Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (551. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bişey soracak araç kapılarını otomatik kilitlemeye ayarladım doğal olarak bagajda kitleniyor özellikle alışveriş merkezlerinin otoparklarına girerken bagaja bakıyorlar bagajın kilidini arabanın içinden açamıyor muyuz birde elite donanımda lastilwr için düşük basınç uyarısı mevcutmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkapo

Arkadaşlar bişey soracak araç kapılarını otomatik kilitlemeye ayarladım doğal olarak bagajda kitleniyor özellikle alışveriş merkezlerinin otoparklarına girerken bagaja bakıyorlar bagajın kilidini arabanın içinden açamıyor muyuz birde elite donanımda lastilwr için düşük basınç uyarısı mevcutmu

Sol ön kapıyı açarsanız bagajda açılır, ya da içeride teybin altındaki kapı açma düğmesini açarak. İ30ların hiçbirinde lastik basınç sensörü yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkapo

Arkadaşlar bişey soracak araç kapılarını otomatik kilitlemeye ayarladım doğal olarak bagajda kitleniyor özellikle alışveriş merkezlerinin otoparklarına girerken bagaja bakıyorlar bagajın kilidini arabanın içinden açamıyor muyuz birde elite donanımda lastilwr için düşük basınç uyarısı mevcutmu

4 lü flaşör düğmesinin solunda mavi ışıklı kilit düğmesi var. Ona basarsanız içerden bagajı açabilirsiniz. Tabi bazı kişiler , araba elite model ise yanlışlıkla kameradan açmaya çalışıyor bagajı açacağım diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1044ykp

2012 aralıkta 41250 aldığım araç daha 6000 km yeni oldu, şimdi olmuş 56700tl. hayatta ilk kez bişeyden kar ediyorum doğrusu. borsada zarar ettim altında zarar ettim sen tut sıfır araçtan kar et. hiç inanmazdım ama oldu

Şimdi satacak olsak kaçtan gider? Benim araçta gdi style otomatik 2012 aralıkta almıştım. Satma niyetim hiç yok ama bu zamlardan sonra merak ettim
  • 1700 e navigasyon ve karter koruma da aldım yükselişten. kaskoyu 1700 e groupama dan yaptırdım izmir plaka. Şu an bile nerdeyse aldığım style gdi otomatık aracımdan 10bin tl ye yakın karım var diyebilirim. İnş salıya kadar ruhsat ve plaka çıkar da aracımı alırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: the patriot

quote:

Orijinalden alıntı: 1044ykp

2012 aralıkta 41250 aldığım araç daha 6000 km yeni oldu, şimdi olmuş 56700tl. hayatta ilk kez bişeyden kar ediyorum doğrusu. borsada zarar ettim altında zarar ettim sen tut sıfır araçtan kar et. hiç inanmazdım ama oldu

Şimdi satacak olsak kaçtan gider? Benim araçta gdi style otomatik 2012 aralıkta almıştım. Satma niyetim hiç yok ama bu zamlardan sonra merak ettim

49000 tl den yazıp en son 48000 tl verilebilir o da dosta diye düşünüyorum

• Kusera kullanıcısına yanıt
    Benzinli dizelmi
    ben benzinle şehir içi 8 civarı yakıyorum şuan şehir dışına çıktımmı düşer karma tüketim 7 ye ama şehir içi köprü trafiğine girmiyorum normal trafik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kusera

Merhaba,

Arkadaşlar aracı kullananlar için bir sorum olacak. Karma yakıt tüketimi 7 litrenin altında olan var mı ?

Benim karma tüketimim 6'nın Üstüne hiç çıkmadı desem yeridir.Şuan 5.6 Lt lerde.Dizel Manuel araç.

• Son zamdan sonra fiyat alan oldumu?
    Dizel elit için bana; otomatik 69bin, manuel 66bin lira fiyat verdiler cumartesi günü...

• hyundai kusura bakmasın ama o fiyatlarla en azından bana i30 felan satamaz. bir süredir takip ediyordum bu arabayı f/p iyi diye fakat bu fiyatlarla artık bir anlamı kalmamış. hyundai bu sene bakalım kaç tane satacak.
  • nuisance kullanıcısına yanıt
    Satar kardeşim satar. Aynı donanımdaki golfe bu millet 80 bin veriyorsa 60 bini rahat rahat verir merak etme...
  • arkadaşlar tepkiyi yanlış yere gösteriyorsunuz, hiç bir firma keyfi fiyat yükseltip satışlarının düşmesini istemez. en azından düşük kar marjı ile araç satıp servisinden kazanmak ister.
    i30 elite donanım arabanın karşılığı golf almaya kalktığınız zaman arasında yaklaşık 20.000-25.000 lira fark vardı, o fark belki şimdi daha fazla açıldı.
    bu şartlarda sıfır araba alacak kişi bir marka ve donanımı almak zorunda, ama bütün markalar zamlandı. bu gün donanımına göre en ucuz araba yine hyundai.
    2012 aralık ayında aldığım i30 elite aracın faturası; sigorta ve plaka masraflarını düştükten sonra faturadaki

indirimli araç fiyatı.......................30.606.07 (araç binlerce parçadan toplanırken her parçasında ötv ve kdv vs. üretildiği ülke kanunlarına göre her türlü vergisi ödendi)
    ötv.............................................12.242.43 şu anda %5 daha ilave edin.
    TOPLAM.... .................................42.848.50
    SATIŞ İNDİRİMİ..........................-1.750.32
    KDV MATRAHI............................ 41.098.18
    K.D.V...........................................7.397.67
    GENEL TOPLAM48........................48.495.85

yine 26.nisan 2013 tarihinde sıfır aldığım 1.2 corsa aesytronic aracın bedeli 31.500 lira; araç bedeli 18.555.00, vergiler 12.945.00 lira

49.600 LİRAYA SATTIĞI ARABANIN 29.355.84 LİRASI ARAÇ BEDELİ KALINI VERGİ. bu gün kıçıkırık 100cc. lik scooteerler 5.500-6.000 liradan başllıyor, geçen yıl arabayı aldığım zamanlarda 4.500-.5.0000 lira civarında idi.
    müseade edin de i30 elite 6 tane scooter etsin.
    geçen yıl i30 aldığım zamanlar dizel ford focus titanyum plus 62.000 lira, dizel süperb 68.000 lira civarında idi. bu gün focus 75.000 ni, süpern 85.000 ni geçti.
    iddaa ediyorum şimdi tepkyile bu fiyata i30 almam diyenler bu gün sıfır bir araba alacak olsa en az %90 nı diğer markaların fiyatlarını görünce yine i30 alacak.

• diğerleride pahalı mesela focus ta olmuş 59 bin tl benzinli otomatik. i30 benzinli otomatik 55 bin tle ye alınabiliyor. şu anda astra uygun ama ellerinde çok araç var demekki, onlarda martdan sonra arttırılar.
  • 59bine temmuz 2013'de aldığım otomatik dizel elite'in liste fiyatı 70,700 olmuş. Bayiiler 69'a bırakıyorlar. Bir de buna 2014 model gelince fiyat eklenecek. Euro kuru otomobili fena vurdu. Şimdi bir kere daha iyi ki almışım diyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

quote:

Merhaba,

Arkadaşlar aracı kullananlar için bir sorum olacak. Karma yakıt tüketimi 7 litrenin altında olan var mı ?

Benim karma tüketimim 6'nın Üstüne hiç çıkmadı desem yeridir.Şuan 5.6 Lt lerde.Dizel Manuel araç.

Genellikle şehirdışında mı kullanıyorsunuz aracı ?

Hafta ici kisa mesafe(7km+7km) hafta sonu uzun yol(70km +70km) kullanılınca kışın 5.6Itlerde ortalama. Hafta içi şehir içi sabit hızla kullanıyorum bazen (25km +25km 70-80kmh hız) 0 zaman kışın 5.2lt yazın 4.8Itlere kadar düşüyor.Ortalama hız 38-45 kmh civarı.

Ortalama hızımın 20 kmh olduğu durumlarda ise tüketim 6 Lt üstüne çıkıyor tabiki. Eğer aynı durum dizel otomatikte olsa 8,5-9Lt olurdu.

Şehirdışı tüketimde otomatik Manuel farkı fazla yok aslında.Manuelin 5Lt yaktığı yerde otomatik 5,5Lt hadi 6 Lt yaktı diyelim.Sizdeki durum büyük ihtimalle ortalamayı uzun süre sıfırlamadığınız için. Belli bir km den sonra ortalama çok zor düşüyor. Uzun yola çıkmadan önce sıfırlayın ve öyle bakın birde ortalamaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperXCrossfire -- 6 Ocak 2014; 12:54:32 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Genellikle şehirdışında mı kullanıyorsunuz aracı ?

Hafta ici kisa mesafe(7km+7km) hafta sonu uzun yol(70km +70km) kullanılınca kışın 5.6Itlerde ortalama. Hafta içi şehir içi sabit hızla kullanıyorum bazen (25km +25km 70-80kmh hız) 0 zaman kışın 5.2lt yazın 4.8Itlere kadar düşüyor.Ortalama hız 38-45 kmh civarı.

Ortalama hızımın 20 kmh olduğu durumlarda ise tüketim 6 Lt üstüne çıkıyor tabiki. Eğer aynı durum dizel otomatikte olsa 8,5-9Lt olurdu.

Şehirdışı tüketimde otomatik Manuel farkı fazla yok aslında.Manuelin 5Lt yaktığı yerde otomatik 5,5Lt hadi 6 Lt yaktı diyelim.Sizdeki durum büyük ihtimalle ortalamayı uzun süre sıfırlamadığınız için. Belli bir km den sonra ortalama çok zor düşüyor. Uzun yola çıkmadan önce sıfırlayın ve öyle bakın birde ortalamaya.

Araç km'si ve aldığınız ay/yıl nedir hocam ?

• Kasko yeniletecek olan benim. @forumnik saolsun. site ismini verdi bir göz gezdirdim.
    Geçen yıl Ocak ayında aracı alırken bayii den Axa sigorta ile 2040 TL ye kasko yaptırmıştık.
    Şuan sitenin çeşitli firmalar üzerinden verdiği fiyat aralığı 1310 TL ile 1690 TL arası.
    Henüz nereye yada hangi firmaya yaptıracağım konusunda karar vermedim.
    Trafik sigortası da 360 Civarı birşey çıkıyor. onuda henüz yatırmadım..

Araçların yeni fiyatları hakkında ise oldukça yükselmiş olduğunu düşünüyorum.
    Açıkcası satasım geldi arabayı. harizan ayında evleniyorum. şuan ev bakıyorum almak için.
    Malesef ayırdığımız bütçe ile ev fiyatları arasında fark çok oluyor. 1 aydır arabayı satsam mı diye düşünüyorum..
    Satmaktan yanada değilim. Gerçekten ilk günkü gibi keyifle kullanıyorum aracımı. Elit manuel dizel modeli.
    Yakıt tüketimim de 6.2 Lt şehir içinde. 230 TL lik full dolum sonrası 864 Km yol gidiyorum..

2 Aya kadar bütçeye uygun ev bulmalıyım derken, Bu ay kasko+Trafik sig.+MTV derken 2,500 civarı para gidecek araca.

• lotus_dh L kullanıcısına yanıt
    Nisan 2012 cikisli 28bin kmde.

• Arkadaşlar iyi akşamlar.

Aracı aldığım Elmas Oto Okmeydanı şubesi Sigorta biriminden aradılar.
    Poliçe yenilemeyle alakalı fiyat bilgisi verdiler. 3 farklı sigorta şirketine ait bilgileri mail olarak yollattım.

Buna göre;

AK Sigorta ile Full poliçenin şuan bana maliyeti 1153 TL
    Anadolu Sigorta Full maliyeti 1600 TL
    Axa Sigorta Full ise 1605 TL

Poliçede Ak ve Axa arasında dikkatimi çeken husus ise, kaza,yaralanma ve maddi ödeme miktarı 20+5+5=30 bin AXA.
    AK sigortada ise 150+50+50=250 Bin. Anadoluya dikkat etmedim..

Aranızda AK sigortalı olan varmı? varsa bir sıkıntısı oldumu bugüne kadar. tavsiye edermisiniz.
    Şuan Anadolu, Axa ve AK arasında bir tercih yapmam gerekiyor..

teşekkürler..
  • quote:

Nisan 2012 cikisli 28bin kmde.

Maaşallah diyelim. Kazasız sürüşler.

• 
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.