Şimdi Ara

2012 ÖSYS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI#NEREYİ KAZANDINIZ? (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.974
Cevap
102
Favori
436.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cherkez26

ts 297 puanla ne yapılır

Vakıf Üniversitelerinde %50 burslu gelebilir araştır. Devlet üniversitelerinde ise bir yer gelmesi maalesef zor.Ama gene ne olur ne olmaz iyi araştırın ve bir uzmandan yardım alabiliyorsanız alın. İyi akşamlar.
  • dostlar eczacılıkta hangi üniversiteyi seçiceğime karar veremiyorumistanbul marmara gazi yada ankara eczacılığa giden varsa biraz bilgi verebilir mi?hangi üniversiteye gidersem sanayi alanında iş bulmam garantidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elaycep

ya tercihleri internetten mi yaptiniz arkadaslar, il disindayim ben dersaneye falan gidemicem, bi sorun olur mu diye korkuyorum acikcasi, nasil yapilacagini anlatir misiniz bi? ayrica 9-10bin siralamam var, 27binden daha asagi yerleri de yazayim mi?

- ais.osym.gov.tr'ye giriyorsun
    - Aday İşlemleri Sistemine Giriş (kimlik numaran ve okuldan sana verilen şifre ile giriş yapıyorsun)
    - İşlem Yapmak İstediğiniz Aktif Sınav'lardan 2012 ÖSYS TERCİH'i seçiyorsun
    - sol taraftaki tercih bildire tıklıyorsun, çıkan sayfada tercih ekle seçeneği var oraya tıklıyorsun ve kılavuzdaki kodları oraya giriyorsun. kodu eklediğin zaman üniversite ve bölüm otomatik olarak çıkıyor. herşey bittikten sonra tercih bildire tıklıyorsun en son tercihleriniz ösym'ye ulaşmıştır yazısı çıkıyor. sonra yazıcıdan çıktı alıyorsun. bi sorun çıkmaz rahat ol.

• quote:

Orijinalden alıntı: unal83

Sözel'den geliyorum.

2 yıllık muhasebe, bilgisayar programcılığı gibi bölümlerde başarılı olabilme ihtimalim nedir?

ve istanbulda kazanabilir miyim

2012 ÖSYS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI#NEREYİ KAZANDINIZ?

bu ygs puanlarıyla, sözel olarak İSTANBUL'da dış ticaret, bilgisayar programcılığı gibi bölümleri kazanma ihtimalim var mıdır ?

2 yıllık gelir diye tahmin ediyorum. istanbul zor meslek liseleri öncelikli olduğu için istanbul, izmir ve ankara gibi büyükşehirlere talep çok oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Henry Dorsett Case

Beyler hangisi gelir
    Sıralamam ygs 6 526913 , ygs 3 420362 , ygs 1 562230

aşağıda yazdığım başarı sıraları 0,15 katsayılıdır.

1-DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O. (İÖ) ygs 6 526.000
    2-GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (TOKAT)/Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (İÖ) ygs 6 530.000
    3-ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)/Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O./Konaklama İşletmeciliği ygs 6 535.000
    4-AFYON KOCATEPE ÜNİVeRSİTESİ (AFYONKARAHİSAR)/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu/Konaklama İşletmeciliği (İÖ) ygs 6 539.000
    5-MERSİN ÜNİVERSİTESİ/Turizm Fakültesi/Turizm İşletmeciliği ygs 6 yeni
    6-MERSİN ÜNİVERSİTESİ/Turizm Fakültesi/Turizm İşletmeciliği (İÖ) ygs 6 yeni
    7-BÜLENT ECEVİT (ZONGULDAK KARAELMAS) ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Çaycuma Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik ygs 3 901.340
    8-BÜLENT ECEVİT (ZONGULDAK KARAELMAS) ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Çaycuma Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (İÖ) dolmamış
    9-KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Safranbolu Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik ygs 3 yeni
    10-KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Safranbolu Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (İÖ) ygs 3 yeni
    11-TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ/Tunceli Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik ygs 3 yeni
    12-TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ/Tunceli Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (İÖ) ygs 3 yeni
    13-SİİRT ÜNİVERSİTESİ/Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik ygs 3 yeni
    14-ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ/Ardahan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik ygs 3 yeni
    15-SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Beyşehir Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu/Konaklama İşletmeciliği (İÖ) ygs 6 565,000
    16-MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ (HATAY)/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O./Seyahat İşletmeciliği ygs 6 560,000
    17-DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Meslek Yüksekokulu/Elektronik Haberleşme Teknolojisi (İÖ) ygs 1 1.125.570
    18-AMASYA ÜNİVERSİTESİ/Meslek Yüksekokulu/Elektronik Haberleşme Teknolojisi (İÖ) ygs 1 1.316.090
    19-ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ/Meslek Yüksekokulu/Elektronik Haberleşme Teknolojisi ygs 1 765.230
    20-TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ/Tunceli Meslek Yüksekokulu/Elektronik Haberleşme Teknolojisi ygs 1 yeni
    21-GİRESUN ÜNİVERSİTESİ/Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (İÖ) ygs 1 dolmadı

ilk tercihin gelir.

quote:

Orijinalden alıntı: swat57

quote:

Orijinalden alıntı: swat57

Ege ÜniVersitesi - Grafik Tasarım ( 278 puan ygs5 )
    Ege Üniversitesi - Basım ve Yayın İ.Ö. ( 265 puan ygs5 )
    Hacettepe - Bilgisayar Programcılığı İ.Ö. ( 221 puan ygs1 )

En çok grafik tasarım istiyorum beyler. İlk 3 sıradan birinin tutacağına inanıyorum o yüzden 6-7 tane tercih yazarım. Sizce Grafik Tasarım tutar mı cidden?

2012 ÖSYS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI#NEREYİ KAZANDINIZ?

Yardım edecek yok mu beyler?

sıralamaları yazmamışsın. puana bakma, puan önemli değil sıralamalara bakacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oki91 -- 29 Temmuz 2012; 2:24:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: moonlight sonata

quote:

Orijinalden alıntı: EnzoStyle61

quote:

Orijinalden alıntı: cilekperisi

quote:

ARKADAŞLAR OKURMUSUNZ LUTFEN OKUMADAN GEÇMEYİN

kaç gündür foruma yazıyorum fakat cevap alamadım konuyla pek ilgisi yok yani yös ile bilgi alacaktım bu sene yös ile giren var mı ben henüz lise 3 deyim yös tam olarak ne her üniversite ayrı yapıyormuş sınavı yös ile girmem çok daha kolaymış diye duydum kısacası YÖS hakkında bilgisi olan beni bilgilendirebilir mi ??
    Bu konu forumda varsa söylerseniz teşekkür ederim yanlış yere yazıdgım içinde özür dilerim .

bildiğim kdrıyla yös yabancı uyruklu öğrenciler için

yçş var bide oda yurtdışında yaşayan türk vatandaşlarının çocuklarının girdiği sınav

tamam ben zaten yabancıyım :) alman pasaportum var

liseyi türkiye'de okuduysan başvurun kabul edilmez. yçs'ye girmek içinde yurt dışında yaşaman gerekli.

arkadaşlar bişey bilmiyorsanız yazmayın lutfen bizim okuldan girmiş birisi bu sene ama ulaşamadım ona türkiyede liseyi okudum ve yöse girecem

• arkadaşlar ben sayısalcıyım 15bin geldi sıralamam.ilk 2 sıraya İTÜ elektrik yazıcam büyük olasılıkla ikisinden biri gelicek ama nolur nolmaz diye diğer sıralamaları da baya düşünüyorum.3.sıraya yıldız teknik elektrik mi yoksa yeni açılan yaşar üni enerji sistemleri mühendisliği mi yazsam karar veremedim.kafam karıştı bu konuda yardımcı olurmusunuz
  • Arkadaslar tm2 siram 54bin gecen yil artvin sinif öğrt. en son 68 binle kapatmis sızce buraya yerlesir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar geçen sene 150 binle alan bir tm bölümünü listenin ilk sırasına yazsam olumsuz bir etki oluştururmu ? sıralamam 250 bin.şansımı denemek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert ÖZGÜR

arkadaşlar geçen sene 150 binle alan bir tm bölümünü listenin ilk sırasına yazsam olumsuz bir etki oluştururmu ? sıralamam 250 bin.şansımı denemek istiyorum.

kazanırmısın bilemem ama 30 tane okul yazma hakkın var yaz ne kaybedersin.
  • up
  • Mobilde 263 sayfaya ulasan müthis konu tercih sonuclarnı da burda bekleyelim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: moonlight sonata

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cilekperisi

quote:

ARKADAŞLAR OKURMUSUNZ LUTFEN OKUMADAN GEÇMEYİN

kaç gündür foruma yazıyorum fakat cevap alamadım konuyla pek ilgisi yok yani yös ile bilgi alacaktım bu sene yös ile giren var mı ben henüz lise 3 deyim yös tam olarak ne her üniversite ayrı yapıyormuş sınavı yös ile girmem çok daha kolaymış diye duydum kısacası YÖS hakkında bilgisi olan beni bilgilendirebilir mi ??
    Bu konu forumda varsa söylerseniz teşekkür ederim yanlış yere yazıdgım içinde özür dilerim .

bildiğim kdrıyla yös yabancı uyruklu öğrenciler için

yçş var bide oda yurtdışında yaşayan türk vatandaşlarının çocuklarının girdiği sınav

tamam ben zaten yabancıyım :) alman pasaportum var

liseyi türkiye'de okuduysan başvurun kabul edilmez. yçs'ye girmek içinde yurt dışında yaşaman gerekli.

arkadaşlar bişey bilmiyorsanız yazmayın lutfen bizim okuldan girmiş birisi bu sene ama ulaşamadım ona türkiyede liseyi okudum ve yöse girecem

YÇS'ye girmek için lisenin en az 3 yılını yurt dışında okumuş olmak şartı aranır.

quote:

YÇS Başvuruları

2.1. Başvuru Koşulları

(c) Anne veya babasının yurt dışında bulunduğu süre içinde Türkiye’de lise eğitimine denk sayılan ortaöğretimin (lise veya dengi okulun) en az son üç yılını yurt dışında okumuş ve bu durumunu, ortaöğretimin her yılı için ayrı ayrı olmak üzere, aldığı dersleri ve bunlarda sağladığı başarıyı (dersteki notunu) gösteren transkriptlerle belgelendirmiş olması gerekir. (Türkmenistan’da eğitim gören adaylar için 12 yıllık temel eğitimin son üç yılını bu ülkede okumuş olmaları şartı aranmaktadır.)

Lise eğitimlerinin en az bir dönemini dahi Türkiye’de veya KKTC’deki okulların birinde alanların başvuruları kabul edilmez.

YÖS 2010'da kaldırıldı artık yapılmıyor. Onun yerine yabancı öğrenciler kendi ülkelerindeki sınavlara girip Türkiye'de başvuru yapacaklar veya Lise not ortalamalarına göre Üniversitelere başvuru yapacaklar.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25047419/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oki91 -- 29 Temmuz 2012; 19:00:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burser.

Arkadaslar tm2 siram 54bin gecen yil artvin sinif öğrt. en son 68 binle kapatmis sızce buraya yerlesir miyim

Büyük ihtimalle girersin kardeşim.
  • arkadaşlar, mf-4 sıram 51313. itü tekstil mühendisliğini istiyorum. kılavuzda 54.600 gösteriyor. ben buranın gelmesini istiyorum. benim buraya girmem garanti mi, garanti değildir elbet ama tek tercih yapacak ya da 1. sıraya yazacak kadar güvenmeli miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmac

arkadaşlar, mf-4 sıram 51313. itü tekstil mühendisliğini istiyorum. kılavuzda 54.600 gösteriyor. ben buranın gelmesini istiyorum. benim buraya girmem garanti mi, garanti değildir elbet ama tek tercih yapacak ya da 1. sıraya yazacak kadar güvenmeli miyim?

%80 gelir diye düşünüyorum. tek tercih yapmanı tavsiye etmem düşükte olsa açıkta kalma ihtimalin var.
  • kardeşimin sıralaması TS 2 148 bin 110 bin gelir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruoja -- 30 Temmuz 2012; 2:50:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmayin

19 tane tercih yaptım az mı

1 tane yaptım
  • tm 184 bin sıralama ile türkiyede herhangi bir özel üniVersitede hukuk fakültesi gelme şansı nedir gelirse nereler gelebilir
  • bilkent yüzde 50 makine kaçla kapatır arkadaşlar bi fikriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: izzettin1995

quote:

Orijinalden alıntı: newmayin

19 tane tercih yaptım az mı

1 tane yaptım

korkudan artırdım 3 tane yaptım

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.