Şimdi Ara

2012 NEW FORD RANGER KULÜBÜ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
5
Favori
80.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Ranger alan arkadaşlardan İstanbul'da olanlar varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: extotal

öncelikle herkese teşekkürler. herkesin merakını gidermek için tek bir pencereden cevap vereyim
    sn. dedekorkut===> bahsettiğiniz gibi kamerayı koysalarmış süper olacakmış, ama kamera olayı sadece nova ranger olarak adlandırılan ve tükiyede satılmayan aynen wildtrak ayarında ve navigasyon gibi artılarıda olan (daha büyük ekran) xls ve limited versiyonlarında mewcut. (xlt değil xls)

sn.dhakanuysal ===> yakıt konusunda firmanın verdiği değerler doğrudur (bu her marka model için geçerli düşüncem). discoveride bi kaç ay önce bir
    programda firmaların vermiş olduğu yakıt değerlerinin doğrumu yoksa yanlışmı olduğuyla alakalı bi program yapılmıştı.(bu testin amacı firmaların doğru söylemediğini kanıtlamaktı). 3 farklı tip araçta yapılan araştırmada sonuç birebir aynı 0,1-0,2 az veya cok kayda değer bir fark yok.
    yol konforuna gelince çok başarılı (tabi daha öncede bahsetmiştim kıyaslama yapamam, ilk 0 aracım)
    plaj kumu, bol çamurlu ve bozuk yolarda test edicem videolarla anlatıcam ilerleyen zamanlarda

sn.doktor1987 ===> bence siz uykusuz kalmayın aracı alın.mtv ye gelince şöyle bir formül uygulayalım.araç bu özelliklerle rakiplerine oranla fiyat performans olarak çok iyi bir noktada aracı 70 e değilde (diğer araçlarla arasında 2500tllik bimtv farkı var) 77500 e aldığımızı düşünelim 3 yıllık mtv farkıyla .
    nasıl düşünce ama

sn.mstdgbkn ===> bayiye tekrar gidice önümüzdeki hafta olabilir. yangıntüpü trafik zımbırtıları falan yoktu ellerinde onlar için gidicem.birde araç satış temsilcisi davet etti hem aracın bazı fonksiyonlarını anlatmak için (ses kontrol. bağlantılar vs) hemde aracı kendiside pek inceleyemedi hevesi kursağında kaldı.
    yine kıyaslama istemşsiniz ama bu aracı kıyaslayabileceğim ayarda bi aracım olmadı daha önce

birde aynalardaki damlaları kurutma olayı ön ve arkacam resistansını devreye sokunca çalışıyo (bunu çözdüm )
    yurt dışındaki manuel wildtrak da ön panelde difransiyel kilit tuşu var (teknik özelliklerde difransiyel kilidi var zaten). fakat otomatikte yok teknik anlamda bilgisi olan varsa bunu anlatabilirmi, yani otomatik devreye girme gibi bi durummu var yoksa a/t lerde gerekmi yok nedir olay.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim ama bu mtv olayı küfür gibi,vereceğim paradan çok devletin bu soyguncu zihniyeti vatandaşı enayi yerine koyması canımı sıkıyor o yüzden bi süre daha almayı düşünmüyorum,ayrıca sadece bu mtv ile kalmıyor binek araçlarda 1.6 altına %40 ötv 1.6-2.0 arasına %80 ve 2.0 üzerine %130 ötv koyuyor bide %18 kdv bu yüzden gerçekten binilebilecek araçlar türkiyeye getirilmiyor bile ve vatandaşın birçoğu bunları bilmiyor,fordun yada diğer markaların yurtdışındaki internet sitelerinde ne araçlar varki türkiyeye getirilmiyor,adamlar 3.0 altı araca binmiyor ve bakıyosun 6.0 motor jeepler 40.000 dolar ve araçta yok yok,benzin fiyatlarına hiç girmiyorum bile

Neyse konuyu dağıttım kusura bakmayın,şu sürgülü kapak elle mi kapatılıyor yoksa içerden bi düğme ilmi kapatıyosunuz?Ayrıca paylaşımlarınızı merakla bekliyoruz

• bizde yeni ranger 4x2 xlt modelini 55 bin tl pazarlıkla anlastik otomatik alıcaz. fakat renginde cok kararsız kaldım ya siyahmi yoksa mavimi mavi cok güzel ya bizim burdaki fordda test aracı var mavi renk bayılıyorum ya hasta kaldım bu kadarmı yakisir mavi off dedirtecek kadar güzel. siyah su an 2009 ranger mız nedersiniz beyler :D bu arada otomatik vitesi on numara rangerın sport moda alıyosunuz kesintisis güç powershift teknolojisi var viteste cift kavramalı vites gecislerini hisettirmiyor. bir tek esp olmaması kötü oda neden yok otomatik vitesi tercih etsinler diye yokusda kaymaz felan filan muhabeti diye tahmin ediyorum fakat 4x2 xlt modeli ne kadar bos görünsede aslında teknolojik bir arac daha bilmedigimiz tonla özeligi mevcut aracın bilginiz olsun ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dedekorkutt -- 29 Ocak 2013; 7:03:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dedekorkutt

bizde yeni ranger 4x2 xlt modelini 55 bin tl pazarlıkla anlastik otomatik alıcaz. fakat renginde cok kararsız kaldım ya siyahmi yoksa mavimi mavi cok güzel ya bizim burdaki fordda test aracı var mavi renk bayılıyorum ya hasta kaldım bu kadarmı yakisir mavi off dedirtecek kadar güzel. siyah su an 2009 ranger mızda mevcut annem siyah olsun diyor ne öle is arabası gibi mavi renk diyor siyah daha iyimis nedersiniz beyler :D bu arada otomatik vitesi on numara rangerın sport moda alıyosunuz kesintisis güç powershift teknolojisi var viteste cift kavramalı vites gecislerini hisettirmiyor. bir tek esp olmaması kötü oda neden yok otomatik vitesi tercih etsinler diye yokusda kaymaz felan filan muhabeti diye tahmin ediyorum fakat 4x2 xlt modeli ne kadar bos görünsede aslında teknolojik bir arac daha bilmedigimiz tonla özeligi mevcut aracın bilginiz olsun ..

şimdiden hayırlı olsun diyelim
    benim fikrim alınacak en son renktir siyah, mavi kesinlikle doğru tercih. xlt boş değil, wildtrak daki donanım göz önünde bulundurulunca öyle bir izlenim veriyo sadece. espye gelince, sizin düşündüğünüz gibi bir sebeple esp koymamaları pek olur gözükmüyor. birazdan fotolar atıcam 80cm karda kış lastiği olmadan zincirsiz yokuş yukarı gayet güzel kayıyor hatta drift yapılıyor diyebilirim(zaten espnin yokuş yukarı bi faydasını görmedim sürekli uyarı zaten kayıyorum birde araç denge sağlayacam diye gazı freni elimden alıyo. espyi iptal ediyorum sabit dewir tırman)

• quote:

http://img267.imageshack.us/img267/8164/20130108153124.jpg
    http://imageshack.us/a/img836/8050/20130108153047.jpg
    http://imageshack.us/a/img96/1769/20130107163920.jpg

Allah nazardan saklasın...tüketim anlamında nasıl durum? birde araca xenon far taktınız mı , resimlerde aydınlatma son derece güzel duruyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: conradi

quote:

Allah nazardan saklasın...tüketim anlamında nasıl durum? birde araca xenon far taktınız mı , resimlerde aydınlatma son derece güzel duruyor...

araç tüketim anlamında şehir içi şehir dışı karma 10lt civarı.(4x4 durumda arazide 12-13 litreyi buluyor).
    araca xenon taktırmadım gerekte olmaz sanırım. foto çekilirken farları dik konuma getirmiştim en yüksek kademe.

• quote:

quote:

bizde yeni ranger 4x2 xlt modelini 55 bin tl pazarlıkla anlastik otomatik alıcaz. fakat renginde cok kararsız kaldım ya siyahmi yoksa mavimi mavi cok güzel ya bizim burdaki fordda test aracı var mavi renk bayılıyorum ya hasta kaldım bu kadarmı yakisir mavi off dedirtecek kadar güzel. siyah su an 2009 ranger mızda mevcut annem siyah olsun diyor ne öle is arabası gibi mavi renk diyor siyah daha iyimis nedersiniz beyler :D bu arada otomatik vitesi on numara rangerın sport moda alıyosunuz kesintisis güç powershift teknolojisi var viteste cift kavramalı vites gecislerini hisettirmiyor. bir tek esp olmaması kötü oda neden yok otomatik vitesi tercih etsinler diye yokusda kaymaz felan filan muhabeti diye tahmin ediyorum fakat 4x2 xlt modeli ne kadar bos görünsede aslında teknolojik bir arac daha bilmedigimiz tonla özeligi mevcut aracın bilginiz olsun ..

şimdiden hayırlı olsun diyelim
    benim fikrim alınacak en son renktir siyah, mavi kesinlikle doğru tercih. xlt boş değil, wildtrak daki donanım göz önünde bulundurulunca öyle bir izlenim veriyo sadece. espye gelince, sizin düşündüğünüz gibi bir sebeple esp koymamaları pek olur gözükmüyor. birazdan fotolar atıcam 80cm karda kış lastiği olmadan zincirsiz yokuş yukarı gayet güzel kayıyor hatta drift yapılıyor diyebilirim(zaten espnin yokuş yukarı bi faydasını görmedim sürekli uyarı zaten kayıyorum birde araç denge sağlayacam diye gazı freni elimden alıyo. espyi iptal ediyorum sabit dewir tırman)

çok teşekür ederim aldiktan sonra aracimizi bi güzel incelicez benim tahminim bu arac ta gizli bilmedigimiz gizlenmis özelik mevcut :D

• quote:

fotolar cok güzel içi işiklar yaninca çok güzelll yaaaa bayildimmmmmmmmmmm gelsin artik rangerim :D

• quote:

HAYIRLI OLSUN ARKADAŞIM.EN SONUNDA FORDA KIZARAK SÖVEREK RANGER İ ALDIN DEMEK.ALLAH GÜLE GÜLE BİNMEK NASİP ETSİN.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocek067

quote:

HAYIRLI OLSUN ARKADAŞIM.EN SONUNDA FORDA KIZARAK SÖVEREK RANGER İ ALDIN DEMEK.ALLAH GÜLE GÜLE BİNMEK NASİP ETSİN.

valla öle oldu kardesim aslinda icim halen kirgin forda 60 milyar para veriyoruz yazik günah ya bizede isterizki bi özellik olsun napalim seviyorum fordu insan sevdigine kizarmiş :) :D rangerdan baska pickupa binmem ben obenim binegim :D ama iste gel gelelim 2009 eski kasayla ayni özeliklerde olunca ister istemez kirildim üzüldüm :( ama şu varki otomatik vitesi bir harika oda olmasa zaten zor :)

• valla dediğin gibi binilecek tek pikap bencede ranger.2009 da bende ötv indiriminde hi rider aldıydım.tadı damağımda kaldı.daha 10 bindeyken satmak zorunda kaldım,eğer pikap alacak olursam bu ranger olacaktır.ama fiatlarıda o zamana göre baya bir arttı. şimdilik2006 mondeo dizel temiz bir araba buldum,4 aydır kullanıyorumve gayet memnunum.ileride satacak olursam vede durumları düzeltirsem bende aranıza katılırım inşallah.tekrar hayırlı olsun.
  • Evet aynen oyle mondeoda cok guzel tam makam araci :)) sende yeni rangerla aramiza gelirsin artik :)

• Wildtrak olan bayi var mi bildiginiz? Ankara da otokoc ve tur otoya sordum, yok dediler, marttan oncede gelmez diyorlar

• yalan atıyolardır bu arada araba firmalari çok yalancı araba satiş konusunda bu prolem nası cözülecek bilmiyorum bizi koyun gibi görüyolar sanırsam ne gecirirsem kar misali kazıklamaya calisiyolardır kim bilir sizede 4x2 yi satcaklardır ondan yok demislerdir beklemeyip almanız icin bu kadar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dedekorkutt -- 29 Ocak 2013; 7:08:06 >
  • Dedekorkutt usta öncelikle fordun hayırlı olsun.Bende bir Pick Up server olarak ford hayranıyım.Benim öğrenmek istediğim bazı şeyler var cevaplarsan çok makbule geçer. Bu konulara yabancıyımda

Genel olarak bir pick up yıllık maliyeti nekadardır.Yakıt hariç.Yani araç sadece kapıda duracak diyelim.Vergisi kaskosu sigortası vs bilmediğim başka bi gideri varsa.Bunu öğrenmek istedim yardımcı olursan sevinirim iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atı Radeon

Dedekorkutt usta öncelikle fordun hayırlı olsun.Bende bir Pick Up server olarak ford hayranıyım.Benim öğrenmek istediğim bazı şeyler var cevaplarsan çok makbule geçer. Bu konulara yabancıyımda

Genel olarak bir pick up yıllık maliyeti nekadardır.Yakıt hariç.Yani araç sadece kapıda duracak diyelim.Vergisi kaskosu sigortası vs bilmediğim başka bi gideri varsa.Bunu öğrenmek istedim yardımcı olursan sevinirim iyi günler.

ben yardımcı olayım bu konuda
    mtv === 4x2 == 1124 TL (motor silindir hacmi farketmez)
    4x4 == 3443 TL (4x4 xlt 2,2motor)
    4800 TL (wildtrack 3,2motor, kasko uygulaması indirimi ile)
    kasko== 1400 ile 2000 arası değişir bulunduğun ile göre
    t.sigortası == 350-450 arası yine bulunduğun ile göre değişir
    yıllık muayene ve yetkili servis ücretleri fazla önemsenecek rakamlar değil (servis ortalama 300 civarı olur ama)

4x2 araçlar toplamda ortalama 3000TL civarı
    4x4 araçlar 6000-8000 arası

• Sağol kardeşim 4x4 malesef bizim için imakansız ama 4x2 idael olur.İl olarak izmirdeyim.Tekrar teşşekürler.
  • Aracın yakıt tüketimi nasıl arkadaşlar? (4x2)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.