Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (722. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 720721722723724
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mob411

2013 cw 1.6 cdri düz vites kullanım klavuzuna göre dizel dpfli araçlar için ACEA C2 veya C3 özellikli yağ kullanın demiş. Castrol EDGE 0W-30 ACEA C3 destekliyor.

var mı bu yağdan kullanan memnun kalan ? 0w-30 yağ koydurmayı düşünüyoruz açıkcası garanti bitimi sonrası

Ben daha önce ki yağ değişiminde Motul kullanmıştım, eşimin aracına da uzun süredir bundan koyuyorum gayet memnunum. Hatta eski 207 Dizel aracıma da aynısını kullandım.

Youtube den takip ediyorsan NOYAN'da sürekli bu yağı kullanıyor, benim gibi arabacı :)

Motul 8100 XClean FE

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 10 Kasım 2017; 8:32:29 >

• 2015 elite DCT düşünüyorum daha önce 2013 ceed consept plus kullandım i30 un kronik problemi varmıdır. Bana Ceed i arattırır mı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: IORI

quote:

Orijinalden alıntı: vlknbhr

Cep tel onaylamadığım için pm gönderemiyorum
    yazmıştım hocam eski bir üyeliğim vardı unuttum bilgileri ceptel orda onaylı

konuyla alakalı videolar behsettiğim sayfada var

https://tr-tr.facebook.com/hyundaifanclubturkiye/

Sayfayı gördüm de neresinde onu bulamadım tam linki var mı?

https://www.facebook.com/groups/i30FanClub/permalink/825694927602522/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mob411

2013 cw 1.6 cdri düz vites kullanım klavuzuna göre dizel dpfli araçlar için ACEA C2 veya C3 özellikli yağ kullanın demiş. Castrol EDGE 0W-30 ACEA C3 destekliyor.

var mı bu yağdan kullanan memnun kalan ? 0w-30 yağ koydurmayı düşünüyoruz açıkcası garanti bitimi sonrası

Ben daha önce ki yağ değişiminde Motul kullanmıştım, eşimin aracına da uzun süredir bundan koyuyorum gayet memnunum. Hatta eski 207 Dizel aracıma da aynısını kullandım.

Youtube den takip ediyorsan NOYAN'da sürekli bu yağı kullanıyor, benim gibi arabacı :)

Motul 8100 XClean FE

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

evet motul ve liqui moly yağlarını tercih eden çok. Memnunlarda. Ancak vizkosite olarak 0w-30 kullanmayı düşündüğüm için bir tek castrol de var. Kışın daha iyi olacak 0w değer. Belki motulde de 0w-30 bulup uyumlu olursa onuda kullanabilirim.

edit: 0w-30 uyan 3 yağ buldum ama 1 lt. 4lt kutularını göremedim ki zaten araç 5.3 lt alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 10 Kasım 2017; 17:16:10 >

• 2013 model için carplay destekli multimedya cihazı var mı piyasada ya da serviste?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cw imzamdaki aracın arka sileceği yırtılmaya başlamış oda değişecek mecbur.

acaba sadece lastik değişsek oluyor mu yoksa silecek sepeti tarzı sitelerden mi bakalı yeniden 30 tl gibi bir fiyat vardı sanrım
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Sadece lastik de alıp biraz çaba ile değiştirebilirsin, genelde arka silecekler pahalı oluyor.
  • quote:

Sadece lastik de alıp biraz çaba ile değiştirebilirsin, genelde arka silecekler pahalı oluyor.

önler de çıkıyor rahat değişiyor ama arkayı bilmiyorum. Eğer dediğiniz şekilde değişiyorsa uğraşırım. Kaç cm onu bilmiyorum ölçemedim.
  • Arkadaşlar arka balatlar bitmişti onu değiştirmek için servise bıraktım.
    Akü bitmiş araç 2013 model üzerinde orjinal aküsü vardı, hyundai marka 2 yıl garantili akü ile değiştirecekler,
    Arka balatalar değişecek,
    Kalorifer temizliği hiç yapılmamış onu yapacaklar,
    Ön lastikte vida varmış onu onaracaklar,
    750-800 arası fiyat verdiler. Onayladım gerçi ama size de sorayım dedim, nasıl uygun mu ?

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Direk lastigini degistirin arka silecegin.Hbde 35cmden daha kisa 30cm civarinda sanirim,cw de farkli olabilir.Fazla kullanmadigim icin arka silecegi,onden cikan lastiklerden kesiyorum ben 1 yil idare ediyor
  • 33 cm gibi ölçtüm , linklerdeki satıcıya mesaj attım silecek speti oda. uyumsuz cw da dedi. Tekrar bakacağım bugün , hatta foto çekerim hb ile aynı ise uyar diye düşünüyorum yada dediğiniz gibi kesip biçip kendimiz yapcaz

yetkili serviste arka için 93 tl dediler ön içinde 150 nin üstünde bir şey söylemişlerdi
  • Selamunaleyküm epey zamandır canımı sıkan bir durum var. Malum ön sağ koltukta yükseklik ayarı yok aşağı inderemiyoruz. Bunun bir çözümü var mı? Alçaltılıp sabitlenir mi? Yada başka bir marka aracın ön sağ sol takım koltuklarını alsak raylara montesi olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fibonaccii -- 7 Aralık 2017; 21:43:23 >
  • Bendede iki şey başladı birincisi elektrikli koltuğun sırt kısmı ileri gerisi takiliyor takildiginda füğmeyle fazla ileri geri yaparsam sonra kendine geliyo heralde kendi kendine ileri doğru çalismaya basliyor.
    İkincisi araç durmaya yakin çok fazla degil ama titremeye basliyor onun baskı balatayla alakalı oldugunu saniyorum ama 30binde normalmi onu bilmiyorum araç elit otomatik.

• rammo kullanıcısına yanıt
    6 ileri otomatikse baskı balata yoktur. 7 ileri otomatikse baskı balata olabilir
  • fibonaccii kullanıcısına yanıt
    6 ileri hocam ,söylediginizi bilmiyordum ne olabilirki acaba araç durmaya yakin yani 10-15 km düşünce basliyor ufak titreme araç durunca titremede duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: rammo

6 ileri hocam ,söylediginizi bilmiyordum ne olabilirki acaba araç durmaya yakin yani 10-15 km düşünce basliyor ufak titreme araç durunca titremede duruyor

6 ileri ise tork konvertör vitestir. Haliyle baskı balata olmuyor. 7 ileri dct çift kavramalı manuel üstüne mekatronik sistem eklenerek otomatikleştirilen şanzuman olduğundan baskı balata vardır. Sizin 6 ileri tork konvertör tam otomatik baskı balata yok

• Arkadaşlar 60000km bakımı yaptıracağım. Yetkili servisler kol gibi fiyat verdi. indirimli 800-820TL diyorlar. İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir özel servis var mıdır? uygun fiyatlı periyodik bakım sadece, yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişecek belki ilaveten fren hidroliği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Arkadaşlar 60000km bakımı yaptıracağım. Yetkili servisler kol gibi fiyat verdi. indirimli 800-820TL diyorlar. İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir özel servis var mıdır? uygun fiyatlı periyodik bakım sadece, yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişecek belki ilaveten fren hidroliği.

Yağını ve filtrelerini ayrı alıp servise gitmeni tavsiye ederim. Hava filtresi ve polen filtresi yağ filtresi için blueprint orjinal kalitede ve fiyatı uygundur. Yağ için liqui moly toptec 4200 veya 4600 olabilir. Ben internet üzerinden alıp öyle gidiyorum servise. En azından bu malzemelerden 200 lira karım oluyor hemde servis garantisi bozulmuyor.

• fibonaccii kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bosch car servise gideceğim yarı fiyatına anlaştık 425 TL. Benim zaten servis garantisi doldu 2012 model 5 yıl oldu alalı. Servise öpülmeye gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 720721722723724
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.