Şimdi Ara

2012 VW GOLF 1.6 102 PS TRENDLİNE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
8.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araç satışları düşünce Doğuş Otomotiv "araçları saklıyor". Adana VW Yetkili Bayi AYKAN'ın sıfır araçları kuş pisliği, toz, yağmur ve güneşe maruz bıraktığı açık hava otoparkı tıka basa araç dolu, Gaziantep VW Yetkili Bayi ŞAHİNTAŞ'ın da öyle, ama "araç yok" çünkü olmayan aracın pazarlığı yapılmıyor. Telefonda genelde olumsuz cevaplar veriliyor, sadece showroom'daki araçlar hakkında bilgi veriyorlar, ya da renk/motor/şanzıman/donanım kombinasyonu en sıradışı aracı satmaya çalışıyorlar. Yetkili bayiye gittiğinizde showroom'da o anda satılmamış hangi araç varsa sizden onu almanız şeklinde telkinde bulunuluyor.

Ben araç olduğuna kesin olarak inanıyorum, şu anda fabrikalarda hiçbir sorun yok, üretim tam gaz, tedarik sıkıntısı yok, grev de yok, Almanya endüstrisi rüyâ âleminde. 1.6 MPI 102 HP motorlu Yeni kasa JETTA bile var, hem 5 vitesli, hem 6 vitesli, hem 7-DSG'li ama Türkiye'ye getirilmiyor, Rusya'da satılıyor. Cumartesi günü Alman TV'sinde Hamburg'taki dünyanın en büyük OTOMOBİL BOŞALTMA-YÜKLEME TERMİNALİ'ni gösterdiler. Uzak Doğu'dan ve ABD'den gelen araçları boşaltıyorlar, geri dönüş yolculuğunda Alman üretimi araçların yüklemesini gösteriyorlar. Türkiye'ye de uğrayacak ve sonra Dubai ve Mumbai gibi büyük limanlara da gidecek araç taşıma gemisine sıfır VW JETTA da yüklediler. Kesin olarak Türkiye'ye gönderilmişti.

Araç ile ilgili olarak aşağıdaki konuyu öneriyorum:

ACİL 1.6 102HP 8V BENZİNLİ GOLF 6 ALINIR MI? BU MOTORU KULLANANLARDAN YORUM BEKLİYORUM
    http://forum.donanimhaber.com/m_51738739/tm.htm

2012 VW GOLF 1.6 102 PS TRENDLİNE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 1 Nisan 2012; 18:43:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: müdür46

Malesef ben kendim için almıyorum arkadaşlar.Daha öncede çok konu açmıştım ve kendim için yeni i30 elite dizel otm.siparişi verdim.

Golfü arkadaşa bakıyoruz malesef 0 km istiyor

arkadaşa geçmiş olsun. sizden hiç ders almadı mı ?sizede teessüf, insan göz göre göre arkadaşına boşline golf aldırırmı kaç paraya alacak ? radyo varmı yoksa opsiyon mu ?

Benden ders alma konusunu anlamadım sanırım i30 u kastettiniz Malesef anlatamıyorum.Hayal kuruyor işte alır almak jant lastik,rc510 navigasyon,hız sabitleyici,sis farı ve park sensörü ekletecegim.Üzerinede sıralı lpg yapacagım diyor.E oldumu araç size 45 bin :) dizel manuel full i30 u 55 e alalım diyorum yok diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: onder46

40.100 TL 0 km olarak satan biri var nette, beyaz ve 1.6, düşünebilirsiniz.

Ben ise aynı aracı beyaz renk olarak Aralık ayında baya bir uğraş neticesinde alabilmiştim, araçtan çok memnunum arkadaşınız da doğru tercihte bulunur

eğer bulabilirse.

Evet biliyorum araç kahramanmaraşta henüz teslim almamış aracı sabihi.Dün telefon ettim fakat kapalıydı konuşamadık.
  • Teşekkür ederim sayın taner göde konuyu dün gece baştan sona kadar okudum yinede çok teşekkür ederim Ayrıca adana ve gaziantep vw satıcılarının otoparkları araçlarla dolu oldugu halde neden yok diyorlar kendi kombinasyonlarınımı satmaya çalışıyorlar ?
  • quote:

quote:

Ben ise aynı aracı beyaz renk olarak Aralık ayında baya bir uğraş neticesinde alabilmiştim, araçtan çok memnunum arkadaşınız da doğru tercihte bulunur

eğer bulabilirse.

Evet biliyorum araç kahramanmaraşta henüz teslim almamış aracı sabihi.Dün telefon ettim fakat kapalıydı konuşamadık.

Ticari amaçla almış o arkadaş aracı.

Aralık ayında 37'ye aldım ve LPG uyumu çok büyük bir artı.
  • quote:

quote:

quote:

eğer bulabilirse.

Ticari amaçla almış o arkadaş aracı.

Aralık ayında 37'ye aldım ve LPG uyumu çok büyük bir artı.

40.000 Tl istiyor aracı için bu akşam arkadaşıma ileteceğim.Olmazsada ben bir şekilde kendisini kandırıp yarın i30 siparişi vermeye gittigimde kendim içinde kendisinede sipariş verdirtmeye çalışacağım

• araç var arkadaşlar. stokta bireysel kullanıcıya yok. ticari bir alıcı olarak giderseniz. dizel otomatik siyah jetta higline bile hemen teslim ediliyor. bireysel kullanıcılar ise yetim muamelesi görüyor. bence şirketinize araç alacamışsınız gibi gidin bayiye. işte bulursak 2-3 tane alcaz gibisinden. adamlar var temin ederiz derlerse. patlatın bombayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

araç var arkadaşlar. stokta bireysel kullanıcıya yok. ticari bir alıcı olarak giderseniz. dizel otomatik siyah jetta higline bile hemen teslim ediliyor. bireysel kullanıcılar ise yetim muamelesi görüyor. bence şirketinize araç alacamışsınız gibi gidin bayiye. işte bulursak 2-3 tane alcaz gibisinden. adamlar var temin ederiz derlerse. patlatın bombayı.

Güzel fikir.Denemek lazım aslında
  • quote:

araç var arkadaşlar. stokta bireysel kullanıcıya yok. ticari bir alıcı olarak giderseniz. dizel otomatik siyah jetta higline bile hemen teslim ediliyor. bireysel kullanıcılar ise yetim muamelesi görüyor. bence şirketinize araç alacamışsınız gibi gidin bayiye. işte bulursak 2-3 tane alcaz gibisinden. adamlar var temin ederiz derlerse. patlatın bombayı.

Eğer söylenenler doğruysa ve gerçekten araç var da satmıyor iseler çok yazık almak isteyen insanlara.Parasıyla araç alınıyor neticede;bu nasıl bir zihniyettir?
  • quote:

Kesinlikle!

Showroom'da 1.6 MPI 102 HP GOLF TRENDLINE var ama beyaz değil, imparator mavisi ya da ateş kırmızısı, düz değil, 7-DSG'lisi. Bu araç tabi 45.000 TL'ye yakın ve satılması pek kolay değil. Fakat beyaz ve düz vitesli 1.6 MPI 102 HP GOLF TRENDLINE olsa satılması an meselesi, çünkü VW bayinin etrafında susuzluktan ölmek üzere olan bir hayvanın son nefesini vermesini bekleyen akbabalar gibi galericiler ve tüccarlar cirit atıyor, adamlar satış temsilcisilerine belki prim bile vaad ediyorlardır, çünkü bu akbabalar PARA EDEN (ekmek yedirecek) arabaların üzerine hemen ama hemen yatıyorlar, aracı "KAPATIP" galeriye veya evlerinin önüne çekiyor, plaka çıksa da çıkmasa da "0" kilometre olarak ilana veriliyor, tabi okkalı bir kâr realizasyonu ile.

Hani hepimiz PARA KAZANMAK için sabah Ya Allah Ya Bismillah diyip işe gidiyor ve dükkanı açıyoruz ya, bu adamlar da aynı şekilde sırf kâr etmek için aldıkları araçların sıfır araba kokusunu ciğerlerine çekmek için kapısını açıyor. Beyaz ve düz vitesli 1.6 MPI 102 HP GOLF TRENDLINE tam bir Yılbaşı Bileti gibi! 3.000 veya 4.000 TL nakit para ödülü garanti! Vergisiz, sorgusuz, suâlsiz. Hatta satmayıp Doğuş Otomotiv'in VW zammını beklerse aracı daha da yüksek fiyata satabilir.

Bu ve bunun gibi LPG'ye uygun araçlar 5 LT'lik benzin fiyatından kurtulma yoludur. Onları kıymetli kılan markaları, donanımları, fiyatları vb. değil, onları kıymetli kılan 2012 model, sıfır ve yeni olup LPG'ye uygun olması, başka hiç ama hiçbirşey değil. VW markasının Türkiye'deki ürün gamında bulunan JETTA'da artık bu motor yok, PASSAT'ta da yok, sadece POLO'da benzer bir motor var ama gücü daha düşük.

Saygılarımla,

Taner Göde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Malesef ben kendim için almıyorum arkadaşlar.Daha öncede çok konu açmıştım ve kendim için yeni i30 elite dizel otm.siparişi verdim.

arkadaşa geçmiş olsun. sizden hiç ders almadı mı ?sizede teessüf, insan göz göre göre arkadaşına boşline golf aldırırmı kaç paraya alacak ? radyo varmı yoksa opsiyon mu ?

ix35 içindeki leğen plastiğini düşünürsek, Golf'ten 2 tane ix35'e yetecek kadar malzeme çıkar, radyo hariç.

akşam akşam beni güldürdün Allah ta seni güldürsün...umarım herkes gönlündeki araca sahip olur..

@müdür46

evet i30 dan bahsediyorum. i30 baz liste fiyatı 43bin....büyük ihtimal 40-41 arası alınabilir...arkadaşınıza bir kıyak yapın ve i30 aldırın. 4 tekerlekli bisiklete binmekten kurtulsun...yakında gdi motora lpg montajıda başlayacak hatta brc başladı bile

• Sayın taner göde söylediklerinize kesinlikle katılıyorum fakat 1.6 102 ps trendline dsg li oluncada 45.000 tl ye artı lpg ile pek bir cazibesi kalmıyor kanımca.Benim kanaatim bu yönde
  • quote:

Hey Allah'ım ne günlere kaldık, araç almak için önce satıcıyı ters köşeye yatırmak zorundayız.

Bir de bunları dünyada yılın distribütörü seçmişler.

http://www.otomobilgazetesi.com/volkswagen-turkiye-8216dunyanin-en-iyi-distributoru8217-oldu-11028.html

• quote:

gitsin o da bir i 30 alsın nedir bu vw sevdası
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Kazandibi

quote:

gitsin o da bir i 30 alsın nedir bu vw sevdası

Yarın kendisiyle beraber gidecegiz zaten benim aracın siparişini vermeye.Bakalım artık.Ama ben kanına girer kandırırım onu merak etmeyin
  • quote:

Sayın taner göde söylediklerinize kesinlikle katılıyorum fakat 1.6 102 ps trendline dsg li oluncada 45.000 tl ye artı lpg ile pek bir cazibesi kalmıyor kanımca.Benim kanaatim bu yönde

Kanaatiniz doğru yönde.

7-DSG vites kutusunun maliyeti 1.6 MPI 102 HP motorun maliyetinden daha pahalı. Doğuş Otomotiv bu kombinasyona sahip aracı belki de o çok sevdiği tüketicilerine jest yapmak için getirmiş olabilir. Gerçekten JEST yapmak isteseydi bence fabrika çıkışı LPG'li "GOLF BIFUEL" modelini getirir ve bizi "BRC mi, LANDIRENZO mu?" ve "1.6 MPI 102 HP MOTOR LPG'YE UYUMLU MU?" ya da "GOLF'E LPG TAKTIRIRSAM GARANTİ BOZULUR MU?" gibi sorularla karşı karşıya bırakmazdı ama öyle kurnaz, öyle içten pazarlıklı bir şirket ki bu Doğuş Otomotiv, Almanya'da bu hali ile satılmayıp Türkiye gibi ülkelere özel yapılan 1.6 MPI 102 HP motorlu GOLF'ü bir "LÜTÛF"ta bulunuyormuş gibi biz alalım ve LPG'sini biz takalım ve garantisini Doğuş Otomotiv'e iade edelim yaklaşımıyla getirip satışa sunuyor, VW'nin LPG'ye uygun her otomobili gibi bunu da karaborsaya çeviriyor.

• Yukarıda bir arkadaş söylemiş kahramanmaraşta şu an aracı henüz teslim almamış birisi satıyor.Tamda arkadasımın istedigi gibi beyaz.Fakat fiyat olarak 40 bin tl.Yani neden bu işi artık karaborsa haline cevirmiş insanlara 3 bin tl fazladan verelim ki.Ha istesem ben bu arabayı söylerim arkadaşa belki mırın kırın eder ama bayilerde bulamayacagı için alır.Ama asla izin vermem.

Gerekirse 3 ay beklesin o şekilde alsın ama vw nin fiyatıyla alsın.Neden gidip daha 1 hafta sonra aracı teslim alacak olan oturdugu yerde hatta belkide kapora vererek kendisine opsiyonlattıgı araçtan 3 bin kar ettireyim.

iş sagolsun doğuş sayesinde bunlar oluyor.
  • Arkadas adamlar 38bin liraya yepyeni donanimli astra veriyorlar. Millet hala bos direksiyonlu bosline golf bakiyor, benim aklim almiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vw e bak parayla biile alinamiyor :)
  • Yakında showroom larında maket araçlarını sergilerler
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.