Şimdi Ara

2012 CHEVROLET AVEO (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
1.284
Cevap
14
Favori
161.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CapnZAFO

Orijinalden alıntı: egemen_ertas

hocam farlara bişey düşünüyormusunuz ?? xenon far gibi ?? ben araştırdım biraz pahalı sanki. ya da beyaz ampul alıp farların rengını değiştirmekle yetincem =)

parklara uzunlara sislere beyaz ampül taktırdım. parklara osram nightbreaker, uzunlara holojen ve sislere de hafif sarı taktırdım yağmurda sisde daha iyi göstersin diye.

sorması ayıptır hocam kaça mal oldu?? bende düşünüyorum..bide bızım araçlarda harekete gecınce otomatık kıtlenme yokmuş..ona uzuldum..camlar aracı susturduktan sonra otomatık kapanabılseydı güzel olurdu ;)) son bı sorum olcak vaktınızı alıyorum kusura bakmayın..arabanın bagaj kapagını sertmı kapatıyorsunuz...ben kıyamıyorum yumusak kapatmaya calısıyorum ama tam oturmuyor..kapılarda öyle :S

180 TL tuttu ama ben bir de çocuklara 20 TL işçilik parası verdim.
    Harekete geçince otomatik kitlenen kapı teknolojisi var ancak devreye girmiyor.
    O da büyük ihtimalle Türkiye'deki yazılımdan ötürü olan bir şey.
    Bagaj kapağı biraz sert evet. Ben indiriyorum sonuna kadar sonra bırakıyorum kendi kapanıyor. Yok dediğiniz gibi yukardan bırakınca çok fena patlıyor. Sanırım bagaj amotisörleri yeterli gelmiyorum kapak için ama kapılardan ben memnunum. Çok yavaş kapatsam da kapanıyor maşallah vakumlu gibi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: messert

MERHABALAR

ben peugeot 307 1.6 HDİ aldım 6 ay önce ehliyetimi aldıktan sonra araç manuel olduğu için fazla ısınamadım çok kullanma fırsatım da olmadı. yeni aveo hb modelinde manuel fiyatına otomatik vites veriyorlar. yeni aveo 1.4 LTZ 34.800 dediler. yakıt tüketimi benzinli olması nedeniyle bana çok gelir mi acaba. yakıt , iç hacim konusunda bana yardımcı olurmusunuz kıyaslama açısından. aracımı takasa verip aveo almak istiyorum. manuele ısınamadıktan sonra 307nin bende durması mantıklı değil.

benim aracım otomatik benzinli ve en sona kadar zorlayarak kullandığımda 11'e kadar çıktı ama sakin sakin kullandığımda da 8.5'e indi. HDi motor ile Yeni Aveo'nun ecotec motorunu karşılaştırmamak lazım. Hem teknoloji farklı hem de şanzuman farklı. Otomatik araçlar ister istemez 1-1.5 lt fazla yakarlar manuele oranla.

• quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

Herkese merhaba;

Son yakıt verilerim

Araç 1.3 LTZ sedan Aveo

%50 İstanbul Şehir içi - % 50 Şehir dışı (tamamı otobandan İstanbul - Bursa / Bursa - İstanbul)

Toplam 903 km

Alınan Yakıt 43,69 lt x 3,76 TL (Shell V power)= 164,27 TL

Sarfiyat %4,8 - 18 kuruş

Elhamdülillah

bu arada giderken şehir içinde ve bursaya giderken klima kapalı araçta 2,5 kişi ve 2 valiz - gelirken yani son 275 - 300 km' de klima açık ve bagaj ağzına kadar doluydu

Saygılar

Bu verileri bende aybaşında paylaşacağım ve o zaman çok güzel kıyaslama yapabileceğiz. 1.4 Otomatik aracım ve 4 kişi gitmeyi düşünüyoruz bagajsız günlük. manuel dizel ile otomatik benzinliyi çok güzel kıyaslamış olacağız. Ancak siz sanırım körfezi dolaştınız? Ben vapurla geçmeyi düşünüyorum.

• @CapnZAFO

Evet ben körfezi dolaştım. Topçular - Eskihisar arası eğer karadan dolaşırsanız benim hesaplamama göre tam 110 km geliyor. Aracım 100 km' de 4 lt yakıyor şehirler arası yani bu mesafeyi yaklaşık 15 TL' ye katediyorum. Vapur yanlış bilmiyosam en son 50 TL' ydi. Yani biraz yorgunluk oluyor ama gidiş geliş 70 TL tasarruf yapacaksam buna değer. Kaldıki eğer İstanbul - Bursa / Bursa - İstanbul yolunu toplamda 90 TL' lik yakıtla gitmişsem 70 TL' nin değeri daha bir artıyor.

Bide daha öncede belirttiğim gibi ben biraz (belki de fazla) sakin kullanıyorum aracımı. Yani 90 - 95 km hızla 6. viteste 1500 - 1600 - 1700 rpm devirlerde dolaşıyorum. evet yol çoğu zaman sıkıcı oluyor ama benim kanaatim eğer düşük sarfiyat görmek istiyorsanız kesinlikle 3 haneli hızlarla olmaz.

Benim araç sedan

Verilerinizi merakla bekliyorum...

Saygılar
  • Herkese merhaba yeni aveo'ya 8500 Tl kadar peşin verip gerisini 48 ay krediyle alma imkanımız bulunuyor mu balon ödeme olmaksızın acaba ? Bilen yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımsal

Herkese merhaba yeni aveo'ya 8500 Tl kadar peşin verip gerisini 48 ay krediyle alma imkanımız bulunuyor mu balon ödeme olmaksızın acaba ? Bilen yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.
    Ben alırken böyle bir şey vardı ama hala devam ediyor mu bilmiyorum. Herhangi bir bayiyi arayıp sorabilirsiniz.
  • quote:

Herkese merhaba yeni aveo'ya 8500 Tl kadar peşin verip gerisini 48 ay krediyle alma imkanımız bulunuyor mu balon ödeme olmaksızın acaba ? Bilen yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.

arkadaş için sorduk 1500 tl peşin 1.3 lt beyaz hb için gerisi kredi seçeneği bile vardı.
  • @CapnZAFO ve @serocan39 ikinizede teşekkürler fakat merak ettiğim şey toplu bir ödeme olup olmadı şu ford optionstaki gibi..
  • quote:

@CapnZAFO ve @serocan39 ikinizede teşekkürler fakat merak ettiğim şey toplu bir ödeme olup olmadı şu ford optionstaki gibi..

bu cevap için chevrolet bayisini arayın en kolayı
  • Son yakıt verilerim;

Aracım 1.4 LTZ AT

Depoyu fulledikten sonra 230 km yol yaptık

Arabada 5 kişi vardı bagaj ağzına kadar doluydu. Hatta kucaklarımızda bile çanta vardı :D

230 km yolu çeyrek depoyla geldik :D gösterge mi bozuldu acaba :D

Yolun çoğunda hızı 99'a sabitledik(ara ara 120-130) yaptık

230 km yolu 50-70 tl arasında arasında yaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dominant123

Son yakıt verilerim;

Aracım 1.4 LTZ AT

Arabada 5 kişi vardı bagaj ağzına kadar doluydu. Hatta kucaklarımızda bile çanta vardı :D

ortalama veri kaç gösteriyor peki?
  • quote:

quote:

Son yakıt verilerim;

Aracım 1.4 LTZ AT

Yolun yarısına kadar 5,9 a kadar indi daha sonrasında uzun rampalar vardı ve biraz da hızlı gittik 6,9 falan oldu araba 9800 km de gittikçe yakıtı düşüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Son yakıt verilerim;

Aracım 1.4 LTZ AT

Yolun yarısına kadar 5,9 a kadar indi daha sonrasında uzun rampalar vardı ve biraz da hızlı gittik 6,9 falan oldu araba 9800 km de gittikçe yakıtı düşüyor

benim aracım da sizinkiyle aynı bi uzun yola gidemedim ne kadar yakacak göremedim. şehir içinde 10'un altına çekemedim normal kullanımla
    sizin şehir içi verileriniz nasıl?

• Türkak' dan denetlemeye geldiler stres çok, heyecan çok

aveo' yla ne alakası var demeyin

hepinizi arkadaş olarak gördüm, paylaşayım dedim
  • çeyrek depo ile 230 km yol katettiğinize göre bir full depo ile 920 km yol gidecek demektir . A.T vites için çok makul ,hatta imkansız ötesi gibi,, araç dizel herhalde......
  • ooo bir depo benzinle 900 km yol pek mümkünmüş gibi gelmedi ama şöyle bir şey olabilir belki deponun şekli nedeniyle üst kısım geniştir ve bu nedenle de üst kısımda benzin daha geç azalıyormuş gibi bir etki uyandırabilir yani deponun üst çeyreği ile alt çeyreği farklı olabilir ya da sallıyor da olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdenizdeyim

çeyrek depo ile 230 km yol katettiğinize göre bir full depo ile 920 km yol gidecek demektir . A.T vites için çok makul ,hatta imkansız ötesi gibi,, araç dizel herhalde......

1depo ile 920 km imkansız, tabi 60km hızla gitmiosanız. şehir içinde at ile 400km anca yapabildim ki şehirdışında 920ye çıkacağını hiç sanmıyorum. bir de dizel at yok sadece benzin
  • aveo larda genel olarak z rotu çabuk bozuluyor deniliyor bazı froumlarda bunun haricinde başka sorunları mevcutmu. acaba cruze mu yada aveo hb mi almalı?
  • bende cruze hb ls ile aveo hb ltz AT arasında kaldım.
  • Cruze ile aveo kıyaslanmamalı bence sınıf farkı var. Z rotu ise 6-7 kişiden duydum. Ben mesela geçen hafta memlekete gittim. Orda da en az 80 km toprak tarla-bağ yollarında kullandım. Herkesin girme dediği yerlere girdim. Ama hala z rotuna bişey olmadı. Belki ilerde olur. Araç 4600 kmde şuan. Ama 20 liralık parça (garantiden değişiyor) için araçta sorun var demek adil değil. O rotu kimden aldılarsa o firmanın suçu. En ufak vidasına kadar markalar kendi üretmiyor ne de olsa.

Ayrıca ilk çizgi özellikle geç bitiyor. Ortalar hızlı geçiyor. Son 2 çizgi de iyi gidiyor. Yani o çubuklar tam orantılı değiller. Fulleyerek yakıt ölçmenizi öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.