Şimdi Ara

2012 CHEVROLET AVEO (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: cnccienes
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.283
Cevap
14
Favori
161.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MICROBE

sabah otoparkta baktım. Sürücü kapısını açınca aşağıda gri bir etiket var ama üzerinde yazanlar silinmiş. Bide araçla verdikleri kitapta doğrudan benim aracın özellikleri yazmıyor ama orada 39 - 38 yazdığına eminim. Bide eski forumlarda böyle bir bilgi olduğunu hatırlıyorum.

Sonuç olarak acaba benim lastik basınçlarım gerçekten yanlış mı?

Evet bilgisi olan arkadaşlara soruyorum LTZ sedan lastik basınçları nedir acaba ?

aratma yaptım herkes max 36 basın demiş. dediğin gibi kitapçıkta 39 yazıyormuş sanırım ama bar mı psi mı emin değilim. bence siz bide düşürüp deneyin bir zararını görmezsiniz, aksine deneyim olmuş olur. lastikler zarar görmez
  • birim çeviriciden çevirttirdim 39 bar = 565,64 psi , 39 psi = 2,68 bar yapıyor.

yani sıkıntı birimden değil.

Ama haklısın zaten 39 basınç var bunu 36' ya düşürüp denemek en iyisi sonuçta denemek için 50 basmışlığımda var
  • quote:

birim çeviriciden çevirttirdim 39 bar = 565,64 psi , 39 psi = 2,68 bar yapıyor.

yani sıkıntı birimden değil.

Ama haklısın zaten 39 basınç var bunu 36' ya düşürüp denemek en iyisi sonuçta denemek için 50 basmışlığımda var

bence en iyisi 32'e düşür öyle dene. 2şer hafta falan dene dikkatlice ona göre ölçümleyebilirsin.
  • dün gece farkettim...çamları açma ve kapama düğmelerde ışık yokmuş..geçe bişey gözükmüyor...şahin doğanlarda bile led ışıklandırma var:S:S chevroletı kınıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_ertas

dün gece farkettim...çamları açma ve kapama düğmelerde ışık yokmuş..geçe bişey gözükmüyor...şahin doğanlarda bile led ışıklandırma var:S:S chevroletı kınıyorum...

doğru diyorsunuz ama anahtarların farkı var. ışıklı olanların hepsi gömülü oluyor altlarına ışık-led takılabiliyor. bizimkiler gibi olanlar ayrıldığı için kablo ve ışık takılamıyor. tabi bu tasarım gömülü olabilir miydi. evet olabilirdi. ayrıca siz söyleyince dikkat ettim bende hiç bakma gereği duymamıştım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapnZAFO

quote:

dün gece farkettim...çamları açma ve kapama düğmelerde ışık yokmuş..geçe bişey gözükmüyor...şahin doğanlarda bile led ışıklandırma var:S:S chevroletı kınıyorum...

doğru diyorsunuz ama anahtarların farkı var. ışıklı olanların hepsi gömülü oluyor altlarına ışık-led takılabiliyor. bizimkiler gibi olanlar ayrıldığı için kablo ve ışık takılamıyor. tabi bu tasarım gömülü olabilir miydi. evet olabilirdi. ayrıca siz söyleyince dikkat ettim bende hiç bakma gereği duymamıştım :)

müzik sesi sizi tatmin ediyor mu hocam ?? bızım eskı astrada daha çok ses çıkıyordu sanki =)

• quote:

quote:

quote:

müzik sesi sizi tatmin ediyor mu hocam ?? bızım eskı astrada daha çok ses çıkıyordu sanki =)

müzik sesi şöyle değişiklik gösteriyor. CD en kaliteli, USB bi çıt altı kalite kablo ile telefon USB ile aynı, radyo USB'nin bi çıt altı bluetooth en alt. hepsini denedim ve bugüne kadar en kaliteli ses, bass ve tiz CD'den aldığım. ayrıca CD'de dinlerken bass +10, tiz +12'de duruyor ve sesin artmasını sağlıyor. Eğer ki çok basslı bir şarkıysa +8'e düşürüyorum ki böylece ses boğulmuyor. Onun dışında memnunum. Ama tabi bir müdahale gerekmiyor değil. Bunun içinde ses sistemcisi ile görüştüm kendi de dinledi hoparlörlerin öndekilerle aynı olduğunu ve arkanın az ses verdii anlaşılmasının nedenini öndekilerin ek tweeter'ın olduunu söyledi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

müzik sesi şöyle değişiklik gösteriyor. CD en kaliteli, USB bi çıt altı kalite kablo ile telefon USB ile aynı, radyo USB'nin bi çıt altı bluetooth en alt. hepsini denedim ve bugüne kadar en kaliteli ses, bass ve tiz CD'den aldığım. ayrıca CD'de dinlerken bass +10, tiz +12'de duruyor ve sesin artmasını sağlıyor. Eğer ki çok basslı bir şarkıysa +8'e düşürüyorum ki böylece ses boğulmuyor. Onun dışında memnunum. Ama tabi bir müdahale gerekmiyor değil. Bunun içinde ses sistemcisi ile görüştüm kendi de dinledi hoparlörlerin öndekilerle aynı olduğunu ve arkanın az ses verdii anlaşılmasının nedenini öndekilerin ek tweeter'ın olduunu söyledi.

bıraz bekledkten sonra ses sistemine bi el atmak lazım.;)teşekkür ederim hocam..

• aracın motor sesi değişti. araç 1000 km ye yeni geliyor. ama motor sesi gerçekten yüksek geliyor bana. 2 gündür böyle daha önce değildi. nedendir acaba. sizde de aynı sorun var mı. dururken hafif silkeliyor gibi bile geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

aracın motor sesi değişti. araç 1000 km ye yeni geliyor. ama motor sesi gerçekten yüksek geliyor bana. 2 gündür böyle daha önce değildi. nedendir acaba. sizde de aynı sorun var mı. dururken hafif silkeliyor gibi bile geldi

servise veya sanayiye götürme şansınız var mı? boğaz kelebeği ve akışmetresi kirlenmiş veya dolmuş olabilir. 1000km'de böyle bir şey olmaz ama aklıma gelen ihtimaller bunlar.
  • quote:

quote:

aracın motor sesi değişti. araç 1000 km ye yeni geliyor. ama motor sesi gerçekten yüksek geliyor bana. 2 gündür böyle daha önce değildi. nedendir acaba. sizde de aynı sorun var mı. dururken hafif silkeliyor gibi bile geldi

servise veya sanayiye götürme şansınız var mı? boğaz kelebeği ve akışmetresi kirlenmiş veya dolmuş olabilir. 1000km'de böyle bir şey olmaz ama aklıma gelen ihtimaller bunlar.

en yakın servis 100 km uşak, ustaya da dokundurtmak istemiyorum garantideki arabayı. bulunduğum ilde servis olmaması çok kötü.
  • quote:

quote:

quote:

en yakın servis 100 km uşak, ustaya da dokundurtmak istemiyorum garantideki arabayı. bulunduğum ilde servis olmaması çok kötü.

Ustaya götürün hiç bir şey olmaz merak etmeyin. Serviste bakanda bir usta sanayide bakan da bir usta. Değişen bir şey yok.

• ulen 15 mayıstan beri ya kimse nete girmiyo? ya tüm aveocular arabaları sattı xabu ile birlik olup polo aldı? yada benim boş vaktim çok var ?
    bari ben konuşayım
    saat 17:45
    istanbul avrupa yakası ikitellide hava berbat - patlamak üzere
    evde salı günkü doludan beri 3 gündür digitürk arızalı
    bende saatin 18:00 olmasını bekliyorum
    arabayıda 1,5 aydan sonra dün iç dış yıkatmıştım
    şimdi yağmur patlayınca içim cız edecek
    herkese iyi forumlar
    ben eve gidiyorum
    bugünde digitürk yapılmamışsa bari eski seyrettiğim bi filmi tekrar seyredeyim

• Ben diyeceğimi dedim yeterince. Araçta sorun da çıkmayınca yazma gereği duymuyorum. Pazartesi sürtmeden dolayı tampona hafif bir boya yapılacak. Benim araç duruyordu, biri çıkarken sürtmüş. Detayları imzamdaki konuda belirttim. Ben genelde aracımla ilgili şeyleri oraya yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Ben diyeceğimi dedim yeterince. Araçta sorun da çıkmayınca yazma gereği duymuyorum. Pazartesi sürtmeden dolayı tampona hafif bir boya yapılacak. Benim araç duruyordu, biri çıkarken sürtmüş. Detayları imzamdaki konuda belirttim. Ben genelde aracımla ilgili şeyleri oraya yazıyorum.

Bende kaldırıma sürtmüştüm ön tamponu boyacıya götürdüm ama hiç dokunmayalım bunlar 3 katlı boya özel simli oluyor aynı rengi tutturamassın sırıtabilir dedi. ondan sonra vazgeçtim yaptırmaktan belki bir sticker falan yapıştırırım.
  • quote:

quote:

Ben diyeceğimi dedim yeterince. Araçta sorun da çıkmayınca yazma gereği duymuyorum. Pazartesi sürtmeden dolayı tampona hafif bir boya yapılacak. Benim araç duruyordu, biri çıkarken sürtmüş. Detayları imzamdaki konuda belirttim. Ben genelde aracımla ilgili şeyleri oraya yazıyorum.

Bende kaldırıma sürtmüştüm ön tamponu boyacıya götürdüm ama hiç dokunmayalım bunlar 3 katlı boya özel simli oluyor aynı rengi tutturamassın sırıtabilir dedi. ondan sonra vazgeçtim yaptırmaktan belki bir sticker falan yapıştırırım.

Ben mini onarımla arka tamponda 5 cmlik bi yeri Autokingte boyattım. Tabi 20-30 cm'e kadar çıkmıştır boya ve tiner. Ancak hiç belli olmuyor şuan. Ustanız usta değil demekki. Metalik renk bi sürü araç var ve kimbilir günde kaç tane metalik renk araç boyanıyordur.

• quote:

quote:

quote:

Ben mini onarımla arka tamponda 5 cmlik bi yeri Autokingte boyattım. Tabi 20-30 cm'e kadar çıkmıştır boya ve tiner. Ancak hiç belli olmuyor şuan. Ustanız usta değil demekki. Metalik renk bi sürü araç var ve kimbilir günde kaç tane metalik renk araç boyanıyordur.

yazmayı unutmuşum benim araç kırmızı. rötuş boyası sordurttum bulunmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapnZAFO -- 18 Mayıs 2012; 19:42:23 >

• quote:

ulen 15 mayıstan beri ya kimse nete girmiyo? ya tüm aveocular arabaları sattı xabu ile birlik olup polo aldı? yada benim boş vaktim çok var ?
    bari ben konuşayım
    saat 17:45
    istanbul avrupa yakası ikitellide hava berbat - patlamak üzere
    evde salı günkü doludan beri 3 gündür digitürk arızalı
    bende saatin 18:00 olmasını bekliyorum
    arabayıda 1,5 aydan sonra dün iç dış yıkatmıştım
    şimdi yağmur patlayınca içim cız edecek
    herkese iyi forumlar
    ben eve gidiyorum
    bugünde digitürk yapılmamışsa bari eski seyrettiğim bi filmi tekrar seyredeyim

hahaha buna çok güldüm herkese iyi forumlarr

bu arada bişey dikkatimi çekti performanslı kullanırken vites yükseltme uyarısı ona göre çıkıyor göstergede.

• benzinli aveo kullanıcılarına bir sorum var. max hız olarak ne gördünüz en son ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 19 Mayıs 2012; 0:14:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

benzinli aveo kullanıcılarına bir sorum var. max hız olarak ne gördünüz en son ?

183 km hıza kadar çıkabildim. ama sonrası olur mu bilmiyorum. belki 200 görür ama üstünü göreceğini sanmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.