Şimdi Ara

2012 CHEVROLET AVEO (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.283
Cevap
14
Favori
161.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: betavus

Bugun chevrolet bayısıne gıttım 2012 HB 1.4 LT AT modelıne 36000 tl dedıler.Ancak ellerınde bır tane 2011 model oldugunu ve 2012 ıle hıcbır fark olmadgını ve 33800 olacagını soyledıler sızce hangısını almak mantıklı ?

LT olduguna emin misiniz LTZ otomatik icin 36 kusur fiyat almistim ben, 2011 de LTZ ise hemen alayim ben

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkelleci

quote:

Bugun chevrolet bayısıne gıttım 2012 HB 1.4 LT AT modelıne 36000 tl dedıler.Ancak ellerınde bır tane 2011 model oldugunu ve 2012 ıle hıcbır fark olmadgını ve 33800 olacagını soyledıler sızce hangısını almak mantıklı ?

LT olduguna emin misiniz LTZ otomatik icin 36 kusur fiyat almistim ben, 2011 de LTZ ise hemen alayim ben

Evet LT orta paket dedıler. sızce fıyat nasıl ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mkelleci

quote:

Evet LT orta paket dedıler. sızce fıyat nasıl ?

LT için bana pahalı geldi
  • Chevrolet Ataköy' den Satış danışmanı Ümit bey'e sonsuz teşekkürler aracın tüm işlemlerini 1 günde halletti ve bugün aracı teslim etti. Araçla ilgili şu anlık olumsuz bir durum yok. Yalnız aldığım bilgiye göre ilk birkaç yüz km boyunca start stop devreye girmeyecekmiş. Bu km den sonra devreye girmesi yönünde araca yazılım atılmış. Araç kasayı taşıyor , çekiş sıkıntısı yok. Görüş özellikleri çok başarılı. Yalnız ls donanımına sahip arkadaşlara bir soreum var bu aracın yol bilgisayarı yok mu ? Varsa nereden kontrol ediliyor , anlık yakıt tüketimi vs görmemiz mümkün mü ?
  • Yol bilgisayarı Lt ve Ltz' lerde var.
  • Arkadaşın dediği gibi LS yani en boşlarda yol bilgisayarı yok. Zaten chevroletlerde anlık tüketimi göstermiyor. O yüzden çok büyük eksiklik değil. Ortalamayı her türlü hesaplarsınız.
  • Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
  • Bu arada 70 km de start stop ilk defa demin devreye girdi , yalnız bildiğiniz arabanın çalışma sesini duyuyorum , c3 te bu şekilde değil sanki c3 te başka bir sistem bu işi sağlarken , aveoda bildiğiniz kontağı kapatıp açmışım gibi bu iş gerçekleşmekte şahsen oldukça rahatsızlık verici buldum aveonun start stop sistemini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sobre

Bu arada 70 km de start stop ilk defa demin devreye girdi , yalnız bildiğiniz arabanın çalışma sesini duyuyorum , c3 te bu şekilde değil sanki c3 te başka bir sistem bu işi sağlarken , aveoda bildiğiniz kontağı kapatıp açmışım gibi bu iş gerçekleşmekte şahsen oldukça rahatsızlık verici buldum aveonun start stop sistemini.

75 bg olması çekiş olarak nasıl örnek bende 1.5 crdi hundai accent var ondaki performansı alırmıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerli79

quote:

Orijinalden alıntı: Sobre

Bu arada 70 km de start stop ilk defa demin devreye girdi , yalnız bildiğiniz arabanın çalışma sesini duyuyorum , c3 te bu şekilde değil sanki c3 te başka bir sistem bu işi sağlarken , aveoda bildiğiniz kontağı kapatıp açmışım gibi bu iş gerçekleşmekte şahsen oldukça rahatsızlık verici buldum aveonun start stop sistemini.

75 bg olması çekiş olarak nasıl örnek bende 1.5 crdi hundai accent var ondaki performansı alırmıyım.

Ben 1.5 crdi getzz kullandım 82 hp lik modeliydi sanırım eski 3 silindirli versiyonu , onla kıyaslayabilirim anca .. Kesinlikle yeterli bence. Accentten iyi değildir tahminimce ama bana yetiyor. Ama özellikle yol tutuşunu çok beğendim aracın..

• az önce garaja girerken süspansiyonlardan tıss tıss sesini duydum..bu ilk aracım..aveo muhteşem
  • 1.5 crdi accentler 110 bg. 75 bg aveodan nasıl aynı performansı bekliyorsunuz anlamadım. O kadar da değil artık. Biraz mantıklı düşünün.
  • 1.3 95 hP LTZ Sedan;

11 500 km oldu.

İstanbul şehir içi 100 km' de 5,4 - 5,5 lt yakıyor, her depoda ortalama hızım 35 km/h' i geçmiyor. Buda 20 - 21 kuruş eder. İstanbul şehir içi gibi trafiği olan bir yerde 5.4' ün altına inilebileceğine inanmıyorum.

Şehirler arası (İstanbul - Bursa / Bursa - İstanbul) (Kocaeline kadar otobandan sonra Gölcük - Karamürsel - Yalova - Orhangazi) klima kapalı - cruse controlle 85 - 95 km hız aralığında - araçta 2,5 kişi (toplam ağırlık 160kg) ortalama yakıt tüketimi 4,0 - 4,1 lt. Buda 15 - 16 kuruş eder.

Aynı yol aynı kilogram aynı kullanım şekli klima açık - ortalama yakıt tüketimi 5,0 - 5,1 lt. Buda 19 - 20 kuruş eder.

Buda klimanın 100 km' de 1 lt yakıt yediğini gösterir.

Bunlar benim verilerim.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

1.5 crdi accentler 110 bg. 75 bg aveodan nasıl aynı performansı bekliyorsunuz anlamadım. O kadar da değil artık. Biraz mantıklı düşünün.

bir cevap yazarken önce biraz araştırmanı tavsiye ederim 1.5 crdi 2005 model accentler 3 silindir ve 110 değil 82hp dir
  • quote:

1.5 crdi accentler 110 bg. 75 bg aveodan nasıl aynı performansı bekliyorsunuz anlamadım. O kadar da değil artık. Biraz mantıklı düşünün.

ayrıca beklentim aynı performans değil sadece kıyaslamaydı performansın iyi yada kötülüğü kişiye göre değşir.
  • quote:

ayrıca kesbi senin yorumların beni aveoya çekti bunuda belirteyim sobre arkadaş getz 1.5 crdi ile kıyaslamış benim aracımla aynı motor ve arada fazla fark olmadığını belirtmiş dikkatine
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

az önce garaja girerken süspansiyonlardan tıss tıss sesini duydum..bu ilk aracım..aveo muhteşem

ben tümseklerde duyuyorum. eğerki hız kesici tümseklerden 50 ile geç camı aç sesi çok net duyarsın :)
  • Öncelikle aracınızın 2005 model olduğunu bilemem. Admire veya era diye belirtilmedikçe accent deyince akla era gelir. Eski dizellerle yeniler farklı ve verimleri arttı. Test ederek kara r verebilirsiniz. Dziel LT sedan test aracı oluyor genelde bayilerde. O halde ben menun kalacağınızı düşünüyorum. Arada fark olsa da atla deve olmayacaktır.

Diğer husus 3 kere alıntı yapmak yerine mesajın sağ üstünde değiştir butonu var. Ordan mesajınızı tekrar düzenleyebilir, ekleme çıkarma yapabilirisiniz. Ücretsiz test sürüşü yapmanız size bişey kaybettirmez.
  • quote:

Öncelikle aracınızın 2005 model olduğunu bilemem. Admire veya era diye belirtilmedikçe accent deyince akla era gelir. Eski dizellerle yeniler farklı ve verimleri arttı. Test ederek kara r verebilirsiniz. Dziel LT sedan test aracı oluyor genelde bayilerde. O halde ben menun kalacağınızı düşünüyorum. Arada fark olsa da atla deve olmayacaktır.

Diğer husus 3 kere alıntı yapmak yerine mesajın sağ üstünde değiştir butonu var. Ordan mesajınızı tekrar düzenleyebilir, ekleme çıkarma yapabilirisiniz. Ücretsiz test sürüşü yapmanız size bişey kaybettirmez.

önerin ve anlayışın için teşekkürler zaten kimse forumdan aldığı bilgilerle gidip direkt araba almaz buradaki amaç insanların kafasındaki modelleri eleyerek 2-3 modele düşürüp denedikten sonra en son kararı vermektir yoksa mutlaka deneme şürüşü yapmayı düşünüyorum çünkü donanım falan iyide sürdüğün arabadan zevk almadıktan sonra donanımında keyfi çıkmaz sanırım.

• arkadaşlar yen, aveo hb 1,3 ltz fiyat 38.750 tl nasıl fiyat acaba. Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.