Şimdi Ara

2013 Ek Puan Konusu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 te imam hatip ve diğer meslek lisesi mezunları kendi bölümlerini seçtiklerinde hiç mi ek puan alamayacak? yoksa 0.06 olan ek puan 0,04 mi olacak?

mart 2012 de tüm haberlerde 2013 için ek puan 20 yazıyordu. şimdi tamamen kaldırıldı deniyor.

hangisi doğru ?

• takip
  • yok mudur bilgisi olan?
  • Hocam yeni liseye gireceklere verilmeyecek diye biliyorum. Seneye yüzde 51 gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Fidanboy

Hocam yeni liseye gireceklere verilmeyecek diye biliyorum. Seneye yüzde 51 gelir.

Yeni kayıt olanlara ek puan verilmeyecek , mezun olanların ek puan hakkı devam edecek değil mi?

Yoksa tüm meslek liseliler için şu şekilde mi? mart 2012 de yapılan açıklamaya göre :

Mesleki ve teknik liselerde ve imam hatip liselerinde okuyan öğrencilerin kendi alanlarına ilişkin tercih yapmaları durumunda eklenen artı puanın katsayısı 0.04 ile çarpılacak. Buna göre meslek lisesi kökenli adaylar kendi alanlarında tercih yaparken yeni düzenlemeye göre kendi puanlarının üzerine ek 20 puan daha alacaklar. Ancak bu yeni uygulama üniversiteye giriş sınavına ilişkin kılavuz yayınlandığı için önümüzdeki yıldan itibaren hayata geçirilecek.

• up
  • up dullah
  • ap ap updullah albayrak seni çok seviyoruzzz ay lav yu updullah albayrakk
  • yukarı, bilen yokmu ya
  • kimse bilmiyormu
  • up ! bilen var mı acaba son durum nedir ?
  • Son bi up yapıyorum umarım sorun olmaz. Mesela işletme bilgi yönetimi vs tarzı bölümler ek puan sağlıyordu. Şimdi değişti mi acaba ? Klavuz yayınlanınca hepsi belli olur ama şuan dan bir bilgi varsa bilelim.

İyi çalışmalar...
  • Ek puan hakkında kimse net bir şey bilmiyor
  • büyük bir araştırma sonucu cevap vereyim :)

2012 - 2013 eğitim döneminde "EK PUAN ALINACAK" yanlız 9. sınıftan itibaren kaldırılmıştır. yani 2012 öncesi liseye başladıysanız sorun yok fakat 2012 de 9. sınıfa başladıysanız ek puan alamayacaksınız üzgünüm :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.