Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43464347434843494350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • akü değişmesi gerekiyormuş...servis 290.- tl dedi..
    dışarıda mı taktırsam acaba....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

sis farını sarı bırakmakta karar kıldım, beyazı işe yaramıyormuş sisteyken. orijinal ampulünü nerden bulabilirim?

bir de gündüz, kısa ve uzun'ları beyaz led yapmakta karar kıldım. varsa tavsiye linkiniz çok memnun olurum. (aydınlatması çok iyi olmalı)

Hocam tavsiyeler vermek çok zor da yardımcı olayım. AliExpress den al ucuza gelir. Tâbi Türkiye den de kontrol et buradan alıp orayı beklemekten daha iyi olabilir diye. Lümen değeri yüksek olmasına dikkat et. Yorumlara bak. Düşük fiyat al genel itibariyle farklı fiyatlar göreceksin hep. Ama tekrar söylüyorum en önemlisi lümen değeri. Eğer AliExpress alamam zor olur dersen hiç bulaşma bozuk falan çıkarsa uğraşırsın paranı geri almak için. Ama tavsiyem çok da değiştirme lambaları tecrüben yoksa. Ya da yardım al.

aliekspress'te deneyimliyim ordan alırım ama ne diye aratacağımı bilmiyorum. h7 midir h3 müdür hangisi nedir bilmiyorum

• Benim aracım premium haliyle Xenon yoktu. Eski sahibi dandirik bir Xenon takmış önümü zor görüyordum. Uzunlara daha önceden kendim LED almistim. Çakar sellektor yapmak güzel oluyor diye.

Kisalara n11den yeni aldım. Uzunlarim daha önceden LED olduğu için onlar aynen kaldı.

Kısalar ve sisler h11,uzunlara hb3 alacaksınız. N11den kuponla kısalar 88.50ye geldi. İnwells marka. 8000lumen. Uzun yolda denemedim ama şimdilik performansi iyi. En azından eski Xenonlara göre. Eski Xenonlarida yaz olduğu için şimdilik sislere taktım. Kısa eski halojen sarilara dönerim. Siste sarı ışıktan başka bir ışık faydalı olmuyor. N11deki satıcı otovera aratinca hemen çıkar.

Montajida çok basit. El yatkinliginiz varsa kendiniz takabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hurma10 H kullanıcısına yanıt
    Bas dışarıdan hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 24 Temmuz 2017; 13:2:5 >
  • Skandalek kullanıcısına yanıt
    Sonax markasinin cam temizleme urununu kullaniyorum.
    Sirke de iyi fikir. Öyle marketten üzüm veya elma
    sirkesi degil de, sade sirke var, onu almak lazim.
    Metro Grossmarket'te var. Beyaz sirke ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2017; 15:12:52 >
  • Mutlu akunun bizim araçlar için ürettiği 55lik dar akü var. Aracınızda LPG ve ekran varsa onu almanızı tavsiye ederim.

• 2012'de arabayla beraber Japon Furukawa marka
    akü geldi. 2016 senesinde servis "akünün ömrü
    bitmek uzere" dedi. Akü ile bir problem yasamadigim
    halde. Peki, dedik, Mutlu akü ile degistirdiler.
    Kac para bayıldığımı hatirlamiyorum.
    Gitti güzelim Furukawa akü. Hem de üzerinde
    "FB - Furukawa Battery Co." yazıyordu ki; o "FB" daha da
    bir anlam katiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2017; 16:56:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkneasy1903

Benim aracım premium haliyle Xenon yoktu. Eski sahibi dandirik bir Xenon takmış önümü zor görüyordum. Uzunlara daha önceden kendim LED almistim. Çakar sellektor yapmak güzel oluyor diye.

Kisalara n11den yeni aldım. Uzunlarim daha önceden LED olduğu için onlar aynen kaldı.

Kısalar ve sisler h11,uzunlara hb3 alacaksınız. N11den kuponla kısalar 88.50ye geldi. İnwells marka. 8000lumen. Uzun yolda denemedim ama şimdilik performansi iyi. En azından eski Xenonlara göre. Eski Xenonlarida yaz olduğu için şimdilik sislere taktım. Kısa eski halojen sarilara dönerim. Siste sarı ışıktan başka bir ışık faydalı olmuyor. N11deki satıcı otovera aratinca hemen çıkar.

Montajida çok basit. El yatkinliginiz varsa kendiniz takabilirsiniz.

en iyisi ben kısa xenon'u hiç değiştirmeyeyim.

uzunlar için beyaz led, gündüz farı için beyaz veya turuncu, patlayan sis farım için de aynı sarımsı renk alayım... yahu bu ampul aramak ne zor işmiş yordu beni yemin ederim.

• Gündüz farinda photonun çift renk yananlari var. Gündüz fariyken turuncu parkları açınca beyaz oluyor. Biraz pahalı ama isterseniz ona bakabilirsiniz. Gündüz farim beyaz da olsa sürekli yansın derseniz mutlaka çift duylu almanız lazım. Aksi takdirde parkları açınca gündüz farı yanmaz. Bende turuncu LED var. Gayet memnunum. Lakin tek duylu. Parkları açınca yanmıyor.

• 7443 tip cift kademeli Amerikan SiriusLED marka LED DRL;
    turuncu renk. Amazon.com siparis.
    Magnetbra miknatisli kaput koruma. Oregon diyarından.
    Sis farı üstü LED (yanında da pilav üstü kuru - LED değil
    fakat fasulye)
    Dadından yinmeeez. Yani tadından yenmez.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2017; 17:13:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hurma10

akü değişmesi gerekiyormuş...servis 290.- tl dedi..
    dışarıda mı taktırsam acaba....

uğraşmak istemediğim için serviste değiştirdim...orijinal dediler mutlu çıktı...288.- TL MUTLU 12V47Ah
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkneasy1903

Gündüz farinda photonun çift renk yananlari var. Gündüz fariyken turuncu parkları açınca beyaz oluyor. Biraz pahalı ama isterseniz ona bakabilirsiniz. Gündüz farim beyaz da olsa sürekli yansın derseniz mutlaka çift duylu almanız lazım. Aksi takdirde parkları açınca gündüz farı yanmaz. Bende turuncu LED var. Gayet memnunum. Lakin tek duylu. Parkları açınca yanmıyor.

Ben gündüz Beyaz gece Turuncu siparişi verdim biraz pahalı gelsin beğenirsem paylaşacağım sizlere

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Ön camın alt tarafına dört tane parmak ucu kadar çam sakızı damlamış benim arabada da. İşe yarar birşey bulduğunuzda paylaşırsanız sevinirim.

• false6 kullanıcısına yanıt
    Sonax Scheibenklar sprey.

https://mobile.sonax.de/Produktsuche/(location)/12967/338241-SONAX-ScheibenKlar

Çam sakızı varsa, bu da çoban armağanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2017; 21:12:39 >
  • Değerli forumdaşlarım aracın kireç lekesi ya da sanayiden bulaşan tabanca boyası olduğunu düşündüğüm kir aşağıdaki ürünlerin karışımı ile çıktı. Sirke ve cila denedim olmadı. Bende dedim bu aşağıdaki ürün evde var karıştırıp sürerim, oldu. Tek tek denemedim bir de onunla uğraşmayayım diye.

Bugün AliExpress den aldığım stop LED lambaları geldi. Sonuç aşağıda, tatmin oldum. İki resimden biri frene basmadan biri de frene basınca fark belli değil gibi ama telefondan dolayı normalde güzel.

Ürün bağlantısı bu :

2 Adet T20 7443 7440 W21 WY21W 7444 5 COB Dönüş Sinyali Led ters Işık Fren lambaları Araba tasarım beyaz kırmızı sarı DC12V

http://s.aliexpress.com/aAFVvMFZ

(from AliExpress Android)

3üncü stop lambası frene basınca 3 kere yanıp sönüyor sonra hep yanıyor. Bağlantısı aşağıda fakat bir tane daha sipariş verdiğimde bu seferki hep yanıp sönendi. Bu da 7443 çift taraflı soket. Bunu da değiştirerek takabilirsiniz. Yani gelince denemekte fayda var.

Oto LED Ampul T20 2835SMD Blink Silikon Kabuk 7443 12 Cips Soğuk Beyaz Renk 580 W21/5 W W3x16q araba Işık Lambası

http://s.aliexpress.com/auqA773m

Önceden aldığım beyaz LED ler vardı onlarıda geri vites LED i yaptım sonuç şu :

Ürün bağlantısı :

5730 Beyaz T20 7443 33 SMD 33SMD W21/5 W Araç Kuyruk Led Ampul Fren Lambası Sis Işık Çalışan 12 V 24 V

http://s.aliexpress.com/remeuY3i

Bu ürün normalde 7443 yani çift çalışan ben 7440 gibi kullandım. İki telide aynı yönlere aldım maksimum parlaklık için. Yani 4 teli 2 haline getirdim.

• Arkadaslar dun konya izmir arasi uzun yol yaptim. Lpg deposunu konyada opetten doldurdum.( malum bonus karda opette kampanya var) yol boyunca hizim ort 115. 120 km aradindaydi. Klima hep acikti. 490 km sonra lpg uyari verdi ve bitti. 37.5 lt lpg aldi tekrar depo. Ve bu da 90tl tuttu. Yol bilgisayari 6.5gosteriyordu ancak lpg olarak 7.5 yakmis sanirim.Nasil sizce bu tuketim degeri.bu arada arac duz vites yAkiti etkiler mi bilmiyorum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

Arkadaslar dun konya izmir arasi uzun yol yaptim. Lpg deposunu konyada opetten doldurdum.( malum bonus karda opette kampanya var) yol boyunca hizim ort 115. 120 km aradindaydi. Klima hep acikti. 490 km sonra lpg uyari verdi ve bitti. 37.5 lt lpg aldi tekrar depo. Ve bu da 90tl tuttu. Yol bilgisayari 6.5gosteriyordu ancak lpg olarak 7.5 yakmis sanirim.Nasil sizce bu tuketim degeri.bu arada arac duz vites yAkiti etkiler mi bilmiyorum bu.

Çok güzel bir değer. Lpg 2,40 olarak hesapladım biraz pahalı gibi gayet güzel değerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

Arkadaslar dun konya izmir arasi uzun yol yaptim. Lpg deposunu konyada opetten doldurdum.( malum bonus karda opette kampanya var) yol boyunca hizim ort 115. 120 km aradindaydi. Klima hep acikti. 490 km sonra lpg uyari verdi ve bitti. 37.5 lt lpg aldi tekrar depo. Ve bu da 90tl tuttu. Yol bilgisayari 6.5gosteriyordu ancak lpg olarak 7.5 yakmis sanirim.Nasil sizce bu tuketim degeri.bu arada arac duz vites yAkiti etkiler mi bilmiyorum bu.

Çok güzel bir değer. Lpg 2,40 olarak hesapladım biraz pahalı gibi gayet güzel değerler.

Evet lpg yi 2.39 dan aldim.izmirin girisinden. Lpg filtresini yeni degistirdim sanirim bida yakita olumlu yonde katki sagladi.

• Ben ilk zamanlar gazı Opet ten alıyordum. Araba silkeleme yapıyordu. Servisi arayıp ustaya sordum nedir bu? Gazı OPET den alıyorsan katkılı olduğu için filtrede sorun oluyor silkeleme yapar dedi. Gazı en ucuz almaya başladım. Opet in gazı pahalı. Opet den almayıp kar bile ediyorum diyebilirim. OPET kart hikaye tabi gaz için. Silkeleme sorunu bir daha yaşamadım.

• 
Sayfa: önceki 43464347434843494350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.