Şimdi Ara

2012 ÖSYS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI#NEREYİ KAZANDINIZ? (260. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.973
Cevap
102
Favori
436.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Orijinalden alıntı: bradas87

ben tm-2 de 23bindeyim,tercihlerimde 23binden başlayıp 110 bine kadar yazdım.mezun olduğum için en ufak bir risk bile almak istemedim.eger siz de kesin bir bölüme yerleşmek istiyorsanız mutlaka 50 bine kadar yazın bence.

23.000 x 0,8 = 18.400 den ya da 23.000 x 0,9 = 20.700 den tercih etmeye başlamamanızın nedeni nedir? Bir yerde TM lerin beklediklerinden de yukarıda yerleşebilme ihtimali olduğuna dair birşey okudum.

23binden başlamamın sebebi öncelikli olarak o bölüme yerleşmek istemem.yoksa sizin de söylediğiniz gibi sıralamarda öyle birşey olabileceğinin ben de farkındayım.ama tercih listemi istek sırama göre oluşturdum.23 binde yazdığım yerden daha çok istediğim bir yer yok şuan için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Üst üste çok soru birikmiş olacak ama malum gecedir deyip soruma geçeyim ben. Daha önce de bir iki bölüm, sıralama ile ilgili fikir sorup güzel de yardım almıştım burada ama artık tercihleri hafiften netleştirme aşaması tabii. Beyler şuna da bi' bakarsanız? TM-1 186K sıralama ile, sizce aşağıdaki gibi bir tercihte, hangisinin gelme olasılığı en yüksektir?

1. 211K
    2. 267K
    3. 292K

Beyler bir sorum daha olacak. Yukarda yazdığımdan çok daha farklı ama.

Şimdi düşünelim ki ben tercih listemde ilk 3'ü yukardaki mesajımdaki gibi oluşturacağım. Ama diyelim ki üçüncü sıradaki ve 292K ile alan yere diğer iki yerden biraz daha sıcak bakmaya başladım. Böyle bir durumda, 292K'lık yeri kafaya yazsam diğer iki bölümün şansını kesinlikle iptal etmiş olurum değil mi? Yani 292K'lık yer gelirse, zaten de bunu istiyoruz diyelim, diğer ikisi boşa yazılmış olur; ama olur da ekstrem bir durum olup 292K'lık yer gelmezse (Büyük ihtimal gelecektir gerçi de.) diğer ikisi hiç gelmez diyebilir misiniz?

Yukardaki listemde üçüncü sırada olan yeri direkt kafaya yazacağımdan değil de, merak konusu işte. Biraz karıştı gibi ama umarım anlatabilmişimdir.

Makina her adayın formunu puan sırası ile okuyor diye biliyorum. İlk önce puanı en yüksek adayın formunu alıp işliyor, sonra ikincinin, sonra üçüncünün formunu işliyor ve ilahir.. 186 K puanınız ile size sıra geldiğinde ilk sıraya yazdığınız tercihinizi inceliyor, eğer puanınız yetiyorsa sizi buraya yerleştiriyor ve bir sonraki adaya geçiyor.

Eğer yerleşmeniz mümkün değilse yani birinci sıraya yazdığınız tercih dolmuş ise ikinci sıraya yazdığınız tercihe puanınızın yetip yetmediğine bakıyor. Yetiyorsa yerleştiriyor, yetmiyorsa üçüncü tercihinize geçiyor.

Bu işlem sıralı tercihlerinizden birine sizi yerleştirene kadar devam ediyor. Eğer puanınız hiçbir tercihinize yetmiyor ise yerleşememiş oluyorsunuz.

http://www.dogrutercih.tv/goster.asp?v=olu-tercih-ne-demek-40

• quote:

Orijinalden alıntı: swat57

Beyler okul kodlarını öğrendiğimiz bir site vardı. Acil yardım lazım. Okulun adını ve Bölümünü yazıp arıyorduk okul kodunu buluyorduk. Varmı sitenin adresini bilen?

sizin hangi siteyi söylediğinizi bilmiyorum ama burdan da yazarak ulaşabilirsiniz kodlara

http://www.dogrutercih.com/program2012/tablo4/goster

en soldaki kırmızı renkli kodlar okulların bu seneki kodları...
  • quote:

23binden başlamamın sebebi öncelikli olarak o bölüme yerleşmek istemem.yoksa sizin de söylediğiniz gibi sıralamarda öyle birşey olabileceğinin ben de farkındayım.ama tercih listemi istek sırama göre oluşturdum.23 binde yazdığım yerden daha çok istediğim bir yer yok şuan için.

Hayırlısı ile yerleşmenizi dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Hayırlısı ile yerleşmenizi dilerim.

teşekkürler,herkes için hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bradas87 -- 27 Temmuz 2012; 18:31:25 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: swat57

Beyler okul kodlarını öğrendiğimiz bir site vardı. Acil yardım lazım. Okulun adını ve Bölümünü yazıp arıyorduk okul kodunu buluyorduk. Varmı sitenin adresini bilen?

sizin hangi siteyi söylediğinizi bilmiyorum ama burdan da yazarak ulaşabilirsiniz kodlara

http://www.dogrutercih.com/program2012/tablo4/goster

en soldaki kırmızı renkli kodlar okulların bu seneki kodları...

http://rehberlik.osym.gov.tr/GenelArama.aspx

Hocam bu siteyi söylemiştim. Sağolun buldum sonunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: P.DJOSER

quote:

Orijinalden alıntı: yüzüksüzefendi

Tm-1 sıralamam 185.771,sıralaması 182 k olan bi yere girebilirmiyim?

girebilirsin dostum :) büyük ihtimal

Saol hocam çok makbule geçti.Bi sorum daha var zahmet olmassa sıralamamın185k) kaç bin üstünden yazmaya başlayayım tercihlerimi?
  • Merhaba arkadaşlar puanlara bakarken mesela orda ygs 1 ygs 2 yazıyor biz puanlardan sadece sınav puanlarına mı bakcaz yoksa okul puanı dahil y-ygs 1 y-ygs 2 mi bakıcam arkadaşlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nick Rey

Merhaba arkadaşlar puanlara bakarken mesela orda ygs 1 ygs 2 yazıyor biz puanlardan sadece sınav puanlarına mı bakcaz yoksa okul puanı dahil y-ygs 1 y-ygs 2 mi bakıcam arkadaşlar .

y-ygs 1 ve y-ygs 2
  • Arkadaşlar ts1 sıralamam 23bin (ts2: 31bin), iletişim yazacağım ama tam olarak ne bir bölümde karar kılamadım, biraz da uzağım bölümlere, yani hangisi hangi konuda daha avantajlı, iş olanakları falan.

Radyo, Televizyon ve Sinema (iletişim)
    Halkla İlişkiler ve Tanıtım (iletişim)
    Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (iletişim)
    Reklamcılık (iletişim)
    Basın ve Yayın (iletişim)
    Snema ve Televizyon (güzel sanatlar demiş)

Tercihlerimin taslağı şu şekilde (içlerinde bazı eğitimler kapanmış onları kaldıracağım, sıralama vs. değişebilir, eklenecekler olabilir.)
    http://uni.yandex.com.tr/my/?favorites=CRhj7JyU

Size sunduğum bilgileri değerlendirerek öncelikle bölümler hakkında, sonrasında ise üniversiteler (şehirler) hakkında yorum yaparsanız sevinirim...
    (Babam Ankara'da, 1 sene sonra evi komple Ankara'ya taşıyacağız, şu an Konya'dayız. Ankara veya Konya daha iyi olacaktır, aile 3e bölünüp maddi zorluk yaşanmasın diye ama yinede farklı iller yazabilirim.)

Yardıma gerçekten çok ihtiyacım var.

• MF4 32523

Sıralamalar çok karışacak diye en yüksek 61 bin civarında Karadeniz T.Ü. yazdım, açıkta kalmam umarım.
  • quote:

quote:

quote:

Saol hocam çok makbule geçti.Bi sorum daha var zahmet olmassa sıralamamın185k) kaç bin üstünden yazmaya başlayayım tercihlerimi?

150'den başla derim ben çünkü puanlar ciddi oranda düştü bu sene. En azından denemeye değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozndnz

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Herkesin hakkında hayırlısı olsun. İnşallah hepimiz istediğimiz yerleri er ya da geç kazanırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scream5 -- 28 Temmuz 2012; 3:10:26 >

• Arkadaslar iyte elektronik haberlesme hakkinda bilgisi olan bana ulasabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlık açtım takan olmadı :D Önlisans Lojistik hakkında bilgisi olan var mı ?
  • o sayfayı nerden çıkardın yani doldu dolmadı yazısı nasıl çıktı
  • Arkadaşlar devam zorunluluğu olmayan hukuk fakülteleri hangileri?Okuyanlar veya bu konuda sağlıklı bilgi verebilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum.
  • Beyler şimdi tercih yapıp gitmeyince ya da üni'yi yarıda bırakınca

bir dahaki sınav hakkımızda kaç puan kırılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unal83

Beyler şimdi tercih yapıp gitmeyince ya da üni'yi yarıda bırakınca

Yarı yarıya bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

quote:

Orijinalden alıntı: unal83

Beyler şimdi tercih yapıp gitmeyince ya da üni'yi yarıda bırakınca

Yarı yarıya bildiğim kadarıyla.

okul puanı mı?
  • 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.