Şimdi Ara

2013 Philips 7008 Serisi Ana Konu (42/47/55PFL7008K) (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.260
Cevap
55
Favori
287.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esk-ist

quote:

Orijinalden alıntı: sharapnell

quote:

Orijinalden alıntı: basis35

ben 3,5 mt mesafede 55 kullanıyorum bir iki arkadaş da ikilemde kalmıştı 55 aldırdım çok memnunlar bende çok memnunum hiç bir sıkıntı yok

Girme aklıma girme aklımaaa

biz de 3.5m'de kullanıcaz... aynı konu benim de çok aklıma takılmıştı ama kime sorduysam yeni nesil tv'lerde bunun eskiden olduğu gibi sorun olmadığı yorumunu aldım. Kaldı ki electroworld de 3d gözlüğü 2, 2.5m civarında bir mesafeden ancak deneyebildik. Sonuç harikaydı.

http://forum.donanimhaber.com/m_74193373/f_//tm.htm#74298112

bak benim 3,5 mt mesafedeki incelem var burada bi göz at istersen

• inceleme

kontrast her site farklı sallıyor ama birbirine yakın oluyor ...

avmania 1008:1 siyah seviyesi 0,19 gamma 2.2
    01net mode cinéma 1199:1 standard mode 1820:1
    chip 1028:1

http://avmania.e15.cz/philips-42pfl7108k12-pasivni-led-tv-v-exkluzivnim-vydani-test/ch-4412

http://www.01net.com/fiche-produit/resultats-tests-14485/philips-55pfl7108h/

http://www.chip.de/artikel/Philips-47PFL7008K-47-Zoll-LCD-TV-Test_61474570.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 31 Mayıs 2013; 3:52:46 >

• Arkadaşlar aklıma gelmişken söyleyeyim. Vakıf kredi kartınızın limiti cihazı almaya yetmiyor ise karta ödeme yaparak limitini artırabilirsiniz. Şöyle ki benim kullandığım kartın limiti 2.000 TL'di, karta hiç borcum olmadığı halde 2.000 TL ödeme yaptım ve limit 4.000 TL oldu. Cihazı satın aldım ilk üç taksit kafam rahat sonraki taksitleri takip edip ödeyeceğim. Tabi diyeceksiniz ki bunun için de yarısını peşin ödemiş oldun. Başka türlü bu fiyata hiç alamayacaktım. Eğer buna benzer durumda olanlar var ise aklınızda olsun. Bu arada TV çok keyifli ama henüz 3D performansıını test edemedim. Bana sağlam bir 3D film tavsiye eder misiniz? Torrent üzerinden ulaşabileceğim mümkünse?
  • quote:

Orijinalden alıntı: motie53

Arkadaşlar aklıma gelmişken söyleyeyim. Vakıf kredi kartınızın limiti cihazı almaya yetmiyor ise karta ödeme yaparak limitini artırabilirsiniz. Şöyle ki benim kullandığım kartın limiti 2.000 TL'di, karta hiç borcum olmadığı halde 2.000 TL ödeme yaptım ve limit 4.000 TL oldu. Cihazı satın aldım ilk üç taksit kafam rahat sonraki taksitleri takip edip ödeyeceğim. Tabi diyeceksiniz ki bunun için de yarısını peşin ödemiş oldun. Başka türlü bu fiyata hiç alamayacaktım. Eğer buna benzer durumda olanlar var ise aklınızda olsun. Bu arada TV çok keyifli ama henüz 3D performansıını test edemedim. Bana sağlam bir 3D film tavsiye eder misiniz? Torrent üzerinden ulaşabileceğim mümkünse?

Cirque du Soleil Worlds Away şiddetle tavsiye ederim. Torrent linki burada:

http://kat.ph/cirque-du-soleil-worlds-away-3d-2012-1080p-bluray-half-ou-dts-x264-hdmaniacs-t7180427.html

• quote:

Orijinalden alıntı: esk-ist

quote:

Orijinalden alıntı: sharapnell

valla arkadaşlar acayip ikilemde kaldım şimdi 3500 lira limitim var bu fiyata kadar güzel bişi almam lazım.Bir yandanda diyorum ki smart özelliklerini bir kenara koyup sadece görüntü ve 3D olarak ön plana çıkan güzel bir tv alayım hem fiyat açısından da daha makul olur hemde yanına bitane htpc kasa kurarım çok daha güzel bir şekilde kullanırım ve x264 olayını da ortadan kaldırmış olurum.Bu şekilde bildiğiniz bir ürün var mıdır sadece görüntü ve 3D olarak iyi olsun yeter..İlla led olacak diye bişi de yok plazmada olabilir.

Ayrıca nedense samsung dan uzak durmak istiyorum ya LG ve Samsung hiçbir zaman kalite açısından yakın gelmedi bana...

3500TL limitiniz varsa 200tl daha çıkıp 55pfl7008 alın derim. Şu anda vakıfbank'ın sitesinde 3690tl... piyasa göre cok uygun. 47inch olanı ancak o fiyata satılıyor. bence kaçırılmayacak bir indirim. Ben dün sipariş verdim. Heyecanla bekliyorum.

Başta bu konuyu açan aramazmert ve vakıfbanktaki indirimi bizlerle paylaşan oguz707 olmak üzere değerli yorumlarını ve fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara çok çok teşekkürler. Sizlerin sayesinde oldu. Zaten electroworld'de görüp almaya karar verdiğim bir tv idi ama fiyatı çok yüksek olduğu için ekim-kasım'ı bekleyecektim. hiç gerek kalmadı. Ekimde almayı hedeflediğim fiyat zaten bu civardaydı. Ürün hakkında yaptığınız olumlu değerlendirmeler de tuzu biberi oldu. Herkese tekrar teşekkürler.

Hocam ne demek eger yarara dokunan bir paylaşım yaptıysak ne mutlu. Önemli olan birbirimize destek olmak. Tvniz tekrardan hayırl olsun.

• quote:

Arkadaşlar aklıma gelmişken söyleyeyim. Vakıf kredi kartınızın limiti cihazı almaya yetmiyor ise karta ödeme yaparak limitini artırabilirsiniz. Şöyle ki benim kullandığım kartın limiti 2.000 TL'di, karta hiç borcum olmadığı halde 2.000 TL ödeme yaptım ve limit 4.000 TL oldu. Cihazı satın aldım ilk üç taksit kafam rahat sonraki taksitleri takip edip ödeyeceğim. Tabi diyeceksiniz ki bunun için de yarısını peşin ödemiş oldun. Başka türlü bu fiyata hiç alamayacaktım. Eğer buna benzer durumda olanlar var ise aklınızda olsun. Bu arada TV çok keyifli ama henüz 3D performansıını test edemedim. Bana sağlam bir 3D film tavsiye eder misiniz? Torrent üzerinden ulaşabileceğim mümkünse?

Sizin kutunuzdan kullanma kılavuzu çıktı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu seride belirtilen 40 yada 46' Tv'lerin Samsung Panel olma ihtimali varmı ? 3D için aktif gözlük kullanılıyor sanırım. 2012 model 5507 modeline benziyor sanki

http://www.philips.com.tr/c/4500-serisi/347058/cat/#filterState0=4500_SERIES_SU_TR_CONSUMER%3Dtrue;compareState0=id0%3D%2Cid1%3D%2Cid2%3D%2CcompareView%3Dfalse;productState0=page%3D1%2Csort%3Dsubcat_asc_group

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 1 Haziran 2013; 16:19:26 >

• şuan tam detaylı bilgi yok S-PVA aktif ama 5507 gibi birşey çıkabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

quote:

Evet çıktı Tolunay35 hızlı başlangıç kılavuzu da detaylı kılavuzda Türkçe olarak çıktı kutudan

• Slm arkadaşlar ilk evvela @aramazmert verdiği bilgilerden ötürü saygılarımı sunuyorum,ya bir sorum olacaktı örneğin Teknosada diyorki şu Tv'yi alırsan 100-200 TL hediye çeki felan ben ürünü sepete ekle diyorum ama 200 TL hesaptan düşmüyor ohalde ne işe yarıyorki anlamadım ?

Birde @aramazmert usta şu Tv hakkındaki düşünceni öğrenmek isterdim 1.'cisi: Philips 46PFL7007K 2500 kağıt (şuanda pahalı değilmi) beklemekte fayda varmı ve işin garibi bu serinin yani 7008 passif olanı daha pahalı nasıl oluyorsa halbuki passif daha ucuz olması lazım değilmi ?
    İkinci Led Tv ise: Panasonic TX-L42DT50E 2300 TL ne dersin/niz ?

Y arkadaşlar ben aslen Philips 55'inç 7008 ve 46'inç yine 7008 yada işte Panasonic yada Philipsin 7007 serisini düşünüyorum....sony yada Samsunglarla hiç bilgim yok genelde Samsungdan şikayet var ekran parlaması yan çizgi vs. anlayacağınız oturma odası için görüntüsü süper olan hele SD yayunları hususunda bir led bulamıyorum ????

ben bekliycem eylül ekim kasımda düşüşler olur değilmi şu anda herşey yeni ve pahalı ?!!!!!!!!!!!

• quote:

Bu nasıl iş benimkinden çıkmadı?
    Birde kanal ayarlamak tek kelime ile işkence.

• quote:

Orijinalden alıntı: somniferum

Slm arkadaşlar ilk evvela @aramazmert verdiği bilgilerden ötürü saygılarımı sunuyorum,ya bir sorum olacaktı örneğin Teknosada diyorki şu Tv'yi alırsan 100-200 TL hediye çeki felan ben ürünü sepete ekle diyorum ama 200 TL hesaptan düşmüyor ohalde ne işe yarıyorki anlamadım ?

Birde @aramazmert usta şu Tv hakkındaki düşünceni öğrenmek isterdim 1.'cisi: Philips 46PFL7007K 2500 kağıt (şuanda pahalı değilmi) beklemekte fayda varmı ve işin garibi bu serinin yani 7008 passif olanı daha pahalı nasıl oluyorsa halbuki passif daha ucuz olması lazım değilmi ?
    İkinci Led Tv ise: Panasonic TX-L42DT50E 2300 TL ne dersin/niz ?

Y arkadaşlar ben aslen Philips 55'inç 7008 ve 46'inç yine 7008 yada işte Panasonic yada Philipsin 7007 serisini düşünüyorum....sony yada Samsunglarla hiç bilgim yok genelde Samsungdan şikayet var ekran parlaması yan çizgi vs. anlayacağınız oturma odası için görüntüsü süper olan hele SD yayunları hususunda bir led bulamıyorum ????

ben bekliycem eylül ekim kasımda düşüşler olur değilmi şu anda herşey yeni ve pahalı ?!!!!!!!!!!!

Selamlar,

Teknosa hediye çeki kampanyasını aynı üründe kullanamazsınız. Yani o hediye çeki o fiyattan düşürmez. Başka bir ürün için kullanabilirsiniz ancak.

46 PFL 7007 şu anda olabilecek en iyi fiyatlarda, belki beklerseniz 1-2 ay içinde 2.300 lü gibi rakamları görebilir. Ama kesin bir şey diyemem. 7007K, 8007K'dan sonra 2012'nin en iyi LED modellerindendir. 7008'in pahalı olması normal. Pasif panel olabilir fakat 2013 serisi, dahili skype kamera, haziranda gelecek DTS desteği, 3 taraflı ambilight gibi özellikler yüzünden fiyatı daha pahalı elbette. Hatta panelinde TPV olduğu doğrulanırsa zaten tadından yenmez.

DT50'de Panasonic'in en iyi serilerindendir. Almak istiyorsanız alın sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Sony w805 bakın derim. Özelliklerini görünce anlarsınız neden tavsiye ettiğimi.

Eylül-ekim civarında bende bekliyorum düşmesini.

• İyi günler öncelikle yaklaşık 1 sene önce LG 42LM765S almıştım Darty'e özel modelmiş başka bir yer satmıyordu.Almaz olaydım onu almakla başıma açılmayan sorun kalmadı önce ışık süzmesini fark ettim iade ettim zorla iade aldılar 1 aylık bir servis mücadelemizden sonra tabiki.Yeni gelen tv daha vasat çıktı bunuda istemiyoruz deyip para iadesi yapmalarını talep ettim.LG servisi ürününün sağlam olduğunu savunarak tv'de sorun bulamadı ama ışık süzmesinin olduğu bariz ortadaydı.Para iadesi yapmıyacaklarını beyan ettiler ve bende tüketici hakları mahkemesine başvuracağım dedim işin peşini bırakmadım ve sonunda kazanan ben oldum kısacası parayı iade ettiler.Şimdi yeni bir tv almak için yaklaşık 2 aydır araştırıyorum.Ve aklımda Philips'in 42PFL7008 modeli ve Panasonic TX-L42DT50E var ama Philips daha ağır basıyor amblight avantajından dolayı tabiki.Sizler ne dersiniz Philips'te ışık süzmesi gibi bir sorunu görmedim yazılanlar ve incelemeler arasnda.Aslında 6877k modelini alacaktım bugün fakat forumdaki 6877k genel konusunu baya bir okudum biraz sıkıntılı seri olacağı kanısına vardım donması olsun açılıp kapanmalar olsun 7008 modelinde bu hatalar düzeltilmiş midir ? Alan arkadaşlardan ricam resimlerle beraber olumlu veya olumsuz yanlarını yazarlarsa benim gibi madur olumuş arkadaşlar için çok makbule geçecektir teşekkürler iyi forumlar.

• Arkadaşlar TV' nin İphone ile uyumu müthiş. Philips My Remote programı ile İphone cihazını hem kumanda olarak kullananiliyorsunuz, daha da güzeli ortak kullandığınız ağ üzerinden telefondaki foto, video ve müzikleri TV' nize aktarabiliyorsunuz. Dün fark ettim çok hoşuma gitti Tolunay35 kullanma kılavuzu değilmiş benim kutudan çıkan da sadece güvenlik uyarıları içeren çok dilde hazırlanmış bir kitapçık. Ancak TV' nin yardım menüsü oldukça detaylı oradan faydalanabilirsiniz.
  • kullanım kılavuzları artık yok tv nin kendi menüsüne koyuyorlar artık. Androidde de sorunsuz çalışıyor philips remote.
  • Yinede içine koysalar iyi olurdu kullanma kılavuzunu. 55pfl 7008'in panel üreticisi kim biliyormusunuz?
  • Arkadaşlar ben bir harici disk almak istiyorum ama ince ve hızlı olması lazım. Çünkü yapmak istediğim şu TV' nin arkasına cırt cırt sistemi ile monte edip gerektiğinde alabilmek istiyorum. TV askı aparatı gelemedi hala montajı yaptıramadım ama sanırım aradaki boşluğa sığar yeni seri harici diskler dediğim şekilde. Siz hangi markanın hangi modelini tavsiye edersiniz?
  • Elimde;

1- Philipss PFL 7008 Led TV
    2- Panasonic Blue Ray player
    3- AVR (HDMI ve optik çıkışı var)
    4- 2 ad florstanding hoparlör.
    5- Halihazırda 3 adet HDMI kablo,

bulunkaktadır.

TV'nin sesinide hoparlölerden almak istiyorum.
    Bunlar arasında en verimli organizasyon/bağlantı nasıl yapılır?
    Optik kablo almam gerekir mi? gerekirse hangi marka ve modeli almalıyım? Ve optik kablop bağlantısnınasıl yapmalıyım?
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolunay35 -- 3 Haziran 2013; 16:28:39 >
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.