Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (714. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 712713714715716
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir sorum olacak, İ30 Süspansiyonları,alt takımları ne durum da uzun kullanım da?

Mesela Megane 3 kullandığım da süspansiyon diriliği 2 sene sonra kendisini salmıştı takır tukur..Honda Civic HB aracımın süspansiyonları 4 sene olacak çok iyi durumda mesela, bir o kadar da sert çukura girmişimdir bu süre içerisin de..

i30' da dayanklı mıdır? İlk günkü diriliğine nazaran yorumlarsanız çok sevinirim..
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Merhaba...genel olarak japon kore grubu araçların süspansiyonları yumuşak yapılı oluyor uzun vade de pek sıkıntı vermiyor diye genel bi izlenim var astra fokus kullandım mesela ikiside i30 a göre baya sert ti.özellikle astra 10 yaşında cacık olmuştu,plastik sesi olmasada şehir içinde tangır tungur sesleri beni deli ediyodu ...ben ona asfalt arabası diyorum.fokus ta sertlik açısından yoldaki en ufak taşı bile dong diye belime vuruyordu.. ama araçtan tangır tungur sesler gelmezdi.i30 a gelince yumuşaklıgı hissediyorsun çok kaba çukurlarda lorg lorg tatlı sert amartisör hissi bundada var..ama gayet başarılı.bide benim i30 izlenimim seni karşılarmı bilmiyorum daha araç 22 bin de..uzun vade kullanmişların fikri daha sağlıklı olabilir...sorsan hepside mac pherson kullanıyor..
  • arkadaşlar merhaba.dün pursaklara lastikleri degiştirmeye gittim.benzinlikten aldığım şu krom kapakları takmıştım adam ne yaptıysa sökemedi evirdi çevirdi zorladı kapak imkansız çıkmıyor.sibobu kesiyorum başka çare yok dedi..sibop lastik basınç sensörlüdür acaba felen derken 4 ünüde koparttı attı.sensör felen yok jantın lastiğin hiç biryerinde sensör yok.bide 40 lira siboba para verdik 5 lira lık krom kapak yüzünden..40 lira degişim 20 lira otel bahşiş felen derken bi değişim 100 lirayı geçti.sakın o marketlerde felen satılan krom kapaklardan takmayın oksitleniyor çıkmıyor. ordan çıktım kazım karabekir e silecegim yırtıktı 3 lira verdim orijinal sileceği değiştirmeden sadece lastiğini degiştirdim.ordan akbak servise geçtim arabanın üst yüzeyindeki pas noktacıklarını sordum .onlar demir tozondan oluşan pas noktacıkları dedi her arabada olur ama farketmezsin beyaz arabada belli oluyor işte dedi.seramik kaplama yada iyi bi pasta yaptır dedi.gösterge deki lcd ekran yazılımını türkçe yapalım dedim 2013 sonrası oluyo dedi.camları kumandadan kapatabileyim bi yazılım atın dedim olmaz dedi.ona yok buna yok arabanın garantisi bitiyor bişeyler yapalım deyince bi sıkıntı varmı yok.gezdi şöyle bi bişey yok ama istersen vites topuzunu değiştirelim yarın gel dedi ....

• karamemis K kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim cevabiniz icin, oldukca yeterli bilgiler sagolun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar.

Şu ilk çalışmada motor soğukken çıkan tıkırtı sesi için ocak ayından beri fırsat bulup servise götürememiştim. Bugün götürdüm ama malum havalar sıcak o ses pek çıkmadı. videodan dinlettim ustaya. volan veya baskı olabilir aksamdan bırak sabah kontrol edelim dedi. pazartesi akşamı bırakacağım salı günü bakacaklar.

Bu konuda siz bir ilerleme kaydettiniz mi?
  • biz götürdük Ankara Ata'ya video da izlettik ses için, ustalarda baktı normal dediler. O ses genelde otomatiklerde var diyorlar bizim araç düz vites.

direksiyonu sağ sol yapınca lık lık lık tık tık tık gibi bir ses vardı. Amortisör yatağı mı ne değişti garantiden ama sesi başka şehire gittğimizde duyduk.

En son da v kayışta ses var gibiydi, ilk çalıştırmada titreşim ses gibi bir şey alıyordum sabah ama chek-up yazdılar baktılar ettiler normal dediler.

inş sorununuz çözülür
  • Bu aralar garajımda 2 adet Hyundai ile takılıyorum. İ30 km yapmasın diye garaja koydum serin serin yatıyor.
    2012 İ30 58000 km Dizel otomatik
    2015 İ20 32000 km Lpg Otomatik

İkisi de gayet yakışıklı.

Yalnız i20 bakımı ilk sahibince ATA da yeni yapılmış, ön balata naylonlarını sökmeden takmışlar, bakım saati sıfırlanmamış ben beğenmedim yaptıkları bakımı.

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    4.5 yıldır kullanıyorum 50,000 km'de süspansiyonlar ilk günkü gibi çalışıyor maşallah; burç başlarında da hiç tıkırtı lıkırtı sesi yok. Ford focus sahibiydim çok önce, onda 4 yıldan sonra ses yapmaya başlamıştı.
    Bu son zamlardan sonra arabamı daha çok sevmeye başladım sanırım ayrılmıyoruz, görünen o ki 2 yıl daha herhangibir sıfır araba almam söz konusu bile değil. 109Bin TL nedir abi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

4.5 yıldır kullanıyorum 50,000 km'de süspansiyonlar ilk günkü gibi çalışıyor maşallah; burç başlarında da hiç tıkırtı lıkırtı sesi yok. Ford focus sahibiydim çok önce, onda 4 yıldan sonra ses yapmaya başlamıştı.
    Bu son zamlardan sonra arabamı daha çok sevmeye başladım sanırım ayrılmıyoruz, görünen o ki 2 yıl daha herhangibir sıfır araba almam söz konusu bile değil. 109Bin TL nedir abi?

Masallah nazar degmesin, cok tesekkurler cevap icin..Her aracta durum boyle hocam vergiler sagolsun, yapacak bir sey yok...Yoksa su araclar 90.000 Tl Fulleri normalde..

• yalnizca kullanıcısına yanıt
    Benim araçta volan garanti kapsamında değiştirildi ocak ayında. Değişimden sonra o sesi duymadım bir daha çok şükür. Sanırım 2015 yılında ilk gelen makyajlı dizel dct lerde var bu sorun. Ceed forumunda da okumuştum. Fabrikasyon hatalı parça olma olasılığı yüksek.

Gece bırakırsanız sorun varsa yaz bile olsa duyulur o ses ilk çalıştırmada. Ben geçtiğimiz yaz duyuyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sky.blue -- 4 Mayıs 2017; 8:38:57 >
  • @Sky.blue hocam teşekkürler. Dün akşam aracı servise bıraktım bu sabah usta ile dinledik. Bastık marşa o ses yok. Neyseki usta çok ilgili ve iyi niyetli idi. Birkaç kere stop edip marşa bastık gaz verip bıraktık. Bu ses gazı bırakınca devir düşerken de geliyor , usta oradan yakaladı sorunu. Volan değişimi için randevu verdiler. Hayırlısı ile sorun çözülürse çok sevinecegim.

• sizin araç düz vitesmiydi ? sorunu bulmalarına sevindim.

bizimde direksiyondan sağ sol yapınca lık lık lık ses geliyordu. Serviste amortisör kuleleri filan değiştiler garantiden ama Amasya'da en son gene geliyordu. Bakalım bir ara yine göstericez.
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Simdi de bu sorun cokca cikmaya basladi,kmler arttikca.Direksiyondaki ses icin direksiyondan birkac parca degisiyor,eps sistemi degisikligi gibi bir adi var.Bircok kiside olmaya basladi bu sorun.Sizinki de buna benzer.Garanti bitmeden servise goturun derim.

Benim o videodan sonra,o kadar siddetli ses gelmedi birdaha.Debriyaja bas cekde daha belliydi.Buyuk ihtimalle volanda birsey var herkesde ama kimisinde ses yapiyor kimisinde ses yapmiyor demek ki ve duruma gorede degisiyor.Benim garantide bitti zaten
  • Merhaba arkadaşlar. Şu anda 2012 model Citroen C5 dizel otomatik kullanıyorum. Az hantal kalması ve eşimin kullanamaması yüzünden satıp, 2015-2016 makyajlı otomatik elite paket İ30 almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak. Cevaplarsanız memnun olurum:

1- Orijinal müzik-ses sistemi kaliteli mi? C5'in orijinal ses sistemi çok güzel. İnşaallah hoparlörleri iyidir i30'un.

2- Xenon far yok i30'larda. Alır almaz LED ampül düşünüyorum. Tavsiye edeceğiniz kaliteli ampül önerilerinize açığım. Fiyat mühim değil. Yeter ki kaliteli olsun, yolumu aydınlatsın ve karşımdakileri de üzmesin.

3- Kronik sorunları, memnun olmadığınız bir şeyleri var mıdır?

4- Çekişi ve yakıtı nasıldır? C5 arabam şehir içi 8-9 litre yakıyor. 136 hp i30 için yeterli midir? Yazılım önerir misiniz?

5- Teşekkür ederim. İlave yorumlara da açığım...

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Simdi de bu sorun cokca cikmaya basladi,kmler arttikca.Direksiyondaki ses icin direksiyondan birkac parca degisiyor,eps sistemi degisikligi gibi bir adi var.Bircok kiside olmaya basladi bu sorun.Sizinki de buna benzer.Garanti bitmeden servise goturun derim.

Benim o videodan sonra,o kadar siddetli ses gelmedi birdaha.Debriyaja bas cekde daha belliydi.Buyuk ihtimalle volanda birsey var herkesde ama kimisinde ses yapiyor kimisinde ses yapmiyor demek ki ve duruma gorede degisiyor.Benim garantide bitti zaten

km yüksek değil bizim 12 bin kmde ama yaşı var 2013 model 2014 trafik çıkışlı. Ses geliyor yine bakalım götüreceğiz.

volanda ki ses için o kadar video çektim, dinlettim. Gösterdik kayış vs kontrol edildi checkup yazıldı normal denildi. Bizim garanti 2018 in sonuna kadar

ha birde akşam yola çıkarken arabayı çektim kapattım. Dııttt diye bi ses geldi uzun dışardıdan. O ne olaki bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 6 Mayıs 2017; 14:41:3 >

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Araç 2015 dizel DCT otomatik şanzıman elite paket.
  • Bende öyle bir ses vardı benim direksiyon mili diye bisey degisti ve direksiyon sistemi sökülüp yağlandi bana söylenen buydu yanlis hatirlamiyosam, bende sorun kalmadi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Merhaba arkadaşlar. Şu anda 2012 model Citroen C5 dizel otomatik kullanıyorum. Az hantal kalması ve eşimin kullanamaması yüzünden satıp, 2015-2016 makyajlı otomatik elite paket İ30 almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak. Cevaplarsanız memnun olurum:

1- Orijinal müzik-ses sistemi kaliteli mi? C5'in orijinal ses sistemi çok güzel. İnşaallah hoparlörleri iyidir i30'un.

2- Xenon far yok i30'larda. Alır almaz LED ampül düşünüyorum. Tavsiye edeceğiniz kaliteli ampül önerilerinize açığım. Fiyat mühim değil. Yeter ki kaliteli olsun, yolumu aydınlatsın ve karşımdakileri de üzmesin.

4- Çekişi ve yakıtı nasıldır? C5 arabam şehir içi 8-9 litre yakıyor. 136 hp i30 için yeterli midir? Yazılım önerir misiniz?

1. Mevcut ses sistemi fena değildir. USB'den müzik dinlerken bas ayarı mevcut, FM'de yok

2. Far tasarımı nedeni ile H7 xenon için özel bir aparata ihtiyaç var çifti 35 TL civarı, Led far soğutmalı olmaz ise takılabilir kapağın arkasında pay yok.

3. Her araçta farklı sorunları çıkabiliyor, 5 Yıl garanti ile servis aracın arkasında.

4. Çekişi güzeldir, Dizel Fluance vb araçların rampada tamponuna yapışıp sellektör yaparsın, Ankara Ş.içi 8,2 LT yakıyor, Menzili bir depo 800-850 km. Uzun yolda 1000 civarı.

5. DCT şanzıman yeni teknoloji olsada 2012-2014 arası klasik 6 ileri şanzımanı tavsiye ederim. Ben 2012 modele sahibim ve memnunum.

6. Mutlaka Beyaz ve Dizel otomatik al daha çok tutuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 8 Mayıs 2017; 8:46:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Merhaba arkadaşlar. Şu anda 2012 model Citroen C5 dizel otomatik kullanıyorum. Az hantal kalması ve eşimin kullanamaması yüzünden satıp, 2015-2016 makyajlı otomatik elite paket İ30 almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak. Cevaplarsanız memnun olurum:

Makyajlı EAT6 C4 alınabilir.

• bakalım bizde tekrardan gösterelim, sonucu yazarım
  • 
Sayfa: önceki 712713714715716
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.