Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4061. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40594060406140624063
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam servisin soyledıgı şey şu; usttekı iletimde de bahsettım benım araç 2012 ağustos çıkışlı, lpg montajı alındıktan 1 ay kadar sonra yıne aynı servıste montajı yapılmış (çamkıran), lpg montajı yapıldıktan sonra hondanın kendı garantısı 6 yıldan 3 yıla düşüyor (bunları servis söylüyor), motora da lpg fırması kendı garantısını 2 yıl süreyle veriyor, zaten son 40 bin bakımını dışarda özel serviste yapttırdım, servisin bunu bahane edip değişim yapmayacağını düşünüyorum.

şimdi asıl kafama takılan kısım şu; lpg montajından sonra motor zaten honda garantısınden cıkıyor, biz yıllık periyodik bakımı da sadece motora yaptırıyoruz, motor hondanın garantısınden cıktıgı ıcın motorla yaptırdıgımız işlemler hondayı bağlamaması lazım. diğer kısımların garantısı de aynı oldgu gıbı 6 yıl devam etmesı lazım. honda türkiyeye bi yazcagım bakalım ne dıyecekler.
  • hangi şehirden aldınız fiyatı?
    servis fiyatı mı acaba?
  • Herkese merhaba,

Kısmetse pazartesi günü 2013 manuel elegance eco sahibi olacağım.Kaporası verildi.Bu donanımda bluetooth,otomatik kararan dikiz aynası ve yokuş kalkış desteği var mıdır?Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Saygılar.
  • merhaba, www.civicx.com/ bekleyeceğiz artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygun48

Selam arkadaşlar.

Ayın sekizinde aracımın kaskosu bitiyor.Servisin verdiği fiyat aviva 966 TL,axa 1002tl.Araç bedeli beşbin tl si aksesuar toplamda 55 bin tl.Geçen yıl toplamda 47bin liraydı.Yüzde altmış hasarsızlık indirimim var.Başka sigorta şirketlerinden de aldığım fiyat axa 1106 TL,ak sigorta 1136 tl,aviva 955 TL,sompu japon 825 TL.İkinci el fiyatları attığı için fiyatlarda arttı dedi servis.Geçen yıl axa sigortadan aviva sigorta'ya geçmiştim.Geçtiğimin ikinci günü anahtarımı kaybettim.Kasko 800 lirasını karşılamış 200 lirasını da ben vermiştim.815 TL'ye yaptırdığım kasko geldi bana 1015 liraya.En ucuz sompu japon şirketi veriyo,sizce bu sigortaya mı yaptırmalıyım yoksa servisemi yaptırayım?

Klozlara bakmak lazım.
    Yanyana beş satıcı yazmış cama 'yarım ekmek köfte 5 tl.' hangisinden alacaz şimdi. Kaç köfte var, hangi kıyma, yanında bir şey var mı vs.vs.

• quote:

Selam arkadaşlar.

Ayın sekizinde aracımın kaskosu bitiyor.Servisin verdiği fiyat aviva 966 TL,axa 1002tl.Araç bedeli beşbin tl si aksesuar toplamda 55 bin tl.Geçen yıl toplamda 47bin liraydı.Yüzde altmış hasarsızlık indirimim var.Başka sigorta şirketlerinden de aldığım fiyat axa 1106 TL,ak sigorta 1136 tl,aviva 955 TL,sompu japon 825 TL.İkinci el fiyatları attığı için fiyatlarda arttı dedi servis.Geçen yıl axa sigortadan aviva sigorta'ya geçmiştim.Geçtiğimin ikinci günü anahtarımı kaybettim.Kasko 800 lirasını karşılamış 200 lirasını da ben vermiştim.815 TL'ye yaptırdığım kasko geldi bana 1015 liraya.En ucuz sompu japon şirketi veriyo,sizce bu sigortaya mı yaptırmalıyım yoksa servisemi yaptırayım?

Klozlara bakmak lazım.
    Yanyana beş satıcı yazmış cama 'yarım ekmek köfte 5 tl.' hangisinden alacaz şimdi. Kaç köfte var, hangi kıyma, yanında bir şey var mı vs.vs.

• quote:

Selam arkadaşlar.

Klozlara bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

hangi şehirden aldınız fiyatı?
    servis fiyatı mı acaba?

Merhaba Ankara'dayım. Tabanwax 'da yaptırdım. Ankara emek Mahallesi 8. Cadde Opet Benzinlik İçinde yerleri. Aracı Çarşamba sabahı verdim , Perşembe akşamı aldım. Perşembe günü öğleyin işim yoktu hatta gittim baktım neler yapıyorlar diye.
    yukarıda da yazdığım gibi boya koruma (nitro boya koruma diye bir şey), kaput koruma, kumaş koruma, ses izolasyon (pütürlü köpük davlumbazlara ve araba altına) ve motor koruma için 1350 TL'ye anlaştık, ancak bu peşin fiyat kartla taksit filan yaptırayım derseniz 1500 tl 'yi buluyor. (boya koruma için isterseniz porselen kaplama denen şey de var ama ben gerek duymadım pahalı, daha lüks araçlar için).

Ben şahsen memnun kaldım, arkadaşlar özenli çalıştılar, tavsiye edebilirim. ben de tavsiye üzerine gitmiştim zaten. Ali bey var orada eğer Ankara'daysanız bir uğrarsanız selamımı söyleyin. Dr. Levent , yeni Honda aracını getirmiş dersiniz tanır.

Ben Honda Efe'den almıştım aracımıi Honda Efe'nin bu tip işlemler için anlaşmalı bir bayisi yok ondan dolayı servisten alınan bir fiyat da söz konusu değil. Sanırım Honda Bora'nın tabanwax ile anlaşması varmış.

yukarıdaki işlemler araç yeniyken ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi. cam filmi ise daha sonra da yapılabilir.

umarım faydalı olmuştur. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlevent -- 2 Ekim 2015; 17:32:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hurma10

merhaba, www.civicx.com/ bekleyeceğiz artık...

arabaya kalın yapmışlar resmen. ben o far üstündeki kromaj kaplamayı sevmedim şahsen, oraya daha ince bir hat halinde kesintisiz led daha tatlı giderdi gibi geliyor.
  • 2-3 bin lira daha zamlanmış araç..web sitesindeki fiyatlardan bahsediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astrasedan

hocam servisin soyledıgı şey şu; usttekı iletimde de bahsettım benım araç 2012 ağustos çıkışlı, lpg montajı alındıktan 1 ay kadar sonra yıne aynı servıste montajı yapılmış (çamkıran), lpg montajı yapıldıktan sonra hondanın kendı garantısı 6 yıldan 3 yıla düşüyor (bunları servis söylüyor), motora da lpg fırması kendı garantısını 2 yıl süreyle veriyor, zaten son 40 bin bakımını dışarda özel serviste yapttırdım, servisin bunu bahane edip değişim yapmayacağını düşünüyorum.

şimdi asıl kafama takılan kısım şu; lpg montajından sonra motor zaten honda garantısınden cıkıyor, biz yıllık periyodik bakımı da sadece motora yaptırıyoruz, motor hondanın garantısınden cıktıgı ıcın motorla yaptırdıgımız işlemler hondayı bağlamaması lazım. diğer kısımların garantısı de aynı oldgu gıbı 6 yıl devam etmesı lazım. honda türkiyeye bi yazcagım bakalım ne dıyecekler.

Hocam,

Mevzuya honda türkiye'yi hiç karıştırma,ne gerek var. Bende aynen senin durumundayım bu dediklerimi yaparken. Sen önce direkt servise gidip önce bir şansını dene derim.

Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: drlevent

quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

hangi şehirden aldınız fiyatı?
    servis fiyatı mı acaba?

Merhaba Ankara'dayım. Tabanwax 'da yaptırdım. Ankara emek Mahallesi 8. Cadde Opet Benzinlik İçinde yerleri. Aracı Çarşamba sabahı verdim , Perşembe akşamı aldım. Perşembe günü öğleyin işim yoktu hatta gittim baktım neler yapıyorlar diye.
    yukarıda da yazdığım gibi boya koruma (nitro boya koruma diye bir şey), kaput koruma, kumaş koruma, ses izolasyon (pütürlü köpük davlumbazlara ve araba altına) ve motor koruma için 1350 TL'ye anlaştık, ancak bu peşin fiyat kartla taksit filan yaptırayım derseniz 1500 tl 'yi buluyor. (boya koruma için isterseniz porselen kaplama denen şey de var ama ben gerek duymadım pahalı, daha lüks araçlar için).

Ben şahsen memnun kaldım, arkadaşlar özenli çalıştılar, tavsiye edebilirim. ben de tavsiye üzerine gitmiştim zaten. Ali bey var orada eğer Ankara'daysanız bir uğrarsanız selamımı söyleyin. Dr. Levent , yeni Honda aracını getirmiş dersiniz tanır.

Ben Honda Efe'den almıştım aracımıi Honda Efe'nin bu tip işlemler için anlaşmalı bir bayisi yok ondan dolayı servisten alınan bir fiyat da söz konusu değil. Sanırım Honda Bora'nın tabanwax ile anlaşması varmış.

yukarıdaki işlemler araç yeniyken ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi. cam filmi ise daha sonra da yapılabilir.

umarım faydalı olmuştur. Selamlar.

merhabalar.Ozellikle yalitimini sormak istiyorum. stabilize yolda denediniz mi? Bariz fark var mi ?

• lebronn L kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile 2013 den sonra donanım değişmedi.

http://honda.com.tr/otomobil/civic-sedan/donanim

Eğer değiştiyse arkadaşlar düzeltsin.

• YNS HOCA Y kullanıcısına yanıt
    ben yaptırırken öyle %100 farketmez ama en az %50 keser denmişti. zaten daha ileri yalıtım için farklı uygulamalar var..bazı forumlarda bulunabilir. henüz uzun süre kullanamadım öyle stabilize yolda da deneyemedim. ancak bi şekilde işe yaradığını söyleyebilirim ilk izlenim olarak.
    aslında yalıtımın işe yarayıp yaramadığını esas olarak uzun yol yolculuğunda anlayabilirim. şehir içinde kısa mesafelerde zaten rahatsız eden bi durum yoktu. ancak uzun yolda uzun süreli şekilde işte pütürlü asfaltta vs. de gidince insan rahatsız oluyor. bu yalıtıma bir de uygun bir lastik ekleyince en azından yoldan gelen seslerin baya azalacağını düşünüyorum.

bu gün özellikle stabilize yola girer denerim. hatta hanımında görüşünü alırız işe yarayıp yaramadığı konusunda..o çok hassastı yol sesi konusunda ;)
  • YNS HOCA Y kullanıcısına yanıt
    fethiye sigorta 200 kasko 850 %60 hasarsızlık 2015 executive
  • hurma10 H kullanıcısına yanıt
    Link icin tskler tam olarak böyle bize gelecek ise ben kesin alicam ic ve dis olarak bence cok guzel olmus Yeni Mazda 3 sedana yakın olmus sanki umarım ilk videoda ki kirmizi rengide bize gelir
    harika görunuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Bildiğim kadarı ile 2013 den sonra donanım değişmedi.

http://honda.com.tr/otomobil/civic-sedan/donanim

Eğer değiştiyse arkadaşlar düzeltsin.

Teşekkür ederim.İnş dediğiniz gibidir.Önemli özellikler benim için Kararan dikiz aynasını da sonradan halletme yoluna bakıcaz artık olursa.
  • hurma10 H kullanıcısına yanıt
    Yeni versiyon benim hoşuma gitti. Turbo motor ve cvt ikilisi kulağa hoş geliyor ama inşallah sorun çıkarmaz. Süspansiyonları ile ilgili bir bilgi var mı?

• lebronn L kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Öncelikle aracınız şimdiden hayırlı olsun. Bahsettiğiniz özelliklerden sadece yokuş kalkış desteği mevcut, diğerlerini sonradan kendiniz alıyorsunuz. Ek bilgi: Bu arabaların 2012 si 2015 lerden daha donanımlı. Katlanabilir aynalar ve orijinal park sensoru sadece 2012 lerde var.
    Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamilerbek -- 3 Ekim 2015; 11:54:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamilerbek

Merhabalar. Öncelikle aracınız şimdiden hayırlı olsun. Bahsettiğiniz özelliklerden sadece yokuş kalkış desteği mevcut, diğerlerini sonradan kendiniz alıyorsunuz. Ek bilgi: Bu arabaların 2012 si 2015 lerden daha donanımlı. Katlanabilir aynalar ve orijinal park sensoru sadece 2012 lerde var.
    Saygılar..

Teşekkür ederim.Ne yapalım sonradan yaptırabilirsek serviste yaptıracağız artık.Ama yinede çok donanımlı bir araç.Golf7 ve Fiesta titaniumdan sonra :)
  • 
Sayfa: önceki 40594060406140624063
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.