Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
2.259
Cevap
39
Favori
299.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi dileklerinizden ötürü hepinize tek tek teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun kazasız belasız inşallah..

@mustafazad,

Teşekkür ettim, araç 2011 model bayi üzerine faturalıydı 37.500 e el sıkıştık anahtar teslim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

İyi dileklerinizden ötürü hepinize tek tek teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun kazasız belasız inşallah..

@mustafazad,

Teşekkür ettim, araç 2011 model bayi üzerine faturalıydı 37.500 e el sıkıştık anahtar teslim..

hayırlı olsun
  • geçen gün 5000 km ücretsiz bakımı için servise gittim. 15 dakka sürdü sürmedi, neye baktıklarını da bilmiyorum, genel bir kontrolmüş, aracı lifte kaldırmışlar felan. herhangi bir belgede verilmedi. velhasıl bana biraz gereksiz bir bakım gibi geldi. aracınızda bir sıkıntı yoksa 5000 bakımı için servise götürmek için kendinizi zorlamayın derim. dediğim gibi belge felan da vermedikleri, herhangi bir kayıt almadıkları için bir zorunluluğu da yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wind06

geçen gün 5000 km ücretsiz bakımı için servise gittim. 15 dakka sürdü sürmedi, neye baktıklarını da bilmiyorum, genel bir kontrolmüş, aracı lifte kaldırmışlar felan. herhangi bir belgede verilmedi. velhasıl bana biraz gereksiz bir bakım gibi geldi. aracınızda bir sıkıntı yoksa 5000 bakımı için servise götürmek için kendinizi zorlamayın derim. dediğim gibi belge felan da vermedikleri, herhangi bir kayıt almadıkları için bir zorunluluğu da yok sanırım.

Olay aslında bakım ya da kontrol değilmiş. Sizi bayiye getirip ekip ekipman veya buna benzer ürünler için satış yapabilmek. Bunun akabinde olasılığı varsa araç satabilmek. Bana da aynı şekilde mart ayı içerisinde bir kart yazıldı rutin kontrol adı altında ama sordum biraz önce yazdığım cevabı alınca çay içmeye gelirim dedim o halde. Durum bundan ibaret. Sizinde aracınızı yerden biraz yukarı kaldırıp, bakım havası vermişler o kadar. Maksat dostlar alışverişte görsün...

• quote:

Orijinalden alıntı: tutkularda

quote:

geçen gün 5000 km ücretsiz bakımı için servise gittim. 15 dakka sürdü sürmedi, neye baktıklarını da bilmiyorum, genel bir kontrolmüş, aracı lifte kaldırmışlar felan. herhangi bir belgede verilmedi. velhasıl bana biraz gereksiz bir bakım gibi geldi. aracınızda bir sıkıntı yoksa 5000 bakımı için servise götürmek için kendinizi zorlamayın derim. dediğim gibi belge felan da vermedikleri, herhangi bir kayıt almadıkları için bir zorunluluğu da yok sanırım.

Olay aslında bakım ya da kontrol değilmiş. Sizi bayiye getirip ekip ekipman veya buna benzer ürünler için satış yapabilmek. Bunun akabinde olasılığı varsa araç satabilmek. Bana da aynı şekilde mart ayı içerisinde bir kart yazıldı rutin kontrol adı altında ama sordum biraz önce yazdığım cevabı alınca çay içmeye gelirim dedim o halde. Durum bundan ibaret. Sizinde aracınızı yerden biraz yukarı kaldırıp, bakım havası vermişler o kadar. Maksat dostlar alışverişte görsün...

bana herhangi bir ekipman veya ürün satışı pazarlanmadı aslında hatta ben satıcının yanına gittim, son satış durumları öğrenmek için. halen classic'e müthiş talep olduğunu ve halen dizel dahil getirtebildiklerini söyledi. yine de bence de dediğiniz gibi kontrol bahanesi altında birşeyler pazarlamayı amaç edinmiş bir sözde bakım bu 5000 bakımı. o yüzden işinizi gücünüzü bırakıp, ücretsiz bakım var diye gitmesin kimse.

• Arkadaşlar ben de 2 ay önce astra III 1.3cdti almıştım. Daha 1800km. ve çok memnunum. Herkeze de tavsiye ediyorum. Bugün opelin sitesinden fiyatları ne oldu diye bakmak istedim. Fakat Astra III dizel seçeneği kaldırılmış. Benzinli modelinin fiyatları var. Dizelinin satışı bitti mi? Bilginiz var mı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: konia

Arkadaşlar ben de 2 ay önce astra III 1.3cdti almıştım. Daha 1800km. ve çok memnunum. Herkeze de tavsiye ediyorum. Bugün opelin sitesinden fiyatları ne oldu diye bakmak istedim. Fakat Astra III dizel seçeneği kaldırılmış. Benzinli modelinin fiyatları var. Dizelinin satışı bitti mi? Bilginiz var mı???

bitti deniliyor ama işte yukarıda da yazdım ben benim satıcı ile konuştuğumda, getirtmek için sipariş çektik, galiba gelecek felan dedi. ama şu an hazırda yok bildiğim kadarı ile bayilerde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: konia

Arkadaşlar ben de 2 ay önce astra III 1.3cdti almıştım. Daha 1800km. ve çok memnunum. Herkeze de tavsiye ediyorum. Bugün opelin sitesinden fiyatları ne oldu diye bakmak istedim. Fakat Astra III dizel seçeneği kaldırılmış. Benzinli modelinin fiyatları var. Dizelinin satışı bitti mi? Bilginiz var mı???

bitti deniliyor ama işte yukarıda da yazdım ben benim satıcı ile konuştuğumda, getirtmek için sipariş çektik, galiba gelecek felan dedi. ama şu an hazırda yok bildiğim kadarı ile bayilerde.

O yüzden fiyatları piyasada çok arttı o zaman. Ben 2 ay önce 40000TL. almıştım. Şu anda araç satışı yapan sitelerde plaka takılmış birkaç bindeki araçlara 45000TL fiyat yazıyorlar.

• Arkadaşlar ben de 1 mart da 2012 easy aldım. Ocak mtv si yatırılmamış. Benim mi yatırmam gerekiyor??
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeroran

Arkadaşlar ben de 1 mart da 2012 easy aldım. Ocak mtv si yatırılmamış. Benim mi yatırmam gerekiyor??

Kesinlikle yatırmayın aman diyim
  • Yatırmayın bence de. Bayi aracı üzerine almıştır tahminimce, onların yatırması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeroran

Arkadaşlar ben de 1 mart da 2012 easy aldım. Ocak mtv si yatırılmamış. Benim mi yatırmam gerekiyor??

arkadaşım sakın yatırma,çünkü tek tek değil toptan yatırıyorlar mtv'leri.
  • 2012 model Astra Classic III HB 1.3cdti icin Erdemir'den 43.000 lira fiyat almis durumdayim. Uretim durmus bu araclarin, ellerinde kalan renkler bile kisitli, beyaz, hakim gri ve siyah. Dizel ve ekonomik bir araba almak isteyenler kacirmasin derim. Hakkinda yazilan onca seye ragmen, bu paraya dizel olarak punto veya polo alirsiniz bu segmentte bir dizel arac imkansiz. Istanbul'da Atakoy ve Balkan'a ugramistim onlar ellerinde olmadigini soylediler bir daha da gelmez dediler.

2004 astra h kasa 1.6 105hp enjoy spor paketli sahibiyim, o meshur ilk gelenlerden, kronik problemlere sahip arabalar. (CIM modulu, farlarin bugulanmasi, bagaj kapaginin ayarsizligi, bobin arizasi vb.)

Aracim 126.000km'de, 8 yasinda, bir iki ufak dokunma disinda kazasi ya da degiseni olmadi. Rutin bakimlarinin disinda, asla motoru bir sikinti yasatmadi, yakit tuketimi haric

Malum yakit fiyatlarinin durumu, ve bu fiyata en mantikli en donanimli secim olarak bu arabayi almayi dusunuyorum, ilk defa dizel kullanicam, tek endisem 105hp z16xep benzinli motorun, 8 senedir bana verdigi o keyfi, gaza dokundugun anda ziplamalari bu motor verebilecek mi. Bu arabanin benzinlisini ve dizelini ayri ayri kullanmis, tecrubeli arkadaslar ufak puf noktalari ve bilgiler verirse sevinirim.

Tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre373

2012 model Astra Classic III HB 1.3cdti icin Erdemir'den 43.000 lira fiyat almis durumdayim. Uretim durmus bu araclarin, ellerinde kalan renkler bile kisitli, beyaz, hakim gri ve siyah. Dizel ve ekonomik bir araba almak isteyenler kacirmasin derim. Hakkinda yazilan onca seye ragmen, bu paraya dizel olarak punto veya polo alirsiniz bu segmentte bir dizel arac imkansiz. Istanbul'da Atakoy ve Balkan'a ugramistim onlar ellerinde olmadigini soylediler bir daha da gelmez dediler.

2004 astra h kasa 1.6 105hp enjoy spor paketli sahibiyim, o meshur ilk gelenlerden, kronik problemlere sahip arabalar. (CIM modulu, farlarin bugulanmasi, bagaj kapaginin ayarsizligi, bobin arizasi vb.)

Aracim 126.000km'de, 8 yasinda, bir iki ufak dokunma disinda kazasi ya da degiseni olmadi. Rutin bakimlarinin disinda, asla motoru bir sikinti yasatmadi, yakit tuketimi haric

Malum yakit fiyatlarinin durumu, ve bu fiyata en mantikli en donanimli secim olarak bu arabayi almayi dusunuyorum, ilk defa dizel kullanicam, tek endisem 105hp z16xep benzinli motorun, 8 senedir bana verdigi o keyfi, gaza dokundugun anda ziplamalari bu motor verebilecek mi. Bu arabanin benzinlisini ve dizelini ayri ayri kullanmis, tecrubeli arkadaslar ufak puf noktalari ve bilgiler verirse sevinirim.

Tesekkurler.

1.3 araç ve ağır olması nedeniyle performans beklentisi çok yüksek olmamalı. ancak aracın turbosu oldukça memnun edici. performans istediginiz zaman arabayı devirli kullanmanız lazım , turboyu devre dışı bıraktırmadan kullanırsanız gayet hızlı bir araç

devirli kullandıgınızda da ekonomiyi bir süre düşünmemeniz lazım. onun dışındada uzun yollar , yada otobanlarda çok iyi ekonomi yaparsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: emre373

2012 model Astra Classic III HB 1.3cdti icin Erdemir'den 43.000 lira fiyat almis durumdayim. Uretim durmus bu araclarin, ellerinde kalan renkler bile kisitli, beyaz, hakim gri ve siyah. Dizel ve ekonomik bir araba almak isteyenler kacirmasin derim. Hakkinda yazilan onca seye ragmen, bu paraya dizel olarak punto veya polo alirsiniz bu segmentte bir dizel arac imkansiz. Istanbul'da Atakoy ve Balkan'a ugramistim onlar ellerinde olmadigini soylediler bir daha da gelmez dediler.

Tesekkurler.

Merhaba, benim yorumlarım tarafsızdır bence arabayla test sürüşü yapın almadan önce ben sadece hafta sonları ve şehir trafiğinden uzak sürmeye çalışıyorum aracım daha 1500 km olmadı uzun yolda ben cok rahat ediyorum yada cevre yollarında ama trafik oldugu zaman 1 vites aralığının kısalı alışana kadar sıkıntı yaşatır size özellikle banziliden geçtiğinizde. Burda çok uzun anlatmaya gerek yok mutlaka test edin. Ben şunu söylemek isterim arabanın güzel yönleri kötü yönlerinden kat kat fazla ben çok memnunum ve aracımı cok severek kullanıyorum.

• arkadaşlar bizim araçla 5000 km'yi geçtik. genel fikrimiz iyice oluştu.
    halen bu aracı almak isteyenler için kısaca kendi izlenimlerimi yazayım:
    daha çok eşim kullanıyor, şehir içi. h.sonları ben kullanıyorum. geçen h. sonu mesela trilye'ye gittik. araç tam uzun yol arabası. bu konuda çok rahatım. özellikle 6. vites ne kadar büyük bir nimetmiş. arabanın yola tutuşu, oturuşu çok iyi. 150-160 km/h'lerde bile direksiyon gayet iyi, titreme olmuyor. fakat yol ve rüzgar sesi oluyor 120 km/h'den sonra. rahatsızlık verici değil ama yalıtım mükemmel diyemem.
    aracın altı yüksek, bizim yollar için uygun. süspansiyonlar sert, çok fazla tümsek, çukurda arkadakiler böbrek taşı düşürebilir. gerçi bu süspansiyonlar sayesinde yol tutuş çok iyi hale geliyor.
    şu an ortalama yakıtı 6.6 lt. 10 bin km'den sonra daha da düşmesini bekliyorum.
    her zaman sorulan araç çekmiyor sorusuna gelince. evet kalkış vitesleri (1 ve 2 diyelim) oldukça sıkıntılı. kalkışta bir performans beklemeyin ama araç 3. viteste kendine geliyor. uzun yolda kesinlikle sollama derdi yok. 3. ve 4. vitesler de turbo desteğiyle gayet iyi hızlanıyor. yalnız aracın karakteristiğini iyi öğrenmek lazım, vites aralığını felan. eğer motorun en uygun şartlarında vites değiştirirseniz çok keyifli uzun yolda. yani kalkış performansına takılmazsanız yolda gidiş performansı gayet iyi. dediğim gibi özellikle 3. vitesten sonra araç kendine geliyor ve otobanda (bununla övünülmez ama) 140km/h'dan aşağıya düşmüyorum ben. 3'ten sonra çok güzel ve keyifli hızlanıyorum.
    hız sabitleyicili bir aracım ilk defa oldu. daha önce şirket araçları kullanmıştım ama pek hız sabitlemeyi kullanmamıştım. hız sabitleme açıkcası istanbul otobanında kullanmak için çok uyugun değil, virajlı yollar için uygun değil. otobanda, ayağınızı gazdan çeksenizde her an frene basmak gerekeceği için (malum istanbul'da otoban hep yoğun) tetikte oluyorsunuz ve ayağınız çok da dinlenemiyor. üstelik bir de fren yerine gaza basar mıyım endişesi yaşıyorsunuz. koldan hız kesme ise yine otobanda riskli, her zaman aynı şekilde gazı kesmeyebiliyor, ya da bazen anında tepki veremeyebiliyor. virajlı yollarda ise şu sıkıntı var: bu zamana kadar hep viraja girmeden önce ayağınızı gazdan kesip, motor freni ile yavaşlamaya alışmışsınız ama hız sabitlemede o hız devamlı korunuyor. o yüzden yol boşta olsa virajlı, bilmediğiniz yollar için kullanmak riskli.
    bizim araçta continental premium contact lastikler var. aracın frenlemesi mükemmel diyebilirim ama bu continental lastikler, özellikle ıslak zeminde bana bir türlü güven vermiyor. psikolojik de olabilir ama biraz daha eskittikten sonra değiştirmeyi düşünüyorum.
    koltuklar çok rahat. gidiş-dönüş 3-4 saat (+1 saat arabalı vapurda) yol gittik, en ufak bir ağrı olmadı sırtımda. bu arada ido ile pendik-yalova 83 tl (1 yolcu dahil) olmuş, o yüzden eskihisar-topçular (50 tl) ile karşıya geçtik.
    aracın eksiklikleri ise genelde küçük ayrıntılar ama sinir bozucu olabiliyor. eşim en çok sağ ve sol direklerin görüşü engellediğinden şikayetçi. ben ise örneğin klimayı tek seferde açamamaktan, cd'de ki istediğim şarkıyı numarasından girememekten felan şikayetçiyim. sırf o yüzden sil baştan, klasör klasör ayırarak bir sürü cd yaptım kendime. başka garip şeylerde var. örneğin farlar açık değilse bile göstegelerin ışığı yanıyor. ne var bunda demeyin, gece göstergelerde ki ışığı görünce eski alışkanlıklardan dolayı farlar açık diye düşünüyorsunuz. araç izalasyonu vasat, biraz daha iyi olsa mükemmel olurmuş. yakıtta şu an fazla yakıyor. havalar soğuk, motor yeni, bakalım 10bin sonra düşmezse fena.
    kapılar inanılmaz ağır. tek seferde halen kapatamıyoruz. millet kendi arabası için kapıları yavaş kapatın der, biz ise hızlı kapatın diyoruz.
    kol dayama aşağıda iken vites değiştirmek biraz sıkıntı.
    çocuk kilidini devreye sokmadan arka kapıların içerden açılmasını engelleyemiyorsun. camları engelleyebiliyorsun ama kapılar açılıyor.
    20 km'den sonra kapılar otomatik kilitlenmiyor.

bunun gibi eksiklikleri var. aslında bi update edilse süper olur, hatta kitleri de varmış piyasada ama ben şu an orjinalliğini bozmak istemiyorum. keşke bu yazılımsal eksiklikler serviste halledilebilseydi.

kısaca alacak herkese tavsiye ederim. bayilerde halen dizeli var mı bilmiyorum, getirtmeye çalışıyoruz felan diyorlardı ama benzinlisi ve sedanı halen mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 19 Mart 2012; 15:41:56 >

• arkadaşlar aracımı aralığın ortasında almıştım.3 ay sonunda 3000 kmyi devirdim.küçük bir ilçede olduğum için km'yi anca 3000 e getirebildim.3 aylık izlenimlerim şöyle:astrayı seçme sebeblerim tipi,yakıt ekonomisi,vergi avantajı,hb kasa olması(sedanları sevmiyorum),2.elde çok tutulması vs vs.umduklarımı genel olarak buldum diyebilirim.su şişesi,telefon vs koyma gözünün olmaması büyük eksiklik bence.sürüş esnasında bunu daha çok hissediyorsunuz.donanım seviyesi oldukça yüksek olduğundan maksimum sürüş keyfi sağlıyor.birçok markada opsiyonla sunulan özellikler astra da standart daha ne olsun!sensörlerden çok memnunum.benden daha çok eşime rahatlık sağlıyor.astranın tipi oldumolası beni cezbetmiştir,tasarımını seviyorum.bagaj genelde yetiyor,sadece tatil dönüşlerinde biraz sıkıntı oluyor.bagaj,ön koltuk,aralar dolduruyoruz bizde! ama yeterli diyebilirim.arka koltukların pek rahat olmadığını söylüyor eşim.önler rahat ama arka koltukları bilemem.müzik sistemi doyurucu,çok yüksek sesle dinliyorum,beni tatmin ediyor.uzun yolda araba yağ gibi akıyor.tatilde denizliden geçmiştim.o yokuşlarda 3 kişi,klima 1.seviyede ve bagaj erzak dolu vaziyette banamısın demedi.1.3 motor gayet yeterli bu kasa için.zaten sakin kullanırım arabayı,varsın ışıklarda 1.6 ların gerisinde kalsın hiç önemli değil.ben her gün 5km gidip geliyorum işim için.yol biraz kötü olduğundan ön konsoldan cızırtı gibi hafif bir ses geliyor.ama genede insan rahatsız oluyor.insan sıfır araç alınca tık olmasın ister.bi ara servise baktıracağım.bu ses dışında ayrıca mekanik bir problem yaşatmadı bana tıkır tıkır işliyor. şimdilik aklıma gelen bunlar.sonuç itibariyle aracımdan çok çok memnunum.iyi ki almışım diyorum ve herkese de tavsiye ederim.bir kişinin bile astra almasına vesile olursam ne mutlu bana! iyi forumlar...

• Mrb. arkadaşlar sanırım aranıza katılmak üzereyim ama belli olmaz tabi :)
    Araba almaya karar verdim ama seçenekler fazla olduğundan karar veremedim kafayı yemek üzereyim
    Öncelikle düşündüğüm araçları söyleyim sizde yardımcı olursanız sevinirim. Konyadaki galerileri gezdim ve Opel Astra 1.6 115 hp manuel vites konfor paket için 38000 TL fiyat aldım, Fiat Punto Evo 1.4 105 hp multiair full için 36.295 TL fiyat aldım, Ford Fiesta 1.4 96 hp titanium x-paket için 37000 TL fiyat aldım.
    Daha sonra seçeneklere baktığımda Fiat için o kadar para verilmez dedim ve Fiat'ı direkt eledim. Opel in 1.3 90hp CDTI olan dizel versiyonunu sordum üretimden kalktığını ve artık satılmadığını söylediler. Sebep olarak ta Euro4 motora sahip olduğunu ve Euro 5 motorlara geçileceğini söylediler.
    Şimdi karar verme aşamasındayım ama baya bir zor karar gerçekten. Malum benzin fiyatları çok yüksek hatta bugün bile 8 krs zam geldi. Opel almayı düşünüyorum ama yakıtının çok fazla olduğunu söylüyorlar 9-9.5 litre den aşağı düşmüyormuş şehir içinde. Bende genellikle ev iş arasında şehir içinde kullanacağım aracı. Ford fiesta da düşünüyorum ama o da çok az değil tabi 8-8.5 litre kadar da o tüketiyormuş. Performans, Konfor, Güvenlik ve Donanım benim için önemli. Opeli düşünme sebebim de 2 yıl falan kullanıp garanti bittikten sonra LPG kiti taktırmak gibi bi düşüncemde olması ama kararsızım yine de. Sizce ne yapmalıyım Opel galerisi Mart'tan sonra araçlara zam yapılacağını falanda söyledi yani karar vermekte acele edin diyorlar ama gerçekten zor bir seçim. Sizin önerileriniz ne olur ?? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: okan_42

Mrb. arkadaşlar sanırım aranıza katılmak üzereyim ama belli olmaz tabi :)
    Araba almaya karar verdim ama seçenekler fazla olduğundan karar veremedim kafayı yemek üzereyim
    Öncelikle düşündüğüm araçları söyleyim sizde yardımcı olursanız sevinirim. Konyadaki galerileri gezdim ve Opel Astra 1.6 115 hp manuel vites konfor paket için 38000 TL fiyat aldım, Fiat Punto Evo 1.4 105 hp multiair full için 36.295 TL fiyat aldım, Ford Fiesta 1.4 96 hp titanium x-paket için 37000 TL fiyat aldım.
    Daha sonra seçeneklere baktığımda Fiat için o kadar para verilmez dedim ve Fiat'ı direkt eledim. Opel in 1.3 90hp CDTI olan dizel versiyonunu sordum üretimden kalktığını ve artık satılmadığını söylediler. Sebep olarak ta Euro4 motora sahip olduğunu ve Euro 5 motorlara geçileceğini söylediler.
    Şimdi karar verme aşamasındayım ama baya bir zor karar gerçekten. Malum benzin fiyatları çok yüksek hatta bugün bile 8 krs zam geldi. Opel almayı düşünüyorum ama yakıtının çok fazla olduğunu söylüyorlar 9-9.5 litre den aşağı düşmüyormuş şehir içinde. Bende genellikle ev iş arasında şehir içinde kullanacağım aracı. Ford fiesta da düşünüyorum ama o da çok az değil tabi 8-8.5 litre kadar da o tüketiyormuş. Performans, Konfor, Güvenlik ve Donanım benim için önemli. Opeli düşünme sebebim de 2 yıl falan kullanıp garanti bittikten sonra LPG kiti taktırmak gibi bi düşüncemde olması ama kararsızım yine de. Sizce ne yapmalıyım Opel galerisi Mart'tan sonra araçlara zam yapılacağını falanda söyledi yani karar vermekte acele edin diyorlar ama gerçekten zor bir seçim. Sizin önerileriniz ne olur ?? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

benzinli alacaksanız yeni civic öneririm ben. biraz daha yukarı çıkmanız lazım tabi fiyat olarak.
    dizelde f/p aracı kesinlikle astra classic idi ama gelmiyosa yapacak birşey yok. istanbul'u, ankara'yı araştırın isterseniz, belki bulursunuz elde az kalmış.
    ama benzinli alacaksanız bence şu an benzinli deki f/p aracı civic. brc lpg ile de anlaşmalı, yakıtta az olacak.
    ben olsam b sınıfı full bir fiesta alacağıma, csınıfı lpg anlaşmalı baz donanım civic alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: okan_42

Mrb. arkadaşlar sanırım aranıza katılmak üzereyim ama belli olmaz tabi :)

Oncelikle belirtmeliyim ki arada kaldiginiz araclar hem segment olarak hem de kalite olarak farkli araclar. Sahipleri alinmasin, saygimiz sonsuz ama bence punto o 3lude direkt elenecek araba. Fiesta ile Astra ise farkli sinifta ve buna bagli olarak sunduklari ic hacim oldukca degisik. Kararinizi etkileyecek bir sey soylemek istemem
    Ama verdiginiz tuketim degerleri anormal yuksek. 8 senelik astra h z16xep kullanicisiyim, euro 4 sinifi bir motor, sehirici yogun trafikte 8 litre civarinda yakiyor. Hatta duzenli, optimum devriyle vitesiyle kullanirsaniz 7'ye dogru yaklasirsiniz. Otobanda ise ortalama 6 - 6,3 yakiyor aracim 120 130u gecmemek
    Kosuluyla.
    Yeni nesil 115hp lik motordaki degisiklikler verimliligi arttiran ogeler, sakin bir kullanimda karisik 7 ortalama yakalayacaginiza eminim.
    Umarim en hayirlisi olur sizin icin.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.