Şimdi Ara

2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO Adayları[Ana Konu] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
11
Favori
43.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 18nde karanın mülakatlarına gidicem fakat şöyle bi durum var. Babam Kıbrıs gazisi bunu formu doldururken belirtmiştim. Ama Kazandıgımı gösteren sitede KAZANDINIZ yazısının yanında (ÖZEL DURUM) yazması gerekiyormus bu bende yazmıyor.. Ne yapmam lazım? yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk898

Arkadaşlar birisi söylesin
    Arkadaşlar ben Endüstri Meslek Lisesi / Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı, Bakım Onarım Dalı ' lise 3 öğrencisiyim. Hedefim Deniz Yada Hava Astsubayı olmak.. bana öneriniz nedir.

YGS den kaç puan almam gerekior ?

yaf arkadaşlar lütfen birisi cevap yazsın gözünüzü seveyim ya.? bilgisi olan yokmu
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben Endüstri Meslek Lisesi / Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı, Bakım Onarım Dalı ' lise 3 öğrencisiyim. Hedefim Deniz Yada Hava Astsubayı olmak.. bana öneriniz nedir.

yaf arkadaşlar lütfen birisi cevap yazsın gözünüzü seveyim ya.? bilgisi olan yokmu

Kardesim kac puan alman gerektigini bilmiyorum ama ygs 5 den 300e yakin bir puan alirdan asile girersin. Damyo ygs3-4 dende aliyor 300u gec kesin gidersin. Onemli olan mulakati gecmek saglik raporu almak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün ankara 1.nizamiye kho'daydım ön sağlıkta elendim. Oraya gidiyorsanız kendinizi kandırmayın öncelikle ben eleneceğimi tahmin ettiğim için elenince üzülmedim.Büyük umutlarla gelmeyin gelenlerin çoğu şehir dışındandı ve %95i elendi ben zaten ankarada olduğum için pek problem olmadı. Neyse ne kdr erken giderseniz o kadar iyidir sizin için 25şerli gruplar şeklinde mülakatın olacağı binaya alıyorlar. Ön kayıt yapıldıktan sonra 30-45 dk bekletiyorlar daha sonra ön sağlık için aşağıya alıyorlar herşey buraya kadar iyi subaylar olsun güler yüzlüler fakat diş-boy kilo-ve tansiyon ölçümü sırasında bekliyosunuz subaylar emir yağdırıyo hareket edemiyosunuz normal sağlıkta herkese aynı şeyi söylüyüp eliyolar.itirazdan geridönen yüzde bir
  • Jandarma ast. a girdim bu sabah. 6 da kalkdım, 6:15 metroya binip akköprü, ordanda incek dolmuşları ile jan. eğt. komutanlığına gittim.
    7:30 da milleti içeri almaya başladılar, 8 de girdim ben, 16. gruba düşdüm. (En büyük hatam geç girmek oldu, son grupları bahanelerle elediler)
    Halı saha tribününde 11 e kadar grubumun açıklanmasını bekledim, güneşden karardı millet, bembeyaz çocuklar güneşin alnında pişdi,
    sonra bizi 1.sınıf myo öğrencisi ön sağlığa götürdü, boy-kilo ideal çıkdı.
    En alt kata indik, hemen muayeneye girdik tek tek, elini uzat, avcutu aç, dön parmaklarınla ayağına dey filan derken indir dedi
    Neyse en son göğsümü inceledi, şekil bozukluğu yazdı kırmızı kalemle, başka bi 1.sınıf öğrencisi itiraza götürdü 20 dk da orda sıra bekledik,
    başka bi doktor 2 metre öteden sadece yan dur dedi, anında kırmızıyla eledi. Üstümü giyerken bizim grubun yarısı göz ve diş muayenesinden elenmiş
    olarak geldiler, en çok güldüğüm olay ise, itiraz muaynesi beklerken arka bahçedeki spor mülakatlarını izliyom,
    güneşin alnında spor yaptırıyorlar, çocukların dermanı kalmamış beklemekden, sonuç yarısını elediler

Yarın kara ast. a gireceğim, normal tarihi beklersen kafadan elerler, başvuru çok, elemek için kafadan bahaneler havada uçuyor..

Edit; bugünde kara ya gittim.
    6:30 da kalkıp metroya bindim, dikmen caddesine yürüyüp nizamiyeye girdim, kızların günüymüş ama yinede 79 erkek gelmişiz.
    1 saat nizamiyede bekledikden sonra içeri girdik, 1 saatte içerde bekleyip kayıt yaptırdık, ordan boy-kilo diş'e götürdüler, herkes geçti.
    Ordan çıkıp ön sağlık'a girdik, başladılar bahaneyle elemeye, itirazdan geçen olmadı, tırnak kadar harfleri 5 metreden okutup eliyorlardı.
    Spora girmeye hak kazananlarda bi 50 kişi filandı, tahminim 30-35 kişide sporda elenmişdir.
    Neyse sağlık olsun seneye tekrar deneriz. 200 barajını herhangi bi ygs türünden aşın "kara,jandarma,deniz" e girme şansınız yüksek.
    Ayrıca sözlüleri geçtim diye sevinmeyin, adamın ben'ine kadar bakıyorlar alınacak en son sağlık raporunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 13 Temmuz 2013; 19:52:33 >

• quote:

quote:

Tıkla

• quote:

Orijinalden alıntı: Real Walker

20:30da otobuae bindim ve gece 02:30 da istanbul alibeykoyde indim amcamlar kalicaktim. Eve girdigimde saat 03:10 du hemen yattim yarin erkenden kalkip hho nun mulakatina gidicektim yani 3 saatlik uykuyla.
    Devam edicem arkadaslar bugunluk yeter. Biraz uzun oluyor ama elimden geldigince kisaltarak yazmaya calisiyorum

devamını bekliyoruz bunu yazmak için üye oldum
  • KHO ve HHO 2013-2014 LYS baraj puanı nedir
  • Merhaba beyler bu konuyu görünce foruma kayıt oldum. Ben 8 yaşımdan beridir askerlik mesleğini istiyorum her gün aklımda, önceleri mezun olduktan sonra uzman jan. sınavına girip güneydoğuya gönüllü gitmek istiyordum daha sonra ne yazık ki 2012 yılında uzman alımı durduruldu ve aileden uzak akraba sayılır bir karacı bana uzmanlığın kaldırılacağını özelleştirmenin geleceğini falan filan anlatarak eğer girersem açıkta kalacağımı söyledi ve bana KHO dan da aynı şeyleri yapabileceğimi söyledi daha sonra başkalarına da danıştıktan sonra KHO ya karar verdim derslerim kötü değil bu sene son senem,babam askeri liseye izin vermemişti fakat bu sefer öyle olmayacak benim en büyük sorunum esnek düztabanlık taban çökmesi diye de geçiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan bana yardım etsin çok sıkıntıdayım. Esnek düz taban olup girende var giremeyende ıslak ayakla kartona bastığımda ayak şekli çıkıyor ve ayak bileklerimi hafif sağa kaydırdım mı ayak kavsi belli oluyor hatta ortopedi doktoruna da gittim ama adam askeriyeyle ilgili pek bir şey bilmiyor NOT: ayak bileğini sağa kaydırınca belli olan kavsi doktorda teyit etti yani normal ayak bu dedi bu yüzden bazı kişiler ayağını bük kaldır bileğini sağa kaydır diyor bunları deneyeceğim ama korku ve endişe var.

sporda: koşu, barfiks, mekik problem yok
    göz:1:00 0:75
    diş: altçene geriye doğru kapanıyor ve bazı dişler tam basmıyor hafif yamuk , bunlarda var ama altta yazdım en büyük sorunlardan biride belirsizlik herkes bir şey söylüyor ama gene de endişe

herkes de olan bu sorunlar diş göz bazı spor dallarında başarısızlık gibi konuları bir subaya sordum bunların pek önemli olmadığını söyledi. önemli olan şekil bozukluğu, ders, yara izi, düşüncelerin, hastalıklar ve düztabanlık dedi. BENİM Kİ ESNEK DÜZTABANLIK BUNA Bİ ÇÖZÜM BULUN.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaviBere16

Merhaba beyler bu konuyu görünce foruma kayıt oldum. Ben 8 yaşımdan beridir askerlik mesleğini istiyorum her gün aklımda, önceleri mezun olduktan sonra uzman jan. sınavına girip güneydoğuya gönüllü gitmek istiyordum daha sonra ne yazık ki 2012 yılında uzman alımı durduruldu ve aileden uzak akraba sayılır bir karacı bana uzmanlığın kaldırılacağını özelleştirmenin geleceğini falan filan anlatarak eğer girersem açıkta kalacağımı söyledi ve bana KHO dan da aynı şeyleri yapabileceğimi söyledi daha sonra başkalarına da danıştıktan sonra KHO ya karar verdim derslerim kötü değil bu sene son senem,babam askeri liseye izin vermemişti fakat bu sefer öyle olmayacak benim en büyük sorunum esnek düztabanlık taban çökmesi diye de geçiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan bana yardım etsin çok sıkıntıdayım. Esnek düz taban olup girende var giremeyende ıslak ayakla kartona bastığımda ayak şekli çıkıyor ve ayak bileklerimi hafif sağa kaydırdım mı ayak kavsi belli oluyor hatta ortopedi doktoruna da gittim ama adam askeriyeyle ilgili pek bir şey bilmiyor NOT: ayak bileğini sağa kaydırınca belli olan kavsi doktorda teyit etti yani normal ayak bu dedi bu yüzden bazı kişiler ayağını bük kaldır bileğini sağa kaydır diyor bunları deneyeceğim ama korku ve endişe var.

sporda: koşu, barfiks, mekik problem yok
    göz:1:00 0:75
    diş: altçene geriye doğru kapanıyor ve bazı dişler tam basmıyor hafif yamuk , bunlarda var ama altta yazdım en büyük sorunlardan biride belirsizlik herkes bir şey söylüyor ama gene de endişe

herkes de olan bu sorunlar diş göz bazı spor dallarında başarısızlık gibi konuları bir subaya sordum bunların pek önemli olmadığını söyledi. önemli olan şekil bozukluğu, ders, yara izi, düşüncelerin, hastalıklar ve düztabanlık dedi. BENİM Kİ ESNEK DÜZTABANLIK BUNA Bİ ÇÖZÜM BULUN.

Kardeşim üzgünüm ama esnek veya normal düz taban ayırt etmiyorlar, elenme nedenine düz taban yazıp geçiyorlar...

• Arkadaşlar hiç DHO isteyip giren oldumu aramızdan?
  • Sırtımda ergenlik sivilceleri var.Bunlar sorun olur mu mülakatta beyler ? ve göğüs kafesimde var biraz... (DAMYO için)

Bilişim Teknolojileri okuyorum.Sözelim ama.
    YGS 3-4 'ten 300 puan alabilirim diye düşünüyorum.
    YGS 1-2'de 190 gibi bir şey oluyor.

Girebilirmiyim Damyo'ye ?
  • Bu sene pmyo girecekler var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Volkoff_007

Arkadaşlar hiç DHO isteyip giren oldumu aramızdan?

Olsa bile bu soruya cevap veremez

• Arkadaşlar sol elimin yüzük parmağındaki tırnağım kendimi bildim bileli dikey olarak yarısı siyah yarısı normal renkte çıkıyor. (Tam yarısı değil 3 te biri diyelim)Sanırım tam tırnağın kökünün çıktığı yerde ben var o da tırnağa geçiyor. Bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım aksine farklı hissetmemi sağlıyor. Ama polislik ve astsubaylık sınavlarına gireceğim mülakatta elerler diye korkuyorum. Çünkü onun dışında başka herhangi bir kusurum yok. Bir doktora gösterip hem neden öyle olduğunu öğreneyim hem de yaza kadar düzelebilir mi onu sormak istiyorum.Hangi doktora gitmem gerekiyor? Eğer çözüm bulamazsam ya mülakat zamanı tırnağımı sökecem yada tırnak rengine en yakın renkte oje sürerek doktorun farketmemesini sağlamak zorundayım. Tırnaktan elenirsem çok koyar valla. Bir de kalçamda doğum lekesi var büyük O şeklinde hani şortta, slipte belli olmuyor bir sıkıntı çıkar mı?
     2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO  Adayları[Ana Konu]

• Bu alanlarda kıl dönmesi olanları direk eliyorlar mı?????
  • Real Walker R kullanıcısına yanıt
    Kıl dönmesinden elenen oluyor mu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real Walker

29 haziran kho mulakati:
    28 haziranda otobusle ankaraya geldim otobusten indigimde saat 22:00 di. Halamda kalacagim icin metroya bindim ve eve gittim . Yorgunluktan helak olmus sekilde yattim uyudum.
    Sabah 06:00 da kalktim belgeleri kontrol ettim kqhvaltimi yaptim evden ciktim kl.kho na vardigimda saat 07:10 du. Giriste siraya girdim ve sirayla belge kontrolu yapiliyordu sira bana geldi. Ogrenim durum belgesini jmzalatmamistim dqha dogrusu imzalatamamistim. Telefonla aradigimda diploma ve fotokopisi yeterli olacagi denmisti. Herneyse orada ki komutan git herhangi bir okuldan imzalat gel dedi :) apar topar ciktim en yakin anadolu lisesine gittim kapida beklemeye basladim :) bekle bekle gelen yok. Saat 11:00 oldu kimse yok en sonunda enistem aradi geldiler beni aldilar dikmendeki yakinda bulunan birkac okula daha gittik. Orda birkez daha illa mezun oldugun okuldan
    Imzalatmam gerektigini birkez daha ogrendikten sonra eve gittik. Mecbur mezun oldugum okula gidecektim yani van a gidecektim. Eve gldim internetten ucak biletlerine baktim . Kizilaya gittim biletleri aldim gidis donus 540 tl pasa pasa odedim :) sonra eve gittim yattim dinlendim.yarin oglen ucaga binecektim yani 30 haziran paza gunu. Pazar gunude okul qcik olmadigi icjn imza isi pazartesiye kaliyordu. Pazartesi gunu 20:30 da da ucagim var.
    Herneyse buralari gciyorum. Vana gittim isimi hallettim . 1 temmuz pazartesi gunu 20:30 da ucaga bindjm tekrar ankaraya indim. Eve girdigimde saat 24:00 di yattim uyudum.
    2 temmuz sali gunu sabah 06:15 de kalktim kahvalti yaptim ve evden ciktim saat 07:20 de kho giris yaptim. O gun bayanlarin gunuymus . 2 grup erkek de vardi bende bunlarjn icindeydim. Bizi direk beklemeye aldilar ilk bayanlari bitirecekler sonrw bizi alacaklarini soylediler ve saat 13:00 a kadar bekledik sonunda bize sira geldi. Uzerjmizi degistirdik on saglik muayenesne hazir bir sekilde beklemeye basladkk. Sirayla on sagliga almaya basladilar. Arkadas bi bakiyorum on sagliktan cikan direk itiraza gidiyor gecen tek tuk. Hayirlisi deyip girdim iceriye. Muayenede ayrjntiya girmeyecegim sadece elenmeme sebep olan hastaliklari yazicam.
    1- omuz asimetrigi
    2- bel hareket kisitliligi
    3-kol yapi bozuklugu
    4- genu walgum yani ayaklarim yamuk
    5-gogus duzlesmesi
    Sok olmus bir sekilde itiraza gittim. Tabkki degisen birsey olmadi. Itirazda ki doktor hayatinda basarila vs. Vs derkn gulerek saglik olsun dedim ciktim :) nizamiyeden sizin yapacaginiz isi .... diyerek ciktim ki tam onumde kaza oldu :) ne oluyor lan derken arkadan adamin biri bana bagiriyordu :) aramizda ki diyalog :
    Adam: nasil gecti mulakat?
    Ben: on saglikta elendim abi.
    A: HAyirdir neden?
    B:elenme nedenim olan hastaliklarjmi soyledim ve ardindan ekledim insanlar bir umutla geliyor turkiyenin dort bir yanindan bunlarda kafalarindan uydurduklari hastalkklarla eliyorlar dedim.
    A: hayirlisi olsun
    B: saol abi.

Yurumeye devam ettim. Enistemi aradim elendigimi ve nedenleri soyledim. Bana sakatmiymissin oglum sen dedi :) bende sakatmisim eniste dedim kapattik. Ondan sonra 7 yillik arkadasimi( hatta kardesim gibidir) onu aradim aksam istanbula gidicem gel hemen goruseljm dedim . Bulustuk yemek falan yedik saat 18:00 olmustu aksam otobuse binmem gerekiyordu. Apar topar eve gittim.esyalarimi topladim

Senin adına çok üzüldüm.ciddi söylüyom senin kadar zorluk çeken yoktur. Benimde 27 haziranda var kho mülakatları. İki gözümde 0.75 miyop astigmat olduğu için gitmicem vazgeçtim.

• Bende bu sene çağrıldım fakat bu mülakat olayı kaç gün sürüyor 29'unda Trabzonda olmam lazım. 2 günde biter mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakemir18

Bende bu sene çağrıldım fakat bu mülakat olayı kaç gün sürüyor 29'unda Trabzonda olmam lazım. 2 günde biter mi?

hanierine
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.