Şimdi Ara

2011 Otomatik Ford Focus İçin Lpg Tavsiyesi (Motor Garantisi Verenler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sakarya'da ikamet eden bir arkadaşım 2011 otomatik ford focus aracı için benden lpg tavsiyesi istedi. Kendi aracımda teleflex kullanmama rağmen hem fiyatının yüksek oluşu hem de servis ağının fazla yaygın olmaması sebebiyle teleflex önermedim. Bunun yerine özellikle motor garantisi veren ve 2011 otomatik focus için en uyumul-sorunsuz kullanılabilecek bir lpg marka tavsiye istiyorum. Yaptığım araştırmalarda landirenzonun sıfır km araçlar için motor garantisi verdiğini öğrendim bunun gibi başka markalarda da motor garantisi var ancak şartları konusunda net bir bilgim yok yani 13.000 kmdeki araç için aynı garanti geçerli mi veya garanti neyi kapsıyor ?Diğer önemli olan husular ise;

SAKARYA veya KOCAELİ'DE

1) 2011 1.6 otomatik ford focus için en 'uyumlu' lpg kiti hangisidir; uyumdan kastım; sürekli ayar istemeyecek, motor arıza ışığı yakmayacak, stop etme, titreme, silkeleme vs sorunlar yaşatmayacak lpg kiti.

2) 13.000 kmdeki 2011 model araç için 'lpgden kaynaklı' arıza-hasarlar için 'garanti' verecek marka hangisi, şartları neler?

3) Sakarya veya Kocaeli'de sorunsuz montaj yapabilecek, işinin ehli usta/ustalar hangileridir?

Not: Focuslar için subap yakma sorunundan bahsedenler de olmuş ancak bu sorunun 2008 model yılına kadar olan focuslarda geçerli olduğu snraki modeller için böyle bir sorun bulunmadığının söyleyenler de var, bu sebeple arkadaşın aracı için lpg bir sorun teşkil eder mi yani lpg uyum sorunu var mı ?(subap yanması açısından)

forumdaki ustalardan cevaplarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler

• öncelikle selamlar
    her turlu motor garantınızı 2 sene veya 100 000 km olarak biz verıyoruz
    yarın montajımızda 2011 model ve 5000km olan ford focus mevcuttur gelıp yakından ınceleye bılırsınız
    aynı şekilde kendi firmamızın aracı olan 2009 model focus 115 hp lik aracımızıda test edebılırsınız
    her turlu garantınız fırmamız tarafından verılmektedır

saygılar ....

TEZ OTOGAZ
    YÜCEL ÇAY
    532 272 78 32
    264 277 00 51

www.tezotogaz.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: tez_otogaz_sakarya

öncelikle selamlar
    yarın montajımızda 2011 model ve 5000km olan ford focus mevcuttur gelıp yakından ınceleye bılırsınız
    aynı şekilde kendi firmamızın aracı olan 2009 model focus 115 hp lik aracımızıda test edebılırsınız

saygılar ....

TEZ OTOGAZ
    YÜCEL ÇAY
    532 272 78 32
    264 277 00 51

www.tezotogaz.com

cevabınız için teşekkür ederim, merak ettiklerim;

2 sene veya 100 000 km garanti lpg kiti için verilen garanti mi yani meselea lpg ecu'sunde, kablolard,a enjektörde vs çıkan sorunlar için verilen garanti mi yoksa lpg kullanımından kaynaklı 'motor' arızaları için verilen garanti mi ? ve bunu hangi firma veriyor, bizden kastınız tez otogaz sakarya olarak biz mi yoksa türkiye'nin her yerinde a lpg firmasının verdiği garanti mi ? internet sitenizden gördüğüm kadarıyla farklı markaların montajını yapıyorsunuz bu markalardan hangisi bahsettiğiniz garantiyi veriyor ?

ayrıca kendi aracınızda hangi markayı kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirbilir81

quote:

Orijinalden alıntı: tez_otogaz_sakarya

öncelikle selamlar

saygılar ....

TEZ OTOGAZ
    YÜCEL ÇAY
    532 272 78 32
    264 277 00 51

www.tezotogaz.com

cevabınız için teşekkür ederim, merak ettiklerim;

2 sene veya 100 000 km garanti lpg kiti için verilen garanti mi yani meselea lpg ecu'sunde, kablolard,a enjektörde vs çıkan sorunlar için verilen garanti mi yoksa lpg kullanımından kaynaklı 'motor' arızaları için verilen garanti mi ? ve bunu hangi firma veriyor, bizden kastınız tez otogaz sakarya olarak biz mi yoksa türkiye'nin her yerinde a lpg firmasının verdiği garanti mi ? internet sitenizden gördüğüm kadarıyla farklı markaların montajını yapıyorsunuz bu markalardan hangisi bahsettiğiniz garantiyi veriyor ?

ayrıca kendi aracınızda hangi markayı kullanıyorsunuz?

eskı donemlerden kalma çoklu markalarla çalışılmış bir geçmişimiz vardır
    tabi bu bıze zarar da vermiştir fayda da vermiştir
    sonuçta coğu markaya teknık servıs olarak yardımcı olmaya çalışmakta ve sorunlerı çözmektedeyiz.....

şu anda yetkılı olarak sadece 3 markayla çalışmaktayız
    zz a v o l i
    bmd inkagas
    wentgas

z a v o l i akıllı kit olarak sizlere lpg sıstemının garantısı yanı sıra aracınızın motor garantısını de vermekteyız ....

bu garanti TR de tüm yetkılı servıslerımızde gecerlıdır

saygılar

• quote:

iyi akşamlar
    Sakarya'da ikamet eden bir arkadaşım 2011 otomatik ford focus aracı için benden lpg tavsiyesi istedi. Kendi aracımda teleflex kullanmama rağmen hem fiyatının yüksek oluşu hem de servis ağının fazla yaygın olmaması sebebiyle teleflex önermedim. Bunun yerine özellikle motor garantisi veren ve 2011 otomatik focus için en uyumul-sorunsuz kullanılabilecek bir lpg marka tavsiye istiyorum. Yaptığım araştırmalarda landirenzonun sıfır km araçlar için motor garantisi verdiğini öğrendim bunun gibi başka markalarda da motor garantisi var ancak şartları konusunda net bir bilgim yok yani 13.000 kmdeki araç için aynı garanti geçerli mi veya garanti neyi kapsıyor ?Diğer önemli olan husular ise;

SAKARYA veya KOCAELİ'DE

1) 2011 1.6 otomatik ford focus için en 'uyumlu' lpg kiti hangisidir; uyumdan kastım; sürekli ayar istemeyecek, motor arıza ışığı yakmayacak, stop etme, titreme, silkeleme vs sorunlar yaşatmayacak lpg kiti.

2) 13.000 kmdeki 2011 model araç için 'lpgden kaynaklı' arıza-hasarlar için 'garanti' verecek marka hangisi, şartları neler?

3) Sakarya veya Kocaeli'de sorunsuz montaj yapabilecek, işinin ehli usta/ustalar hangileridir?

Not: Focuslar için subap yakma sorunundan bahsedenler de olmuş ancak bu sorunun 2008 model yılına kadar olan focuslarda geçerli olduğu snraki modeller için böyle bir sorun bulunmadığının söyleyenler de var, bu sebeple arkadaşın aracı için lpg bir sorun teşkil eder mi yani lpg uyum sorunu var mı ?(subap yanması açısından)

forumdaki ustalardan cevaplarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler

merhabalar. BRC Sakarya yetlili servisi olarak, ford focus marka birçok dönüşüm örneği ve referans verebilirim. ford focus'a emme manifoltunu delmeden, benzin enjektör tesisatını kesmeden ve arıza lambasının yanmayacağı garantisini vererek dönüşüm yapmaktayız. üçüncü şahıs mali mesıliyet sigortası ile lpg kaynaklı motor hasarlarına karşı 25000 tl'ye kadar güvence veriyoruz.

• Yeşilyurt Otomotiv cevabınız için teşekkür ederim

manifoldu delmeden yaptığınız uygulama pipo olarak adlandırılan uygulamamı oluyor? bu uygulama sırf orjinalliği bozulmasın endişesi taşıyan araç sürücüleri için geliştirilmiş bir uygulama mı yoksa focus vs gb araçların motor özelliklerinden doğan bir zorunluluk mu? yani normal manifold delinerek yapılan uygulama yerine pipo uygulamasını mı tavsiye edersiniz?
  • quote:

Yeşilyurt Otomotiv cevabınız için teşekkür ederim

manifoldu delmeden yaptığınız uygulama pipo olarak adlandırılan uygulamamı oluyor? bu uygulama sırf orjinalliği bozulmasın endişesi taşıyan araç sürücüleri için geliştirilmiş bir uygulama mı yoksa focus vs gb araçların motor özelliklerinden doğan bir zorunluluk mu? yani normal manifold delinerek yapılan uygulama yerine pipo uygulamasını mı tavsiye edersiniz?

ricaederim. manifolttan beslemeli araçlarda benzin enjektörü teknik açıdan en uygun noktaya koyulmuştur. yani yanma odasına en yakın nokta. pipo hem manifoltun delinmemesi, hemde kaşışımın yanma odasına enyakın mesafede oluşması için uygulanır. zorunlu değildir. manifolt yapısı uygunda tercih edilir. elbette manifoltu delmektense pipo kullanmayı tavsiye ederim.

• Sayın kadirbilir81
    sakın BRC den şaşmayın ! kurumsallık çok önemli , sorun olduğunda muhattap bulmak çok önemli .... aracınızı , paranızı riske atmayın BRC taktırın kafanız rahat olsun hiç problem yaşamazsınızın garantisini tabiki hiç kimse veremez ama en azından problem yaşandığında karşınızda ciddi , kurumsal ve profesyonel bir firma olduğunu bilmenin rahatlığı ve huzuru çok çok önemlidir.
  • sn yusuf taner tavsiyeniz için teşekkür ederim.

arkadaşa burada paylaşılan bilgileri aktardım gerekli tavsiyede de bulundum artık gerisi onun tercihi. inşallah sorunsuz bir montaj gerçekleştirir.

yardımları için bir kez daha herkese teşekkür ederim.
  • hocam bu arabadan benim amcaoğlunda da var. 2011 model. aracın subapları hassasmış, yani yanabilirmiş, bildiğim bir kaç firmada bu durumu engelleyen yağlama sistemleri ile çözüm oluyormuş. yeşilyurt otomotive sormak isterim yukardaki resimde sizinde montajınızı gördüm acaba sizinde bu duruma bir çözümünüz var mı ? varsa nerede takıtırabiliriz. Ankara da ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: polocukadir

hocam bu arabadan benim amcaoğlunda da var. 2011 model. aracın subapları hassasmış, yani yanabilirmiş, bildiğim bir kaç firmada bu durumu engelleyen yağlama sistemleri ile çözüm oluyormuş. yeşilyurt otomotive sormak isterim yukardaki resimde sizinde montajınızı gördüm acaba sizinde bu duruma bir çözümünüz var mı ? varsa nerede takıtırabiliriz. Ankara da ?

Kadir bey, focus araçlarında yapmış olduğumuz montajlarda henüz bir hasar durumu oluşmadı. doğru montaj teknikleri ve hassas bir kalibrasyon ile bu tip sorunlar yaşanmaz. yapmış olduğumuz montajlarda kesinlikle arıza lambası yanmaz. yani araç fakir veya zengin karışımda çalışmaz. müşterilerimize sürekli bakımları hatırlatan kısa mesajlar göndeririz. ve servizimizde birçok yerde bakımlarla ilgili tablolar asılıdır. ayrıca VSR ile 3500d/dk ve map basıncı 500mbar üzerine çıkınca %15 oranında benzin püskürterek süpapları soğutabiliyoruz.
    Ankara'da Mavidenizler BRC Bölge Bayi Tuncay Bey'i tavsiye ederim. kaliteli işcilik ve satış sonrası hizmette kendilerine kuşgusuz güvenebilirsiniz.
    esen kalın. YEŞİLYURT OTOMOTİV Cemal TUNA.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.