Şimdi Ara

2012 NEW FORD RANGER KULÜBÜ (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
5
Favori
80.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dedekorkutt

pekii biz wildtrackı alsak bassak parayı getirseler,teslim almadan önce 4x4 olan aracimizi altaki difransiyelini söktürsek servise arac sadece 2 çeker olsa ve ruhsata 4x2 olarak kaydedilse nasıl olur yani bu araci almak istiyoruz fakat 4x4 kulanmak istemiyoruz difransiyelini sköp atsak 4x2 ötv si ödeyip araci 4x2 olarak kulanabilirmiyiz bunu bi sorarmısınız acill.

hiç bu yönden düşünmemiştim . düşünce süper araştırıcam
    ancak ruhsatı çıkarırken sorarım, sorunuzu ozaman yanıtlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

quote:

Orijinalden alıntı: extotal

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zagor33

quote:

bugün forddan aradılar kredi olayı tamamdır
    pazartesi gidip peşinatı yatırıp ön sipariş işlemlerini tamamlayacağız
    şu anda önsiparişle en erken alabileceğimiz sadece beyaz renk, aralık 20-25 arasında teslim alabiliriz
    ben wiltrak turuncusu istiyordum fakan 2,5- 3 aydan önce getirtemeyiz dediler
    cok fazla bekledim bu araç için 3 ay daha katlanamam. beyaz alıcam
    tabi şuda var ön siparişle bugünün fiyatları gecerli yılbaşından sonraki fiyat değişiklikleri nedeniylede erken almak mantıklıdır sanırım

Hayırlı olsun, güle güle kullanın!

4X2 modeli daha kolay bulunuyordur umarım.

öncelikle sorunuza cevaben 4x2 bulmak kolay. bütün bayilerde yeterince renk seçeneği, düz/otomatik vites mevcut
    2. el 4x2 lerde bulunmaya başladı.
    dün sipariş verdim işlemler tmm.
    bütün masraflar bana ait olarak (trafik sigortası,ruhsat plaka vs.) 66,500 TL.
    araç en geç aralık 21 teslim edilecek.

Hayırlı olsun. Ancak ben fiyata takıldım. 4x4 wildtrack bildiğim kadarıyla full donanımlı bir araç ve fiyatı daha yüksek olmalı. 66 bin bu aracın fiyatımı?

fiyata takılacak bişey yok..
    araç zaten 72 küsür, siz bayiye gidince 70e bırakırız diyorlar
    biraz zorlarsanız 69500 oluyo
    tabi masraflarıda üstlenirseniz 66000tl
    bu özelliklerle bu fiyatın oluşmasıda aks mesafesi mevzusu. gümrük vergisini az ödüyolar aracıda bu fiyattan satabiliyolar.ben şahsen aracı 80-85 bin gibi bir fiyat aralığında beklerken bu fiyat cook iyi tek sıkıntı mtv

Ranger 4x4 almak istemistim. Ekimde Wildtrack olmadigindan 67 bine Amarok 4x4 M/T aldim.
    Amarok'u satan kisi OTV'nin %4 oldugunu soyledi.
    Bu durumda aks mesafesine bagli olan Gumruk konusunu aciklayabilirmisiniz, nedir?

aks mesafesinin yarısının pikbagaj mesafesinden küçük olması durumunda
    aracı yurt dışından getiren firmanın ödediği gümrük vergisi %4 yani amarok kurtarmış
    diğer durumda ötv %84 oluyo

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

rica ederim
    benimde size sormak istediğim bişey var
    1-zorunlu trafik sigortası ne kadar ödediniz
    hangi sigorta şirketi olduğunuda paylaşırsanız sevinirim
    2-K belgesi gerekiyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extotal -- 19 Aralık 2012; 22:58:11 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bugün forddan aradılar kredi olayı tamamdır
    pazartesi gidip peşinatı yatırıp ön sipariş işlemlerini tamamlayacağız
    şu anda önsiparişle en erken alabileceğimiz sadece beyaz renk, aralık 20-25 arasında teslim alabiliriz
    ben wiltrak turuncusu istiyordum fakan 2,5- 3 aydan önce getirtemeyiz dediler
    cok fazla bekledim bu araç için 3 ay daha katlanamam. beyaz alıcam
    tabi şuda var ön siparişle bugünün fiyatları gecerli yılbaşından sonraki fiyat değişiklikleri nedeniylede erken almak mantıklıdır sanırım

Hayırlı olsun, güle güle kullanın!

4X2 modeli daha kolay bulunuyordur umarım.

öncelikle sorunuza cevaben 4x2 bulmak kolay. bütün bayilerde yeterince renk seçeneği, düz/otomatik vites mevcut
    2. el 4x2 lerde bulunmaya başladı.
    dün sipariş verdim işlemler tmm.
    bütün masraflar bana ait olarak (trafik sigortası,ruhsat plaka vs.) 66,500 TL.
    araç en geç aralık 21 teslim edilecek.

Hayırlı olsun. Ancak ben fiyata takıldım. 4x4 wildtrack bildiğim kadarıyla full donanımlı bir araç ve fiyatı daha yüksek olmalı. 66 bin bu aracın fiyatımı?

fiyata takılacak bişey yok..
    araç zaten 72 küsür, siz bayiye gidince 70e bırakırız diyorlar
    biraz zorlarsanız 69500 oluyo
    tabi masraflarıda üstlenirseniz 66000tl
    bu özelliklerle bu fiyatın oluşmasıda aks mesafesi mevzusu. gümrük vergisini az ödüyolar aracıda bu fiyattan satabiliyolar.ben şahsen aracı 80-85 bin gibi bir fiyat aralığında beklerken bu fiyat cook iyi tek sıkıntı mtv

Ranger 4x4 almak istemistim. Ekimde Wildtrack olmadigindan 67 bine Amarok 4x4 M/T aldim.
    Amarok'u satan kisi OTV'nin %4 oldugunu soyledi.
    Bu durumda aks mesafesine bagli olan Gumruk konusunu aciklayabilirmisiniz, nedir?

aks mesafesinin yarısının pikbagaj mesafesinden küçük olması durumunda
    aracı yurt dışından getiren firmanın ödediği gümrük vergisi %4 yani amarok kurtarmış
    diğer durumda ötv %84 oluyo

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

rica ederim
    benimde size sormak istediğim bişey var
    1-zorunlu trafik sigortası ne kadar ödediniz
    hangi sigorta şirketi olduğunuda paylaşırsanız sevinirim
    2-K belgesi gerekiyormu

Şuanda mesajınızı gördüm. Trafik sigortası için ruhsata bakmam gerekiyor, bakar bildiririm.

K2 belgesi şu durumda gerekiyor. Eğer siz şahıs dahi olsanız ticaretle uğraşan, fatura kesen ve vergi levhası olan bir vergi mükellefi iseniz araç ticari oluyor ve K2 belgesi gerekiyor. Eğer bu vasıflara haiz değilseniz özel kullanım oluyor ve K2 belgesine gerek yok.

Kullanıcı şöför içinde gerekli belgeler var, SRC4 ve Psikoteknik belgesi. Bunlar için mükellefiyet gerekiyormu bilemiyorum. En iyisi aracı kurumlardan birine sorun. Web'te aratabilirsiniz, kemos müşavirlik diye bir firma var ve bu işleri yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 20 Aralık 2012; 22:35:21 >

• evet ranger sahipleri nerelerdesiniz yeni ford ranger alanlar .araclardan biraz bahsedin kulanimlari nasıl yakit nasıl a/t m/t diye anlatirsaniz birde birsey soracagim göstergeler otomatikmi yaniyor karanlikta farklar deil sadece arabanin göstergeleri?
  • Ranger alıp kullanan arkadaşlar:

Aracınızın;
    Konforunu,
    Süspansiyonunu,
    Sarfiyatını belirterek bilgi paylaşımında bulunmanızı rica ediyoruz.
  • sayfa cok hareketsiz kaldı ya aralıkta rangera buyuk ındırım vardı alan oldumu acaba ? arkadaslar a/t 4x2 alacagim 2013 mu alsam yoksa 2012 mı alsam karar veremedım
  • quote:

sayfa cok hareketsiz kaldı ya aralıkta rangera buyuk ındırım vardı alan oldumu acaba ? arkadaslar a/t 4x2 alacagim 2013 mu alsam yoksa 2012 mı alsam karar veremedım

Ford web sitesinde indirim halen devam ediyor. Acaba hepsi 2012 mi diye düşünüyorum. Öyle bile olsa fiyatlar çok uygun, bence 2012 model alınır. 2013 model diye 3-5 bin lira fazla vermeye gerek yok.

YENİ RANGER XLT 4X2 150PS A/T: 57.790 TL
    YENİ RANGER XLT 4X4 150PS A/T: 64.705 TL

4X4 hiç aklımda yoktu ama bu fiyattan kaçmaz, hem de otomatik. Ne yazık ki en erken Temmuz ayında alabilirim. Fiaytlar çok yükselir mi acaba?
  • nihayet wildtrak modelini aldım
    ayın 2 sinde bayiye geldi bugün teslim aldım
    ve yorucu bi gün oldu yarın akşam saatlerinde her soruya yanıt vericem, incelemelerimden bahsedicem

araç --- 66500 TL
    kasko --- 1380TL (ak sigorta--52 plaka)
    trafik sig. --- 330TL
    ruhsat+
    plaka
    masrafları --- 203TL

mtv yi şuanda ödemedim ama 2400TL de o.

aracı diğer sınıfındaki modelleri kullanmadığım için karşılaştırma yapmam zor
    18 inch jantlar kesinlikle arabaya cok büyük heybet katmış
    ben aracın yurt dışı inceleme vidyolarında geri görüş kamerası görmüştüm, görüntüyü dikiz aynasından veriyodu yokmuş
    benim açımdan büyük hayal kırıklığı
    sadece arka sensör var (sesle uyarı)
    bagaj kapalı (sürgülü kapak) ve su sızıntılarını engellemek için küçük borularla tahliye gibi bişey var tam incelemedim fotolarla anlatıcam daha sonra
    neyse kısa süreli kıllanımda dikatimi çekenler bunlar yarın devam ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extotal -- 4 Ocak 2013; 20:24:49 >

• hayırlı olsun :) kamerayidamı calmislar bu türklerden hersey beklenir.adamlar onuda sökmüsler asalik varliklar kamera girsin .. lerine :D kizdim simdi forda wildtrackta bile parca hirsizligi yapiyor resmen ayip sirf bu yüzden kac kisi ford almaktan vazgecti ne gecti elinize salaklar arabaya esp koy otomatik kilima koy neden calisiyosun bu özelikleri aractan iste gelde anlat ama nato mermer nato ford arac alcaz ya burnumuzdan fitil fitil getiriyor. kici kirik transite mercekli bi xenon far koymuslar serit taip sürücü uyari sistemi kis paketi :D esp hersey var start stop dügmesi rangerda hic bir sey yoksaka gibi :D bu rac arazii aracı degilmi soguk iklim paketi neden yok bizim modelde neden o ıvırzıvırlar yok nedenini söyliyimi bu modeli satacak bu ford 20 milyar her aractan para kazanacak cebine sonra bi model daha getircek onadan kilimayı otomatik yapcak esp koycak satcak bak görürsünüz buraya yaziyom ahanda 2015 veya 2014 modellerinde esp otomatik kilima katlanır ayna koymassa bende ne olayım bu mesajımda burda o gün geldiginde ya göt olurum yada forda olan olur :D kardesim cok hayırlı olsun bu arada sinirden yazamadım sana ..

• quote:

nihayet wildtrak modelini aldım
    ve yorucu bi gün oldu yarın akşam saatlerinde her soruya yanıt vericem, incelemelerimden bahsedicem

araç --- 66500 TL
    trafik sig. --- 330TL
    ruhsat+
    plaka
    masrafları --- 203TL

ben aracın yurt dışı inceleme vidyolarında geri görüş kamerası görmüştüm, görüntüyü dikiz aynasından veriyodu yokmuş
    bagaj kapalı (sürgülü kapak) ve su sızıntılarını engellemek için küçük borularla tahliye gibi bişey var tam incelemedim fotolarla anlatıcam daha sonra

kardesim rengi ne aracin bu arada aracin icinde led aydinlatma varmi ayrıca bir sorum daha olucak farları yakmadan otomatik farı da kapatıp sadece anahtarı marsa takıp arabayı calıstırınca gostergeler otomatik yanıyormu far deıl hız gostergelerı devır o kokpit sadece o ic aydınlatma deıl farlarda deıl kapalı oldugu zaman karanlıkta yada aydınlıkta bir ona bakarsan sevinirim

• quote:

araç --- 66500 TL
    trafik sig. --- 330TL
    ruhsat+
    plaka
    masrafları --- 203TL

Sayın extotal aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ford web sayfasında sadece aşağıdaki WILDTRAK modeli var. Eğer bu arabayı aldınız ise çok güzel fiyat vermişler.

YENİ RANGER WILDTRAK 4X4 200PS A/T 69.795 TL

Ancak bu durumda MTV 3443 Lira oluyor. (Kasko bedelinin %5'i aşıldığı için iki alt basamaktan ödeme yapılmasına rağmen).

Lütfen bilgi verir misiniz?

• quote:

quote:

araç --- 66500 TL
    trafik sig. --- 330TL
    ruhsat+
    plaka
    masrafları --- 203TL

Ford web sayfasında sadece aşağıdaki WILDTRAK modeli var. Eğer bu arabayı aldınız ise çok güzel fiyat vermişler.

Ancak bu durumda MTV 3443 Lira oluyor. (Kasko bedelinin %5'i aşıldığı için iki alt basamaktan ödeme yapılmasına rağmen).

öncelikle tşkkürler
    araç doğrudur
    2400 mtv tek bandrol yani 6 aylık
    yıllık 4799 (kasko bedelinin %5 i aşıldığı için bir alt motor sınıfından)

• quote:

hayırlı olsun :) kamerayidamı calmislar bu türklerden hersey beklenir.adamlar onuda sökmüsler asalik varliklar kamera girsin .. lerine :D kizdim simdi forda wildtrackta bile parca hirsizligi yapiyor resmen ayip sirf bu yüzden kac kisi ford almaktan vazgecti ne gecti elinize salaklar arabaya esp koy otomatik kilima koy neden calisiyosun bu özelikleri aractan iste gelde anlat ama nato mermer nato ford arac alcaz ya burnumuzdan fitil fitil getiriyor. kici kirik transite mercekli bi xenon far koymuslar serit taip sürücü uyari sistemi kis paketi :D esp hersey var start stop dügmesi rangerda hic bir sey yoksaka gibi :D bu rac arazii aracı degilmi soguk iklim paketi neden yok bizim modelde neden o ıvırzıvırlar yok nedenini söyliyimi bu modeli satacak bu ford 20 milyar her aractan para kazanacak cebine sonra bi model daha getircek onadan kilimayı otomatik yapcak esp koycak satcak bak görürsünüz buraya yaziyom ahanda 2015 veya 2014 modellerinde esp otomatik kilima katlanır ayna koymassa bende ne olayım bu mesajımda burda o gün geldiginde ya göt olurum yada forda olan olur :D kardesim cok hayırlı olsun bu arada sinirden yazamadım sana ..
    hayırlı olsun aynı araçtan ben de düşünüyorum. resimlerle anlatma imkanınız olsa cok daha iyi olurdu aslında :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstdgbkn -- 5 Ocak 2013; 17:13:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mstdgbkn

hayırlı olsun aynı araçtan ben de düşünüyorum. resimlerle anlatma imkanınız olsa cok daha iyi olurdu aslında :)

resimlede video ilede anlatıcam ama havalar pek iyi değil buralarda.

en kısa zamanda paylaşıcam sizlerle
    birde aracın yanında verilen türkce kılavuz 2011 wildtrak modelinin,
    ingilizce olan 2012 doğru fakat ben ingilizce terk
    bazı ufak tefek ayrıntıları tam öğreneyim daha sağlıklı olur
  • quote:

quote:

quote:

araç --- 66500 TL
    trafik sig. --- 330TL
    ruhsat+
    plaka
    masrafları --- 203TL

öncelikle tşkkürler
    araç doğrudur
    2400 mtv tek bandrol yani 6 aylık
    yıllık 4799 (kasko bedelinin %5 i aşıldığı için bir alt motor sınıfından)

O halde piyasadaki en müthiş pikabı almışsınız. 200hp güç, 470nm tork ve yakıt tüketimi 150hp modelden pek farklı değil diye biliyorum.
    Amarok'un en üst modeline 10.000 TL daha ucuz, çok daha güçlü. Çok akıllı tercih. MTV durumundan ötürü ben 4X4 150 XLT modelini alacağım.
    Müsait olduğunuzda kullanıcı yorumlarınızı bekliyoruz.

• http://img521.imageshack.us/img521/8184/20130106095803.jpg

foruma resim yüklemem cook uzun sürüyor oyüzden imageshacke yüklüyorum
    bunuda yükleme hızımı denemek için attım
    akşama bikaç foto atıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extotal -- 6 Ocak 2013; 10:54:26 >
  • evet aracın sesle komut sistemiyle telefon kaydı yapmaya çalıştım ama olmadı
    söylediğim rakamları yanlış giriyo
    isim kaydını deneme amaçlı 4-5 denemeden sonra zorla yaptım
    ama numarayı sesle giremedim
    babam kendisi denemek istedi
    bikaçdefa denedi olmayınca kızdı bastı fırçayı öldüm gülmekten
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    aracın camlarında buğu giderici özellik var çok işe yarıyor
    satış temsilcisi aynalardada damlaları kurutan buğyu gideren bi özellik olduğunu söylemişti ama nasılolacağını çözemedik
    klimadaki buğu giderici vs bütün tuşları denedim olmadı
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    dikiz aynası arkadaki araç uzunları yakarsa gözünüzü almaması için kararıyor
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    otomatik silecekleri hortumla su tutarak test ettim çok başarılı
    sensörler suyun miktarına göre çok hızlı tepki veriyor (hızlı-yavaş)
    esp (elektronik denge) en ufak milimetrik kaymalarda anında uyarı veriyo
    4x2 modda hissedemediğim bir kaymada bile anında uyardı
    4x4 de aynı arazide kayma ve uyarı yok
    tavan döşemesi pek fazla incelemedim ama dokununca esnek ve hoşuma gitmeyen bir etki bıraktı
    araç 2 gündür sağanak yağış altında bagaja en ufak bir su damlası sızdırmamış
    bundan bahsetme sebebim araçlara takılan fulbox starbox ve camlı kabinlerin
    su sızıntılarıdır

• http://imageshack.us/a/img442/2706/20130106095647.jpg lastkler continental

http://imageshack.us/a/img9/7118/20130106095702.jpg

http://imageshack.us/a/img69/9101/20130106095752.jpg sürgülü kapak (rollback) kilitlenebiliyor ama normal bagaj kapağında kilit olayı yok saçma.

http://imageshack.us/a/img171/895/20130106095858.jpg

http://imageshack.us/a/img11/9125/20130106100418.jpg direksiyon üzerinde sağ taraftaki kumanda hız sabitleme hızı azaltma yüseltme gibi işlevler
    gösterge ışıklarıda ayarlanabiliyor

http://imageshack.us/a/img826/8606/20130106100106.jpg araç tiptronic olarakta kullanılabiliyor (yarı otomatik)
    hareket halindeyken 80km ye kadar 4x2, 4x4 geçişi yapılabiliyor

http://imageshack.us/a/img850/1214/20130106100257.jpg sürücü koltuğunun sol yanındaki düğme koltukısıtma

• quote:

http://imageshack.us/a/img442/2706/20130106095647.jpg lastkler continental

http://imageshack.us/a/img9/7118/20130106095702.jpg

http://imageshack.us/a/img69/9101/20130106095752.jpg sürgülü kapak (rollback) kilitlenebiliyor ama normal bagaj kapağında kilit olayı yok saçma.

http://imageshack.us/a/img171/895/20130106095858.jpg

http://imageshack.us/a/img11/9125/20130106100418.jpg direksiyon üzerinde sağ taraftaki kumanda hız sabitleme hızı azaltma yüseltme gibi işlevler
    gösterge ışıklarıda ayarlanabiliyor

http://imageshack.us/a/img826/8606/20130106100106.jpg araç tiptronic olarakta kullanılabiliyor (yarı otomatik)
    hareket halindeyken 80km ye kadar 4x2, 4x4 geçişi yapılabiliyor

http://imageshack.us/a/img850/1214/20130106100257.jpg sürücü koltuğunun sol yanındaki düğme koltukısıtma

hayırlı uğurlu olsun güle güle iyi günlerde kullanın :) araç çok güzel duruyor maşallah. inşallah eylül gibi biz de alıcaz ama wildtrak turuncu istiyorum :)

ben normalde navaracıydım hem adanada navaranın ayrı bi havası oluyor ama artık fikrim değişti yeni wildtrak çok güzel olmuş. ayrıca navara le 4 çeker kampanyada en fazla 75e düşüyor rangerin 69 olması güzel.

kısacası en güzel pikabı almışsınız :)

• teşekkürler
    bende truncu istiyordum ama 3 ay beklemem gerektiğini söylediler
    zaten fazlasıyla bekledim
    şu videoya bir göz atın navara - wildtrak
    http://www.youtube.com/watch?v=p7yUMfx31-E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extotal -- 6 Ocak 2013; 16:22:07 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.