraz da markaya kalıyor,ama ne yapsan
    sorunsuz veya referance veya benzer bir panel çıkmaz bu malzemelerden!

Kısaca bu eski nesil panel TV işi bitti! biz yenilerine bakıyoruz şimdi! gerçi onlar da sorunlu ama çoğu şeyi yine de bu eskilerden daha iyi,tek sorun
    çakal üreticiler bu yenileri acaip rakamlara satıyor!

++

Sony W8x bu şartlar da elbette alınır ve izlenir;ancak daha önce de defalarca yazdım bu malın "ederi" bu rakamlar kesinlikle değildir! hele hele W9x dan rakamlar olarak
    hiç bahsetmiyeyim ancak vatandaşın bir TV ye ihtiyacı varsa ne yapacak veya parası var,o zaman basıp alacak

Çeşitli forumlar da görüyorum;W8x ler için "çöp" diyenler bile var! ama acaip abartanlar da var(özellikle dışarda)

Örneğin bir İngiliz "kazma" 55W8x almış ve paneli her nasıl set.ettiyse,üstelik test cihazı ile de kontrol ediyor ve Contrast değerini hemi de Native(ANSI cinsinden)
    4500;1 buluyor ülen o panelin üstünde LGD nin CR 1000;1 lik Modülü takılı veya hangi IPS panelde 4bin veya 5bin NATIVE CR olur
    Black olarak da yine acaip sallamış ve herif sanırım Sharp Modül sanmış panelini gibi abuk şeyler de görmekteyim!

Kullanırsınız bir kaç sene,sonra zaten bu çakallar sürekli pazarı sıcak tutmak için bir şeyler sunarlar,onlardan bir tane alırsınız veya direk OLED e geçersiniz!

++

Bakın ben çok eskilerde TF de ve burada;sanırım 2004-2006 yılları gibi;genelde konuşulan "panellerin ömrü" veya ne kadar gider v.s muhabbetleri konuşulurken ben de
    ....yaw bunlar anca 2/3 sene gider bilemedin 4/5 sene anca gider.... gibi şeyler yazardım;kaldıki çok yüksek oranda da bu paneller gerçek manada anca bu süreler gittiler
    zaten bugüne kadar elimizdeki datalardan bildiğimiz için bir tek Pio lar 2000 den beri en uzun süre gittiler!

Aslında ben olacakları epeyi süre önce değil tahmin etmek,bizatihi bilerek bunları yazıyordum! çünkü bir kere paneller kalite(HW)olarak ciddi kötüydüler! kullanılan sistem
    ise hepten dandik! böyle bir sistemin 10/15 sene gitmesi zaten imkansız olduğu gibi,bu süreler inanılmaz kısaydı pratik hayatta!

Ayrıca herifler her sene yeni diye bir sürü şey tıktılar panelin içine alın size yeni panel dediler! bu olay 2014 e kadar aynen böyle devam etti ve ediyor! başka türlü zaten mal satılamaz!

Diğer yandan insanların sürekli "yeni"diye bunların üzerlerine atlaması sebebiyle zaten bir panel birisinin elinde anca 2/3 sene gidiyor,hatta gitmiyor!

Sonuç;2002/2004 lerden başlarsak,çoğu insan zaten artık 2.ci hatta 3.cü panellerini aldılar bile veya evde tek panel vardı şimdi 2/3 panel oldu evlerde!

Kısaca panel işinde hep "bugün" vardır;bir panele ihtiyacınız varsa,bugün varsa ki mutlaka vardır,o zaman ne kadar bir para verebiliyorsanız sizde ona göre bir panel alıp kullanırsınız!

Bu uyanıklar zaten 8/10 ayda bir seri çıkarıyorlar,sizin takip etmenize imkan bile tanımıyorlar,zaten bir takibe başlıyorsunuz,tam karra verecekken yeni modeli çıkıveriyor
    takip etmek bile imkansız,herifler zaten hep bir kaç adım öndeler ve senin paranı da mutlaka bir şekilde kapıyorlar!

++

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Ps3 3d blueray filmleri destekliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allornone

Ps3 3d blueray filmleri destekliyor mu?

Evet.
  • albani kullanıcısına yanıt
    Hocam benim salondaki 52Z5500'ü sabah ilk açtığımda ekranın tam ortasında dikey pembe çizgi beliriyor. Yarım saat sonra kayboluyor. Bunu sadece ilk açışımda yapıyor ve tüm gün bir daha yapmıyor. Yani her sabah bu çizgi ile beraber uyanıyorum. Sanırım panel ısınınca düzeliyor. Neden olur bu?
  • 2014 senesinde panel almak istiyorum.oled tvler çok pahali olur en az 2 sene.yaklaşık 10yillik tüplü tv halen duracak ama hd belgesel ve hd kanal için artik bi panel lazim.bakalim hayirlisi .

• albani hocadan cevap gelmeyince sabah arkadaşa 47w805 i gg dan alayım dedim

satıcıda 1 tane vardı ve çek wp filan 2650ye geliyordu

arkadaşı arayıp onay alayım derken arkadaşa ulaşamadım

bende alayım dedim ürünü sepete eklemeye çalıştım eklemedi

meğer o arada tv satılmış

şuan o paraya satanda yok artık

kaldık diğer tvlere
  • Arkadaşlar cevap verebilecek olan yok mu? W805 de banding durumu nedir? Maç yayınlarında karşılaştınız mı hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

w655 lerin Arçelikte montajlandığı bilgisi var..Uzak durulması gerek bence....

SKD ürünleri; EX330 EX430 ve R452 modelleridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Hocam benim salondaki 52Z5500'ü sabah ilk açtığımda ekranın tam ortasında dikey pembe çizgi beliriyor. Yarım saat sonra kayboluyor. Bunu sadece ilk açışımda yapıyor ve tüm gün bir daha yapmıyor. Yani her sabah bu çizgi ile beraber uyanıyorum. Sanırım panel ısınınca düzeliyor. Neden olur bu?

Hocam senin panel bitmiş!

Kısaca VSL hatası dediğimiz,daha çok klasik Samsung S_PVA Modül hatasıdır!(senin panelin üzerinde bu vardır)

Teknik tanımıyla "Defective-data-block" olduğu zaman yaklaşık aynı manzarayı görürsünüz

İlk evrede bu çizgi hattı panel "soğukken" çıkar,ortalama 15/20dak.sonra kaybolur! bu süreç bazen aylar boyu sürer
    ikinci evrede ise panel soğukken çıkar ama bir daha ısınsa bile kaybolmaz!

Modeli eski olduğu ve Garantisi de bitmiş olduğu için(sanırım böyledir?)ya bu şekilde kullanacaksın,ya da kaldırıp atacaksın!
    ancak bu şekilde çok uzun süre de kullanabilirsin ve netice de çizgi kaybolduğu sürece zaten herhangi bir sorun da yoktur

Özellikle eski Samsung Modüller de(örneğin 2006-2010 dönemi gibi)bu VSL hatası oran olarak çok daha fazla çıkardı ama
    2010 dan sonra bu oran oldukça düştü=Sony/Tosh o yıllarda Samsung S_PVA kullanıyordu!

++
    Garanti kapsamında ise panel;ya direk TV değişimi;ya da Modül değişimi veya bunlar mümkün olamıyorsa muadil bir TV ile değiştirilmektedir!

Bu çakal üreticiler her ne kadar 5/6/7 yıl gibi parça bulundurma zorunluluğu olsa bile,uzun zamandır artık bu kadar süresi geçmiş parçaları
    bulundurmuyorlar;Samy de zaten bu konu hiç yoktur,ancak Sony bu konuda iyidir ama artık o da 5/6 yıllık parçaları bulundurmuyor!

Normalde 6 yıldır bu süreç ama herifler 3 yıl sonra bile hiç bir şeyi bırakmıyorlar

Bilginize++

• quote:

Orijinalden alıntı: sago kafkef

Arkadaşlar cevap verebilecek olan yok mu? W805 de banding durumu nedir? Maç yayınlarında karşılaştınız mı hiç?

Arkadaş bu Banding sorununun "MARKA" ile alakası yoktur!!

W8x de vardır W9x da vardır,ama illa her panel de durum böyledir elbette diyemez,bu senin "şansına" kalıyor
  • OLED TV ler sahaya çıktı ama Araba parasına gidiyor yaw

2/3 yıla fiyatları epeyi düşer sanırım,eski nesil bugünkü panelleri bu herifler paso üretmeye devam ederlerse,o zaman Oled fiyatları da
    açıkçası kolay düşmez,bu herifler tam çakal,eski nesil panelleri gider-ayak iyice kazık rakamlardan satmayı bırakmadıkları sürece,Oled
    işi yaş gibi

Oled TV ler mutlaka fiyatları düşerek sahaya çıkmalıdır,kaldıki şu anda sadece sahada Samy ile LGE var,bunları zaten kafadan siliyorum!
    ancak Sharp/Sony/Tosh/Phil ve belki Pany gibi oyuncuları da sahada görmek gerekiyor! kısaca sahaya tüm oyuncular çıkmadan,bir karar
    kesinlikle verilemez

Oled lerin de zaten "çakması" var KODAK-filtering system ile!! dolayısıyla tüm oyuncuların özellikle teknik sistemlerini görmek gerekiyor

++

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sago kafkef

Arkadaşlar cevap verebilecek olan yok mu? W805 de banding durumu nedir? Maç yayınlarında karşılaştınız mı hiç?

Arkadaş bu Banding sorununun "MARKA" ile alakası yoktur!!

W8x de vardır W9x da vardır,ama illa her panel de durum böyledir elbette diyemez,bu senin "şansına" kalıyor

teşekkür ederim hocam. siz de olmasanız kimsenin cevap vereceği yok :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Hocam senin panel bitmiş!

Kısaca VSL hatası dediğimiz,daha çok klasik Samsung S_PVA Modül hatasıdır!(senin panelin üzerinde bu vardır)

Teknik tanımıyla "Defective-data-block" olduğu zaman yaklaşık aynı manzarayı görürsünüz

İlk evrede bu çizgi hattı panel "soğukken" çıkar,ortalama 15/20dak.sonra kaybolur! bu süreç bazen aylar boyu sürer
    ikinci evrede ise panel soğukken çıkar ama bir daha ısınsa bile kaybolmaz!

Modeli eski olduğu ve Garantisi de bitmiş olduğu için(sanırım böyledir?)ya bu şekilde kullanacaksın,ya da kaldırıp atacaksın!
    ancak bu şekilde çok uzun süre de kullanabilirsin ve netice de çizgi kaybolduğu sürece zaten herhangi bir sorun da yoktur

Özellikle eski Samsung Modüller de(örneğin 2006-2010 dönemi gibi)bu VSL hatası oran olarak çok daha fazla çıkardı ama
    2010 dan sonra bu oran oldukça düştü=Sony/Tosh o yıllarda Samsung S_PVA kullanıyordu!

++
    Garanti kapsamında ise panel;ya direk TV değişimi;ya da Modül değişimi veya bunlar mümkün olamıyorsa muadil bir TV ile değiştirilmektedir!

Bu çakal üreticiler her ne kadar 5/6/7 yıl gibi parça bulundurma zorunluluğu olsa bile,uzun zamandır artık bu kadar süresi geçmiş parçaları
    bulundurmuyorlar;Samy de zaten bu konu hiç yoktur,ancak Sony bu konuda iyidir ama artık o da 5/6 yıllık parçaları bulundurmuyor!

Normalde 6 yıldır bu süreç ama herifler 3 yıl sonra bile hiç bir şeyi bırakmıyorlar

Bilginize++

5 yillik garantisi daha gecen ay bitti maalesef. Sansim yokmus. Peki bu cizgili bir sekilde bir iki yil daha goturur mu? Simdi odama yeni 55W905A aldik. Bir de salon icin TV alacak durumumuz suan olmayabilir.

Bir de bu sorunu ilerde 55W905A da yasar miyim? Dayanikli mi elimdeki model?

• Hocam,o zaman unut gitsin,madem Garanti bitmiş

Teknik olarak elimizde VSL hatasının ne kadar süre bu şekilde gittiği(örneğin senin paneldeki durumdan bahsediyorum)şeklinde bir data yok!
    ancak benim şahsen bildiğim(örneğin eski kullandığım yine aynı Modül kullanılan Tosh ZF355 serisinde)kadarıyla 1 yıl veya daha uzun süre
    bu şekilde kullanılan paneller de vardır! hatta USA daki AVS forumdan birisinde benim ZF355 nin US versiyonunu 3 yıl kadar kullanan bile görmüştüm
    adam panelinden o kadar memnunmuş ki bu yerine hiç bir paneli beğenmemiş ve yaklaşık 3 yıldır paneli kullanıyordu!

Ancak bu yukarıda anlattığım oran olarak oldukça azdır! genelde VSL başladıktan 2/3 ay sonra kalıcı hale gelmektedir! en yüksek genelde bu şekildedir!

Benim bir önceki panelim Tosh ZF355 de ise sanırım 7 ay çizgili kullanmıştım,Garantim devam ettiği için,son aya kadar kullandım! bendeki durumda aynen sendeki gibiydi
    5/10dak. içinde panel iyice ısınınca kayboluyordu!

NOT;aslında bu kaybolma "ısınma" ile akalası yoktur,genelde ısınınca kayboluyor deriz ama,teknik olarak bu YALNIŞ tır;devreler bir süre sonra data-block oluyor
    ve çizgilenme beliriyor,olayı teknik olarak hiç bir Modül üreticisi de halen bilmiyor!

Sen de panelden memnunsan,aynen devam ediyorsun,kaldıki bu olay çok da abartılacak bir durum değildir heleki kayboluyorsa,sorun yok demektir+

Bilgine++
    CAN

• quote:

Hocam,o zaman unut gitsin,madem Garanti bitmiş

Teknik olarak elimizde VSL hatasının ne kadar süre bu şekilde gittiği(örneğin senin paneldeki durumdan bahsediyorum)şeklinde bir data yok!
    ancak benim şahsen bildiğim(örneğin eski kullandığım yine aynı Modül kullanılan Tosh ZF355 serisinde)kadarıyla 1 yıl veya daha uzun süre
    bu şekilde kullanılan paneller de vardır! hatta USA daki AVS forumdan birisinde benim ZF355 nin US versiyonunu 3 yıl kadar kullanan bile görmüştüm
    adam panelinden o kadar memnunmuş ki bu yerine hiç bir paneli beğenmemiş ve yaklaşık 3 yıldır paneli kullanıyordu!

Ancak bu yukarıda anlattığım oran olarak oldukça azdır! genelde VSL başladıktan 2/3 ay sonra kalıcı hale gelmektedir! en yüksek genelde bu şekildedir!

Benim bir önceki panelim Tosh ZF355 de ise sanırım 7 ay çizgili kullanmıştım,Garantim devam ettiği için,son aya kadar kullandım! bendeki durumda aynen sendeki gibiydi
    5/10dak. içinde panel iyice ısınınca kayboluyordu!

NOT;aslında bu kaybolma "ısınma" ile akalası yoktur,genelde ısınınca kayboluyor deriz ama,teknik olarak bu YALNIŞ tır;devreler bir süre sonra data-block oluyor
    ve çizgilenme beliriyor,olayı teknik olarak hiç bir Modül üreticisi de halen bilmiyor!

Sen de panelden memnunsan,aynen devam ediyorsun,kaldıki bu olay çok da abartılacak bir durum değildir heleki kayboluyorsa,sorun yok demektir+

Bilgine++
    CAN

Tesekkurler hocam. Elimdeki 55W905A de de bu tip benzer sorun yasar miyim ileride?

• 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.