Şimdi Ara

2012 CHEVROLET AVEO (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.284
Cevap
14
Favori
160.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son olarak araca hava filtresi taktım. K&N aldım 200 TL'ye. Ustanın yardımcısı takarken çok ses vermez diyordu ama 3bin devirden sonra yükte verdiği sesi duyunca dibi düştü. Hiç birimiz bu kadar beklemiyorduk. Son devirlerde 100 metre ilerdeki adam dönüp bakıyor ve hiç abartmıyorum. Mini Cooper S filtresiymiş normalde öyle geçiyormuş ama her araca uyuyor. Genel kullanımdan dolayı öyle deniyor.

2012 CHEVROLET AVEO
  • Geçen haftalarda Rahmi Koç müzesine gitme fırsatım oldu. Gitmişken gezmekle yetinmeyip nimetlerden faydalandım :)

2012 CHEVROLET AVEO
  • Nimet #2 :)

2012 CHEVROLET AVEO
  • son olarak Nimet #3 :)

2012 CHEVROLET AVEO
  • hocam krom kapı kollarını kaça yaptırdınız...güle güle kullanın çok güzel duruyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_ertas

hocam krom kapı kollarını kaça yaptırdınız...güle güle kullanın çok güzel duruyor..

Ben yaptırmadım LTZ modellerinde fabrika çıkışı oyle oluyor ama keske daha boş alsaymisim yavas yavas ben yapsaydim diyorum. Obur türlü aksesuar bulamıyorum ekstradan ve teknik aksama sarmaya başlıyorum. Nese ki yurt dısı bizim kadar kit değil aksesuar konusunda. Sis farlarına krom kaplamalar geliyor bu hafta icinde elimde olur sanırım, takip paylaşırım. Anteni buyuk ve uzun diye hosuma gitmiyor. Kopekbaligi gibi olandan alacaktim ama sinyal kaybi oluyormus o yuzden özel karbon kaplı yine çubuk ama cok daha kısa bir anten ile değiştiriyorum. Bugün siparişini verdim antenin yakın zaman da gelir onu da takip paylaşırım. Bunlar dısında arka kapı kolları icinde krom kaplamalar var ama cok büyük kötü durur diye tercih etmedim. Bir de sis lambası icin halojen daire angel tarzı sis farlari buldum ama guvenemedim o konuda o yüzden simdilik vazgeçtim.
    Yavaş yavaş aksesuarları çıkıyor ama Tr'de henüz hic yok. Servis de var ama cok saçma fiyatlara satılıyor.
  • renk on numara maşallah aracı çok iyi gösteriyor..
    k&n videosu istiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemesis-83

renk on numara maşallah aracı çok iyi gösteriyor..
    k&n videosu istiyoruz

Rengi evet cok iyi yolda giderken cok kisi bakıyor. Hatta ise gidip gelirken köprüde falan görüyorum millet yandan bakıyor sonra onden bakıyor dönüp bı daha markasına bakıyor:) cok kisiyi yakaladım keserken ama göz iste gecen hafta arkadan vurdular tampon değişecek veya yapılacak daha onay bekliyorum hangisi yapılacaksa. Birde tabi klasik soz;sakinilan göze çöp batar:)
    Rengini kaybetmemesi icin cidden uğraşıyorum. Ustunde nano boya koruma yaptırdım her yıkanmada ekstra cila kullandirtiyorum. Kendi bezlerim kendi lastik jant spreylerim torpido kremleri boya cilasi. Hepsini aldım ve yıkamada bunlari kullandirtiyorum. Kesinlikle baska bez sürdürmem:)
    Nese hava filtresi konusundan buralara geldik:) benim aracım otomatik o yüzden bostayken veya parktayken 3bin devirde kesiyor o yüzden cok iyi ses gelmiyor. Malum filtreler zaten 2500 3k devirden sonra açılıyor oldugundan anca ani gazda veriyor ama onda da bir şey anlaşılmıyor. Tek şans icine binip denemek:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapnZAFO

quote:

k&n videosu istiyoruz

Rengi evet cok iyi yolda giderken cok kisi bakıyor. Hatta ise gidip gelirken köprüde falan görüyorum millet yandan bakıyor sonra onden bakıyor dönüp bı daha markasına bakıyor:) cok kisiyi yakaladım keserken ama göz iste gecen hafta arkadan vurdular tampon değişecek veya yapılacak daha onay bekliyorum hangisi yapılacaksa. Birde tabi klasik soz;sakinilan göze çöp batar:)
    Rengini kaybetmemesi icin cidden uğraşıyorum. Ustunde nano boya koruma yaptırdım her yıkanmada ekstra cila kullandirtiyorum. Kendi bezlerim kendi lastik jant spreylerim torpido kremleri boya cilasi. Hepsini aldım ve yıkamada bunlari kullandirtiyorum. Kesinlikle baska bez sürdürmem:)
    Nese hava filtresi konusundan buralara geldik:) benim aracım otomatik o yüzden bostayken veya parktayken 3bin devirde kesiyor o yüzden cok iyi ses gelmiyor. Malum filtreler zaten 2500 3k devirden sonra açılıyor oldugundan anca ani gazda veriyor ama onda da bir şey anlaşılmıyor. Tek şans icine binip denemek:)

Geçmiş olsun inanın çok üzüldüm.ben de kırmızı alıyordum babam çok göz değer diye aldırmamıştı :))
    Umarım nazari çıkmıştır allah kazadan belâdan korusun.filtreyi taktıgimda ben çekerim o zaman videoyu ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CapnZAFO

quote:

k&n videosu istiyoruz

Geçmiş olsun inanın çok üzüldüm.ben de kırmızı alıyordum babam çok göz değer diye aldırmamıştı :))
    Umarım nazari çıkmıştır allah kazadan belâdan korusun.filtreyi taktıgimda ben çekerim o zaman videoyu ;)

çekin çekin bende çekmeye çalışırım artık giderken kaput açık falan :p istanbul çevresinde falan olsaydınız da bir toplanma ayarlasaydık çok iyi olurdu.
  • Yurtdışından aldığım sis farları krom kapakları geldi. Şimdilik gündüz çekemedim ama gece görünümü

2012 CHEVROLET AVEO
  • buda sis farı yanarken ki hali

2012 CHEVROLET AVEO
  • ARKADAŞLAR MERHABA;

1.3 LTZ SEDAN 2012 AVEO - İstanbul avrupa yakası, son 3 fullememde bilgisayarı sıfırlamadım.

Ortalama yakıt sarfiyatı 5,5 lt / 100 km.

Bence artık - kendi şartlarıma göre - limite geldim.

En fazla 5,4' e düşüyor oda yarım depodan aşağıya inince

Yani 5,4 - 5,5 lt / 100 km

Bence çok iyi.

Bir kere 5,2 yaktırdım ama o deponun yarısını şehirler arasında kullandım ve o sırada ortalama 3,9 lt' ydi.

Bu arada toplam km. 7300 civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MCRB -- 10 Mayıs 2012; 13:10:48 >
  • Katalog da yazan değeri yakalamışsınız. Lastik basınçlarını kontrol ettiniz mi hiç? Ona göre de düşebilir-artabilir.
  • Yok bea katalogda şehir içi 4,8 diyor onu İstanbul' da yakalamak zor.

Ön lasitkler 39 arkalarda 39

Bi ara lastikler 39 - 38' di gözüme çok inik geldi bide direksiyondan ses geliyordu belki lastikler inik olduğu için çevirirken ses yapıyodur diye gittim 50 - 50 hava bastım ararabanın otobanda gezmesinin ne demek olduğunu böylece anladım. Hemen gittim indirdim

Direksiyondaki ses' te sağolsun @kesbi arkadaşın dediği gibi paspastanmış

Aracı süper yapmışsınız.

Allah güzel günlerde kazasız belasız kullanmayı ama İstanbul trafiğinde karşılaşmamayı nasip etsin çünkü bizimki biraz sönük kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

Yok bea katalogda şehir içi 4,8 diyor onu İstanbul' da yakalamak zor.

Ön lasitkler 39 arkalarda 39

Bi ara lastikler 39 - 38' di gözüme çok inik geldi bide direksiyondan ses geliyordu belki lastikler inik olduğu için çevirirken ses yapıyodur diye gittim 50 - 50 hava bastım ararabanın otobanda gezmesinin ne demek olduğunu böylece anladım. Hemen gittim indirdim

Direksiyondaki ses' te sağolsun @kesbi arkadaşın dediği gibi paspastanmış

Aracı süper yapmışsınız.

Allah güzel günlerde kazasız belasız kullanmayı ama İstanbul trafiğinde karşılaşmamayı nasip etsin çünkü bizimki biraz sönük kalır

yok yok buluştursun ya. bir iki tanıdık aveo görmek istiyorum artık :) bu arada sizin lastik basınçlarınız çok yüksek. kapıda 35 yazar yolcu varken, tekken de 32. siz havaları düşürün büyük ihtimalle yakıtta azalır sürtünmeden ve zorlanmanın gitmesinden dolayı. ve konforu artar bütün yolu hissetmiceğinizden dolayı.
  • Ben kapıyı bilmiyodum ya

Akşama otoparkta bakacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

Ben kapıyı bilmiyodum ya

Akşama otoparkta bakacağım

sürücü kapısını açınca sağ direkte aşağıda yazıyor. benim de 35deydi ama genel olarak tek bindiğim için 32e düşürdüm. ne kadar sert olursa yolun sesini çukurları tümsekleri tıraşları o kadar fazla hissedersiniz ve aracın yol tutuşu azalır çünkü yola yayılamıyor lastik. hava basıncı azaldıkça da lastik gevşeyeceği için yola tutunuşu ve tümsekleri abzorve etmesi o kadar kolaylaşıyor. bence fark yaşayacaksınız düşürürseniz. 39 kullanan ilk defa sizi duydum :)
  • sabah otoparkta baktım. Sürücü kapısını açınca aşağıda gri bir etiket var ama üzerinde yazanlar silinmiş. Bide araçla verdikleri kitapta doğrudan benim aracın özellikleri yazmıyor ama orada 39 - 38 yazdığına eminim. Bide eski forumlarda böyle bir bilgi olduğunu hatırlıyorum.

Sonuç olarak acaba benim lastik basınçlarım gerçekten yanlış mı?

Evet bilgisi olan arkadaşlara soruyorum LTZ sedan lastik basınçları nedir acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.