Şimdi Ara

2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO Adayları[Ana Konu] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
11
Favori
43.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AmrBinAS

quote:

Orijinalden alıntı: TeksasLee

bugun kara harp okulundaydım ortam süperdi çok elenen oldu allaha şükür elenmedim :D

kardeşim bende yarın gideceğim pm attım cevaparsan sevinirim

Alıntıları Göster
    yarın kara harp giren var mı sabah 7.30 da millet ! tanışalım yarın
  • Bugun hamyo daydim beyler daha yeni ciktim. Sozlu mulakatta elendim halbuki cok rahat girmistim. Sohbet havasinda gecti ama elendim biryerde yalnis yapiyorum ama hayirlisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real Walker

Bugun hamyo daydim beyler daha yeni ciktim. Sozlu mulakatta elendim halbuki cok rahat girmistim. Sohbet havasinda gecti ama elendim biryerde yalnis yapiyorum ama hayirlisi
    kara harp mülakatlarını anlaacak var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: KKopru

Kendimden başlayayım . Küçüklüğümden beridir baba mesleğinden olsa gerek askeriye karşı merakım ve ilgim var . Askeri lise sınavlarında mülakatlar dahil kazanmıştım. Fakat babam oranın psikolojisini bildiğinden beni göndermek istemedi. O Yüzden umudum harp okullarından yana oldu . Fakat o da olmadı malesef... Bu sene bir kez daha deneyeceğim. Öncelikli isteğim Polis Akademisi . Olmazsa Hava Harp , Deniz Harp .

Geçen seneden edindiğim tecrübeyi merak eden arkadaşlar için paylaşayım kısaca . . Deniz Harp ve Havaya Katıldım . Öncelikle Deniz Harp Okulunun yeri muhteşem . Martıların sizi karşılamasıyla birlikte okulun güzelliği sizi hemen çekiyor zaten . Hava Harbe göre eleme aşamaları daha esnek . Sitelerine girerseniz seçim aşamaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz . Orda yazanların aynısı uygulanıyor . O atmosferde bayağı bir gaza geliyorsunuz zaten . Şunu belirteyim ki orada kesinlikle heyecan faktörünü yenmeniz, soğukkanlı olmanız lazım . Bu sizi gerçekten 1 adım öne çıkaracaktır diğer adaylardan . Ortam güzel oluyor , zaten direk orada bir iki kişiyle muhabbete giriyorsunuz sonra devamı geliyor :) Seçim aşamalarına birlikte katılıyorsunuz , elenenler için az da olsa içiniz burkuluyor vs vs . . Farklı bir ortamı var . Herkesin aklında mülakatta ne soruyorlar , sorusu vardır . Bu konuda genelleme yapılamaz. Çünkü giren arkadaşlardan da duydum, gördüm , yaşadım herkese farklı farklı sorular yöneltiliyor . Burdaki amaç konuşma becerinizi , heyecanınızı , sorulara farklı yönlü düşünüp cevap verebilmenizi , dikkatli olup olmamanızı , kişiliğinizi ölçmek. Yani sorulara doğru cevap vermeseniz bile mantıklı/makul cevaplar vermeye çalışmanız , heyecanlanmamanız yeterlidir :)

Deniz Harp Okulunda ön sağlığa giriyorsunuz. Ön sağlığı geçerseniz ikinci sağlık aşaması için Hava Harp Okuluna yönlendiriyorlar sizi. Yani ordaki sağlık komisyonu bakıyor ikinci sağlığa. O Yüzden detaylı inceliyorlar. .

Önemli noktaları belirteyim . Hava Harp gerçekten çok yorucu ve sabır isteyen bir aşamadan geçiyor . Mesela ben 3 güne kadar gidebildim. 3.günde elendim . O 3 gün içinde çektiğim sıkıntı stres boşa gitmiş oldu =/ o 3 günü geçebilmek için bile çok iyi performans göstermeniz gerekiyor . En önemlisi sakin olup, heyecan, panik yapmamak. Buna şöyle örnek vereyim . . Bizim gruptan bir arkadaş vardı. Gayet sessiz sakin kendi halinde bir arkadaştı bize göre.. Spor aşamalarında benle beraber bi arkadaş derece yaptı ama o kötü not aldı . Fakat o sessizliği , sakinliği ile belki de mülakatı geçerek bizim önümüze geçti :) Bu da aklınızda bulunsun mutlaka arkadaşlar . .

Giren arkadaşlar sonuç belgelerini de paylaşabilirler benden mazide kalan birkaç fotoğraf :)

2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO  Adayları[Ana Konu]

2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO  Adayları[Ana Konu]

abi allah için mesaj at lütfen cok zor durumdayım

• Arkadaslar kho icin gerekli belgeler neler. Dho ve hho dan farkli belgeler isteniyo cok acil pm
  • beyler diploma istiyor mu Hava harp Okulu bi bilgi verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avsar95

beyler diploma istiyor mu Hava harp Okulu bi bilgi verin
    kho için mavi plastik dosyaya arkaya kimlik fotokopisi öne örenci durum belgesi( asıl) koy ve kimiligini al git de gör işkenceyi :D sana kg
  • quote:

Orijinalden alıntı: batanreis

kho için mavi plastik dosyaya arkaya kimlik fotokopisi öne örenci durum belgesi( asıl) koy ve kimiligini al git de gör işkenceyi :D sana kg

Biraz anlatsana dostum nasil bir iskence hazirlayalim kendimizi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batanreis

Biraz anlatsana dostum nasil bir iskence hazirlayalim kendimizi

Alıntıları Göster
    Beyler şu dosya düzenin anlamadım delip mavi dosyaya mı koyuyoz yoksa hepsi için ayrı ayrı poşet dosya mı.

• Onemli degil dostum. Birtane foyun icine koy belgeleri yeter.

Bu arada beyler ogrenci durum belgenizi hazirlamadan kesinlikle gitmeyin kapidan donersiniz benim gibi.
  • quote:

Onemli degil dostum. Birtane foyun icine koy belgeleri yeter.

Bu arada beyler ogrenci durum belgenizi hazirlamadan kesinlikle gitmeyin kapidan donersiniz benim gibi.

nasıl hazırlamadan hocam anlamadım ? doldurmadın mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimarMan

quote:

Alıntıları Göster
    Hocam hava astsubaylığa gidecem.Ancak daha diploma yok ortada çıkmamış bende geçici mezuniyet belgesi çıkarttırdım.Onun haricinde hava astsubaylık için öğrenim durum belgesi gerekiyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DesmondKhan

quote:

Imzalatip muhurletemedim mezun oldugum sehir ile oturdugum il bayagi uzakti telefonla aradim dplomanla gel dediler ama gwrekli belgeymis. Yarin ucakla gidicm
  • quote:

quote:

quote:

Imzalatip muhurletemedim mezun oldugum sehir ile oturdugum il bayagi uzakti telefonla aradim dplomanla gel dediler ama gwrekli belgeymis. Yarin ucakla gidicm

Ben o belgeyi doldurdum ama diplomayi almadim bisey olurmu

• HArp okullarında mezuniyet belgesi getirilecektir diye bir yazı yok.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok sikinti olmazda her ihtimale karsi gotursen iyi olurdu

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok sikinti olmazda her ihtimale karsi gotursen iyi olurdu

Alıntıları Göster
    Yarın Hava Teknik Okullarına Gidiyorum Arkadaşlar Dualarınızı Eksik Etmeyinn.....
    Bismillah..

• quote:

Yarın Hava Teknik Okullarına Gidiyorum Arkadaşlar Dualarınızı Eksik Etmeyinn.....
    Bismillah..

Allah yardimcin olsun
  • Hava Harp Okulu mülakatlarinda hepsini geçtim son aşamada sözlü mülakatta elendim. Ne diyeyim, hangi sebep bulduysaniz helal olsun.
  • quote:

Bismillah..

nasil gecti hocam kisaca anlatir misin?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.