Şimdi Ara

ACİL 1.6 102HP 8V BENZİNLİ GOLF 6 ALINIR MI? BU MOTORU KULLANANLARDAN YORUM BEKLİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
45.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 102 hp 8v motoru kullanıp olumlu olumsuz tecrübe edinmiş arkadaşlardan yorum bekliyorum. Yakıt tüketimi performans ve arıza sorun çıkarma potansiyeli hakkında acil bilgiye ihtiyacım oldu. Ayrıca bu motorla aracın 2. el değeri nasıl olur? Şimdiden teşekkür ederim.

• yakıt tüketimi yüksek, manuel viteslisi şehir içi 10 lt şehir dışı 6 lt benzin yakar, çok dayanıklı, kaliteli az arıza yapan yedek parçası bol ve alternatifli, çekiş konusunda yeterli performanslı, özellikle alt devirlerde şehir içinde oldukça atak, LPG takılması düşünülüyorsa LPG ye son derece uyumlu, 2 elde LPG ye uyumlu olduğu için sıkıntı yok müşterisi bol (Aracın temiz olduğunu varsayıyorum) şu anda aynı motora sahip 2007 model Jetta 1.6 kullanıyorum.
  • performasına bakarak gereğinden fazla yakar ama sağlamdır hitler motoru
  • 2.0 motorlu vectra 1.6 motorlu boradan daha az yakıyor. yakıt sıkıntı olmayacaksa güzel araba.
  • Alınmaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Alınmaz mı

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalekale

yakıt tüketimi yüksek, manuel viteslisi şehir içi 10 lt şehir dışı 6 lt benzin yakar, çok dayanıklı, kaliteli az arıza yapan yedek parçası bol ve alternatifli, çekiş konusunda yeterli performanslı, özellikle alt devirlerde şehir içinde oldukça atak, LPG takılması düşünülüyorsa LPG ye son derece uyumlu, 2 elde LPG ye uyumlu olduğu için sıkıntı yok müşterisi bol (Aracın temiz olduğunu varsayıyorum) şu anda aynı motora sahip 2007 model Jetta 1.6 kullanıyorum.

aracım 2006 Leon 70bin kmde, arkadaşın yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum
  • bana kalsa artık hitler motor alınmaz bir tsi fsi tdi falan olsa tamam diyeceğim ama artık gereğinden fazla yakan üst devirlerde bayılan 8 valf 102 ps hitler motorlu araçları kaldırsınlar bir de 40 45 bin liraya satıyorlar hitler motorlu golfu
  • golf 5 imizde aynı motor var bence alma arabayı sadece kaldırıyo. performans desen yok ara hızlanmalar kötü 8 valf olmasından dolayı, yakıt tüketimi fazla tüpsüz binemezsin. motorun üstüne kocaman kapak koyup afili göstermeye çalışmışlar kapağı bi söktüm motor kuş gibi 102 bg golfe yakışmıyo gereksiz motor
  • bendede o motorlu otomatik vites a3 var. sakin kullanıyorum 100 tlye 200 km gidince ışık yanıyor. 3.0 infiniti aracımla ve 2.0 alfa romeomla neredeyse aynı yakıyor diyebilirim. kesinlikle bulaşmayın bende arabayı anneme verdim zaten :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

bendede o motorlu otomatik vites a3 var. sakin kullanıyorum 100 tlye 200 km gidince ışık yanıyor. 3.0 infiniti aracımla ve 2.0 alfa romeomla neredeyse aynı yakıyor diyebilirim. kesinlikle bulaşmayın bende arabayı anneme verdim zaten :D

oo hangi alfa romeo var hocam
  • Bende Golf V var, şu aracın düşük perfomansından hariç illet olduğum tarafı tavanda su birikimini ön camı acınca olduğu gibi içeri alması
  • Alman'ların ürettiği en verimsiz motorlardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.bascetin

quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

bendede o motorlu otomatik vites a3 var. sakin kullanıyorum 100 tlye 200 km gidince ışık yanıyor. 3.0 infiniti aracımla ve 2.0 alfa romeomla neredeyse aynı yakıyor diyebilirim. kesinlikle bulaşmayın bende arabayı anneme verdim zaten :D

oo hangi alfa romeo var hocam

spider var :) konusunu açtıklarıma bakarak bulabilirsiniz bayağa zevkli istanbul marmaris fotoğraflarım falanda olmalı yayınlamıştım zamanında :)
  • lpg ile kullanmalısın gideri var berbat değil sorunsuz kullanırsın
  • LPG bütün kusurlarını kapatıyor resmen.......
  • Performans olarak bence idare eder ama gerçekten fazla yakan bir motor.Benzinle binmeyi düşünüyorsanız hiç bulaşmayın derim.
  • bence performans olarakta idare etmez 8valf bir motor.o fiyata ben olsam polo gti ya da golf 1.4 tsi alırdım
  • Alabilirsin.

TRENDLINE 5 ileri manüel vites veya 7 ileri DSG (bu durumda 7 ileri DSG şanzıman aracın motorundan daha kıymetli).

LPG taktırabilirsin, ki öneriler ve tavsiyem de bu yönde.

LPG taktırmadan binersen 4,35 TL'lik fiyatıyla tükettiği benzinin miktarı ile seni üzer,

Ne kadar fazla basarsan o kadar çok üzer, km'ye 40-50 kuruşu, hatta 60 kuruşu bulur.

Ama kaliteli bir LPG sistemi takarsan 100 km'ye 10 litre LPG tüketirsin, o da 20-22 kuruş eder.

Zaten bu motor Almanya'da satılan GOLF VI'de sunulmuyor. Türkiye'ye gönderilenlerde var.

Neden?

GOLF VI'ye LPG takıp binmek isteyenler olacaktır diye. Zaten bu nedenle de Almanya'da bu motor fabrika çıkışı LPG sistemi ile birlikte satılıyor (GOLF BI-FUEL).
  • tr de kullanılacak motor kısa süre kullandım 102 golf 5 oyle aman aman baygın değil motor eğer b sınıfı 1.2 1.3 bir motordan geçtiysen sahane gelir c sınıfı 125 lık bir motordan veya tsi türüevinden geçtiysen bayar ben 1.2 den geçtiğimiçin bana ucak gelmişti ben alırdım yerinde olsam tüp var huzur var at prins vs tipi bir lpg uzun süre sorunsuz bin şehir içi devirlenmesi fena değil yormaz seni
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.